Decembris Tirzas pagasta bibliotēkā

Decembrī Tirzas pagasta bibliotēkā notika dažādas radošās darbnīcas. Radošajās darbnīcās tika gatavoti dāvanu maisi un 3D sniegpārsliņas, tika veidotas zvaigznes bibliotēkas dekorēšanai un zīmēti eņģeļi.

8.decembrī  Tirzas pamatskolas 5.-9.klašu meitenes līdzdarbojās bibliotēkas radošajā darbnīcā “Pašdarināts papīra dāvanu maiss”.

Darbojāmies divās grupās, katra pa 1.5h. Sagatavojām Ziemassvētkiem papīra dāvanu maisus, izgatavojām 3D sniegpārsliņas ar ko izdekorēt bibliotēkas “Ziemassvētku zaru”. Tā kā šis darbiņš ir darbietilpīgs, un šie darbiņi paliek bibliotēkā izstādei, tad meitenes labprāt tos gatavošot mājās saviem tuviniekiem. 

 

 

 

 

 

 

 

Turpinot radošās darbnīcas – no dzijas, kas izmērcēta līmē, uz iepriekš izveidota šablona “uzlikām” dziju, izkaltējam ar fēnu, noņēmām un likām zarā. Kamēr notika kaltēšanas process bērni “ieprovēja” bibliotēkas jaunās spēles, baudīja tēju un saldumus Ziemassvētku gaidās.

 

 

 

 

 

 

 

19.decembrī  bibliotēkā tika aicināti pieci 6.klases skolēni uz grāmatas “Gulbenes novada pērles” apskatu. Kopā izlasījām Tirzas pagasta teikas un nostāstus, pārskatījām citu pagastu “pērles”.  Tad vizualizējām katrs savu eņģeli, to zīmējām.

Kopīgi nāca prātā viena doma: šos teiku un stāstu objektus savietot  “Cirka” spēles veidā, kur katrā laukumā ir kāds pagasta objekts.

 

 

 

 

 

Agrita Petrovska
Tirzas pagasta bibliotēkas vadītāja