Šķipsna Evalds (1893 - 1965), rakstnieks

Dzimis 1893.gadā Jaungulbenes pagastā.

Mācījies Petrova reālskolā Pēterpilī, Studējis Rīgas politehniskā, Pēterpils Pētera I politehniskā, Latvijas Universitātē inžinierzinātnes. Beidzis Kijevas kara skolu.

Darbojies studentu organizācijās, Pēterpils latviešu labdarības biedrībā par valdes locekli, teātra komisijas locekli, skolu nodaļas sekretāru. Deleģēts uz vispārējo latviešu skolotāju kongresu Maskavā. Bijis viens no galvenajiem pirmās latviešu tautas augstskolas organizētājiem.

Pasaules kara laikā iesaukts Krievu armijā. Aktīvi darbojies Imantas pulka un 1.Latvijas atbrīvošanas bataljona organizēšanā un izveidošanā. Uzaicināts ārlietu ministrijā organizēt bēgļu reevakuācijas nodaļu. 1920.gadā komandēts uz Maskavu kā eksperts Latvijas un Krievijas miera līguma komisijā. Darbojies dažādās saimnieciskās un kultūras organizācijās, Iekšlietu ministrijas preses un biedrību nodaļā.

Sacerējis dzeja krājumu „Ejot”, lugas „Ciānas bērni”, „Zaudētā dzimtene”, „Gājiens tumsā”, daudzus stāstus un tēlojumus. Dramatizējis stāstu „Staburaga bērni”.

Apbalvots ar Triju zvaigžņu 4 šķiras ordeni.

Miris 1965.gadā.

Ar informācijas avota sarakstu var iepazīties šeit.