Novada pērles

 • Bānītis

  Bānītis

  Gulbenes - Alūksnes šaursliežu dzelzceļš ir neliels posms, nepilni 33 km no 19. - 20.gs. mijā būvētās šaursliežu dzelzceļa līnijas Stukmaņi - Vecgulbene - Valka. Tas ir šobrīd vienīgais darbojošais vispārējās lietošanas šaursliežu dzelzceļš Latvijā. Pa to tiek nodrošināta pasažieru satiksme starp Gulbenes un Alūksnes rajonu centriem, kuri atrodas Latvijas ziemeļaustrumu daļā.

 • Gosupes velns

  Gosupes velns

  Latvijā vienīgais piemineklis velnam - "Gosupes" velns atrodas Gulbenes novada Lizuma pagastā. Pieminekļa autors ir lizumnietis, rakstnieks, skulptūru darinātājs Vilis Zvaigznītis.

 • Krāsns podiņu ražotne “Samiņi”

  Krāsns podiņu ražotne “Samiņi”

  Gulbenes novada Stradu pagastā darbojas (iespējams, vienīgā visā Baltijas reģionā) krāsns podiņu ražotne. Arī šobrīd “Samiņos” turpinās krāsns podiņu ražošana no pašu zemē esošiem māliem, savienojot elementāru mehanizāciju ar roku darbu.

 • Pirtslietu darbnīca

  Pirtslietu darbnīca

  Gulbenes novada Daukstu pagasta “Ārņu” mājās darbojas Pirtslietu darbnīca. 2014.gadā Pirtslietu darbnīcai piešķirta “Latviskā mantojuma” kultūras zīme.

 • Slēpju muzejs Tirzā

  Slēpju muzejs Tirzā

  Viena no pirmajām slēpošanas inventāra ekspozīcijām Gulbenes novadā un visā Latvijā. Eksponātu skaits sniedzas vairākos simtos – 90 slēpju pāri, nūjas, slēpju zābaki, emblēmas un daudz kas cits.