Muzeji, kultūrvēsturiskā mantojuma centri, piemiņas istabas

 • Gulbenes vēstures un mākslas muzejs

  Gulbenes vēstures un mākslas muzejs

  Gulbenes vēstures un mākslas muzejs savu reālo darbību uzsāka 1982.gada 1.janvārī. Muzeja pirmsākumi Gulbenē meklējami vairākus gadus pirms šī lēmuma.

 • Druvienas vecā skola - muzejs

  Druvienas vecā skola - muzejs

  Muzejs Gulbenes novada Druvienā dibināts 1964.gadā pēc Druvienas pagastaskolas bijušā skolotāja Kārļa Egles ierosinājuma. Vecā skolas ēka celta 1868.gadā, 2.stāvs uzbuvēts 1894.gadā. Kā skola izmantota līdz 1951.gadam.

 • Silmaču muzejs

  Silmaču muzejs

  1981.gadā ar Imanta Ziedoņa ideju sakopt un uzstādīt piemiņas akmeni "Silmači" sākās seno mājvietu atdzimšana. Pēc fotogrāfijām un cilvēku atmiņām tika atjaunota "Silmaču" māja. Mājā tapa muzejs, iespējams, vienīgais, kas ir veltīts vienai izrādei - "Skodredienas Silmačos".

 • Zentas Mauriņas piemiņas istaba

  Zentas Mauriņas piemiņas istaba

  Lejasciema kultūrvēsturiskā mantojuma un tradīciju centrs piedāvā apmekētajiem iepazīties ar novadnieces, izcilās filozofes, rakstnieces Zentas Mauriņas dzīvi un literāro darbību Latvijā un emigrācijā.

 • Rankas kultūrvēsturiskā mantojuma centrs

  Rankas kultūrvēsturiskā mantojuma centrs

  2011.gadā bijušās Rēveļu pamatskolas ēkā darbu uzsāka Rankas kultūrvēsturiskā mantojuma centrs. Ekspozīcijas tematiski ir izvietotas 11 telpās, kurās atrodas dažādās vēstures liecības no seniem laikiem līdz pat mūsdienām.