Uldim Pūcītim - 85!

Uldim Pūcītim – 85

Atzīmējot izcilā aktiera Ulda Pūcīša 85. dzimšanas dienu, aicinām uz tikšanos Gulbenes novada bibliotēkā 22. aprīlī plkst. 18. 00 ar Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzeja vadītāju, profesoru Jāni Siliņu.

Uldis Pūcītis – viena no spožākajām zvaigznēm Latvijas aktiermākslā – dzimis 1937. gada 15. aprīlī Rankas pagasta “Strautiņos”. Bijis gan Liepājas teātra, gan arī Dailes un Jaunatnes teātra aktieris. Dēvēts par vairāku režisoru ideālo aktieri. Skatītāju atmiņās un sirdīs palicis ar savām lomām teātrī un kino. Kādam viņš vienmēr būs purva bridējs Edgars, citam Cēzars Kalniņš, Pičs vai Pērs Gints.

Rakstījis dienasgrāmatu, daloties iespaidos par literatūru un mākslu, par cilvēka dabu, pierakstījis savus vērojumus par studiju biedriem, par kolēģiem teātrī un kino. Izteiksmīgs, ar temperamentu, emocionalitāti un analītisku prātu apveltīts – latviešu teātra vēsturē palicis ne tikai kā vīrišķības, bet arī kā sava laika aktiermākslas un modernā spēles stila etalons.

Kāds īsti bija Uldis Pūcītis? Par viņu pastāstīt esam aicinājuši viens no zinošākajiem teātra ekspertiem – teātra zinātnieku Jāni Siliņu. Ilggadējais Latvijas Kultūras akadēmijas profesors pasniedz latviešu teātra vēstures, režijas vēstures un teorijas, kā arī skatuves runas un metodikas kursu. Jānis Siliņš veidojis Latvijas televīzijas plašo kultūrvēsturisko seriālu „Latvijas teātra vēsture” un teātra vēsturei veltītus raidījumus Latvijas Radio, piedalījies daudzu vērienīgu kultūras pasākumu veidošanā.

Aicinām iepriekš pieteikties pa tālruni 64471460 vai e-pastu inese.kaleja@gulbenesbiblioteka.lv

Attēlā Uldis Pūcītis (Cēzars Kalniņš) filmā "Četri balti krekli", 1967. gads. Fotogrāfs Juris Dzenis. Avots: Uldis Pūcītis. Dienasgrāmatas. Rīga, 2018.

Inese Kalēja

Gulbenes novada bibliotēka