Tikšanās ar rakstnieci Džeinu Šteinbergu

Gulbenes novada bibliotēka uzsāk tikšanos/diskusiju ciklu “Citādā realitāte”, kura laikā jaunieši no 9. līdz 11. klasei iepazīsies ar Latvijas jaunajiem fantāzijas un fantastikas grāmatu autoriem. Tikšanās paredzētas diskusijas formā, kurā jaunieši kopā ar rakstniekiem mēģinās atbildēt uz jautājumiem – kāpēc jaunieši visbiežāk izvēlas lasīt fantāzijas literatūru un kāpēc bieži tā tiek lasīta angļu valodā?; vai Latvijā ir laba fantāzijas literatūra?; cik viegli/grūti ir būt par rakstnieku Latvijā?

24.martā aicinām uz tikšanos ar fantastikas stāstu autori Džeinu Šteinbergu.

Džeina Šteinberga ir sabiedrisko attiecību speciāliste, strādājusi arī žurnālistikā un reklāmā. Vairāki viņas fantastikas stāsti publicēti antoloģijās un periodikā, guvuši arī apbalvojumus,  tostarp apgāda “Zvaigzne ABC” fantāzijas un fantastikas darbu konkursos. 2020. gada nogalē iznāca Džeinas Šteinbergas debijas romāns “Lasītāja”, kas LNB lasīšanas mērķprogrammā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2020” tika atzīts par labāko vecuma kategorijā 15+. Grāmatas saturs tika izmantots latviešu valodas un literatūras olimpiādēs skolēniem, kā arī iekļauts izglītības satura programmā. 2021. gada “Prozas lasījumu” kategorijā “Pandēmijas laika stāsti” Dž. Šteinbergas stāsts “Bērētava” tika atzīts par vienu no spēcīgākajiem.

Tikšanās ar Džeinu Šteinbergu notiks 24. martā Gulbenes novada bibliotēkā plkst. 11:00 un plkst.11:50, īpaši aicināti skolēni un fantastikas darbu cienītāji.

Tikšanos/diskusiju ciklu “Citādā realitāte” atbalsta VKKF.

Tikšanās ar rakstnieci Džeinu Šteinbergu