Tikšanās ar Maiju Laukmani

Tikšanās ar bērnu dzejnieci un rakstnieci Maiju Laukmani

Gulbenes bērnu bibliotēkā notiks tikšanās ar šā gada jubilāri, dzejnieci, arī rakstnieci Maiju Laukmani.

Maija Laukmane, dzimusi 17. maijā 1953. gadā, ir mūsdienu dzejniece, rakstniece. Vairāku dzejoļu un prozas krājumu pieaugušajiem un bērniem autore. Darbojusies arī publicistikā. Kurzemes novada folkloras vācēja un sistematizētāja. Strādājusi Talsu bērnu bibliotēkā. Bijusi Talsu tautas nama jauniešu teātra "Jandāls" režisore, Talsu 2. vidusskolas literārās studijas un Talsu novada literātu apvienības vadītāja. Saņēmusi Ojāra Vācieša, Pastariņa prēmiju, Gada Uguns dzejas balvu. Vairākkārt saņēmusi Lauku bibliotēku atbalsta biedrības "Lielo lasītāju balvu", apbalvota ar Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas konkursa "Zelta ābele 2012" lasītāju simpātiju.

Pati autore par savu darbošanos saka: ““Gribēju būt vienmēr kopā ar grāmatu, gribu palīdzēt saviem mazajiem lasītājiem grāmatu neņemt rokā tikai kā aprakstītu sakopojumu, bet aiznest sev līdzi kā dzīvu, labu draugu, gribu katram no viņiem palīdzēt atrast savu pasauli.”

Maija Laukmane ir ražīga bērnu dzejoļu un stāstu autore, ir iznākušas vairāk kā 20 grāmatas bērniem, pārsvarā dzejoļu krājumi. Maijas Laukmanes dzejoļos bērni iepazīstas un izdzīvo attiecības ģimenē, draudzības dienas un nedienas, dzejnieces dzejolīšos redzam bagātīgu latviešu valodu. Bieži lasāmi dzejoļi ar vārdu mīklām, kuros asinās mazo lasītāju prāts un izdoma. Savukārt, stāstu grāmatas pārsvarā domātas lasītājiem pusaudžiem – tie ir gaiši, dzīvespriecīgi stāsti, kuros autore nebaidās runāt arī par problemātiskām situācijām.

Gulbenes bērnu bibliotēkā Maija Laukmane viesosies 20.oktobrī. Pirmā tikšanās notiks plkst. 12.00.

Sīkāka informācija, zvanot 64473266 vai rakstot solvita.libere@gulbenesbiblioteka.lv, vai atnākot uz bibliotēku.