Šoreiz es balsoju par…

Maija mēnesī, tieši pirms Eiropas vēlēšanām, Europe Direct informācijas centrs (EDIC) Gulbenes novada bibliotēkā organizēja mini viktorīnu – aptauju “Mana balss Eiropā”, kurā varēja piedalīties ikviens EDIC apmeklētājs no 18 gadu vecuma.

Dalībniekiem bija jāatbild uz 5 jautājumiem par Eiropas vēlēšanām, par pareizām atbildēm saņemot EDIC sarūpētās balviņas.

Vēl dalībniekiem bija arī iespēja nobalsot par svarīgākajām vērtībām Eiropas Savienībā. Starp 20 dažādām vērtībām bija jāizvēlas viena, kura ir vissvarīgākā katram aptaujas dalībniekam. Visvairāk balsis tika atdotas par labklājību, godīgumu, taisnīgumu un stabilitāti. Martā līdzīgā balsojumā piedalījās Gulbenes 2.vidusskolas un Gulbenes novada valsts ģimnāzijas jaunieši. Viņu svarīgākās vērtības bija radošums, zināšanas  un tīra vide.

25. maijā Latvijā notika Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Eiropas Parlaments ir demokrātijas virzītājspēks Eiropas Savienībā, un kopā ar ES Padomi ir galvenā lēmējinstitūcija.

Valstī kopumā Eiropas vēlēšanās nobalsojuši 33,60 % balsstiesīgo vēlētāju. Gulbenes novadā pavisam Eiropas vēlēšanās piedalījās 4386 jeb 25,97 % balsstiesīgie vēlētāju. Visaugstākā vēlētāju aktivitāte bijusi Kalnienas pagastā, kur novēlējuši 38,40 % balsstiesīgo vēlētāju.

Šajās vēlēšanās Gulbenes novadā pārliecinoši – ar 31,53 % uzvarējusi “Jaunā vienotība”, kam seko “Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"- "Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" ar 18,69% un par “Attīstībai/Par!” savas balsis atdeva 13,30 % vēlētāju.