Sākam realizēt pieaugušo neformālās izglītības programmu “Veido veselīgus ieradumus, nevis aizliegumus!”

Gulbenes novada bibliotēka sāk realizēt pieaugušo neformālās izglītības programmu “Veido veselīgus ieradumus, nevis aizliegumus!”, nodarbību ciklu sākot ar sertificēta uztura trenera nodarbību par uzturu kā labas dzīves kvalitātes sabiedroto.

7. aprīlī plkst. 16.00 sertificēts uztura treneris Mārtiņš Bidiņš stāstīs par uztura nozīmi cilvēka dzīvē.

"Es mācu cilvēkiem ēst. Jo, būsim atklāti, diētas un uztura plāni to neiemāca. Ko tie iemāca? Sekot diētai vai uztura plānam, bez dziļākas izpratnes. Taču tieši izpratne ir tas, kas ir vajadzīgs. Ja iegūst izpratni, ir viegli."

Tā par nodarbības saturu saka Mārtiņš. Nodarbības laikā tiks aplūkoti dažādi mīti par ēšanu, gūstot dziļāku izprati par saviem ēšanas paradumiem un iespēju tos mainīt vai iegrozīt saprātīgās sliedēs. Nodarbība norisināsies tiešsaistē, kas sniegs iespēju tai pievienoties jebkurā sev ērtā un pieejamā vietā!

Nodarbību cikla ietvaros tiksimies arī ar vairāku recepšu grāmatu autori, meistarklašu vadītāju Annu Pannu (Annu Birmani), lai runātu par saimniekošanu virtuvē – kā uzturēt kārtību, kā plānot ēdienreizes, lai veidotos pēc iespējas mazāk atkritumu un pārtikas atlieku. Otrā Annas Pannas nodarbība būs meistarklase, kuras laikā gatavosim dažādus vienkāršus un ātri pagatavojamus ēdienus līdzņemšanai. Meistarklases laikā tiks veicināta savstarpējo uzticības saišu stiprināšana vecāku un bērnu starpā ēdienu gatavošanas procesā, rosinot veikt konkrētus uzdevumus gan pieaugušajiem, gan bērniem. Cikla noslēgumā sportosim fiziskās sagatavotības trenera Kaspara Zālīša vadībā, apgūstot vingrinājumus, kas izpildāmi arī cilvēkiem ar zemu fizisko sagatavotību, īpašu uzmanību vēršot uz vingrinājumu pareizu tehnisko izpildījumu.

Pieteikšanās nodarbībām:

7. aprīlis plkst. 16.00 “Uzturs – labas dzīves kvalitātes sabiedrotais” /Mārtiņš Bidiņš/
https://forms.gle/BP5Bh3siVqAFYWc99

15. aprīlis plkst. 18.00 “Kā veiksmīgi saimniekot virtuvē?” /Anna Panna/
https://forms.gle/7TJPt298ij4eyXCB8

24. aprīlis plkst. 10.00 “Ēdieni līdzņemšanai – ātri pagatavojami un ērti baudāmi” /Anna Panna/
Meistarklases dalībnieka līdzmaksājums 5 EUR.
https://forms.gle/3Kf5ahXJJwYLp4U7A

11. maijs plkst. 19.00 “Veselības vingrošana, 1. nodarbība” /Kaspars Zālītis/
https://forms.gle/pWnGXGQrDLLBnbEt9

13. maijs plkst. 19.00 “Veselības vingrošana, 2. nodarbība” /Kaspars Zālītis/
https://forms.gle/2G4SnzpYg463jQSu8

Papildus informācija:
Liene Baranovska
Gulbenes novada bibliotēkas
sabiedrisko attiecību speciāliste

liene.baranovska@gulbenesbiblioteka.lv
64474825

"Pieaugušo neformālās izglītības programma "Veido veselīgus ieradumus, nevis aizliegumus!" tiek realizēta ar Gulbenes novada pašvaldības finansiālu atbalstu 700 EUR. Līdzfinansējums piešķirts Gulbenes novada pieaugušo neformālās izglītības programmu līdzfinansēšanas konkursā."