Runča Misiņa mazo gudrinieku skoliņa

Bērnu bibliotēkā Gulbenē  atkal darbosies runča Misiņa mazo gudrinieku skoliņa

Jau sesto reizi Gulbenes bērnu bibliotēka iesaistās „Grāmatu starta“ aktivitātēs. „Grāmatu starts“ uzrunā un iesaista lasīšanā ģimenes, kurās aug mazuļi no trīs līdz četriem gadiem, piedāvājot visai ģimenei radošas un attīstošas nodarbības. Tā ir LNB Bērnu literatūras centra veidota lasīšanas veicināšanas programma, kas rūpējas par lasītprieku, lasītprasmi, izglītību un personības attīstību. Jau vairāk nekā 70 Gulbenes novada bērni ir aktīvi darbojušies bibliotēkā un saņēmuši arī speciālo grāmatu somiņu ar kuru turpmāk apmeklēt bibliotēku. Prieks, ka daudzi no šiem bērniem ir aktīvi grāmatu lasītāji un citu bibliotēkas pakalpojumu izmantotāji.

2022.gadā visā Latvijā šajā programmā ir iesaistījušās 57 bibliotēkas un katru gadu bibliotēku skaits palielinās. Arī Gulbenes pagastu bibliotēkas iesaistās Grāmatu starta aktivitātēs. 2019.g. , kad notika pēdējās Grāmatu starta aktivitātes, Litenes pagasta bibliotēka un Stradu pagasta Stāķu bibliotēka.

“Grāmatu starta” talismans ir gudrais Pūčulēns, kurš pirmajās nodarbībās viesojās arī Gulbenes bērnu bibliotēkā. Liels Pūčulēna draugs un atbalstītājs ir Gulbenes bērnu bibliotēkas talismans runcis Misiņš, tāpēc Gulbenē “Grāmatu starta” aktivitātes notiek runča Misiņa mazo gudrinieku skoliņā. Jau 2019. gadā bērnu bibliotekāres un runcis Misiņš aicināja mazos trīs un četrgadniekus kopā ar vecākiem apmeklēt runča Misiņa mazo gudrinieku skoliņu. 2022. gadā, pēc divu gadu pārtraukuma, runča Misiņa mazo gudrinieku skoliņa atsāk savu darbību un aicina pievienoties aktivitātēm Gulbenes bērnu bibliotēkā.

Runča Misiņa mazo gudrinieku skoliņa darbosies vienu reizi mēnesī sestdienās no plkst. 11.oo. Pirmā nodarbība 26. martā. Pieteikšanās līdz 24. martam. Skoliņa darbosies līdz jūnijam un notiks  vismaz trīs nodarbības – katru mēnesi viena.

Nodarbības notiks vienu stundu. Šajā laikā bērni un vecāki kopā ar skoliņas direktoru runci  Misiņu un bibliotekārēm lasīs grāmatas, mazliet padziedās un pakustēsies, padomās, daudz runās un smiesies.

Par turpmākajiem datumiem vienosimies pirmajā nodarbībā.

Runcis Misiņš ļoti gaida mazos gudriniekus! Tuvāka informācija – solvita.libere@gulbenesbiblioteka.lv, 64473266 vai atnākot uz bērnu bibliotēku.

Solvita Lībere

Gulbenes bērnu bibliotēkas vadītāja