Par Gulbenes novada bibliotēku darbību ārkārtas situācijas laikā

Sakarā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju saistībā ar Covid-19 izplatību, no 9.novembra līdz 6.decembrim Gulbenes novada bibliotēkā, kā arī Gulbenes novada pagastu bibliotēkās, tiek mainīti lietošanas noteikumi.

1. Laika posmā no 9.novembra līdz 6.decembrim Gulbenes novada bibliotēkās nenotiks plānotie pasākumi, kursi un mācības.
  2. Ienākot bibliotēkā, obligāti jālieto sejas aizsargmaska vai aizsargvairogs visu bibliotēkas apmeklējuma laiku.
  3. Izmantojot bibliotēkas pakalpojumus, roku dezinfekcija ir obligāta.
  4. Atrodoties bibliotēkā, jāievēro 2 m distance.
  5. Bibliotēkā drīkst uzturēties ne ilgāk par 30 minūtēm.
  6. Printēšanas, skenēšanas un laminēšanas pakalpojumi lietotājiem pieejami tikai ar bibliotekāra starpniecību.
  7. Apmeklētāju skaits Gulbenes novada bibliotēkā ir ierobežots. Telpās vienlaicīgi var atrasties:
    1. Interneta lasītavā - 2 cilvēki;
    2. Informācijas centrā - 4 cilvēki;
    3. Bērnu bibliotēkā - 10 cilvēki;
    4. Abonementā - 8 cilvēki;
    5. Novadpētniecības un humanitāro zinātņu lasītavā 4 cilvēki.
  8. Gulbenes novada pagastu bibliotēkās maksimālo cilvēku skaitu, kas atrodas bibliotēkā, nosaka katras bibliotēkas vadītājs, ņemot vērā telpu platību.
  9. Bibliotēku drīkst apmeklēt tikai individuāli vai vienas mājsaimniecības ietvaros.
  10. Grāmatu un žurnālu nodošana notiek tikai izmantojot grāmatu nodošanas iekārtu pie bibliotēkas durvīm. Nodotās grāmatas un žurnāli tiek ievietoti 72 stundu karantīnā, pirms tiek piedāvāti citiem lasītājiem.
  11. Lai izvairītos no drūzmēšanās un ilgstošas uzkavēšanās bibliotēkā, aicinām grāmatas rezervēt elektroniskajā katalogā vai sazinoties ar bibliotēkas darbinieku (kontaktinformācija atrodama ŠEIT).
  12. Lietošanas noteikumi ir spēkā līdz valstī izsludinātās ārkārtas situācijas beigām.

Ja vēl neesi reģistrējies Gulbenes novada bibliotēkā kā lasītājs, izmanto šo laiku, lai to izdarītu!

1. Raksti e-pastu elena.bogdanova@gulbenesbiblioteka.lv vai zvani 64473219, norādot savu vārdu, uzvārdu, dzimšanas datus, e-pasta adresi un tālruņa numuru.
  2. Ja papildus reģistrācijai vēlies piekļūt elektroniskajam grāmatu katalogam, jautā pieejas datus bibliotekāram.
  3. Ja Tu jau esi reģistrēts bibliotēkas lasītājs, bet Tev nav pieejas elektroniskajam grāmatu katalogam, arī šajā gadījumā raksti e-pastu vai zvani.
  4. Reģistrācija iespējama arī aizpildot FORMU

Gulbenes novada bibliotēka aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem par savu un līdzcilvēku veselību, ievērojot visus noteiktos Slimību profilakses un kontroles centra ieteikumus!

Informāciju sagatavoja:
Liene Baranovska,
Gulbenes novada bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste