Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras studentu darbu izstāde - bilžu grāmatu skate DABA.

No 17. jūnija līdz 5. jūlijam Gulbenes novada bibliotēkā skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras studentu darbu izstāde - bilžu grāmatu skate DABA.

"DABA" ir Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Grafikas katedras studentu veidota bilžu grāmatu sērija bērniem un pusaudžiem. Visas sērijas grāmatas ir bilžu grāmatas bez teksta (“silent book” - angļu), tādējādi stāsti par dabu tiek stāstīti tikai vizuālā valodā - gluži tāpat kā mēs lielākoties uztveram dabu. Sērijas ietvaros jaunie ilustratori stāsta par dabu no dažādiem skatpunktiem, parādot to, cik dažāda ir dabas loma mūsu dzīvē.

Daba ir bezgalīgs iedvesmas avots neparastiem stāstiem, plaši interpretējot dabas jēdzienu un tā būtību. Vai bebrs ir labs santehniķis? Kas var izaugt no brīnumainām sēklām? Kā draudzēties diviem magnētiem un ko ezis var iesākt ar atkritumu kalnu? To visu jūs uzzināsiet jauno mākslinieku radītajās grāmatās! Apjomīgajā 23 bilžu grāmatu izstādē būs aplūkojami arī ilustrāciju oriģināli, sniedzot izstādes apmeklētājiem iespēju salīdzināt oriģinālu ilustrāciju un tipogrāfiski drukāto versiju.

Izstāde bērniem un pieaugušajiem!