“Jēkaba citāti”.

Gulbenes novada bibliotēka jauno gadu uzsāk ar grāmatas atvēršanas pasākumu. 7.01. plkst. 17.30 bērnu bibliotēkā gaidām ikvienu, kurš vēlas uzzināt kas ir “Jēkaba citāti”.  Grāmatas iedvesmotājs noteikti ir Jēkabs – feins puika, kuram patīk filozofēt, uzdot āķīgus jautājumus savai mammai. Un mamma ir tā, kura izlēma, šo visu apkopot un izveidot grāmatiņu, kura var palīdzēt ikvienam uzsākt, turpināt sarunu vai atbildēt uz sava bērna jautājumiem.

Mamma Ieva Johansson saka:

“Kas ir šī grāmatiņa?

Ikdienā bērni vecākiem uzdod sev aktuālus jautājumus. Komunikācija ir svarīga, lai bērns attīstītos un atrastu atbildes uz būtisko. Lai veidotos par sabiedrības locekli, viņam ir nepieciešami skaidrojumi par attiecību likumsakarībām, par pastāvošajām sociālekonomiskajām sistēmām un procesiem. 

Vecākiem bieži vien pašiem trūkst redzējuma un viedokļa par dažādām tēmām. Taču pats svarīgākais, ko vecāki bērniem var sniegt, ir līdzvērtīga saruna, izskaidrošana, kopīga atbilžu meklēšana. Bērns jūtas līdzatbildīgs par ģimenē izveidotajām normām, "likumiņiem" un vieglāk spēj sevi identificēt kā daļu no pasaules. Mammas un tēti joprojām ir skolēni "dzīves skolā". Pateicoties tam, ka līdzās aug bērni ar savu dabisko interesi, zinātkāri, vecākiem ir iespēja pašiem atkal pārdomāt savas vērtības un ģimenē izcelt tās nozīmīgākās. 

Jēkabs pasaulē ieradās 2011. gadā, un katra diena kopā ar viņu ir kā jauns izaugsmes, atklājumu, mazo mācīšanās soļu laiks. Mūsu ģimenē, kurā ir arī divas lielās māsas, aug brīnums. Cilvēkbrīnums, kas, sākot sarunāties arī ar vārdiem, veidoja daļu no mūsu ģimenes atziņām. 

Es esmu vienkārša mamma Ieva, kas mīl savus bērnus tā, kā prot, un joprojām mācos viņus uzklausīt, izprast un atbalstīt. Apmēram 8 gadu garumā pierakstīju Jēkaba domas, izteikumus, citātus, kas manī pašā radīja dziļākas pārdomas, daudz smaida un pateicības.

Un Jēkabs ir parasts (bet man – mammai – fenomenāls) puika, kam jau ir 10 gadi. Nu jau viņš pats lasa savus citātus un par tiem sasmaidās. 

Mēs novēlam, lai šī grāmatiņa ir kā iedvesma mīlestības, jaunu uzzināšanu un brīnumu sarunām.”

 

Pieteikšanās rakstot e-pastu: solvita.libere@gulbenesbiblioteka.lv, zvanot 64473266

Pasākums notiek drošajā – zaļajā zonā.