Sēklu bibliotēka

Katra mūsu dārzā izaugusī sēkla ir vērtība! Vēl jo vairāk, ja tā ir iegūta no kādas šķirnes, kas te dzīvo jau gadu desmitiem.

Sākoties pavasarim, kad katra dārzkopja pirksti sāk niezēt, cik ļoti gribas jau sākt rušināties piemājas dārziņā vai vismaz iesēt kaut ko podiņā uz palodzes, Gulbenes novada bibliotēkas telpās (2.stāva abonementā) ir izveidota vēl viena bibliotēka – Sēklu bibliotēka. Bibliotēka aicina lasītājus savā starpā mainīties ar paša ievāktajām puķu un dārzeņu sēklām.

Turpmāk varēs ieteikt citiem ne tikai interesantu, saistošu lasāmvielu, bet padalīties arī savā dārzā izaudzētu garšīgu dārzeņu vai skaistu puķu sēklām.

Viss ir ļoti vienkārši: atnesiet paša ievāktas dārzeņu vai puķu sēklas uz bibliotēku, ielieciet tās speciāli sagatavotā aploksnē, pievienojot informāciju par augu, piemēram, no kuras puses atceļojušas sēklas, kad tās jāsēj, kad gaidāma raža vai ziedi, kā arī uzrakstot citas nozīmīgas norādes, kas varētu noderēt jaunajam sēklu saimniekam.  Pēc tam aicinām mainīties – pretī var paņemt tik pat aplokšņu, cik skapītī ieliki.

Bibliotēka nevar garantēt to, kas izaugs un vai vispār kaut kas izdīgs – ar to jārēķinās ikvienam, kas mēģina saviem spēkiem kaut ko izaudzēt. Turklāt visiem, kas izmantos sēklu bibliotēku, jābūt gataviem arī dažam labam pārsteigumam. Tomēr bibliotēka paļaujas uz saviem lasītājiem, kas spēs kritiski novērtēt sēklu atbilstību un to dīgtspēju, pirms to ielikt bibliotēkas skapītī.