Izzinoša ekspedīcija Stradu pagastā

Šajā ekspedīcijā savās zināšanās dalīsies un stāstus stāstīs Stāķu pamatskolas skolotāja un novadpētniecības ekspozīcijas izveidotāja Elēna Obrumāne. Ekspedīcijas pirmajā daļā dosimies uz Stāķu pusi, vispirms piestājot pie Mācītājmājas, kur uzklausīsim stāstu arī par Draudzesskolu. Tālāk ceļš vedīs uz balvu “Kilograms kultūras 2018” ieguvušo kultūrvietu – Šķieneru pieturu jeb Šķieturu. Izzinot Stāķus, kājām dosimies uz Stāķu pamatskolu, kur iepazīsim novadpētniecības ekspozīciju. Pēc sporta nama apskates iziesim loku pa Stāķu parku, apskatot vides objektus. Sekos brauciens uz Stradu pusi – uzklausīsim stāstu par agrāko Stradu pamatskolu. Iepazīsim vienu no pagasta ezeriem – Kalni, kur paredzēts arī atpūtas brīdis un pikniks. Apmeklēsim briežu dārzu “Mežsētas” (ieejas maksa 5 eur) un noslēgumā apskatīsim nacionālo partizānu piemiņas vietu “Sūniņas”.

Izbraukšana plkst. 10.00 no Gulbenes novada bibliotēkas. Atgriešanās Gulbenē ap plkst. 17.30.

Ievērojot Ministru kabineta noteikumus, pasākums paredzēts vakcinētām vai Covid-19 pārslimojošām personām. Lūdzam ņemt līdzi dokumentus, kas to apliecina, tostarp personu apliecinošu dokumentu.

Pieteikšanās līdz 12. augustam, rakstot uz inese.kaleja@gulbenesbiblioteka.lv vai zvanot 64471460. Lūgums norādīt dalībnieka vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru. Vietu skaits ierobežots.

Ekspedīcijas laikā tiks ievēroti visi attiecīgajā brīdī valstī noteiktie drošības pasākumi.

Projekts “Izzinošas ekspedīcijas” guvis atbalstu Vidzemes plānošanas reģiona izsludinātajā kultūras projektu konkursā “Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2021”.