Gulbenes novada bibliotēku darbs turpinās, ievērojot ierobežojumus

Pamatojoties uz Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu, Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumu, Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumiem Nr.360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”, Gulbenes novada pašvaldības 2020. gada 10. jūnija rīkojumu Nr.GND/3.5/20/134 “Par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” un Gulbenes novada bibliotēkas 2020. gada 10 jūnija rīkojumu Nr.BIBL/1.9/20/9, ir izstrādāti noteikumi tālākai Gulbenes novada bibliotēku darbībai. Aicinām iepazīties ar noteiktajiem ierobežojumiem!

Gulbenes novada bibliotēkā, kā līdz šim, ir atļauts rezervēt un saņemt grāmatas lasītājiem uz mājām, nodot grāmatas, izmantojot grāmatu nodošanas iekārtu, saņemt pieeju datubāzēm, e-grāmatām, gūt attālinātas konsultācijas un uzziņas.

Papildus ir atļauts:

• Bērnu bibliotēkā - rezervēt un saņemt ne tikai grāmatas, bet arī visus krājumā esošos DVD un žurnālus lasīšanai mājās.
  • Novadpētniecības un humanitāro zinātņu lasītavā (3. stāvā) - saņemt žurnālus lasīšanai mājās.
  • Ar bibliotekāra palīdzību skenēt, kopēt, drukāt, iebrošēt, kā arī laminēt sev vajadzīgos dokumentus.
  • Brīvi pieiet krājuma plauktiem, ievērojot 2m distanci.
  • Lasīt bibliotēkā esošos žurnālus un laikrakstus, obligāti lietojot sejas aizsegu un veicot roku dezinfekciju.
  • Izmantot bibliotēkas lietotāju datorus, ievērojot noteikumus:
    • Roku dezinfekcija pirms datora lietošanas.
    • Datora izmantošana 1 apmeklētājam ne ilgāka kā 30 minūtes.
    • Lai nodrošinātu pieeju datoram sev vajadzīgajā laikā, vēlama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni vai e-pastu – 64471335, vija@gulbenesbiblioteka.lv (Informācijas centrs, 1. stāvs); 64473219, elena@gulbenesbiblioteka.lv (Abonements, 2. stāvs); 64471460, inese.kaleja@gulbenesbiblioteka.lv (Novadpētniecības un humanitāro zinātņu lasītava, 3. stāvs).
    • Datorus drīkstēs izmantot, lai:
      • veiktu dažādus maksājumus,
      • pārlūkotu e-pastu,
      • sazinātos ar valsts un pašvaldības iestādēm
      • izdrukātu nepieciešamo informāciju.

Bibliotēkā nav atļauts:

• Nodot grāmatas, DVD un žurnālus bibliotekāram (grāmatu nodošana notiek tikai izmantojot grāmatu nodošanas iekārtu pie bibliotēkas durvīm).
  • Lasīšanai uz mājām saņemt Informācijas centra žurnālus, laikrakstus un grāmatas.

Visi pieejamie un ierobežotie bibliotēkas pakalpojumi tiek sniegti arī visās Gulbenes novada pagastu bibliotēkās.

Par cilvēku skaita ierobežojumiem pagastu bibliotēkās, kā arī citiem jautājumiem, kas skar kādas pagasta bibliotēkas pakalpojumu sniegšanu, lūgums interesēties, rakstot vai zvanot uz attiecīgo bibliotēku. Kontaktinformācija atrodama mājaslapā www.gulbenesbiblioteka.lv, sadaļā “Novada bibliotēkās”.

Bibliotēku apmeklētājus aicinām izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt bibliotēku, ja ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, kā arī, ja ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus. Ierodoties bibliotēkā, aicinām lietot roku dezinfekcijas līdzekļus un lieki nedrūzmēties, ievērot divu metru distanci.

Bibliotēku krājumā esošās grāmatas, DVD un žurnālus aicinām rezervēt pirms bibliotēkas apmeklējuma, izmantojot elektronisko katalogu, e-pastu vai telefonu.

Gulbenes novada bibliotēkas darba laiks:

Atvērta apmeklētājiem katru darba dienu no plkst.10.00 līdz 18.00

Sestdienās, svētdienās - slēgta