Gulbenes novada bibliotēkas tiks atvērtas apmeklētājiem, ievērojot ierobežojumus

Ņemot vērā ārkārtējās situācijas pagarināšanu līdz 9. jūnijam un iepriekš noteikto strikto ierobežojumu mīkstināšanu, Gulbenes novada bibliotēkas savas durvis apmeklētājiem vērs 18. maijā. Aicinām iepazīties ar noteiktajiem ierobežojumiem Gulbenes novada bibliotēku darbībā!

Gulbenes novada bibliotēkā, kā līdz šim, ir atļauts rezervēt un saņemt grāmatas lasītājiem uz mājām, nodot grāmatas, izmantojot grāmatu nodošanas iekārtu, saņemt pieeju datubāzēm, e-grāmatām, gūt attālinātas konsultācijas un uzziņas.

Papildus būs atļauts:

• Bērnu bibliotēkā - rezervēt un saņemt ne tikai grāmatas, bet arī visus krājumā esošos DVD un žurnālus lasīšanai mājās.
  • Novadpētniecības un humanitāro zinātņu lasītavā (3. stāvā) - saņemt žurnālus lasīšanai mājās.
  • Ar bibliotekāra palīdzību skenēt, kopēt, drukāt, iebrošēt, kā arī laminēt sev vajadzīgos dokumentus.
  • Lasīt bibliotēkā esošos žurnālus un laikrakstus, obligāti lietojot sejas aizsegu un veicot roku dezinfekciju.
  • Izmantot bibliotēkas lietotāju datorus, ievērojot noteikumus:
    • Roku dezinfekcija pirms datora lietošanas.
    • Datora izmantošana 1 apmeklētājam ne ilgāka kā 30 minūtes.
    • Lai nodrošinātu pieeju datoram sev vajadzīgajā laikā, vēlama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni vai e-pastu – 64471335, vija@gulbenesbiblioteka.lv (Informācijas centrs, 1. stāvs); 64473219, elena@gulbenesbiblioteka.lv (Abonements, 2. stāvs); 64471460, inese.kaleja@gulbenesbiblioteka.lv (Novadpētniecības un humanitāro zinātņu lasītava, 3. stāvs).
    • Datorus drīkstēs izmantot, lai:
      • veiktu dažādus maksājumus,
      • pārlūkotu e-pastu,
      • sazinātos ar valsts un pašvaldības iestādēm
      • izdrukātu nepieciešamo informāciju.

Bibliotēkā nebūs atļauts:

• Nodot grāmatas, DVD un žurnālus bibliotekāram (grāmatu nodošana notiek tikai izmantojot grāmatu nodošanas iekārtu pie bibliotēkas durvīm).
  • Brīva pieeja bibliotēkas krājumam.
  • Izmantot Bērnu bibliotēkas lasītavu un tajā esošos lietotāju datorus un spēles.
  • Lasīšanai uz mājām saņemt Informācijas centra žurnālus, laikrakstus un grāmatas.

Visi pieejamie un ierobežotie bibliotēkas pakalpojumi tiks sniegti arī visās Gulbenes novada pagastu bibliotēkās.

Par cilvēku skaita ierobežojumiem pagastu bibliotēkās, kā arī citiem jautājumiem, kas skar kādas pagasta bibliotēkas pakalpojumu sniegšanu, lūgums interesēties, rakstot vai zvanot uz attiecīgo bibliotēku. Kontaktinformācija atrodama mājaslapā www.gulbenesbiblioteka.lv, sadaļā “Novada bibliotēkās”.

Bibliotēku apmeklētājus aicinām izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt bibliotēku, ja ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, kā arī, ja ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus. Ierodoties bibliotēkā, aicinām lietot roku dezinfekcijas līdzekļus un lieki nedrūzmēties, ievērot divu metru distanci.

Bibliotēku krājumā esošās grāmatas, DVD un žurnālus aicinām rezervēt pirms bibliotēkas apmeklējuma, izmantojot elektronisko katalogu, e-pastu vai telefonu.

No 18. maija Gulbenes novada bibliotēkas darba laiks:

Atvērta apmeklētājiem katru darba dienu no plkst.10.00 līdz 18.00
Sestdienās, svētdienās - slēgta