Gulbenes novada bibliotēkā skatāma gleznu izstāde "Radi rada"

No 2. līdz 30.novembrim Gulbenes novada bibliotēkā skatāma gleznu izstāde "Radi rada". Izstādes tapšanā apvienojušies 3 mākslinieki ar radniecīgām saitēm - Ilvija un Gerda Juškevičas un Ģirts Jogurs.

Ilvija - 2006.gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāli, glezniecības nodaļu. Savu dzīvi turpina saistīt ar mākslu - glezno, piedalās izstādēs, plenēros, strādā mākslas jomā. Glezno arī sienas un griestu gleznojumus.

Gerda - studē glezniecību Jaņa Rozentāla Mākslas skolā. Jau studentei esot, aktīvi glezno, piedalās izstādēs un plenēros.

Ģirts - 1999.gadā absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāli, grafikas nodaļu. Ikdienā lielākoties glezno, zīmē arī karikatūras. Piedalās izstādēs, plenēros.

Ilvija un Gerda Juškevičas - MĀTE UN MEITA. Ar līdzīgiem iedvesmas avotiem, pasaules skatījumu. Bet tajā pašā laikā glezniecībā katrai piemīt savs rokraksts. Gerda gleznās izpaužas ekspresīvāk, krāsaināk, savukārt Ilvijai raksturīga maigāka krāsu gamma un gleznošanas maniere. Abām kā iedvesmas avots kalpo daba un cilvēks, tāpēc tieši šīs arī ir darbos galvenās attēlojamās tēmas.

Ilvijai un Gerdai tīk atrasties pie dabas, vērot tajā gaismu un ēnu spēles un smalkās krāsu tonalitātes. Jau otro gadu kopā veido izstādes.

Ģirts Jogurs - ILVIJAS MĀSAS VĪRS, GERDAS KRUSTMĀTES VĪRS. Ar atšķirīgu gleznošanas stilu, košiem krāsu toņiem, kā iedvesmas avotus izvēloties fantastiskus tēlus un ainas. Māksliniekus kopā vieno ne tikai «radu būšana», bet arī mīlestība uz mākslu.