Fotoizstāde “Bānīša ļaudis”

No 18. septembra līdz 13. oktobrim Gulbenes novada bibliotēkā skatāma fotoizstāde “Bānīša ļaudis” – ieskats Bānīša darbinieku ikdienā.

Izstāde tapusi, gaidot Gulbenes-Alūksnes bānīša 120. dzimšanas dienu. To veidoja Gulbenes novada bibliotēka sadarbībā ar Gulbenes novada kultūras centru un Gulbenes - Alūksnes bānīti.

33 km garais Gulbenes–Alūksnes dzelzceļa posms ir pēdējais pasažieriem lietošanai pieejamais šaursliežu dzelzceļš Baltijas valstīs.

Savas pastāvēšanas laikā piedzīvojis daudz pārmaiņu, Bānītis kursē joprojām. Lai Bānītis ripotu, ikdienā te darbojas mašīnisti, depo dežuranti, konduktori, kurinātāji, apdares darbu meistari, stacijas priekšnieks, lokomotīvju remonta ceha darbinieki, apkopējas, grāmatvedes un kasieres, kā arī bufetniece.

Šī Baltijas mērogā unikālā “biotopa” fiksēšana 120. gadadienas gaidās uzticēta fotogrāfei Hertai. Viņa ar fotogrāfiju nodarbojas aptuveni divdesmit gadus, kuru laikā pētītas pilsētas un dabas ainavas, draugu un augu dzīves, tverti mirkļi lielākos un mazākos pasākumos, dokumentētas vēsturiskas liecības, pēdējā laikā lielāku uzmanību veltot dabas portretiem, ieskatoties tuvāk augu, sēņu un citu smalkbūtņu dzīvēs. Bānīša ļaužu iepazīšana un dokumentēšana izvērtās priekpilnā piedzīvojumā, kas līdzīgi makro fotogrāfijai, atklāj no tālienes nemanāmu, bet aizraujošu pasauli.