Eiropas Savienības informācijas sniedzēju forums

Šis ir nozīmīgs gads - 15 gadus Latvija ir Eiropas Savienības dalībvalsts, 5 gadus mūsu valūta ir eiro un 25. maijā notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Latvijai šajos vēsturiski svarīgajos notikumos izšķiroša nozīme bija un būs informētai, zinošai un kritiski domājošai sabiedrībai. Jo īpaši šobrīd, kad dezinformācija ir ļoti nopietna problēma.

Lai pārrunātu aktuālo saistībā ar situāciju Eiropā, 12. aprīlī Ārlietu ministrijā Rīgā, ES informācijas sniedzēju forumā “Saliekam nākotnes puzli!” tikās ES informācijas sniedzēji no visas Latvijas. Pasākums pulcēja  valsts un pašvaldību ES informācijas un komunikācijas kontaktpersonas, Eiropas Savienības informācijas punktu (ESIP), Europe Direct informācijas centru (EDIC), ES info tīklu, Eiropas klubu skolās pārstāvjus, mēdijus, NVO, kā arī privātā sektora darbiniekus un viedokļu līderus.

Forumu ar uzrunām atklāja  Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica, Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja pienākumu izpildītājs Andris Kužnieks.  Dalībnieki piedalījās Latvijas Universitātes profesora Dauņa Auera vadītajā diskusijā ar Latvijas Valsts bijušo prezidentu Valdi Zatleru, Eiropas Komisijas Reģionālā un pilsētpolitikas ģenerāldirektorāta ģenerāldirektora vietnieku Normundu Popenu un LU profesori Žanetu Ozoliņu par Latvijas ieguvumiem un izaicinājumiem Eiropas Savienībā.

Turpinājumā Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Eiropas lietās Solveiga Silkalna informēja par breksita aktualitātēm, to ietekmi uz Latviju un Latvijas valstspiederīgajiem Lielbritānijā. Foruma otrajā daļā notika diskusijas  interešu grupās.

Eiropas Savienības informācijas sniedzēju forumu rīkoja Ārlietu ministrija, Eiropas Parlamenta birojs Latvijā un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Eiropas Kustību Latvijā.