Eiropas kultūras vakars "Zem viena jumta"

14.decembrī plkst. 15.00 Gulbenes novada bibliotēkā Eiropas kultūras vakars “Zem viena jumta”.

Izrādās, ar latvieša pasi un pārliecību tepat apkārt dzīvo arī cilvēki, kuru izcelsme sakņojas tālumā, bet dzīve atvedusi šeit, bagātinot šīs zemes kultūrtelpu.

Ne tikai latviešu, bet arī krievu, baltkrievu, poļu, lietuviešu, igauņu, ukraiņu, pat lībiešu, ebreju, vācu, franču dziesmas un ritmi skan, modinot un aizmidzinot bērnus, pie tām draudzīgi dejo atšķirīgu uzskatu cilvēki, tās palīdzējušas un palīdz sadzīvot paaudzēm. Kaut arī tik dažādas izcelsmes,  šīs melodijas veido to, ko pazīstam kā neatkārtojamo un raibo Latviju.

Patiesa mūzika, gluži kā pasakā par vecīša cimdiņu, kurā viens pēc otra rada mājvietu pele, zaķis, lapsa, vilks un pat lācis, stāv pāri jebkuriem nacionāliem aizspriedumiem.

Mūziķis Andrejs Grimms (ģitāra, vijole, melodika) un folkloriste Mare (mandolīna, balss, dūdas) atklās, kādas līdzības slēpj krievu “Korobuška” un latviešu “Ai, jūs, rudzi”, izsekos, kā “Melnās panteras” melodija, dziedāta Amerikā, Krievijā, Izraēlā, nokļuvusi līdz pat Latvijai, kas kopīgs franču sieram ar mikseri, kāpēc austriešiem tik mīļš ir “Astrīdas valsis” un kādiem karaļiem un kāpēc sacerētas “gultas” un “trepju” mazurkas.

Klausītāji varēs arī paši pēc vēlēšanās iemēģināt roku mazāk vai vairāk zināmu vienkāršu tautas instrumentu spēlē (brazīļu kuika, āfrikāņu kalimba u.c.), piedaloties mūzikas radīšanā.

Koncerts “Zem viena jumta” būs aizkustinošs, bezgala mājīgs un prieka pilns ceļojums mūzikā.