Digitālā nedēļa 2021

No 2021. gada 22. līdz 26. martam Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) organizē Eiropas Digitālo nedēļu Latvijā. Digitālā nedēļa Latvijā tiek organizēta Eiropas kampaņas ALL Digital Week 2021 ietvaros un notiek Latvijā notiek jau 12. reizi!

Gulbenes novada bibliotēkas ik gadu aktīvi iesaistās Digitālās nedēļas aktivitāšu organizēšanā Gulbenes novadā. Šogad Gulbenes novada pagastos ir plānots realizēt kopumā 28 aktivitātes, tostarp konsultācijas datubāzu lietošanā, virtuālās izstādes, konkursi, viktorīnas. Plašāks pagastu bibliotēku piedāvātais aktivitāšu plāns skatāms mājaslapā (spied ŠEIT).

Ņemot vērā šī brīža situāciju, kad daudzi pasākumi jārealizē attālināti, Gulbenes novada bibliotēka iedzīvotājiem piedāvā 6 attālinātos pasākumus.

• 22. martā plkst. 16.00 izglītojošs seminārs “Sabiedrības paradumu maiņa un digitālās prasmes ikdienai” (tiešraide Gulbenes novada bibliotēkas Facebook lapā).
  • 23. martā plkst. 10.00 seminārs "Finanšu drošība digitālajā vidē" (nepieciešams iepriekš pieteikties https://forms.gle/wDQjYpx49VBpQUhm8).
  • 24. martā plkst. 13.00 nodarbība “Digitālā pratība” (nepieciešams iepriekš pieteikties https://forms.gle/VhAE1wqJq56B2Zfi7).
  • 25. martā plkst. 16.00 tiešsaistes apmācību kurss “Pirmie soļi Būvniecības informācijas sistēmā (BIS)” (nepieciešams iepriekš pieteikties https://forms.gle/Aam3ksDSPkZKYdz9A).
  • 26. martā plkst. 14.00 praktiska nodarbība “Digitālās vides vizualizāciju sagatavošana” (nepieciešams iepriekš pieteikties https://forms.gle/nxgBMsR12No68NN68).
  • No 22. līdz 26. martam konsultācijas pa telefonu un e-pastu “Digitālo izaicinājumu risināšana”.

Plašāk par aktivitātēm:

Riga TechGirls līdzradītāja un mentoru programmas vadītāja un Tildes valodu tehnoloģiju biznesa vadītāja Diāna Butina seminārā “Sabiedrības paradumu maiņa un digitālās prasmes ikdienai” stāstīs par to, kā šodien ir mainījušies sabiedrības paradumi digitālo prasmju pielietošanā, kā arī par digitālo prasmju nepieciešamību ikdienai. Semināram nav nepieciešams iepriekš pieteikties, vien jāieplāno 22.martā plkst. 16.00 pieslēgties Gulbenes novada bibliotēkas Facebook tiešraidei!

Semināra "Finanšu drošība digitālajā vidē" mērķis ir uzzināt vairāk par to, kā justies droši digitālajā vidē, kādi ir potenciālie riski un pats galvenais – kā pasargāt savu naudu un datus. Semināra galvenās tēmas: krāpnieku motivācija; krāpšanas veidi digitālajā vidē; digitālās tendences finanšu jomā. Semināru vada: AS Swedbank vadošā klientu konsultante Evija Apsīte.

Tiešsaistes nodarbībā “Digitālā pratība” tiks runāts par drošu sociālo tīklu lietošanu un drošību internetā, lai pēc iespējas vairāk pasargātu sevi. Nodarbībā tiks ietverta arī medijpratības tēma.  Nodarbību vadīs Anita Priede no Latvijas Drošāka interneta centra.

Tiešraides apmācību kursā "Pirmie soļi Būvniecības informācijas sistēmā (BIS)" tiks stāstīts un rādīts ar to, kā pieslēgties BIS un izveidot pilnvaru no privātpersonas darbībām BIS, (piemēram, pensionārs no Gulbenes uzticēs savam mazdēlam vai sertificētam speciālistam); ko darīt, ja personai, kas plāno būvēt, pārbūvēt, u.c., nav ne eID, ne internetbankas, lai autentificētos uz uzsāktu būvniecību BISā, kas jau vairāk kā gadu ir izdarāms tikai elektroniski BISā; kur ir apmācību materiāli un palīdzība, lai darbotos BISā un uzsāktu būvniecību saviem spēkiem.

Nodarbībā “Digitālās vides vizualizāciju sagatavošana” tiks apskatīti digitālās vides vizuālo materiālu sagatavošanas principi, tendences un piemēri, kā arī ietvertas praktiskas mācības vizuāļu sagatavošanā bezmaksas tiešsaistes rīkos. Nodarbību vadīs Annija Graustiņa - sociālo mediju mārketinga stratēģe un lektore ar vairāk kā 7 gadu pieredzi.

Konsultāciju laikā “Digitālo izaicinājumu risināšana” visas nedēļas ietvaros (darbdienās no 10.00 līdz 18.00) varēs gūt konsultācijas, kā lietot internetbanku; kā atrisināt radušās problēmsituācijas datora, interneta vai viedtālruņa lietošanā. Saziņa iespējama, rakstot e-pastu ruta.bokta@gulbenesbiblioteka.lv vai indra@gulbenesbiblioteka.lv, zvanot 64474825.

Ja rodas jautājumi par aktivitāšu norisi, pieteikšanos, rakstiet ruta.bokta@gulbenesbiblioteka.lv vai zvaniet 64474825.

Informāciju sagatavoja:
Liene Baranovska