Dari digitāli - Tavs jaunais dzīvesveids!

No 19.oktobra līdz 25.oktobrim notiks ikgadējā akcija “Dienas bez rindām”, kam šogad dots vadmotīvs “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!”.

Akciju organizē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar iestādēm, pašvaldībām un bibliotēkām visā Latvijā.

Akcijas mērķis ir mudināt sabiedrību pieteikt valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski, kā arī izmantot valsts piedāvātos digitālos rīkus ikdienas dzīves situāciju ērtākai un ātrākai risināšanai tiešsaistē.

Šogad akcijas galvenās aktivitātes būs vebināri – tiešsaistes semināri, kuros stāstīsim un rādīsim dažādus digitālos risinājumus, ko piedāvā valsts pārvaldes un un pašvaldību iestādes. Visi vebināri būs skatāmi programmas “Mana Latvija. Dari digitāli” vietnē mana.latvija.lv un programmas profilos sociālajos tīklos (Facebook). Tiešraidēm plānojam piesaistīt arī sadarbību partnerus no interneta mediju vidus, lai aptvertu pēc iespējas plašāku skatītāju loku.

Gulbenes novada bibliotēkas Informācijas centrā būs iespēja vērot akcijas vebinārus tiešsaistē:

19.oktobris plkst.10.00 – Akcijas atklāšana
Ministra uzruna, diskusija par digitālo risinājumu izmantošanu ikdienā. Ministram Jurim Pūcem diskusijā pievienosies Slimību profilakses un kontroles centra(SPKC) Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vadītāja Elīna Dimiņa. Kā digitālie risinājumi var palīdzēt COVID-19 krīzes pārvarēšanā, kādas iespējas sniedz digitālie risinājumi, ja esam spiesti ierobežot pārvietošanos un iestāžu apmeklēšanu klātienē, u.c. aktualitātes.

20.oktobris plkst.10.00 – Kultūras diena
Hugo.lv iespējas (Kultūras informācijas sistēmu centrs)
“Digitālā bibliotēka” – kā to vislabāk un ērtāk izmantot (latvijas Nacionālā bibliotēka)
“Digitālais kultūras mantojums” – iepazīt kultūru digitāli, kā papildus iespēju klātesamības kultūrai ikviena cilvēka ikdienas dzīvē (latvijas Nacionālā bibliotēka)
Kas aktuāls bibliotēkās reģionos? (apmeklētāju interese par e-pakalpojumiem (ne tikai bibliotēkas), zināšanas, prasmes, kā bibliotēka var palīdzēt, kā bibliotēkas strādā attālināti u.c. (pieslēdzamies attālināti Valmieras pilsētas bibliotēkai).

21.oktobris plkst. 10.00 – Nodarbinātība
Attālinātā un elastīgā darba iespējas (Valsts kanceleja)
Digitālās iespējas darba meklētājiem (Nodarbinātības valsts aģentūra)
pieteikšanās Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras pakalpojumiem elektroniski (VSAA)
e-pakalpojumi darba aizsardzībā (Valsts darba inspekcija).

22.oktobris plkst.10.00 – Uzņēmējdarbība
Uzņēmējdarbības reģistrēšana elektroniski, Uzņēmumu reģistra pāreja uz pilnībā attālinātu saziņu, citi noderīgi Uzņēmumu reģistra e-pakalpojumi (UR)
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) e-pakalpojumi, elektroniskā saziņa ar VID ikdienas darbā (VID)
pieredze ikdienas darbā, lietojot e-pakalpojumus (Elīna Novada, svaigi.lv īpašniece)