Ar velo pa Zaļo!

Ja esi velosipēda un zaļā dzīvesveida piekritējs, tad šis piedāvājums ir tieši tev!

27. – 28.jūnijā dodamies velobraucienā “Ar velo pa Zaļo!”. Pirmā dienas maršruts veltīts Zaļā dzelzceļa izpētei maršrutā Ape – Valka. Kādreizējais dzelzceļa maršruts, kas ved cauri gleznainiem laukiem un mazām pilsētām Deinvidigaunijā un Ziemeļvidzemē, ir pārveidots par pārgājienu un velo maršrutu. Brauciena laikā iepazīsim  Latvijas robežpilsētiņu Api, jaukos Igaunijas ciematus Moniste un Hargla, Tellingumāgi torni u.c. Kājas pūtināsim un kopīgo zupas katlu vārīsim viesu mājā “Ezernieki” Valkā.

Otrajā dienā gida pavadībā apskatīsim Valku, iemēģināsim  sliežu velosipēdu. Tālāk dosimies uz etnogrāfisko sētu “Ielīcas”, kur uzņemta mākslas filma “Pūt, vējiņi”. Zaļo velo tūri noslēgs viesošanās Smiltenes pagasta bioloģiskajā saimniecībā “Lejas Varicēni", kuras saimnieki atraduši alternatīvas metodes saimniekošanai laukos un dzīvo saskaņā ar dabu.

Kopējais aptuvenais maršruta garums ar velosipēdu abās dienās kopā ~ 100 km.

Izbraukšana 27.jūnijā plkst. 9.30 no Gulbenes novada bibliotēkas. Ekskursija Apē plkst. 11.00.  Ja nepieciešams transports, arī velosipēda nogādāšanai uz Api, lūdzam iepriekš informēt! Velosipēdus abas dienas pavadīs auto.

Braucienu organizē Europe Direct informācijas centrs, Gulbenes novada bibliotēka.

Dalībniekiem lūgums parūpēties par savu drošību /ķiveres, cimdi, ūdens, u.c./.

Tuvāka informācija un pieteikšanās līdz 18.jūnijam pa tel. 29279773 (Indra) vai 29153677 (Dailis). Dalībnieku skaits – ierobežots!

Brauciena laikā tiks ievēroti visi attiecīgajā brīdī valstī noteiktie drošības noteikumi.