Antrai Liedskalniņai - 90

Atzīmējot izcilās aktrises, novadniecesAntras Liedskalniņas 90. dzimšanas dienu, 22. oktobrī plkst. 18.00 Gulbenes novada bibliotēkā aicinām uz tikšanos ar Latvijas Kultūras akadēmijas profesoru, Eduarda Smiļģa Teātra muzeja vadītāju Jāni Siliņu.

Tautā populārā un mīlētā aktrise Antra Liedskalniņa dzimusi Jaungulbenes pagasta “Stūrās”, mācījusies Gulbenes vidusskolā. 1951. gadā uzņemta Latvijas Konservatorijas Teātra fakultātē, 1955. gadā kļuvusi par Nacionālā teātra štata aktrisi. Par viņu sarakstītas grāmatas, daudziem joprojām atmiņā viņas spilgtās lomas, kāds varbūt bijis klāt mākslinieces jubilejas sarīkojumā Gulbenē, 1980. gada 4. oktobrī – katram no mums ir savas atmiņas, cits priekšstats un stāsts par Antru Liedskalniņu.

Atceroties un pieminot mākslinieci viņas 90. dzimšanas dienā, uzklausīsim, ko par latviešu teātra leģendu Antru Liedskalniņu stāsta teātra zinātnieks Jānis Siliņš.

Vietu skaits ierobežots, aicinām iepriekš pieteikties pa tālruni 64471460 vai e-pastu inese.kaleja@gulbenesbiblioteka.lv

Pasākuma laikā tiks ievēroti visi attiecīgajā brīdī valstī noteiktie drošības noteikumi.

Kā publicitātes attēls izmantots "LPSR tautas skatuves mākslinieces Antras Liedskalniņas jubilejas vakara" plakāts, māksliniece M.Lindberga.

Informāciju sagatavoja:
Inese Kalēja