Aicinām piedalīties ekspedīcijā Stāmerienas pagastā

Aicinām piedalīties Gulbenes novada bibliotēkas organizētajā ekspedīcijā 14.augustā Stāmerienas pagastā.

Ekspedīciju sāksim ar 2019.gadā atklātā Jaunķempju pilskalna apskati. No pilskalna dosimies līdz ceļu krustojumam, kur uzklausīsim stāstus par Punakroga vēsturi. Turpat netālu, Ludza ezera krastā atrodas Skolu senkapi, kur arheoloģiskajos izrakumos atrasta unikāla Latvijas vēstures relikvija – Stāmerienas villaine. Pilskalnu mums izrādīs un par villaini pastāstīs Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes Vidzemes reģionālās nodaļas valsts inspektore Sarmīte Dundure.  Līdz Kalnienai dosimies ar autobusu. Tūrisma informācijas centra “Stāmeriena” tūrisma informācijas konsultante Inga Lapse mūs iepazīstinās ar klasicisma stilā celtās Kalnienas pils un citu muižas ēku vēsturi. Pirms došanās tālāk atpūtīsimies Stāmerienas pagasta Kalnienas bibliotēkas āra lasītavā. Ekspedīcijas otrajā daļā dosimies uz Jaunkalna muižu, pa ceļam apskatot Kalnienas staciju un dzejnieces Vijas Poļakas – Rikveiles dzimtās mājas “Verdenu”.

Maršruta garums aptuveni 10 km.

Izbraukšana plkst. 10.00 no Gulbenes novada bibliotēkas. Atgriešanās Gulbenē ap plkst. 18.00.

Pieteikšanās dalībai ekspedīcijā līdz 12.augustam, rakstot uz inese.kaleja@gulbenesbiblioteka.lv vai zvanot 64471460. Lūgums norādīt dalībnieka vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru. Vietu skaits ierobežots.

Ekspedīcijas laikā tiks ievēroti visi attiecīgajā brīdī valstī noteiktie drošības noteikumi.

Ierobežojumiem novadā saglabājoties, ekspedīcija tiks pārcelta.

Projektu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Informāciju sagatavoja:
Inese Kalēja,