Aicinām doties dabā!

Ar šo oficiāli paziņojam: vasara ir klāt! Aicinām doties dabā! Esam apkopojuši un dalāmies ar informāciju par Latvijas dabas takām, kura pieejama mūsu bibliotēkas rīcībā. Dabas takas šobrīd ir ļoti aktuāla un pat stilīga lieta, tāpēc priecāsimies, ja būsim palīdzējuši ar iedvesmu un svaigu info!

Pavisam nesen ir iznācis žurnāla “IR” speciālizdevums “Vasarnieka brīvdienas” par nesen atklātajiem pārgājienu maršrutiem “Mežtaka” un “Jūrtaka”, kas šķērso visu Baltiju. Labs padomdevējs būs šajā izdevumā ievietotais raksts “Nakts mežā”, kur piedāvāti nakstmītņu varianti tik tuvu dabai, cik vien tas iespējams. Vēl piedāvājam iepazīties ar jauno tematisko žurnālu “Aktīvs un atpūties”, kurā atrodama jaunākā informācija par skaistākajām takām un pārgājienu maršrutiem  Latvijā.

Izdevniecība “Latvijas Mediji” pārgājienu cienītājiem izdevusi divus noderīgus tematiskos žurnālus: “30 dabas takas” un “Pārgājieni”, kuros iekļauti dažādi maršruti Latvijas apskatei. Bez tam sniegti arī praktiski padomi, kā labāk sagatavoties pārgājienam, kā ģērbties, kādi apavi ir vispiemērotākie, kas vēl būtu nepieciešams, lai pārgājiens izdotos.

Piedāvājam arī ieskatīties dažās interneta vietnēs, ja patīk pastaiga dabā gan vienatnē, gan kopā ar ģimeni vai draugiem:

https://www.mammadaba.lv/objekti/aktivitates/162-dabas-taka

https://www.la.lv/top-11-interesantakas-un-skaistakas-pastaigu-vietas-latvija

https://thebaltictravel.com/lv/latvija/apskates-vietas/dabas-parki-takas

https://www.latvia.travel/lv/raksts/idejas-brivdienam

https://www.1188.lv/padomi/vidzemes-skaistakas-dabas-takas-tavam-brivdienu-marsrutam/2710

https://aktivalatvija.lv/pastaigu-un-pargajienu-marsruti-latvija/

Savukārt šeit https://www.celotajs.lv/lv/p/view/HikingMap2015lv?2  atrodama pārgājienu maršrutu karte ar nelieliem aprakstiem.

Noderīgas mobilās aplikācijas: Dodies.lv; Dabas tūrisms; LVM GEO (Latvijas Valsts mežu kartes)

Ja interesē kāda informācija, rakstiet šeit (FB, IG), zvaniet 64471335 vai rakstiet uz vija@gulbenesbiblioteka.lv vai indra@gulbenesbiblioteka.lv. Palīdzēsim jums saplānot lielisku atpūtu dabā! Lai aktīva un jauniem atklājumiem pilna vasara!