VIESOS LATVIJAS RADIO ŽURNĀLISTE LIA GUĻEVSKA

Ceturtdien, 27.novembrī plkst.17oo Gulbenes novada bibliotēkā Eiropas kultūras vakarā „Sievietes imidžs un iekšējā harmonija” viesos Latvijas Radio žurnāliste Lia Guļevska. Nupat, 18.novembrī, par nopelniem kultūras darbā un spilgtu radošo devumu Latvijas žurnālistikā viņai piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis.

L.Guļevska Latvijas Radio nostrādājusi 40 gadus. Laikā no 1970.līdz 2010.gadam. veidojusi daudzus raidījumus – jaunatnes programmu „Dzirkstele”, leģendāro muzikālo programmu „Mikrofons”, „Mājas svētība”, „Siluets”. Pateicoties žurnālistes pūlēm, Latvijas Radio Fondos iemūžināti daudzi Latvijas kultūras vēsturē svarīgi notikumi un cilvēki - mākslinieki, mūziķi, aktieri, sabiedriskie darbinieki u.c.. Pašlaik L.Guļevska aktīvi darbojas žurnālā „Mistērtija” un „Taka”.

Bibliotēkas lasītāji L.Guļevskas veikumu iepazinuši no vairākām grāmatām.
Atmiņu krājumā „Vientuļā virsotne” (2001) Lia Guļevska un Gunars Treimanis portretē aktieri un kinorežisoru Gunāru Cilinski.
Grāmata „Panākumu kāpņu augšgalā nekad nav burzmas” (2004) iepazīstina ar skaņu ierakstu firmas „Melodija” ilggadējo māksliniecisko vadītāju, skaņu režisoru Aleksandru Grīvu. Kā atzīst Viktors Lapčenoks: „Caur Aleksandra Grīvas rokām izgāja viss Latvijas estrādes mūzikas zieds.”
Biogrāfiskā drāma „Sūtiet rēķinu uz mājām” (2009) atspoguļo izcilā režisora Eduarda Smiļģa mūžu vairāk nekā pusgadsimta garumā.
Radiosarunas ar akadēmiķi Andri Buiķi apkopotas grāmatās „Vai mēs esam tie, kas patiesībā esam” (2001), pēc līdzīga principa tapis arī sarunu krājums „Vai tas esi tu vai kāds cits?”(2012). „Grāmata ir iedvesma. Gan tās autoriem, gan lasītājiem,” grāmatas noslēgumā raksta Pēteris Kļava. Aicinām arī jūs gūt iedvesmu sarunā ar Liu Guļevsku.

Eiropas kultūras vakaru „Sievietes imidžs un iekšējā harmonija”organizē Europe Direct informācijas centrs Gulbenē. Ieeja – bez maksas.

Iveta Krūmiņa,
Gulbenes novada bibliotēkas