Ziemeļvalstu literatūras nedēļa ir klāt

Novembrī, kad mūsu valstīs ir vistumšākais laiks, iededzam sveci un lasām grāmatu. Laikā pirms Ziemassvētkiem, Īslandē, piemēram, viens otram dāvina grāmatas. Tāpēc arī grāmatu izdevēju ražīgākais laiks ir no septembra līdz novembrim. Mēs veļu laikā pasargājam sevi no aukstā rudens vēja un lietus ar lietussargiem, iededzam lukturus un iegrimstam grāmatās un stāstos.

Šogad Nedēļa notiek no 9. - 15. novembrim, un tās tēma- Ziemeļvalstis un pasaule.

Ziemeļvalstu Literatūras  nedēļai ir trīs kopējie lasījumi - Rīta stunda pašiem mazākajiem lasītājiem – norvēģu rakstnieces Kristinas Rošiftes grāmata "Visi skaitās", Krēslas stunda pieaugušajiem – Islandes autores Oidiras Avas Olafsdotiras romāns "Viesnīca Klusums", kā arī  tiek piedāvāts lasījums pusaudžiem – zviedru rakstnieka Jākoba Vegēliusa grāmata "Kapteiņa pērtiķis".

Ceram, ka mums tomēr izdosies arī šogad dalīties ar mūsu Ziemeļvalstu literatūru , kopīgi iepazīt pasauli un pašiem sevi caur lasījumiem.

Tāpēc izslēdziet gaismu, aizdedziet sveci un izmantojiet to pašu skaļās lasīšanas pieredzi, ko vairāk nekā 150 000 cilvēku visā pasaulē.

Vairāk informācijas : www.bibliotek.org

Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā - Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru.

Ziemeļvalstīs projekts norisināsies jau 23. reizi, Latvijā - 22. reizi. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās, skolās un citviet notiek izvēlētu grāmatu lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, konkursi un citi pasākumi.