Uzaicinājums uz diskusiju “Man ir 18: kā motivēt jaunos vēlētājus?”

Ceturtdien, 25. februārī, plkst. 11.00 – 12.20 Eiropas Parlamenta (EP) birojs Latvijā aicina uz tiešsaistes diskusiju par to, kā motivēt jaunos vēlētājus.

Jaunieši diezgan aktīvi iesaistās dažādās gan lokāla, gan globāla rakstura aktivitātēs, piemēram, cīņā pret klimata pārmaiņām un vienlīdzību, taču vēlēšanu dienā tikai salīdzinoši neliela daļa aiziet uz vēlēšanu iecirkni. Latvijā 2019. gada EP vēlēšanās vecuma grupā no 18 līdz 24 gadiem piedalījās 38.9%. Lai arī ir novērojams jauniešu līdzdalības pieaugums, tomēr vairums jauniešu neizprot vēlēšanu nozīmīgumu.

Tāpēc EP birojs Latvijā uzsācis iniciatīvu “Man ir 18”. Tās ietvaros īpašu uzmanību veltīsim jauniešiem, kuri šogad kļūst par balsstiesīgiem vēlētājiem, kā arī profesionāļiem, kas strādā ar jauniešiem - pašvaldību jaunatnes lietu speciālistiem, jauniešu organizācijām un  EP Vēstnieku skolu skolotājiem, kuri palīdz veidot izpratni par vēlēšanu nozīmīgumu. Mērķis - mudināt jauniešus piedalīties gan pašvaldību vēlēšanās šogad, gan Saeimas vēlēšanās 2022. gadā, gan EP vēlēšanās 2024. gadā.

Kā motivēt jauniešus? Kāda ir labā prakse? Tiešsaistes diskusijā Rīgas Stradiņa universitātes lektores Elīnas Vrobļevskas vadībā ar savu pieredzi dalīsies jauniešu organizāciju, pašvaldību un EP Vēstnieku skolu pārstāvji.

Reģistrācija līdz 24. februāra plkst. 16.00 https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/25052021

Uz reģistrācijā norādīto e-pastu Jums tiks nosūtīta piekļuves saite platformā Zoom. Diskusija tiks rādīta arī EP Facebook kontā @Eiroparlaments. 

! Ja vēlaties dalīties ar savu pieredzi, lūdzu, piesakieties, rakstot uz e-pastu:  ilze.eglite@europarl.europa.eu