#ReadWithEurope

Atzīmējam Eiropas Rakstnieku dienu! #ReadWithEurope

No 27.marta, aicinām uz Gulbenes novada bibliotēku, lai apskatītu grāmatu izstādi “Ceļo valodu pasaulē ar Alisi Brīnumzemē!”, kur varēsiet iepazīt 36 dažādās Eiropas un pasaules valstīs izdotās grāmatas par Alises piedzīvojumiem Brīnumzemē !

Klašu grupas arī aicinām izspēlēt spēli "Reiz bija..."

Pieteikties: 64473266 vai solvita.libere@gulbenesbiblioteka.lv

Eiropas Komisija šogad uzsāk jaunu iniciatīvu “Eiropas Rakstnieku diena”, lai veicinātu interesi par grāmatu lasīšanu, īpaši jauniešu vidū, kā arī atklātu Eiropas valodu un literatūras daudzveidību.

Iniciatīva izveidota, lai atklātu skolēniem, ka literatūra var būt viens no veidiem, lai iepazītu Eiropas kultūras bagātību, kā arī veicinātu personisko izaugsmi un iesaisti sociālajos procesos. Šogad, Eiropas Prasmju gadā, ir īpaši svarīgi šo dienu atzīmēt, jo, kā liecina Eurostat un OECD pētījuma dati, lasītprasme ir viena no pamatprasmēm, kas balsta gan medijpratību, gan informācijas pratību, gan citas mūsdienu pratības, un tā ir būtiski jāpilnveido visās Eiropas Savienības valstīs, tostarp Latvijā.