Gada Eiropas cilvēks Latvijā 2017- Aļona Ostapenko

Titulu «Gada Eiropas cilvēks Latvijā»  ieguvusi tenisiste Aļona Ostapenko, paziņoja nevalstiskās organizācijas «Eiropas kustība Latvijā» pārstāvji. 

Balsotāji Ostapenko bija raksturojuši kā personu, kura ļauj Latvijas karogam plīvot par godu uzvarai Eiropā un pasaulē, ar smagu darbu sasniedz uzvaras, kā arī norādījuši, ka darbs un sportistes atdeve iedvesmo un saliedē sabiedrību.
 
Šogad tituls tika pasniegts jau 20.reizi, tādēļ pasākuma ievadā vārds tika dots iepriekšējo gadu titula ieguvējiem, kuri izteica savus vēlējumus Latvijai un Eiropai.

Balsošana par Eiropas cilvēka Latvijā titulu sākās 28.oktobrī un noslēdzās 27.decembrī.

Uz titulu pretendēja arī EP deputāts Artis Pabriks (V), Latvijas Universitātes asociētais profesors Ivars Ījabs, Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, TV raidījuma vadītājs, improvizators Jānis Skutelis, Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra "Re: Baltica" izpilddirektore un redaktore Sanita Jemberga, kā arī Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele un Olimpiskais čempions skeletonā Martins Dukurs.

Savukārt labāko pieciniekam tika izvirzīti Dukurs, Ziemele, Ostapenko, Bērziņš un Burāne.

Titulu ik gadu piešķir cilvēkam, kurš ar saviem darbiem devis vislielāko ieguldījumu Latvijas vārda popularizēšanā Eiropā un Eiropas kopējo vērtību integrēšanā Latvijā.