Eiropas Rakstnieku dienas

No 27.marta aicinām uz Gulbenes novada bibliotēku, lai iesaistītos "Eiropas Rakstnieku dienas" aktivitātēs!

Eiropas Komisija šogad uzsāk jaunu iniciatīvu “Eiropas Rakstnieku diena”, lai veicinātu interesi par grāmatu lasīšanu, īpaši jauniešu vidū, kā arī atklātu Eiropas valodu un literatūras daudzveidību.

"Eiropas Rakstnieku dienas" Gulbenē ietvaros aicinām:

• izspēlēt Eiropas Savienības mājas un Rīgas Centrālās bibliotēkas veidoto spēli "Reiz bija...";
  • apskatīt grāmatu izstādi “Ceļo valodu pasaulē ar Alisi Brīnumzemē!”, kur varēsiet apskatīt 36 dažādās pasaules valstīs izdotās grāmatas par Alises piedzīvojumiem Brīnumzemē

Klašu grupas aicinām pieteikt: 64473266 vai solvita.libere@gulbenesbiblioteka.lv

Eiropas Rakstnieku dienas mērķis ir veicināt interesi par grāmatu lasīšanu, īpaši jauniešu vidū, kā arī atklāt Eiropas valodu un literatūras daudzveidību. Eiropas Rakstnieku diena turpmāk notiks katru gadu - marta pēdējā pirmdienā.

Iniciatīva izveidota, lai atklātu skolēniem, ka literatūra var būt viens no veidiem, lai iepazītu Eiropas kultūras bagātību, kā arī veicinātu personisko izaugsmi un iesaisti sociālajos procesos. Šogad, Eiropas Prasmju gadā, ir īpaši svarīgi šo dienu atzīmēt, jo, kā liecina Eurostat un OECD pētījuma dati, lasītprasme ir viena no pamatprasmēm, kas balsta gan medijpratību, gan informācijas pratību, gan citas mūsdienu pratības, un tā ir būtiski jāpilnveido visās Eiropas Savienības valstīs, tostarp Latvijā.