Drošāka interneta diena – 9.februārī !

Kopš 2004. gada februāra drošāka interneta diena, ko organizē Eiropas drošāka interneta centru tīkls Insafe/INHOPE ar Eiropas Komisijas atbalstu *, ir bijusi galvenais diena tiešsaistes drošības kalendārā vairāk nekā 170 valstīs.

Skolotāji, pedagogi un sociālie darbinieki var palīdzēt izveidot labāku internetu, nodrošinot saviem skolēniem un studentiem digitālās prasmes un kritiskās domāšanas prasmes, kas viņiem nepieciešamas, lai varētu labāk orientēties tiešsaistes pasaulē.

Viņi var:

  • iemācīt skolēniem dažus vienkāršus ieradumus, lai viņi varētu maksimāli izmantot iespējas, ko piedāvā tiešsaistes pasaule;
  • izmantot pozitīvu tiešsaistes saturu stundās, mudinot savus skolēnus to pašu darīt mājās;
  • dot iespēju skolēniem veikt pārdomātu izvēli tiešsaistē, ko vislabāk var panākt ar izglītību un izpratni par bieži sastopamām tiešsaistes drošības problēmām;
  • un rādīt skolēniem personisku piemēru par pozitīvu uzvedību tiešsaistē.

Lai atbalstītu skolotājus un pedagogus šajā darbā, “Drošāka interneta dienas” tīmekļa vietnē ir sadaļa “Resursi” ar dažādiem pedagoģiskiem materiāliem par drošību tiešsaistē dažādām vecuma grupām un dažādās valodās, kas būs noderīgi izpratnes veicināšanas pasākumiem DID dienā un visā mācību gadā.

Apskati arī eTwinning sagatavi Labāk e-Drošībā nekā nožēlot.

Ja vēlies pievienoties vispasaules centieniem panākt labāku internetu un iesaistīties Drošāka interneta dienā, sīkāka informācija par to, kā varat piedalīties SID 2021 www.saferinternetday.org/join. Noteikti seko Drošāka interneta dienai vietnēs Facebook un Twitter un dalies savos plānos par lielo dienu sociālajos medijos, izmantojot #SaferInternetDay un #SID2021.

Vairāk par Eiropas Komisijas stratēģiju “Labāks internets bērniem” uzzini Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē.