Brauciens uz Eiropas Parlamentu Briselē

No 21.līdz 23. aprīlim mums bija iespēja doties braucienā uz Beļģijas galvaspilsētu Briseli. Šis brauciens bija kā balva, piedaloties un uzvarot Gulbenes novada bibliotēkas un Europe Direct centra Gulbenē organizētā erudīcijas konkursa “Zini, mini, uzzini” divās kārtās - “Eiropa” un “Pasaule”. Šo balvu sagādāja Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Ijabs.

Briselē mums bija iespēja tikties ar I. Ijabu un viņa biroja darbiniekiem, noklausīties lekciju par Eiropas Parlamenta darbību un iespējām strādāt Eiropas Parlamenta institūcijās. Saruna izvērtās interesantā diskusijā par procesiem, kā notiek darbs komisijās un Parlamenta daudzveidīgo sastāvu. Bija iespēja apmeklēt plenārsēžu zāli. Redzējām Latvijas deputātu darbavietas zālē un uzklausījām stāstījumu, kā notiek balsošanas kārtība. Pēc tam ierobežotam interesentu daudzumam bija iespēja iepazīties ar Eiropa Parlamenta deputātu darbavietām viņu birojos.

Brauciens ļāva iepazīties ar Briseles arhitektūru, parkiem un populārākajiem tūrisma objektiem: Leopolda parku, Beļģijas karaļpili un parku, Briseles vecpilsētu, Rātslaukumu, Svētā Miķeļa un Svētās Gudulas katedrāli.

Par šīm trim skaistajām dienām varam pateikties Gulbenes novada bibliotēkas kolektīva organizētajam konkursam “Zini, mini, uzzini” un Eiropas Parlamenta deputātam Ivaram Ijabam.

Guntra Berķe un Gundars Ģērmanis