Atklāts Europe Direct centrs Gulbenē

Atklāts Europe Direct centrs Gulbenē

23.septembrī svinīgi tika atklāts Europe Direct centrs Gulbenē. Šoreiz Gulbenes novada bibliotēkas organizētais pasākums notika neierastākā vidē – āra teltī.

 Atklāšanu ar savu dalību pagodināja Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde, kura atzinīgi izteicās par Gulbenes novada aktīvo dalību Eiropas Savienības programmās un ES fondu apguvē. Uzrunas teica arī Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis, priekšsēdētāja vietniece Guna Švika, kā arī Gulbenes novada bibliotēkas direktore, Europe Direct projekta vadītāja Antra Sprudzāne.

Pasākumā tika izspēlēta miniviktorīna, kurā klātesošie parādīja lieliskas zināšanas par Eiropas Savienības tēmām. Notika arī Europe Direct Gulbenē organizētā fotokonkursa “Ar velo pa draugam! ” uzvarētāju apbalvošana, kurš notika Eiropas mobilitātes nedēļas ietvaros. Konkursa mērķis bija popularizēt labās prakses piemērus un veicināt kvalitatīvu velonovietņu izvietošanu publiskās vietās un velokultūras attīstību Gulbenes un Alūksnes novados. Konkursa dalībniekiem tika lūgts iesūtīt fotogrāfijas ar labiem piemēriem un lūgts atbildēt uz jautājumiem- ko tavā pilsētā/pagastā vajadzētu uzlabot, lai tie kļūtu velobraucējiem draudzīgāki? Konkursa uzvarētāji tika noskaidroti izlozes kārtībā, no Gulbenes balvas saņēma Vanda Jurita Markova, Dace Lubāne, Līga Nagle. Daļu no iesūtītajām fotogrāfijām var skatīt Gulbenes novada bibliotēkas mājās lapā un  Facebook @EDGulbene, kur arī var izlasīt konkursa dalībnieku vērojumus un ieteikumus veloinfrastruktūras pilnveidošanai.

Pasākuma otrajā daļā koncertēja mūziķis un dziesmu autors Kārlis Kazāks kopā ar čellisti Undīni Balodi. Koncertu lieliski papildināja Kārļa kolorītie stāsti par valodu izloksnēm, kurus viņš piedzīvojis, dodoties velotūrēs un ekspedīcijās pa Latviju, veidojot televīzijas raidījumu ciklu “Dzirdi balsis ar Kārli Kazāku”.

Personīgs paldies Uldim Doņukam, Edītei Siļķēnai, Alisei Rubenei–Dūnei par palīdzību, lai pasākums varētu  izdoties ! Paldies Valteram Svetlovam par pasākuma vadīšanu !

Informācijai:

2021.gada 1.maijā Eiropas Komisijas paspārnē visā Eiropā darbu uzsāka vairāk nekā 420 EUROPE DIRECT centri, kuru galvenais uzdevums ir informēt par aktuāliem Eiropas Savienības jautājumiem un veidot saikni starp ES institūcijām un iedzīvotājiem, sadarbojoties ar vietējām organizācijām, iestādēm, uzņēmumiem, īstenojot dažādas aktivitātes un projektus ES aktualitāšu skaidrošanai.

 Latvijā Europe Direct centri darbojas 7 pilsētās- Rēzeknē, Ventspilī, Kuldīgā, Jelgavā, Jēkabpilī, Cēsīs, savukārt EUROPE DIRECT centra Gulbenē- darbību līdz 2025.gadam nodrošinās Gulbenes novada bibliotēka, Gulbenes centra filiāles darbojas Madonas novada bibliotēkā un Alūksnes pilsētas bibliotēkā.

Europe Direct centra darbība Gulbenē aptver gan pilsētas, gan novada lauku teritorijas, organizējot aktivitātes dažādām mērķauditorijām - izglītojošus seminārus, tiešsaistes pasākumus, diskusijas, apmācības, nodarbības bērniem un jauniešiem, darbnīcas, konkursus, Eiropas kultūras vakarus, piemēram, septembrī Gulbenē viesojās somu dzejniece Heli Laksonena. Vasarā tiek organizēti velo braucieni “Ar velo pa Zaļo!”, septembrī tika organizēta diskusija iedzīvotājiem par aktuālajām Eiropas Savienības tēmām iniciatīvas “Konference par Eiropas nākotni” ietvaros. Vasaras izskaņā norisinājās izbraukuma seminārs par naturālā stila dārzu veidošanu. Atgādinām, ka dalība visos  pasākumos un aktivitātēs iedzīvotājiem ir bez maksas!

Aktuālo informāciju par Europe Direct Gulbenē darbību un pakalpojumiem var uzzināt Gulbenes novada bibliotēkas tīmekļa vietnē www.gulbenesbiblioteka.lv, sadaļā Europe Direct Gulbenē, sociālajā tīklā Facebook @EDGulbene. Europe Direct Gulbenē atvērts darba dienās no 10.00 līdz 18.00, no 1.oktobra arī sestdienās – no 9.00 līdz 15.00 Gulbenes novada bibliotēkā. Kontakttālrunis 64471335.

Gaidām ciemos !

Indra Logina, Europe Direct centrs Gulbenē, Gulbenes novada bibliotēka.