“Naturālā stila dārzu veidošana”

Klimata pārmaiņas, dabas daudzveidības saglabāšana šobrīd ir aktualitāte ne tikai Eiropā, bet visā pasaulē. Kā saglabāt pēc iespējas dabiskāku vidi sev apkārt, kā mainīt domāšanu un paradumus? 26.augustā to devās izzināt 21 dārza entuziasts.

Seminārā iepazinām naturālo dārzkopības stilu, kurš Eiropā un daudzviet citur pasaulē pēdējās desmitgadēs kļuvis par dominējošo, bet Latvijā pagaidām maz pazīstams. Pasaulē to sauc dažādi – _Wild New Wave, New Perennials, Native Planting, Wild Garden. Šo dārzu pamatā ir ekoloģiskā domāšana – demonstrēt nevis savu varu pār augiem, bet gan sadzīvot. Būtiski, lai dārzs palīdz dabas bioloģiskajos procesos.

Semināra lektors, naturālā stila entuziasts un blogeris Edžus Vējiņš uz vietējo ainavu raugās kā uz vidi, kas veidojusies dabas un cilvēka mijiedarbībā. Viņam ir svarīgi apzināties savu dārzu kā šīs ļoti lokālās vietas rakstura izteicēju. To palīdz īstenot arī augi, kas dabā aug tuvu mājai un atklāj šīs vietas savdabību.

“Naturālā stila ideja nav kopēt dabu, bet veidot dārzus, kas dzīvo dabas un iztēles krustcelēs. Apvienojot ziemcietes, stiebrzāles un citus augus daudzveidīgos salikumos, tie kļūst par izejas punktu radošajām izpausmēm, kas veido ciešas asociācijas ar dabisko vidi. Šī stila dārzi prasa mazāku kopšanu un saglabā dekorativitāti ilgtermiņā.” /Edžus Vējiņš/ https://ainavudizains.wordpress.com/

Liels paldies Edžum Vējiņam par ļoti pārdomāto, izzinošo un iedvesmojošo lekciju ! Paldies “Raunas ceplis” saimniekiem par uzņemšanu un harmoniskas vides radīšanu, kā arī “Raunas stādi” – par dalīšanos zināšanās par augiem ! #nativeplanting  #EUGreenDeal