Bibliotekāres veldzē prātus un gūst Ziemassvētku garšu!

29.decembra ziemīgajā rītā Gulbenes novada bibliotēku meitenes salēca oranžās kamanās un brauca uz maizes darbnīcu “Donas” Blomes pagastā. Tur visas sagaidīja smaidīgi un ņipri rūķi, lai aicinātu iekšā un izrādītu viesmīlīgās telpas, grieztos rotaļās un rīvētos ar degungaliem. Pēc sirsnīgas iepazīšanās tika iepazīts ķēķis ar tā siltumu, smaržām un piparkūku mīklu, no kuras tapa krāsainas, varen gardas un aromātiskas piparkūkas.

Pēc darbošanās virtuvē bija jāpiepilda punči ar gardum gardu zupu, kartupeļiem un uz vietas ceptu maizi ar kaņepju sviestiņu. Kad vēderos neko vairs nebija iespējams ielikt, rūķis aicināja stāties pie egles un pelnīt dāvanas. Bibliotēku meitenes bārstīja jaukus vēlējumus, skaistus dzejoļus un vecās, labās četrrindītes. Pēc jaukajiem priekšnesumiem rūķa maiss bija tukšs un bija pienākusi kārta zīlēšanai, ko nesīs 2016.gads – zirga sparu, pilnu vēderu vai pilnu maciņu.

Kad pozitīvās emocijas bija sasmeltas, ar gaišiem prātiem varēja ritēt ceļš mājup. Prieks kopā būt gan ikdienā, gan svētkos!

Liene Baranovska
Reģionālā mācību centra pasniedzēja