Grāmatas vecākiem

Delfīne de Vigāna. Bērni ir karaļi

Romānā «Bērni ir karaļi» Delfīne de Vigāna biedējoši precīzi iezīmē realitātes un virtuālas realitātes nepārtrauktības sindromu. Robežas starp šīm pasaulēm ir mainījušas sākotnējo kursu. Tās ir sajaukušās tiktāl, ka kļuvis neiespējami nošķirt to, kas ir patiess, bet kas tikai izdomāts. Kam pievērst uzmanību, bet kam patīt garām. Katram, kurš pieslēdzies globālajam tīmeklim, ir iespēja nokļūt uz skatuves. Šī starmešu gaisma ir atkarību izraisoša.

Saite: https://www.postscriptum.lv/2022/07/07/delfine-de-vigana-berni-ir-karali/

Kristīne Ilziņa. Es neliecināšu pret jums

Kristīne Ilziņa (Sadovska) literatūrā debitēja ar dzejoļu krājumu “Jukusi saulespuķe”, par ko saņēma Klāva Elsberga prēmiju. Vēlāk tapa arī vairākas grāmatas bērniem.
Stāstu krājums “Es neliecināšu pret jums” ir kā mozaīkbilde. Tajā savākti un apkopoti stāsti par cilvēkiem, kas piedalās lielos notikumos, paši būdami mazi. Par tiem, kuriem parasti neviens neprasa: ko jūs par to domājat? Tiem, kas vienkārši dzīvo. Pirms Atmodas, tās laikā un arī pašlaik.

Saite: https://www.diena.lv/raksts/kd/gramatas/izdots-kristines-ilzinas-stastu-krajums-_es-neliecinasu-pret-jums_-14288738

Virdžīnija Grimaldi. Laiks atkal iedegt zvaigznes

Anna ir vientuļā māte divām pusaugu meitām ar stabilu un nogurdinošu darbu, ko viņa strādā tik daudz, ka knapi satiek savas meitas. Kad priekšnieks viņu atlaiž no darba, parādu piedzinēji jau klauvē pie durvīm un draud ar tiesu un mantas konfiskāciju, Anna izvēlas svarīgāko – viņa sakrāmē dažas lietas vecāku autofurgonā un dodas piedzīvot pasauli kopā ar savām meitām.

Saite: https://laimelasa.home.blog/2023/06/13/laiks-atkal-iedegt-zvaigznes-virdzinija-grimaldi/

Monika Kompaņīkova. Piektā laiva

Jarkai ir 12 gadi, un dzīve viņu sevišķi nav lutinājusi – mammai viņa ir “gadījuma” bērns, “kauna traips” vecmāmiņas dzīvē, tāpēc tādu īstu mīlestību un maigumu Jarka nav pieredzējusi ne no radinieku puses, ne no mammas dzērājdraugiem. Tomēr viņa ir bērns. Un tāpēc vien jau pēc definīcijas viņa ir labs cilvēks.

Saite: https://laimelasa.home.blog/2023/05/17/piekta-laiva-monika-kompanikova/