“Ziemassvētku jampadracis 2”

Atbildes un Gulbenes novada bibliotēkas viktorīnas “Ziemassvētku jampadracis 2” 1. kārtas jautājumiem.

  1. J. Zvirgzdiņa grāmatā “Pirmā Ziemassvētku eglīte” ir stāsts par mirkli, kad Rīgā pirmo reizi tika iedibināta tradīcija greznot Ziemassvētku eglīti. Grāmatā stāsts ir ne tikai latviešu valodā, bet vēl divās citās – nosauc tās!  (Pareizā atbilde ir krievu un angļu valodā. Pareizi atbildējuši ir arī tie, kuri uzrakstīja vācu valodā, jo arī šajā valodā ir tulkota šī grāmata. Gulbenes bērnu bibliotēkā grāmata ir krievu un angļu valodā.)

 

  1. Nosauc šīs ilustrācijas autoru un grāmatas nosaukumu! Ja uzrakstīsi arī grāmatas galvenā varoņa vārdu, tad bonusā viens punkts! (Ja nezini- jautā vecākiem vai vecvecākiem!)

(Pareizā atbilde- Margarita Stāraste “Ziemas pasaka”, galvenā varoņa vārds Kraukšķītis)

 

3.Kurā no Ziemassvētku grāmatām ir pievienota šī, attēlā redzamā, grāmatzīme? Nosauc grāmatas autoru un nosaukumu! (Pareizā atbilde – Inese Paklone “Ziemassvētku zāģītis”)

 

           4. Kāds ir attēlā redzamās grāmatas nosaukums? (Pareizā atbilde “Ziemassvēku Cūks”)

 

5. Pabeidz Laimoņa Vāczemnieka dzejoļa “Ziemas miegs” četrrindīti!        

Kad dižegles baltajā azotē

Maza eglīte snauž,

Klusi, tik klusi, klusītiņām

Zaķēns ………

(Pareizā atbilde – burkānu grauž)

 

6. Mazais pūķis Kokosrieksts kopā ar draudzeni Matildi dodas ciemos pie Ziemassvētku vecīša. Uzraksti ar kādu pārvietošanās līdzekli viņi tur nokļuva? (Pareizā atbilde – ar gaisa balonu)

 

7. Pēc Agneses Zaperes grāmatas “Cīrulīši” stāsta motīviem ir tapusi latviešu spēlfilma. Kā sauc šo spēlfilmu?  (Pareizā atbilde – Ziemassvētku jampadracis)

 

8. Pētera Brūvera Ziemassvētku dzejoļu krājumā “Mēs te ap eglīti” ir dzejolis “Pirmās sniegpārsliņas”, kurā ir aprakstīts sniegpārsliņu ceļš uz zemi. Punktiņu vietā ievieto dotos iztrūkstošos darbības vārdu –krīt, sēž, krīt, griežas, meklē. (Pareizā darbības vārdu secība – griežas, sēž, meklē, krīt, krīt)

 

9. Saliec pareizā secībā burtus un ieraudzīsi populāras Ziemassvētku grāmatas un filmas nosaukumu! (Pareizā atbilde – Kā Grinčs nozaga Ziemassvētkus)

10. Atmini attēlos apslēptos trīs vārdus! (Atbildē raksti: 1. atbilde, 2. atbilde, 3. atbilde) 

(Pareizā atbilde – Sniegavīrs, piparkūka, salavecis)