“Ziemassvētku jampadracis 2”,

1.Šajā valstī Ziemassvētku vecīti sauc par Joulupukki. Burtiski tulkojot viņa vārdu, - Ziemassvētku āzis. Šis vārds radies tajos laikos, kad Joulupukki dāvanas izvadāja ar kazlēnu un pats bija ģērbies kazādas kažokā.

Nosauc šo valsti? Somija

 

2.Šajā valstī Sala vectēvs jeb Salavecis ir precēts vīrs. Viņam ir sieva Ziema un mazmeita Sniegbaltīte. Salavecis ģērbies garā, sarkanā mētelī (dažkārt arī sudrabaini zilā), viņam līdzi ir ledus zizlis. Sniegbaltīte ir viņa neiztrūkstošā pavadone, kas palīdz izdalīt dāvanas un pēc vajadzības — arī žagarus.

Nosauc šo valsti? Krievija

3.Šajā valstī dāvanas saņem tikai 5. janvārī - Zvaigznes dienas priekšvakarā. Pie bēr­niem nāk nevis Santa Klauss vai Ziemassvētku vecītis, bet gan Trīs ķēniņi, un siens kurpītēs jāatstāj nevis zirgiem, bet kamieļiem. Trīs Austrumu ķēniņi jeb gudrie pateicībā par kamieļu pabarošanu atstāj dāvanas.

Kā sauc šo valsti? Spānija

4.Šajā valstī Svētais Niklāss 6. decembrī sāk garu ceļojumu pa visu zemi virzienā no valsts dienvidiem uz ziemeļiem. Viņš ir tērpies tumši violetā bīskapa mantijā, un galvā viņam ir mitra. Svētais Niklāss brauc ar zirgiem, tālab bērni savās kurpītēs vakarā atstāj dažādas ēdamlietas viņa zirgiem - cukuru, sienu, dārzeņus. No rīta kurpītes ir piebērtas ar riekstiem un konfektēm.

Nosauc šo valsti? Nīderlande

5.Šajā valstī mīļš ciemiņš katrā mājā ir Zie­massvētku tētis (Babbo Natale), kuram līdzi dodas labā feja Befana, lai apdāvinātu bērnus. Ja zēni un meitenes iepriekšējā gadā bijuši nerātni, viņi saņem nevis žagarus, bet gan ogli.

Nosauc šo valsti? Itālija

6.Ziemassvētki Latvijā tiek dēvēti arī par Ķūķu vakaru. Populārāks ir cits vārds, kādā Ziemassvētku vakars tiek saukts. Kā vēl dēvē Ziemassvētku vakaru Latvijā? Bluķa vakars

7.Ziemassvētku laikā tiek bagātīgi klāts galds. Katram ēdienam mūsu tautā ir sava īpaša nozīme. Ziemassvētku galds nav iedomājams bez žāvētas cūkas galvas. Kādu darba rīku senajiem latviešiem simbolizē šis ēdiens? Arklu

8. Masku gājieni ir populārākā ziemas saulgriežu tradīcija visā Eiropā. Kā šos gājienus sauca Latvijā? Ķekatas, budēļi, kūjnieki, čigāni, danču bērni

9.Ar Ziemassvētkiem latviešiem saistās daudz ticējumi. Pabeidz šo ticējumu!

Ziemassvētku vakarā basām kājām trīs reizes jāskrien apkārt mājai, lai ….

Nesāpētu zobi

10. Līdz Ziemassvētkiem un pašos svētkos ir jāmin mīklas. Pēc tam gan nē, jo citādi izstiepšoties gara mēle! Atmini šīs trīs mīklas!

1.Otram kalpo, pats sevi tērē. Svece

2. Divi mazi zirnīši apskrej visu pasauli. Acis

3. Jēriņš ar piecām austiņām. Cimds