Sabīne Košeļeva

Gulbenes novada bibliotēka turpina realizēt projektu “(NE)Paklausīgie stāsti mazajiem”, kura mērķis ir veicināt jaunākās bērnu oriģinālliteratūras pieejamību Gulbenes novadā, sevišķi Lejasciemā un Stāķos, iepazīstināt Gulbenes novada jaunos lasītājus ar jaunākajiem latviešu rakstnieku oriģināldarbiem.25.02. Gulbenes bērnu bibliotēkā viesojās jaunā rakstniece Signe Viška, 16.03. Stāķu un Gulbenes 1. pirmsskolas izglītības iestādē viesojās jaunā rakstniece un māksliniece Rebeka Lukošus, 31.03. ar pirmsskolas vecuma bērniem tikās rakstniece un dzejniece Evija Gulbe un 7.04. Gulbenē un Stāķos viesojās rakstniece Laura Vinogradova.

21.04. ciemos sagaidīsim jauno rakstnieci un žurnālisti Sabīni Košeļevu.

Sabīne Košeļeva ir latviešu rakstniece, kura,  līdztekus žurnālistes un redaktores darbam dažādos Latvijas interneta medijos, ir uzrakstījusi romānu “Rīga–Maskava. 21. gadsimta mīlasstāsts”, kas tika nominēts Latvijas Literatūras gada balvai kategorijā “Spilgtākā debija”, grāmatu bērniem “Gurķis Elmārs, kas dikti kreņķējās”, kas Lielajos lasīšanas svētkos ieguva 2. vietu kategorijā “5+”, un stāstu krājumu “Vientulības ministrija”, kas tika nominēts Latvijas Literatūras gada balvai kategorijā “Labākais prozas darbs”. Interneta medijos darbojas kopš 2014. gada, kā arī publicē īsprozu kultūras medijos un piedalās prozas lasījumos.

Pagaidām par vienīgo grāmatu bērniem, autore saka: ““Doma rakstīt tieši bērnu grāmatu neatnāca pēkšņi – vienmēr esmu gribējusi uzrakstīt arī bērnu auditorijai. Pa galvu dzīvojās vairāki sižeti un tēli, bet kaut kā tā sanāca, ka tieši gurķu saimes stāsts izdzīvojās līdz galam.”

21.04. Sabīne Košeļeva viesosies Lejasciema PII un Gulbenes novada bibliotēkā, kur tiksies ar sagatavošanas grupas bērniem.

Projekts ir guvis finansiālu atbalstu Valsts kultūrkapitāla fondā.