“(NE)Paklausīgie stāsti mazajiem”

Blēņu rakstnieki viesosies Gulbenes bērnu bibliotēkā

Gulbenes novada bibliotēka uzsāk realizēt projektu “(NE)Paklausīgie stāsti mazajiem”,  kura mērķis ir veicināt jaunākās bērnu oriģinālliteratūras pieejamību Gulbenes novadā, sevišķi Lejasciemā un Stāķos, iepazīstināt Gulbenes novada jaunos lasītājus ar jaunākajiem latviešu rakstnieku oriģināldarbiem.

Projektam tika dots nosaukums “(NE)Paklausīgie stāsti mazajiem”, jo blēņojoties bērni apgūst dažādas prasmes, mācās sadzīvot un sadarboties, attīsta fantāziju, iztēli. Nosaukuma iedvesmotāja ir Rebekas Lukošus grāmata par nepaklausīgo vectēvu.

Projekta gaitā sākot no 2022.g. janvāra uz Gulbenes novada bibliotēku klātienē tiks aicināti visu trīs Gulbenes pilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu sagatavošanas grupu audzēkņi un audzinātājas. Ja būs nepieciešamība, rakstnieki dosies uz pirmsskolas izglītības iestādēm. Projekta realizācijā tiks iesaistītas arī divas pirmsskolas izglītības iestādes Gulbenes novada pagastos – Stāķu un Lejasciema pirmsskolas izglītības iestāde, kur notiks divas tikšanās. Uz šīm divām iestādēm autori dosies ciemos. Katrs autors novadīs divas tikšanās vienā dienā.

Projektā aicinātas iesaistīties piecas latviešu bērnu grāmatu autores – Rebeka Lukošus, Signe Viška, Laura Vinogradova, Evija Gulbe un Sabīne Košeļeva.

Jau 25. februārī ar jauno rakstnieci Signi Višku tiksies Gulbenes 2. un 3. bērnudārza sagatavošanas grupas bērni. Signe Viška ir jaunākās paaudzes autore un tulkotāja. 2021. gadā izdevniecība "Liels un mazs" laidusi klajā debiju bērnu literatūrā, bilžu grāmatu "Kate, kas gribēja kļūt par vectēvu". 2021.g. iznāca arī viņas tulkotā grāmata bērniem “Diena, kad ome salauza internetu”.

 

 

 

 

 

 

Projekts ir guvis atbalstu Valsts kultūrkapitāla fondā.

 

Solvita Lībere

Gulbenes bērnu bibliotēka