Gulbenes novada bibliotēka - Iedvesmas bibliotēka

Gulbenes novada bibliotēka - Iedvesmas bibliotēka

Iedvesmas bibliotēka ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības ilgtermiņa projekts (2022-2024) Latvijas publisko bibliotēku atbalstam. Katru gadu Iedvesmas bibliotēkā piedalās 3–5 bibliotēkas, kas ar Biedrības ziedotāju finansiālu atbalstu un pašvaldību līdzdalību piedzīvo pozitīvas pārmaiņas un top par iedvesmojošām kultūrvietām.

Esam gandarīti, ka arī Gulbenes novada bibliotēka 2022. gadā kļuva par Iedvesmas bibliotēku, jo tika atbalstīts projekts Bērnu bibliotēkas lasītavas pārveidei par modernu, funkcionālu vietu bērniem un jauniešiem.

Mūsu ideja bija radīt mūsdienīgu, bērniem atbilstošu vidi sākumskolas un pamatskolas vecuma bērniem saturīga brīvā laika pavadīšanai, izveidojot modernu, ērtu, aizraujošu telpu mazajiem un ne tik maziem lasītājiem, lai bibliotēkas apmeklējums sevī neietvertu tikai grāmatu apmaiņu, bet arī grāmatas lasīšanu uz vietas.

Projekta realizācija tika uzsākta  2023. gadā jūnijā. Realizācijas laikā tika nomanīts grīdas segums, apgaismojums, tika iegādātas un izgatavotas jaunas un funkcionālas mēbeles no bērza finiera. Bērnu bibliotēkas fonds papildinājās ar gandrīz 50 jaunām galda spēlēm. Vislielākais prieks ir par ērtām lasīšanas vietām – šūnām, kurās jaunie lasītāji var iekārtoties un pabūt divvientulībā ar iemīļoto grāmatu.

Jaunā lasītava tika atklāta 20. decembrī kopā ar daudzu jauno lasītāju iemīļoto Tutu, kurā ir liela grāmatu lasītāja. Šoreiz uz atklāšanas pasākumu un iespēju pirmajiem iepazīt jauno Lasītavu tika aicināti 2023. gada labākie jaunie lasītāji.

Vēlamies teikt lielu paldies Gulbenes novada pašvaldībai, sevišķi Andim Caunītim, LNB Atbalsta biedrībai, sevišķi Karinai Pētersonei un Olitai Rozenbergai, kā arī arhitektei Nitai Apsītei, paldies par pacietību SIA RCI Gulbene darbiniekiem par mazliet trako ideju realizāciju mūsu Lasītavā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gaidām ciemos lielus un mazus interesentus!