Bērnu bibliotēkā runča Misiņa mazo gudrinieku skoliņa

Jau piekto reizi Gulbenes bērnu bibliotēka iesaistās „Grāmatu starta“ aktivitātēs. „Grāmatu starts“ uzrunā un iesaista lasīšanā ģimenes, piedāvā radošas un attīstošas nodarbības. Tā ir LNB Bērnu literatūras centra veidota lasīšanas veicināšanas programma pirmsskolas vecuma bērniem, kas rūpējas par lasītprieku, lasītprasmi, izglītību un personības attīstību. Jau vairāk nekā 70 Gulbenes novada bērni ir aktīvi darbojušies bibliotēkā un saņēmuši arī speciālo grāmatu somiņu ar kuru turpmāk apmeklēt bibliotēku. Prieks, ka daudzi no šiem bērniem ir aktīvi grāmatu lasītāji un citu bibliotēkas pakalpojumu izmantotāji.

2019.gadā visā Latvijā šajā programmā ir iesaistījušās 57 bibliotēkas un katru gadu bibliotēku skaits palielinās. Arī Gulbenes pagastu bibliotēkas iesaistās Grāmatu starta aktivitātēs. 2019.g. tā bija Litenes pagasta bibliotēka, šajā gadā Stradu pagasta Stāķu bibliotēka.

Grāmatu starta talismans ir gudrais Pūčulēns, kurš pirmajās nodarbībās viesojās arī Gulbenes bērnu bibliotēkā. Nu jau vairākus gadus Gulbenes bērnu bibliotēkas talismans ir runcis Misiņš, kurš ir liels Pūčulēna draugs un atbalstītājs. Jau 2019.gadā bērnu bibliotekāres un runcis Misiņš aicināja mazos trīs un četrgadniekus kopā ar vecākiem apmeklēt runča Misiņa mazo gudrinieku skoliņu. Arī šajā gadā runča Misiņa mazo gudrinieku skoliņa atsāk savu darbību un aicina pievienoties aktivitātēm Gulbenes bērnu bibliotēkā.

Runča Misiņa mazo gudrinieku skoliņa darbosies vienu reizi mēnesī sestdienās no plkst. 11.oo. Pirmā nodarbība 25.janvārī. Pieteikšanās līdz 24.janvārim.

Nodarbības notiks vienu stundu. Šajā laikā bērni un vecāki kopā ar skoliņas direktoru runci  Misiņu un bibliotekārēm lasīs grāmatas, mazliet padziedās un pakustēsies, padomās, daudz runās un smiesies.

Par turpmākajiem datumiem vienosimies pirmajā nodarbībā.

Runcis Misiņš ļoti gaida mazos gudriniekus! Tuvāka informācija – solvita.libere@gulbenesbiblioteka.lv, 64473266 vai atnākot uz bērnu bibliotēku.

Solvita Lībere
Gulbenes novada bērnu bibliotēkas vadītāja