Arī Gulbenes novadā jau norit Skaļās lasīšanas sacensība

Gulbenes novada bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku aicina skolēnus iesaistīties Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensībā. Sacensība norisinās jau ceturto gadu, un visus gadus arī Gulbenes novada skolēni ir aktīvi iesaistījusies skaļajā lasīšanas aktivitātēs. Sacensības mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku. Sacensības sākumā notiek klasēs, tad skolā un tikai tad notiek reģionālais fināls, kurā tiek izvēlēts pats labākais lasītājs.

Katru gadu  labākais lasītājs no katra reģiona dodas uz Rīgu, uz LNB Ziedoņa zāli, lai diezgan nopietnas žūrijas un savu atbalstītāju priekšā, lasītu savu pašu mīļāko grāmatu. Gulbenes novads ir patiesi gandarīts, jo pagājušajā, 2020.gadā, par uzvarētāju kļuva gulbeniete Annija Iļjenko. Annija septembrī dosies uz Rīgu, lai iedrošinātu šā gada dalībniekus no Latvijas reģioniem un arī Gulbenes.

Šajā gadā Gulbenes novada reģionālais fināls notiks maija vidū. Jau pagājušajā gadā fināls notika attālināti – dalībnieki iesūtīja savus lasījumus, kurus ļoti nopietni izvērtēja žūrija. Šajā gadā viss notiks tieši tāpat – attālināti. Jaunums ir tāds, ka sacensības notiks Latvijas 5.klases skolēnu vidū. Aicinām katru skolotāju, vecāku un bibliotekāru paraudzīties uz saviem 5.klases bērniem, apmeklētājiem un skolēniem! Varbūt tieši Jūsu dēls vai meita, skolnieks vai skolniece, lasītājs vai lasītāja kļūs par labāko skaļo lasītāju Latvijā! Skolēni, ja vēlaties piedalīties sacensībās, sazinieties ar saviem skolotājiem vai bibliotekāru! Droši var sazināties ar Gulbenes novada bibliotēkas Bērnu bibliotēkas bibliotekārēm.

Nāciet izvēlēties grāmatas, kuras lasīt! Bibliotēka ir atvērta! Gaidīsim!

Vairāk par sacensību:
https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/vecaki-un-berni/nacionala-biblioteka-aicina-skolenus-piedalities-skalas-lasisanas-sacensibas.a393134/

Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome, vietējās bibliotēkas, skolas un grāmatnīcas. Valsts  finālistiem dāsnu dāvanu karšu skaitu nodrošina SIA "Jānis Roze" un apgāds "Zvaigzne ABC".  Palīgu rindās ir arī Latvijas pašvaldības, skolotāji, bibliotekāri – reģionālo sacensību kuratori un bērnu vecāki.

Solvita Lībere,
Gulbenes novada bibliotēka