Grāmatas mazākajiem

Latviešu autoru grāmatas

Zane Zusta. Labrīmes, kas mudina bērnu izaugt par labu cilvēku

“Mazus dzejolīšus, kas padara ikdienu jaukāku, mani mudināja sacerēt dēli Gustavs un Patriks. Tāpēc šī grāmata ir veltījums viņiem!
Audzinot bērnus, atklāju, ka rotaļīga rīme raisa smaidu un ar to dzīve piepeši šķiet daudz skaistāka. Izmēģiniet!”
Zane Zusta

Grāmatā ir Kristas Miltiņas ilustrācijas.

Rakstniece un žurnāliste Zane Zusta (1982, Liepāja) literārās gaitas aizsākusi 2015. gadā ar bērnu grāmatām par pūcīti Ucipuci. Bērnu psiholoģiskās labsajūtas uzlabošanai veltīta arī Zanes grāmata “Es esmu Boss”.
Sadarbībā ar psihoterapeitiem Diānu Zandi un Gati Līdumu tapušas grāmatas “Tarakāni manā galvā” un “Tarakāni tavā galvā”.
Kā romānu autore debitēja ar grāmatu “Aiz durvīm” un sagatavošanā ir jau nākamais romāns "Tauriņa spārnu vēzieni".
Zanes Zustas grāmatas uzreiz pēc iznākšanas kļūst par dižpārdokļiem un ir guvušas arī starptautisku atzinību.

Veronika Reinika, Lauris Reiniks. Ričijs Rū rīko koncertu

“Ričijs Rū rīko koncertu” ir jauna, krāsaina un interaktīva dzejoļu un krāsojamā grāmata, kas papildināta ar 11 dziesmu un to instrumentālo pavadījumu albumu. Šis projekts ir īsts Reiniku ģimenes lolojums. Bērnu dzejoļu autore ir vecmamma Veronika Reinika, tos par dziesmām pārvērtis mūziķis Lauris Reiniks, bet visa projekta idejas autore ir Rūta Reinika-Preisa. Grāmata ir interaktīva – katra tās lappuse ir papildināta ar QR kodu, kuru noskenējot dzejolis “atdzīvojas”, ļaujot ielūkoties un noklausīties lācēna Ričija Rū piedzīvojumos, īpaši sagatavotās dzejoļu videoversijās kanālā YouTube. Grāmatā ir iekļautas arī krāsojamās lapas un kompaktdisks ar dziesmām un to pavadījumiem.

Ilze Skrastiņa. Lieliskā dzīve bez ZOOM

Grāmatas autore Ilze Skrastiņa ir animatore, ilgus gadus strādājusi studijā “Dauka” un piedalījusies daudzu iemīļotu animācijas filmu veidošanā (“Kaķīša dzirnavas”, “Fantadroms”, “Saule brauca debesīs”). Savukārt savu rakstītājas talantu atklājusi kā scenārija autore filmām “Neparastie rīdzinieki”, “Šunelītis” un “Varavīksne”.

Kas notiek, kad dzīve nav ZOOM?

Kad skola ir tiešsaistē, tev ir podziņa, ar kuru vari izslēgt sevi no stundas, sarunas, strīdiem un citām situācijām, kurās negribi piedalīties. Tu vari izlikties, ka dators salūza, internets neiet, skaņa pazuda vai kamera nestrādā. Īstajā skolā podziņas nav! Tāpat kā dzīvē. Jāmācās pašam izkļūt no nepatikšanām. Jāmācās sadzīvot ar klasesbiedriem un skolotājiem. Tas nav viegli! Par to – ar smaidu, reizēm caur asarām – ir šī grāmata par diviem pavisam parastiem Latvijas bērniem – Miku un Elzu – un viņu ikdienas piedzīvojumiem.

Evija Gulbe. Zaķēns, kuram nebija vārdu

Pasaulē ir tik daudz vārdu! Bet Zaķēnam nav. Viņam ir draugi, kuri palīdz vārdus meklēt. Meža dzīvnieciņi atrod dažnedažādus vārdus, tomēr tie nav Zaķēna vārdi. Kad vārdu nav, runā ķepas, ausis un sirds.
Kad Zaķēns ierauga saullēktu, viņš grib izsacīt vārdos tās jūtas, kas pārplūdina mazo sirsniņu. Viņam gribas teikt kaut ko skaistu un mīļu, taču nav vārdu! Draugi tūlīt steidz palīgā. Pūkainā bariņā visi kopā – Zaķēns, Susuriņš, Vāverīte, Vilcēns, Lācenīte un vēlāk arī Bebrēns – nododas vārdu meklēšanai. Mežs, Vējš, Saule, Upe, koki, puķes un lietus sniedz daudz skaistu un mīļu vārdu, Zaķēnam tikai jāatrod savējie.
Šī ir grāmata mazuļiem, kas palīdzēs gan apgūt runātprasmi, gan iepazīties ar burtiem, dzīvniekiem un augiem, kā arī priecāties par latviešu valodas skanīgumu un mācīties izpaust to, kas dziļi sirsniņā. Arī tad, kad nav vārdu.
Māksliniece Anete Bajāre-Babčuka.

Zirgs svītrainā pidžamā. Bērnu anekdotes

Anekdošu krājuma "Čau, ko dari!" grandiozie panākumi pierādīja, ka pasaule ir izslāpusi pēc smiekliem un prasa tos vēl un vēl. Tāpēc, aicinot palīgā pieredzējušo anekdošu kolekcionāri Viju Vītiņu, apgāds ķērās pie darba, lai radītu vēl vienu spirdzinošu un spridzinošu joku izlasi "Zirgs svītrainā pidžamā".  Visvisādi temati – no šķības miega dziesmas mazulim līdz greizam rokkoncertam, visvisādi varoņi – no bērndārzniekiem līdz policistiem un Āfrikas un Indijas ziloņiem, visas jautrības gradācijas – no šķelmīgas vīpsnas līdz pat krišanai no kājām, asarām un gorillas cienīgiem rēcieniem. Patiks visiem – maziņiem, lieliem un arī veciem.

Savākusi Vija Vītiņa, sakārtojusi Guna Pitkevica.

Laura Vinogradova. Tētis un suns

Magda nevar saprast, vai bēdāties par zaudēto, vai labāk priecāties par to, kas viņai palicis. Mirkli padomājusi, viņa nolemj labāk priecāties un saka visiem paldies.
Cik daudz labāk tomēr ir priecāties nekā skumt! 

“Tētis un suns” ir sirsnīgs stāsts visai ģimenei par svarīgāko un vērtīgāko. Mēs katrs nojaušam, kas tas ir, bet ne vienmēr protams nosaukt vārdā. Šī grāmata ir par draudzību starp paaudzēm, vienaudžiem, mani un tevi.
Laura Vinogradova ir nepārspējama stāstniece. Viņas valoda plūst kā mūzika, un grāmatas rodas it kā pašas no sevis. Bērni jau iepazinuši “Snīpulīti no Snīpuļciema” un mīļuprāt ciemojas “Mežpasaku” mājīgajā paēnā. 
Garstāsts pieaugušajiem “Upe” 2021. gadā ieguvis Eiropas Savienības Literatūras balvu. 

Grāmatas māksliniece Ieva Maurīte.

Ieva Samauska. Kas tu būsi, kad izaugsi jeb bērnu dārza noslēpums

Vai esi brīvdienas vakarā kopā ar mammu, tēti, vecmāmiņu vai vectētiņu gājis garām bērnudārzam un redzējis tā logos gaismu? Un vai esi kādreiz domājis par to, kurš bērnudārzā salabo ielūzušas rotaļu vilcieniņa sliedes vai piešuj mīkstā lāča notrūkušo ķepu?

Šajā draiskajā, ilustrētajā grāmatā var slēpties dažs labs pārsteigums!

Turklāt, kopā ar Jānīti izpētot tādas vietas kā veikals, slimnīca, veterinārā klīnika un restorāna virtuve un sekojot pastnieces un ugunsdzēsēja gaitām, iepazīsi dažādas profesijas.
Ieva Samauska (1969) ir viena no ražīgākajām latviešu autorēm. Viņa bērniem raksta gan dzeju, gan prozu, un viņas tekstu intonācijā apvienojas joki un aizkustinošs mīļums, līksmi smiekli un dziļas, gaišas pārdomas.

Māksliniece Una Leitāne.

Juris Zvirgzdiņš. Rijīgā čūska un Gudrā pele

Rakstot grāmatu “Rijīgā čūska un gudrā pele”, Juris Zvirgzdiņš ir sagatavojis jaunu brīnumu, lai tad, kad brīnums notiks – piemēram, nolasot stāsta fragmentu Jāņa Baltvilka lasījumos, bērni sēdētu ieplestām mutēm... Tieši iepriekš sagatavotu brīnumu varētu dēvēt par stāsta galveno ideju, īpaši veiksmīgi brīnumi rodas tad, ja izvēlēta pareizā atbalsta komanda, kas nepadodas grūtību priekšā un ir gana radoša. Šajā procesā tiek pārvarētas arī bailes – nav nemaz tik viegli, satiekoties ar Rijīgu čūsku, kuras vēderā jau atrodas gan zvaniņš, gan pulkstenis, gan kafijas dzirnaviņas, pat kājminamā šujmašīna, tai vienkārši piedāvāt meža zemenītes. Bet drosmīgā pele to spēj. Viņa ir radošu ideju pārpilna un palīdz ne vien čūskai atbrīvoties no gaužām nepiemērotās maltītes, bet arī veselam pulkam - susuriņam, gailim, vāverei un zaķu mātei iegūt sev nepieciešamo. Arī čūskai tiek apmetnis (vairs nebūs jāmaina āda - tas taču ir tik sāpīgi!), un pati izdarīgā pelīte tiek pie siera rituļa. Juris Zvirgzdiņš allaž mācējis rīkoties ar valodu – stāstā par čūsku un peli tieši zvaniņa “dzinn, dzinn”, pulksteņa “tik, tak”, kafijas dzirnaviņu ”rrrr”” un šujmašīnas “cik, cak” piešķir vēstījumam gan savdabīgu ritmu, gan īpatnu poētismu.

Grāmatai raksturīga attēla rotaļīga saspēle ar tekstu. Izdevuma māksliniece ir starptautiski pazīstamā jaunā ilustratore Vivianna Maria Stanislavska.

Zane Volkinšteine. Bīstamais dārziņš

Grāmata sastāv no 10 stāstiņiem, kuros vecākā māsa Jete stāsta savam mazajam brālītim Bruno, kurš pavisam drīz sāks iet bērnudārzā, kā tur klājies viņai, lai palīdzētu brālim pārvarēt nedrošību. Taču, lai gan Bruno īsti nezina, kā rit dzīve bērnudārzā, ik pa laikam viņam nākas pabrīnīties un uzdot jautājumus, uz kuriem Jete vienmēr veikli atrod atbildes.

"Lasītājam jau pēc pirmā vakara stāsta rodas nojausma, ka varbūt viss nav tā, kā šķiet. Māmiņa atceras, kā mazā Jete, kas vēl nemaz nav pratusi labi runāt, pirmajā bērnudārza dienā tikai sēdējusi audzinātājai klēpī, neļaujot audzinātājai piecelties - bet Jetes stāstā šī pirmā iepazīšanās ar dārziņu izskatās pavisam citādi: dārziņā ir mājdzīvnieku diena, kāds tētis, kas strādā zoodārzā, savai meitai atvedis žirafi vārdā Teleskops, žirafe iebāž kaklu pa logu otrā stāva istabā, un pēc tam bērni, sasēdušies uz žirafes kakla, auļo pa ielām līdz pat zoodārzam… Jetes stāstos dārziņā tiešām katru dienu notiek aizraujošas un nereti – bīstamas lietas.

Zane Nuts. Klusā karaļvalsts

Pasaka bērniem un pieaugušajiem.
Iepazīsties – šī ir Klusā karaļvalsts, vieta, kur aizliegts sarunāties. Ikvienam karaļvalsts iedzīvotājam ir jādzīvo pilnīgā klusumā, līdz dienai, kad Karalis pieļauj kļūdu un, vēloties izjokot savus pavalstniekus, dod cilvēkiem cerību atsākt sarunāties. Dodies pasakas maģiskajā pasaulē un iepazīsti vārdu spēku, uzzinot, kā vārdi “es tevi mīlu” var atvērt pat skarbākā karaļa sirdi!
Kristas Pērkonas ilustrācijas.

Vita Štelmahere. Zobu bruņinieks

Kopā ar septiņgadīgo gudrinieku Gustavu pat tik ikdienišķs darbiņš kā zobu tīrīšana un kopšana var pārtapt aizraujošā piedzīvojumā. Kopā ar Zobu bruņinieku dosimies cīņā pret Zobu iznīcinātāju armiju, lai aizsargātu no viltīgajiem uzbrucējiem Gustava sešgadīgo draudzeni Emīliju, Zobu karalistes apburošo galma dāmu, un čau-čau šķirnes suņuka Rafī zobus. Kā Gustavs spēs uzveikt Zobu iznīcinātāju armijas briesmīgos kareivjus? Vai viņš spēs nosargāt savu draugu Zobu karaļvalstis? Kurš Gustavam palīdzēs uzveikt Zobu iznīcinātāju armiju? Lasi grāmatu, atrisini tajā dotos uzdevumus — uzzināsi atbildes uz visiem jautājumiem un arī Tava Zobu karaļvalsts vienmēr būs drošībā!
Mākslinieks Kristaps Auzenbergs.

Inese Zandere. Divas Almas

Meitenītes Almas dzīvē starp realitāti un iztēli nav novilkta stingra robeža, kā tas mēdz būt daudziem bērniem. Tādēļ viņai, vasaru pavadot laukos, līdzās mazai ciema kapsētai, kur šad un tad notiek bēres, nav grūti uz sevi attiecināt pār kapu sētu sadzirdētos vārdus: “Mūsu Alma ir mirusi. Mēs vairs neredzēsimies!” un iztēloties sevi par nomirušu. Alma cenšas saprast atšķirību starp dzīvajiem un mirušajiem, cilvēka attiecības ar savu vārdu, dažādu ar miršanu un piemiņu saistītu izteicienu nozīmi. Autore par šīm eksistenciālajām lietām raksta ar gaišu humoru, kurā nopietnība un smaids nav viens no otra atdalāmi.  

Grāmata, kuras galvenais adresāts ir pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni, ir tuva bilžu grāmatai – dāsni ilustrēta, teksta daudzums lappusēs salīdzinoši neliels. Savukārt grāmatas tēma un stils var uzrunāt arī pieaugušos lasītājus.  

Vērīgā, emocionālā māksliniece Anete Bajāre-Babčuka grāmatas “Divas Almas” ilustrācijās spēj savienot divas pasaules – redzamo, detaļām bagāto ikdienas pasauli, krāšņi vasarīgo dabu, un “neredzamo”, kurā atmiņas un stāsti turpina dzīvot arī pēc cilvēka nāves. Viņai izdevies parādīt, kā meitenes iztēle atklāj šo pasauļu tuvību un vienotību, plūstošo robežu.

Grāmatas izdošanu atbalstījuši Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Valsts kultūrkapitāla fonds mērķprogrammā “Kultūrelpa”.

Signe Viška. Kate, kas gribēja kļūt par vectēvu

Grāmata stāsta par aizrautīgo un apņēmīgo Kati un viņas mierpilno vectēvu. Mazajai meitenei piemīt temperaments un vēlme nekavējoties rīkoties, lai piepildītu savas ieceres. Lēmumu pieņemšana viņai neprasa liekas pārdomas. Taču viņa apbrīno vectēva prasmi dzīvot rāmi un mierīgi, ieturot nemainīgu dzīves ritmu. Šo vecuma viedo vienkāršību Kate sauc par "vectēvu pasauli" un vēlas būt tajā piederīga, tādēļ atrod asprātīgus paņēmienus, lai ārēji līdzinātos vectēvam. Vectēvs pieņem šos spēles noteikumus un ļauj meitenei justies kā "īstam vectēvam".

Šī grāmata ir Signes Viškas (1997) debija bērnu literatūrā. Autore studējusi vācu filoloģiju un piedalījusies Literārās akadēmijas darbnīcā, ko vadīja Inga Žolude. Viņa tulko, raksta stāstus, un kopš 2019. gada darbojas Radio NABA.

Māksliniecei Elīnai Brasliņai jau ir pieredze "ātras dabas un straujas rīcības" meiteņu tēlu veidošanā: tādas ir gan viņas Mimmi no animācijas filmas un komiksa "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi", gan detektīve Poga no Luīzes Pastores grāmatu sērijas "Mākslas detektīvi". Katei viņa atradusi neatkārtojamu, spilgtu vizuālo raksturojumu, kam palīdz izvēlētā krāsu zīmuļu tehnika – vairākkārt pārvelkot līnijas, ilustrācijās radīts dinamikas un ņirboņas iespaids. Mazā Kate ir īsts sprādziens, bet viņas vectēva lielais augums ar to kontrastē un pauž mieru.

Grāmatas izdošanu atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds.

Kristīne Neimane. Zirneklītis numur 13 jeb laimīgais

Starp 13 zirneklīšiem savā ģimenē Brencis ir visjaunākais. Viņš ir mazliet neuzmanīgs, toties ļoti zinātkārs, sirsnīgs un pieklājīgs. Tādas īpašības viņam palīdzēja iegūt lieliskus draugus pirmajā tālajā ceļojumā.
Bet vai numurs “13” arī nāca par labu?

Vineta Kravale. Vāverēns Sams

Vāverēns Sams, viņa Māmiņa un Tētis dzīvo lielā parkā, skaisti iekārtotā namiņā. Vāverēns ik dienu saskaras ar neparastām situācijām un mācās tās atrisināt. Ko darīt, ja kāds skolā apsaukā par pārāk kuplo asti, ja gadās apslimt un ir bēdīgs prāts, jāpaveic sarežģīts darbs vai jātiek galā ar dusmām? Tad palīgā nāk vāverēna Māmiņa ar savu brīnumaino riekstiņu krājumu.

Grieta Baula. Mare un Miega migla

Mare no rīta pamostoties saņem satraucošas ziņas – pilsētai tuvojas miega migla! Ģimene par notikumu ir stāvā sajūsmā, jo miega migla sniedz debešķīgu miegu un neticamu spēku. Taču Marei gulēšana dienas vidū šķiet zemē nosviests laiks, tāpēc viņa apņemas paveikt ko ievērojamu.
Tā nu aizsākas notikumi, kas risinās starp spītu un drosmi, miegu un nomodu.

Šī grāmata ir miega trūkuma iedvesmota un radās laikā, kad ilgojos kārtīgi izgulēties. “Mare un miega migla” nav vakara pasaciņas aizvietotājs, tā ir spēcinoša dāvana, kas ļauj visiem piebremzēt pārāk straujajā pasaulē, kurā bieži vien dzenamies pēc tikai šķietami vērtīgiem mērķiem. Man tāpat kā stāsta varoņiem patīk spēcinošs miegs, drosmīgas idejas, jaukas sarunas un mājas omulība.
Grieta Baula, grāmatas teksta un ilustrāciju autore

"Mare un miega migla" ir mākslinieces pirmā sarakstītā grāmata un pavisam noteikti ne pēdējā. Ideja par sižetu Grietai atnākusi jau pirms “kovidlaikiem”, bet tas nebūt nav pravietojums, kā varētu šķist. Jo miega migla ir laba, tā neposta, bet atjauno. Miega miglas ienākšana pilsētā ir baudāms piedzīvojums, spēcīgs, salds un nepārvarams. Taču ne Marei! Tomēr grāmata nav par virspusējām uzvarām un ārišķīgām gavilēm, tās vēstījums ir dziļāks: vislielākā drosme ir būt patiesam.
Grāmatas ilustrācijas piesaista ar tīrām krāsām, vienmērīgiem laukumiem, kā arī ar daudzām asprātīgām detaļām. Te būs daudz, ko pētīt, gan maziņiem, gan lielākiem. Stāsts adresēts plašai auditorijai: šī var kļūt gan par priekšā lasāmo grāmatu, gan par pašu spēkiem pievārējamo literatūru.”
Guna Pitkevica, grāmatas redaktore

Ingrīda Bērziņa. Jauka dzīve šaizemē

Izzinoši stāstiņi bērniem.
Saules siltums zemi silda, katru stiebru spēki pilda. Dzen tie savas rokas ārā, viss ir tikai saules varā. Rīta migla zāli glauda, lai tā viņas glāstus bauda. Miglas rasa veldzi dod, visi tajā spēkus rod. Putni nogurumu jūt, kur tiem pavasarī būt? Zaļo pļavu greznumā, miglas vālu atpūtā! Pavasaris gaida viņus, putnu balsu jaukās ziņas. Pietrūkst tam vēl tomēr arī putnu dejas pavasarī.

Rebeka Lukošus. Nepaklausīgais vectēvs

Rebeka Lukošus, kas lasītājiem līdz šim zināma galvenokārt kā ilustratore, šajā grāmatā piedāvā pašas radītu stāstu - bilžu grāmatas pamatā ir mākslinieces ideja, kurai ar redaktores un literārās konsultantes roku tekstā pārtapt palīdzējusi Inese Zandere. Grāmata veltīta Lukošus vectēvam Antonam, kurš bija autores iedvesmas avots un grāmatas galvenā varoņa prototips.
Grāmatas notikumi norisinās vienas dienas ietvaros – un tā ir svarīga diena grāmatas varoņa dzīvē, viņa 80 gadu dzimšanas diena. Bērniem raksturīgais sapnis – man paliks 18, kļūšu pilngadīgs, darīšu, ko gribēšu, man vairs nebūs jāklausa vecāki, šeit ar labsirdīgu ironiju pārcelts uz vecā vīra dzīvi. Viņš visu mūžu dzīvojis “tā, kā vajag” – tā, kā par pareizu uzskata citi, bērnībā vecāki, vēlāk – sieva, meitas, tagad – mazbērni, bijis paklausīgs.
Bez liekas didaktikas, ar gaišu humora izjūtu Rebeka Lukošus ļauj vectēvam izrauties no rutīnas un kļūt nepaklausīgam, izbaudīt visus “aizliegtos augļus” – doties, kur deguns rāda, atkal sēsties pie mašīnas stūres, soļot gar jūru, netaupot veselību un neatpūšoties uz soliņiem, našķoties ar neveselīgu ēdienu, nokrāsot melnus savus sirmos matus. Tikpat dabiski no šīs brīvības izaug arī ilgošanās pēc tuvajiem cilvēkiem – draugiem un ģimenes, bez kuriem nepaklausības prieki zaudē savu valdzinājumu. Jubilārs atgriežas mājās, kur, izrādās, neviens negaida viņu ar pārmetumiem un pamācībām, bet gan ar prieku un dzimšanas dienas torti.
Paklausība un nepaklausība ir psiholoģiski komplicēta tēma, kas iet cauri visiem bērna attīstības posmiem un turpinās pieauguša cilvēka dzīvē. Visos vecumos cilvēku attiecībās jālīdzsvaro šī patstāvības, neatkarības un savstarpējās saskaņošanās, pielāgošanās deva. Bērni stāstu bez grūtībām spēs attiecināt uz sevi, taču viņu acu priekšā nerēgosies tieši pret viņiem pavērsts, pamācoši pacelts pirksts, viņi domās par sevi, domājot par vectēvu un vienlaikus izjūtot arī empātiju un solidaritāti starp paaudzēm.

Ārzemju autoru grāmatas

Vehterovičs Pšemislavs, Emīlija Džubaka. Būt kā tīģerim

Tīģeris ir lielākais kaķu dzimtas pārstāvis. Daudzi un, protams, arī pats tīģeris uzskata, ka ir no visiem visskaistākais. Tieši tāpat daudzi domā, ka tīģeris ir visniknākais. Īpaši jau Tīģera gadā. Bet vai tā ir taisnība? Kaut arī tīģera ilkņi var būt pat 10 centimetrus gari.

Būt tīģerim nav nekāds vieglais darbiņš. Tas ir tik ļoti aizraujoši, ievelkoši, pārsteidzoši, taču viegli tas nav. Te vajag kādam piezagties klāt, uz vēdera pa zemi lienot, te kādu nākas pierunāt, lai ļaujas tikt apēsts. Ir jāiesaistās garās un kulturālās sarunās par šo jautājumu, turklāt, kad nu lieta darīta,  vēl jātaisnojas paziņām – vienas vienīgas klapatas.

Taču reizēm, īpaši tad, kad laukā satumsis, gadās, ka būt tīģerim kļūst gluži vai… maģiski. Tīģera nakts nav nekāda parastā nakts: "...kad es redzu miegā murminošu kobru, kas nošļukusi no koka, es paceļu ķepu un... maigi apviju viņu ap zaru".  Bet arī dienas aizrit visai spraigi, tīģeris nemaz nespēj visu paveikto atcerēties. Ir arī diezgan  jauki brīži: "Es satveru papagaiļa mātītes atstātās olas un... sēžu un dziedu, tās perēdams".

Bagātīgi ilustrētā  lielformāta grāmata "Būt kā tīģerim" ļaus iejusties tīģera ādā ne tikai Tīģera gadā. Arī visos pārējos.

Dāvids Sundīns. Grāmata, kas negribēja, ka to lasa

BRĪDINĀJUMS: Šī ir pasaka par Grāmatu, kas negribēja, ka to lasa.
Grāmata dara visu, ko vien spēj, lai to liktu mierā. Vārdi samainās vietām un izzūd, grāmata aizveras, sāk lidot un kļūst karsta, tad piepeši – krokodils!

Neparasti dzīva, nevaldāma un pavisam maģiska bilžu grāmata, kuru sarakstījis jautrs kungs, vārdā Dāvids Sundīns, – zviedru komiķis, scenārists un aktieris. Tā iepriecinās ikvienu bērnu, kuram patīk, ja kāds lasa priekšā. Un arī pieaugušo, kam nav sveši bērna prieki un blēņas.

No zviedru valodas tulkojusi Dace Deniņa.

Ilmars Tomusks. Vilka draugi

Sakāmvārds vēsta, ka draugus iepazīst nelaimē.
Vilkam ir divi draugi – Lācis un Lapsa. Taču tikai tad, kad Vilkam visvairāk nepieciešama palīdzība, viņš uzzina, kas ir viņa īstie draugi.

Igauņu rakstnieks Ilmars Tomusks (1964) dzimis un audzis Tallinā, strādājis par igauņu valodas un literatūras skolotāju, kopš 1995. gada ir Igaunijas Valsts valodas inspekcijas vadītājs. Sarakstījis apmēram četrdesmit grāmatu bērniem, saņēmis daudzas literārās godalgas. Lielākā daļa Ilmara Tomuska darbu ir lasītāju iemīļoti detektīvstāsti.

No igauņu valodas tulkojusi Daila Ozola.

Grāmata izdota ar Igaunijas Kultūrkapitāla fornda programmas Traducta atbalstu.

Kadri Hinrikusa. Taksis un Dogs

Taksis un Dogs ir pasaulē labākie draugi, uzticīgi – kā jau suņi. Viņu aizrautīgajos piedzīvojumos iesaistās arī Krancis, Basets, Korgijs, Kurts, Haskijs, Bernardietis, Labradors un daudzi citi – tik atšķirīgi gan izskatā, gan raksturā, gan rīcībā. Viņi kopā strādā un atpūšas, blēņojas, svin svētkus un palīdz cits citam.

Grāmatas autore igauņu bērnu rakstniece Kadri Hinrikusa (1970) ir strādājusi par žurnālisti radio un televīzijā, patlaban ir bērnu žurnāla Täheke redaktore. Viņas sirsnīgo grāmatu sižeti norisinās galvenokārt mūsdienās un skar dažādas aktuālas tēmas.

No igauņu valodas tulkojusi Daila Ozola.

Grāmata tulkota un izdota ar Igaunijas Kultūrkapitāla fornda programmas Traducta atbalstu.

Anna Kasalis. Pelēns Peksis Ziemassvētkos

Peksis ir mīļš un jauks pelēns, bet viņš dara tādus pašus nedarbus kā cilvēkbērni. Ziemassvētki vairs nav aiz kalniem, un Pelēna māmiņa zina, ka šis ir īstais laiks, kā iemācīt viņam kļūt līdzjūtīgam un devīgam.

Šī sirsnīgā grāmata ienesīs Ziemassvētku noskaņu jūsu mājās un palīdzēs katram mazam “pelēnam” saskatīt laiku un vietu, kurā kādam vajadzīgs atbalsts un palīdzība.

No itāļu valodas tulkojusi Astra Šmite.

Annalisa Lay. Pelēns Peksis. Lielā grāmata

Esiet sveicināti!
Mani sauc pelēns Peksis, un šajā lielajā grāmatā es stāstu par sevi un visu manu aizraujošo pasauli.
Te ir arī skaitāmpanti, daudz košu un krāsainu bilžu un mani īpašie ieteikumi.
Patīkamu lasīšanu! No itāļu valodas tulkojusi Astra Šmite. Atdzejojušas Astra Šmite un Guna Pitkevica.

Ārnolds Lobels. Vardes un Krupja piedzīvojumi

Amerikāņu bērnu grāmatu rakstnieks un ilustrators Ārnolds Lobels savu nodarbošanos uzskatīja par labāko pasaulē un dēvēja sevi par sapņotāju. Viņa grāmatas sarakstītas vienkāršā, bērniem viegli uztveramā valodā, taču stāsta par svarīgām sajūtām, kas labi pazīstamas arī pieaugušajiem – vientulību, bailēm, draudzību, mīlestību. Divus draugus – Vardi un Krupi iemīļojuši vairāku paaudžu lasītāji. Varde ir aktīvs un dzīvespriecīgs piedzīvojumu meklētājs, Krupis – neuzņēmīgāks un neveiklāks, bet draudzībā viņi papildina viens otru un nespēj viens bez otra iztikt. Lobels sacījis, ka abus šos jaukos abiniekus viņš radījis, atspoguļojot pats savu raksturu un emocijas.
Draugi apciemo viens otru, lai dotos pastaigās dabā, pavasarī modina no ziemas miega, vasarā peldas upē, ēd cepumus un mācās plānot savu dienu, rakstot darāmo darbu sarakstu, taču katrā notikumā ietvertas universālas cilvēciskas īpašības, kuras autors atklāj ar sirsnīgu un empātisku humoru. Nedrošs par savu izskatu, Varde dodas peldēties peldkostīmā. Kārdinājums apēst visus cepumus noved draugus pie risinājuma tos izbarot putniem. Slinkumu celties no ziemas miega viņi asprātīgi apved ap stūri, nomainot sienas kalendārā mēnesi. Krupis, tikko pamodies, savā darāmo darbu sarakstā ieraksta “pamosties” un tūdaļ to izsvītro, kā paveiktu darbu. Savstarpējs atbalsts, laipnība un uzticēšanās caurvij katru piedzīvojumu.
Krājumā iekļautas četras grāmatas: “Varde un Krupis ir draugi”, “Varde un Krupis kopā”, “Varde un Krupis visu gadu” un “Dienas ar Vardi un Krupi”.
No angļu valodas tulkojusi Ieva Lešinska.

Elīsabete Hellanne Lāšena, Marine Šneidere. Es esmu Dzīve

Grāmata vizuāli izteiksmīgā, poētiskā veidā pieskaras tēmām, kuras ne tik bieži mēdzam pārrunāt. Tā iepazīstina ar dzīvi – laipnu un jauku būtni, kura pasaulei un visām dzīvajām radībām liek kustēties un darboties, dāvā cilvēkiem cerību un spēku izturēt visas grūtības un nelaimes – galu galā bez tām dzīve nemaz nebūtu dzīve. Šī grāmata ir himna dzīvībai un mūsu apdzīvotajai zemei. Spilgtie vizuālie tēli un poētiskais teksts atklāj visas dzīves un nāves izpausmes, stāsta par esību šajā pasaulē, dzīvo radību un cilvēku kopību. Tā sabalsojas ar abu autoru otru grāmatu “Es esmu Nāve”.
Elīsabete Hellane Lāšena ir studējusi aktiermākslu Parīzē un bērnu literatūru Oslo, vairāk nekā 20 gadu strādājusi par klaunu cirkā, teātros, slimnīcās un bēgļu nometnēs. Savukārt jaunajai beļģu māksliniecei Marinei Šneideri abas šīs grāmatas ir debija grāmatu mākslā. Tās iekļautas 2016. gada White Raven goda sarakstā, saņēmušas zelta medaļu Norvēģijas dizaineru un ilustratoru konkursā VISUELT un izdotas jau 12 valodās.
Tulkojusi Jolanta Pētersone.
Grāmatu izdošanu atbalstījusi Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogramma “Kultūrelpa” un norvēģu literatūras fonds NORLA.

Tina Oževiča. Ko dara jūtas?

Šī klusinātā, vizuāli atturīgā grāmata ir poētisks cilvēcisko attiecību portretējums. Ar piemīlīgiem, asprātīgiem tēliem te metaforiski atklātas dažādas cilvēkam pazīstamas jūtas un emocijas – mīlestība, bailes, dusmas, skumjas, ziņkārība utt. Grāmata aicina domāt par to, kā cilvēks var justies un kādas jūtas lolot, ļauj labāk saprast gan pašam sevi, gan apkārtējos līdzcilvēkus un veicina empātijas spējas.
Rakstniece Tina Oževiča studējusi filozofiju un angļu valodu Vroclavas Universitātē, ieguvusi filozofijas doktora grādu, ir daudzu zinātnisko rakstu un desmit bērnu grāmatu autore. Starptautiskās Bērnu un jaunatnes literatūras padomes (IBBY) Polijas nodaļa tai piešķīrusi titulu “2020. gada grāmata”.
Grāmatas māksliniece Aleksandra Zajonca absolvējusi Opoles Universitātes Mākslas fakultāti, strādā par grafikas dizaineri, ilustrē bērnu grāmatas un nodarbojas ar keramiku.
No poļu valodas tulkojusi Ingmāra Balode.

Raimonds Jurgaitis, Daiņus Šukis. Žirafe neietilpst lapā

Šajā grāmatā mīt dažādi lauku sētas, meža un pat džungļu dzīvnieki. Tikai žirafe ir par garu, lai ietilptu lapā. Kā viņai palīdzēt? Asprātīgajās grāmatas lapās lauku sētas un meža iemītnieki palīdz žirafei atrast veidu, kā “ietilpt” grāmatā.

Lina Žutaute. Kika Mika un milzu netaisnība

Kāda netaisnība, ka Teda laiviņa nekad negāžas un negrimst! Kika Mika mazliet apskauž zēnu arī par saldo ievārījuma maizi, žiglo skrejriteni un allaž jautro vectētiņu. Un kā gan lai neizjūt skaudību, ja tavam draugam ir pasaulē brīnišķīgākā rotaļlieta? Taču Kikas Mikas vecmāmiņa labi zina, ka skaudība var radīt arī lielu kaunu un tad visa jautrība ir vējā...

Šajā grāmatiņā sevi atpazīs gan mazais, gan lielais lasītājs. Saskarties ar milzu netaisnību nav viegli un patīkami, taču patiesi godīga rīcība var dāvāt daudz prieka. Jo draudzība palīdz pārvarēt itin visus izaicinājumus!

“Kika Mika par svarīgiem jautājumiem runā vienkārši un ikvienam bērnam saprotami. Priecājos, ka jaunā grāmatiņa stāsta par vēl vienu aktuālu tematu – kā nepadoties skaudībai, kas iznīcina visu patīkamo. Kas tajā brīdī notiek bērna sirsniņā, ko vajadzētu darīt, kad skaudība ņem virsroku un pārņem vēlme rīkoties nepareizi? Tiek skarts vēl kāds nozīmīgs temats – ko nozīmē lūgt piedošanu.
Ceru, ka šī grāmatiņa rosinās bērnus padomāt par svarīgiem jautājumiem un palīdzēs vecākiem vēl labāk un efektīvāk pārrunāt ikdienišķas situācijas ar saviem mazuļiem.”
Milda Karklīte‑Palevičiene,
Bērnu psiholoģe, bērnu psiholoģijas centra “Laimīgs bērns” radītāja un vadītāja

No lietuviešu valodas tulkojusi Marika Taube.

Rasa Dmuhovskiene. Skudriņa Kāpēcīte: 3.grāmata

Vai Tu zini, cik vēzim kāju? Kāda ir peles ligzda? Kas guļ ar kājām gaisā? Kā skudras dzēš ugunsgrēku? To visu ir uzzinājusi skudriņa Kāpēcīte. Šī ir ne vien jautra pasaciņa, bet arī izzinoša lasāmviela par dažādu dzīvnieku dzīvesveidu.

Jeļena Skuratova. Delfs un viņa komandas piedzīvojumi

Jeļenas Skuratovas grāmata “Delfs un viņa komandas piedzīvojumi” ievilks brīnišķos jūras piedzīvojumos, reizē pievēršot uzmanību dabas piesārņojumam un tā radītajām sekām. Krāsainās ilustrācijas paspilgtinās bērna sapratni par jūrā notiekošo. Grāmata interaktīvā veidā māca bērniem rūpēties par dabu un savu apkārtni, novērtēt jūras iemītnieku nozīmi, tai pašā laikā parādot, cik liela nozīme ir visai sabiedrībai un kopdarbam, lai mazinātu piesārņojumu. Pasakainajam stāstam seko uzdevumi un spēles, kas veicina bērna radošumu, iejūtību pret dabu, atbildības izjūtu un attīsta sīkmotoriku. Grāmata paredzēta bērniem līdz deviņu gadu vecumam, kā arī visiem tiem, kas grib smelties iedvesmu pasaules glābšanā. No krievu valodas tulkojusi Anita Āboliņa.

Marks Uve Klings. Diena, kad Ome salauza internetu

Iecienītā vācu rakstnieka, dziesminieka un satīriķa Marka Uves Klinga līksmā un asprātīgā grāmatiņa ļauj iejusties situācijā, kad pasaulē uz dažām stundām pārstājis darboties internets. Ir aizdomas, ka pie šīs globālās problēmas vainojama kāda ome kādā Vācijas pilsētiņā…
Tifānijai šodien bija jāpieskata ome. Un tieši ŠODIEN ome ņēma un salauza internetu. VISU INTERNETU. Visā pasaulē. Nu forši…
Bez interneta nekas vairs nav tā, kā bija: Maksis nevar spaidīt savu telefonu, Luīze nevar klausīties mūziku, bet opis – skatīties televīziju. Pat mamma un tētis pārnāk no darba neierasti agri, jo viņi nevar pastrādāt. Neviens nezina, ko iesākt – kā dzīvot bez interneta?
Tomēr diena galu galā izvēršas visnotaļ jauka. Par spīti tam, ka internets neiet. Vai arī tieši tāpēc?
Ilustrējusi Astrīda Henna.
No vācu valodas tulkojusi Signe Viška.

Ingo Zīgners. Mazais pūķis Kokosrieksts meklē Atlantīdu

Kopš mazais pūķis Kokosrieksts uzzinājis par nogrimušo zemūdens valstību Atlantīdu, viņam miera vairs nav. Viņš grib kļūt par jūras pētnieku un sameklēt noslēpumaino pilsētu. Šī ideja šķiet aizraujoša arī Oskaram un Matildei. Draugi atrod piemērotu zemūdeni un dodas ceļā, taču jūras vidū viņu braucamrīks piepeši apstājas...
Vai viņiem maz izdosies atrast leģendām apvīto Atlantīdu?

Meklē lietas! Mūsu mežā

Vai tu jau esi redzējis mazus un lielus dzīvniekus, kas dzīvo mežā? Vai tu pazīsti ari dzīvnieku mazuļus? Un vai pamanīji, ka nerātnā vāvere ceļo no grāmatas lappuses uz lappusi?
‍Skaista bilžu grāmata, kas parāda, kā mežs mainās dažādos gadalaikos.

Mani pirmie 1000 vārdi. 3-5 gadi

Šī grāmata ir izveidota ar izteiksmīgām fotogrāfijām un ilustrācijām, lai paplašinātu mazā lasītāja vārdu krājumu un veidotu bērna izpratni par pasauli.
Mājas ikdiena, skola un bērnudārzs, rotaļu laiks, dzīvnieki, krāsas, skaitļi, transportlīdzekļi un daudz citu tematu aptver gan vārdus, ar kuriem bērns sastopas ikdienā, gan arī svešādus un bērnam nezināmus vārdus.

 

Disney. Enkanto

“Enkanto" ir stāsts par neparasto Madrigalu ģimeni, kas dzīvo noslēgti Kolumbijas kalnos - maģiskā mājā, rosīgā ciematā, burvīgā vietā, ko dēvē par Enkanto. Enkanto maģija katram ģimenes bērnam ir dāvājusi īpašas spējas, pārcilvēcīgu spēku vai dotības sadziedēt. Tikai Mirabella ir palikusi bez spējām. Kad meitene uzzina, ka Enkanto maģija ir briesmās, viņa saprot, ka ir šīs neparastās ģimenes pēdējā cerība.

Izzinošas grāmatas

Vikija Vudgeita. Noslēpumainais miegs. Aizraujošs ceļvedis miega pasaulē

Vai zināji, ka miegā nevar nošķaudīties? Ka guļ ne vien dzīvnieki, bet arī augi?
Šī grāmata tevi iepazīstinās ar brīnumaino miega pasauli, atklās daudzus interesantus faktus un palīdzēs rast atbildes uz jautājumiem par šo tik būtisko cilvēku dzīves sastāvdaļu. Arī uz tādiem jautājumiem, kādi līdz šim tev vēl nebija ienākuši prātā!
No angļu valodas tulkojusi Aija Biezaite.

100 brīnumainu dzīvnieku

Neparastā dzīvnieku pasaule vienmēr ir aizrāvusi un ieinteresējusi daudzus no mums. Šajā grāmatā apkopots ļoti daudz informācijas par dažādām dzīvajām radībām, kas sastopamas gan uz sauszemes, gan gaisā un ūdenī. Lai patīkams, pārsteigumiem un atklāsmēm bagāts ceļojums brīnumainajā dzīvnieku pasaulē.

Pirmā kosmosa grāmata

Uzzini, kas ir kosmoss, un sāc šos aizraujošo piedzīvojumu, dodoties ceļojumā pa Saules sistēmu un tad - tālāk Visumā! Katrā lappusē ir daudz interesantas informācijas, bet krāsainais plakāta sniedz priekšstatu par planētām.

Jūlija Kolomojeca, Alla Gutničenko. Neparastās profesijas

Andrijko ir pārsteidzoša ģimene. Ikvienam šajā ģimenē ir neparasta, bet svarīga un interesanta profesija. Zēna mamma ir floriste, tēvs – paleontologs, māsa – pandu apmīļotāja, vectēvs – tējas degustators, bet vecmāmiņa – surdotulks. Ģimenē ir arī stikla pūtējs un gaisa balona pilots, arhitekts un picu cepējs un kinologs un vēl citu profesiju, tik vien pats zēns vēl nezina, par ko kļūs, kad paaugsies.
Ukraiņu rakstnieces Allas Hutničenko un mākslinieces Jūlijas Kolomojecas krāšņi ilustrētajā grāmatā lasītāji varēs iepazīties ar šīm neparastajām profesijām, instrumentiem, kas nepieciešami darbam, kā arī veikt dažādus uzdevumus.
Grāmatas tapšanas procesā palīdzējuši arī daudzi Latvijas eksperti, piemēram, surdotulce Laura Zeltiņa, Latvijas Nacionālais dabas muzejs, gaisa balonu pilots Indulis Blūms un citi.
No ukraiņu valodas tulkojis Māris Salējs.

Reinis Jansons, Evija Kropa, Simons Urbons. Nauda un citas Cīruļu ģimenes lietas

Šajā grāmatā ir Cīruļu ģimenes stāsti par finansēm un kā plānot budžetu bērniem saprotamā veidā. Šeit ir iekļauti finanšu ekspertu padomi, no kuriem gūsiet atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem par bērnu attiecībām ar naudu.
Piemēram:
*Kad bērns ir gatavs apgūt finanšu prasmes?
*Kad bērnam vajadzētu sākt krāt naudu?
*Kā bērns var nopelnīt, par kādiem darbiem labāk nekad nemaksāt?
*Kā pārvaldīt budžetu?
Un atbildes uz daudz citiem svarīgiem jautājumiem.
Ieteicams lasīt vecākiem kopā ar 5 – 10 gadus veciem bērniem un sākumklašu skolotājiem kopā ar skolēniem.
No lietuviešu valodas tulkojusi Elīna Jaunalksne, Baltic Media.
Māksliniece Lina Ribinske.

Gunta Griģe. Gudrīšu dziesmas

Krājumā apkopotas izglītojošas dziesmas pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem, kuras palīdz apgūt matemātiskās prasmes (atņemt un saskaitīt), iepazīt alfabētu un izprast vārdu veidošanu. Dziesmu temati ir arī pieklājība, drošība uz ielas, profesijas. Dziesmas ir melodiskas, rotaļīgas, viegli papildināmas ar kustībām un ritma rotaļām. Dziesmu autore ir diplomēta pirmsskolas skolotāja, strādā Valmierā. Lasītāji jau pazīst viņas grāmatas „Jautrie pirkstiņi”, „Jautras rotaļas kopā ar mazajiem”. „Rotaļīgas dziesmas bērniem”. Krājumu var izmantot pirmsskolas un sākumskolas skolotāji. Tas noderēs arī bērnu ansambļiem un muzicējošām ģimenēm.

Laila Ābola, Leontīne Apšeniece. Mazais laika skaitītājs

Dziesmu krājumā ietvertas pirmssskolas un sākumskolas vecuma bērniem piemērotas dziesmas, kas palīdz apgūt laika skaitīšanu. Pirmā nodaļa veltīta skaitļiem, otrā- nedēļas dienām, trešā- gada mēnešiem. Dziesmu tekstu autore Leontīne Apšeniece ir mediķe un pazīstama dzejniece, sacerējusi jau 26 bērniem domātus dzejas krājumus. Mūziku radījusi pirmsskolas mūzikas skolotāja Laila Ābola, kuras darbi ierakstīti vairākos diskos. Lasītāji jau pazīst abu kopīgi radītos dziesmus krājumus “Diesmiņas par valodiņu”, “Dziedošais alfabēts un Krāsu simfonija”, “Gadalaiku rotaļas”. “Mazais laika skaitītājs” piedāvā interesantu repertuāru gan koncertiem, gan mācību nodarbībām un muzicēšanai ģimenē. Radoši skolotāji un vecāki, izmantojot dziesmas, var veidot arī muzikālus uzvedumus svētkiem un ģimenes svinībām.

Krista Blūma, Vilmārs Blūms. No Antarktīdas līdz zilonim

Izzinoša, pamācoša un iedvesmojoša – šī grāmata ne tikai priecē ar skaistām ilustrācijām, bet arī izglīto.
Ar oriģinālu zīmējumu palīdzību tiek parādītas dažādas tēmas un nozares, radot bērniem skaistu un tīkamu vidi, kas rosina interesi un vēlmi mācīties un izzināt pasauli, vienlaikus piedāvājot apgūt vārdus tās izteikšanai latviešu un arī angļu valodā. Grāmatā daudzas idejas aizgūtas Montesori pedagoģijā, paverot jaunas iespējas veicināt bērnu attīstību.

Abi grāmatas autori sauc sevi par brīvmāksliniekiem “ar putniem galvā”. Krista radoši darboties sākusi jau mākslas skolā, tiesa, šobrīd sevi par mākslinieci nesauc, vien piebilst, ka viņai “vienkārši sanāk, un viss”. Grāmatā aplūkojamie akvareļi tapuši divu gadu gaitā un sākotnēji tika veidoti kā tematiskie plakāti bērnistabām. Savukārt Vilmāra pieredze reklāmas un grafiskā dizaina jomā palīdzējusi nonākt līdz galarezultātam grāmatas veidolā.

Iveta Aunīte, Inga Cipe, Estere Betija Grāvere. Emociju pētnieki

Emocionālā inteliģence ir gudrība un prasme, ko mēs esam aicināti apgūt, lai labāk justos un saprastos viens ar otru šajā pasaulē. Esiet sveicināti arī jūs šajā skaistajā ceļā!
Emociju spektrs, ko ik dienu piedzīvojam, ir ļoti plašs, katrai ir savas krāsas un nianse, un pētāmais lauks ir gandrīz bezgalīgs.
Šajā grāmatā katrai no 12 emocijām veltīta sava nodaļa, ērtam un daudzveidīgam praktiskam darbam.

Anna Ļenasa. Krāsu Mošķis iet bērnudārzā

Bērnudārzs? Kā tur būs? Krāsu Mošķis ir mazliet satraucies. Šorīt viņam pirmo reizi jādodas uz bērnudārzu, bet viņš nezina, kas tas ir. Neuztraucies, Mošķi! Tevi gaida jauns piedzīvojums un daudz draugu! Krāsu mošķa piedzīvojumi turpinās.
Šoreiz Mošķim jādodas bērnudārzā, bet viņš pat nezina, kas tas ir! Vai tie ir bīstami džungļi? Noslēpumaina pils ar briesmoņiem? Lidojošs burvju mākonis? Soli pa solim Mošķis kopā ar lasītāju iepazīs bērnudārza telpas un nodarbības, un drīz visas bailes pazudīs! “Uz bērnudārzu? Bet kas tas bērnudārzs īsti ir?” - Jauna grāmata starptautiski atzītajā “Krāsu mošķa” sērijā - Vietas un notikumi, ko atpazīs visi bērni Anna Ļenasa (Anna Llenas) ar prieku gāja bērnudārzā un skolā. Viņai tur patika mācīties, bet vairāk par visu patika zīmēt. Izaugusi liela, viņa kļuva par grafisko dizaineri un strādāja reklāmā. Kādu dienu viņa nolēma, ka atkal grib zīmēt kā bērnībā, pameta citus darbus un pievērsās grāmatu pasaulei. Nu ir pagājuši daudzi gadi, Anna Ļenasa ir slavena autore, kura sarakstījusi un uzzīmējusi daudz grāmatu, un viena no tām ir brīnum jaukais “Krāsu mošķis”.
No katalāņu valodas tulkojusi Dace Meiere.

Izzini laikapstākļus un klimatu

Šī aizraujošā grāmata ar vairāk nekā 100 lodziņos “ apslēpto” informāciju aizved brīnumainā ceļojumā apkārt pasaulei pa sauszemi, jūrām un gaisu. Tajā var uzzināt, kā veidojas laikapstākļi un klimats, izpētīt negaisa mākoni, sekot orkānam, apmeklēt Zemes aukstāko kontinentu, izdibināt, kāds laiks gaidāms rīt vai kā tiek sastādītas laikapstākļu prognožu kartes.

Vertē Valentīns. Vai tiešām?

"Vai tiešām?" ir jauna enciklopēdija zinātkāriem kāpēcīšiem, kurā viņi atradīs izsmeļošas atbildes uz vairāk nekā 200 āķīgiem jautājumiem, kas sniedz pārsteidzošu informāciju par mūsu ikdienu un pasauli ap mums. Brīnišķīgi, komiski zīmējumi, aizraujoši fakti un vienkārši paskaidrojumi palīdzēs ikvienam bērnam atbildēt uz dažādiem jautājumiem par mūsu pasauli. Tie sakārtoti pa četrām tēmām: trakā pasaule, zinātne un tehnoloģijas, pārsteidzošā daba, sports un izklaide.
Vai taisnība, ka zinātnieki ir izgudrojuši apmetni, kas padara neredzamu, un radījuši dzīvnieku, kas nosaukts par vistozauru?
Vai tiesa, ka ir Lego klucīši no zelta?
Vai Muhameds Ali sāka nodarboties ar boksu pēc tam, kad viņu apzaga?
Vai Francijā kādreiz vienā stundā bijušas 100 minūtes?
No franču valodas tulkojusi Dace Markota.

Vineta Kravale. Little squirrel Sam

Little Squirrel Sam lives together with his Mummy and Daddy in a beautiful cottage in a large park. Every day he faces a variety of new situations and learns to deal with them. What should he do if someone at school calls him names because of his bushy tail? What should he do if he feels unwell or sad? Or if he is confronted with a difficult task or becomes angry? Little Sam’s Mummy comes to help with her jars of special nuts. 

Written by Vineta Kravale, an author based in Great Britain, and illustrated by artist Ilona Wetterud from Sweden, this enjoyable book can lead to valuable conversations between children and their parents.