Grāmatas mazākajiem

Latviešu autoru grāmatas

Inese Zandere. Izdomā sev auto
Dzejoļu varoņi ir dažādi auto un mehānismi, no limuzīna, autobusa un F1 līdz pat pienvedējam, kombainam un atkritumu mašīnai. Automašīnas ir gan ceļotāji, gan pirmklasnieki, gan “autolāčplēši”, kas sargā Latviju, to līdzdalība aptver dažādas cilvēku dzīves jomas un visus gadalaikus ar katram raksturīgajiem darbiem, svētkiem un dabas ainām.

Kārlis Vērdiņš. Jandāliņš
“Jandāliņā” atkal satiekas Kārļa Vērdiņa dzejoļu krājumos sastapti varoņi – tēti, mammas un viņu mazuļi, kuru sīkās roķeles stingri sagrābj savus vecākus kā ķīlniekus, liekot viņiem gan rūpēties un raizēties, gan priecāties un spēlēties, kopā ar bērniem apgūstot pasaules kārtību.

Egīls Zirnis. Kas Zoodārzā notiek naktī
Bilžu grāmatas tekstu veido viens dzejolis, kurā drastiskās divrindēs tēlota zoodārza naktsdzīve. Priekšstats par “dzīvnieku karnevālu”, kurā cilvēki pārģērbušies par dzīvniekiem un mēģina tos atdarināt, te ir apvērsts pat ne otrādi, bet pavisam citādi – dzīvnieki paši pārģērbjas par citiem dzīvniekiem. 

Rūta Reinika -Preisa, Lauris Reiniks. Ričijs Rū 2 rīko koncertu
Ričijs Rū rīko koncertu 2” ir jauna, krāsaina un interaktīva dzejoļu un krāsojamā grāmata, kas papildināta ar 13 dziesmu un to instrumentālo pavadījumu albumu. 

Inese Zandere. Putni mūs redz
Dzejoļu krājumā ir apkopots 41 dzejolis, vairāk nekā puse no tiem – pirmpublicējumi. Dzejoļi variē no skaitāmpanta līdz liriskai balādei. Autore izmanto bērnišķīgas rotaļas paņēmienus, kas viegli sasaista dzejoli ar maza bērna paša acīm redzētajiem dabas notikumiem, un bērna fantāzijā viegli šķērsojamo robežu starp cilvēka un putna pasauli, kas mazajam lasītājam ļauj identificēties ar dzejoļu varoņiem – putniem. Līdzās atrodami arī ainavu “gleznojumi” un alegorijai tuvāki dzejoļi, tā piesaistot gan pašus mazākos, gan pieaugušākus un arī pavisam pieaugušos lasītājus. 

Arturs Gruzdiņš. Drošāks Es
Kā justies droši un pārliecināti jebkurā situācijā? Dzejoļu grāmatā “Drošāks es” autors Arturs Gruzdiņš un ilustratore Agnese Rudzīte lasītāju ieved drošības zinību pasaulē. Visapkārt ir daudz situāciju, vietu un lietu, kas var kļūt bīstamas, taču tāpēc no pasaules nav jābaidās. Dažkārt pietiek ar to, ja esi nedaudz uzmanīgs un īstajā brīdī atsauc atmiņā pareizo rīcību. 

En den dīno šoko loko tīno
Rakstnieks Māris Rungulis prot saskatīt dažādām paaudzēm kopīgo, saglabājot iepriekšējo paaudžu pieredzi un tuvinot to mūsdienām. Par to liecina arī viņa aizraušanās ar Latvijas bērnu folkloru – spoku un joku stāstiem, skaitāmpantiem un ķircināmpantiem, kuru vākšanai viņš aktīvi pievērsās astoņdesmitajos gados, bet deviņdesmitajos sakārtoja un izdeva vairākus skaitāmpantu krājumus. Tagad rakstnieks, vēlreiz pārskatot savu kolekciju, veidojis plašāku, apjomīgāku izlasi, kā arī pievienojis savas atmiņas par skaitāmpantu kolekcijas tapšanu, tiekoties un sarakstoties ar bērniem.

Dagnija Dreika. Lapsaste un Vāveršnipis
Grāmatā darbojas daudz dažādu radījumu - putnu un zvēru, bet lapsa - gudrā, apķērīgā izdzīvotāja un rotaļīgā, taču prātīgā vāvere ir īpaši zīmīgas, grozoties starp niekkalbjiem un dauzoņām, aizvien iznirsot no raibā bara.

Aivars Neibarts. ŅAUdiena.rrr
"Ņaudiena.rrr" ir dzejas krājums visu vecumu bērniem, kas spēj ar labsirdību saskatīt ačgārni neparasto valodā, dzīvniekos un cilvēkos mums visapkārt, kā arī pašiem sevi. Tas ir lēciens brīnumainā vārdu spēļu un dažādu neierastu būtņu pasaulē, kur sadzīvo suņi, kaķi, vārnas, cilvēki... reizē tik pazīstami, bet vai tiešām? 

Rasa Bugavičūte-Pēce, Sandis Pēcis. Pukstītis
Ezītis Puksītis dzīvo Melleņu ieplakā kopā ar mammu un tēti. Viņam ir draugi, klasesbiedri un kaimiņi, ar kuriem kopā gatavoties Ziemassvētkiem. Tā Puksītim rodas daži jautājumi par piparkūkām, karstā dzēriena recepte, svētku dekorācijas un jaunas zināšanas par sirsnīgo kopā būšanas lietu.

Nora Ikstena. Draugi: Vabulīša un Pifāna piedzīvojumi
Vabulītis ir sirdī brīnumdaris, kurš dzīvo reālā pasaulē. Viņam nav brīnumnūjiņas, tikai paša četras rokas. Dodoties piedzīvojumos kopā ar savu uzticīgo suni Pifānu, Vabulītis skaidri redz, ka apkārtējā pasaulē darāmā ir daudz. Vajag samierināt strīdniekus, pacelt nokritušos, pabarot izsalkušos, cīnīties ar piktām vējdzirnavām, uzburt pasaku valstību zemes virsū.

Inese Zandere. Neredzamie plāksterīši
Grāmatas varone Anete saskaras ar ikdienas situācijām, kurās reālu pušumu nav, bet sāp. Tās ir tā saucamās “sirdssāpes” – neveiksmes, vilšanās, apvainojumi vai strīdi. To radītajiem neredzamajiem pušumiem nevar uzlikt reālus plāksterīšus. Te var līdzēt tikai neredzamie – mierinājums, mīļums, draudzīgums. 

Grieta Baula. Ābeļkalna noslēpums
Vilcienam traucoties cauri kalnu līkločiem, Lūkass, Alle un Francis nonāk Ābeļkalnā – burvīgā kalnu ciematā, kur viņi, kā ierasts, plāno baudīt bezbēdīgu vasaru kopā ar saviem mīļajiem vecvecākiem. Taču ierodoties atbraucējus sagaida nepatīkams pārsteigums – ciemu piemeklējuši grūti laiki. 

Aija Hasinta Smit. Kastaņkoku neticamais piedzīvojums
Koki ir koki. Tie aug zemē, kur iestādīti. Daudzus, daudzus gadus. Bet ko iesākt, ja zemes jaunajam īpašniekam nevajag nekādus kokus? Jādodas uz zemi, kurā tos mīl un gaida. Bet kā? Ne jau bez draugu palīdzības. Ikvienam jāpieliek sava roka (knābis, spārns, ķepa…), lai kastaņkoki atrastu sev jaunas mājas!

Gunta Medne. Oto negrib ēst dārzeņus
Burkānus un kāpostus ēd tikai zaķi, paprika ir asa, bet brokolis izskatās pēc koka. Oto negrib ēst dārzeņus. Ja mammai un tētim tie garšo, lai ēd paši.

Inese Valtere. Domājamās pasakas ģimenei
Pasaule, kurā ieaicina stāstniece Inese Valtere, ir labestīga, sirsnīga, cilvēciska ģimenes pasaku pasaule, kurā viss ir dzīvs un saistīts, kurā notiek brīnumi un pavisam ikdienišķi notikumi, kurā mācāmies dzīvot spilgti un draudzīgi, drosmīgi un pateicīgi, labvēlīgi un patiesi.

Inguna Ula Cepīte. Vēders un Galva
Reiz dzīvoja Vēders un Galva… Nav viņiem īsti nekā kopīga, taču viņi to meklē un atrod kopīgo mērķi, jo vēlas ieraudzīt absolūto dabas varenību un daili – jūru. Abi dodas ceļojumā uz jūru un to sasniedz. Ceļā sastaptā Vārna savukārt ir marodiere, it kā nejauši atrastu (patiesībā – nolaupītu) mantu vācēja, kuras krājumos rodama arī Vēderam tik nepieciešamā barība. Tāli ceļi un lieli mērķi Vārnu nevilina.

Rūta Rudzīte. Grāmatu meistars/ The Book Master
Latviešu un angļu valodā.
Bagātīgi ilustrēta grāmata, kas sagādās Jums vērtīgus un skaistus kopā būšanas brīžus, palīdzēs apgūt labskanīgu latviešu valodu Jūsu bērniem un mazbērniem.
Latviešu tautasdziesmas: spēlēsim, dziedāsim
“Spēlēsim, dziedāsim!” aicina šī daudzkrāsainā grāmata. Tajā ievietotas 12 vienkāršas un melodiskas latviešu tautasdziesmas, gan iemīļotas, gan nedaudz piemirstas: 
Grāmatai pievienots skaņas modulis klaviatūras veidolā. 

Evita Nihnidoviča. Pirts pasakas bērniem
Grāmata aicina mazos lasītājus iegrimt pasaku pasaulē, kas ir citādāka, nekā parasti - katra no 6 pasakām piedāvā ne tikai burvīgu stāstu, bet arī noskaņojumu un notikumu, kas saistīts ar pirtiņu. Pasakas atklāj bērniem, ka pirts nav tikai ēka ar baseinu un saunām, bet gan gadu tūkstošiem kopta tradīcija, kurai ir savi noslēpumi, rituāli un maģiskā burvestību pasaule.

Agnese Vanaga, Anna Vaivare. Sirdslietas
Komiksa “Sirdslietas” 25 epizožu varones ir divas sirdis – būtnes ar atšķirīgiem raksturiem, kas meklē draudzību un cenšas saprasties. Tās spēlējas un ķīvējas, spriedelē, kaitina viena otru un rūpējas viena par otru, pamazām cenšoties izaugt par vienkārši labām sirdīm. 

Māra Zālīte. Tango un Tūtiņa sēnēs
Tango un Tūtiņa ir divi bērni, tikai ar četrām kājām. Nemierīgie un zinātkārie sunīši izdomā labu attaisnojumu, kāpēc viņi drīkstētu vieni paši doties uz mežu, kamēr krustmātes nav mājās: sēņošana nebūs nekāda aizliegtā klaiņošana, turklāt viņi grib sameklēt tieši suņu sēnes, kuras vēl nekad nav redzējuši. 
Aleksandrs Rozēns. Ar lidvērpeli uz Mēnesi
Pelēns Puteklītis un viņa draugs lācis Sīpols, padzirdējuši, ka jaunais pāris tūlīt pēc kāzām dodas medusmēnesī, nolemj, ka arī viņiem jānonāk uz Mēness, kur acīmredzot ir ļoti daudz medus…

Ieva Samauska. Kas tu būsi, kad izaugi jeb ceļojums ar noslēpumu
Jānītis kopā ar vectēvu dodas savā pirmajā ārzemju ceļojumā – viņi lido uz Čehijas galvaspilsētu Prāgu. Jānītis nebūtu Jānītis, ja viņam jau lidostā ik uz soļa negadītos pa noslēpumam, un viņu kā allaž urdīt urda nerimstoša zinātkāre iepazīt dažādas profesijas. Lidostas darbinieki, stjuartes, pat smaržu degustators!

Lilija Berzinska. Ronēns Mākonītis
Pludmalē ir nolaidies mazs, pūkains mākonītis! Kas tas par zvēru? Drosmīgā Pundurpele dodas to noskaidrot un iegūst jaunu labāko draugu – roņu mazuli, kurš krāj spēkus, lai peldētu jūrā kopā ar savu mammu. Iepazīsti Latvijas piekrastes iemītnieku dzīvi kopā ar viņiem!

Jevgēnija Karlina, Natālija Koļcova. Peļu stāsti
Grāmatas galvenais varonis – Kaķis Arčibalds un 4 pelītes-draudzenītes, atšķirīgas gan izskata ziņā, gan raksturā, tomēr, neskatoties uz to, draudzīgas un spējīgas savstarpēji rast risinājumu neparastās situācijās, kādas mēdz būt jebkurās attiecībās. Viņas dzīvo Peļu pilsētā, viena ar otru satiekas, sacenšas, dodas ceļojumos, svin svētkus, iemīlas un dara vēl daudz ko citu.

Ārzemju autoru grāmatas

Kitija Krauzere. Es gribu sunīti, vienalga kādu
Grāmatas varone Millija, tāpat kā daudzi bērni, ilgojas pēc sava sunīša. Viņas skolā meitenes lepojas ar saviem sugas suņiem un apmeklē ar tiem smalkus suņu klubus. Milliju smalkuma jautājums neinteresē, viņa vēlas sev draugu. Kad Millijas māte beidzot tomēr piekrīt, abas dodas uz dzīvnieku patversmi, un tur Millijas jūtas iekaro mazs sprogains sunītis, kuram meitene dod vārdu Princis.

Mauri Kunnass. Lielā sporta grāmata
Mauri Kunnass piedāvā ieskatu krāšņajā Zvērpils sporta dzīvē un aicina ikvienu – gan lielu, gan mazu – izbaudīt lielisku sporta svētku gaisotni.

Otfrīds Preislers. Es lasu ar prieku. Mazais ūdensvīriņš
Mājiņā, kas atrodas Dzirnavu dīķī, piedzimst mazs ūdensvīriņš! Sākumā vecāki ļauj viņam vērot zivis tikai caur logu, taču drīz vien viņš ir pietiekami paaudzies, lai izpētītu dīķi. Bieži ūdensvīriņam līdzi dodas viņa draugs karpu papus Kiprinuss. Reizēm ūdenspuisēns izkāpj arī krastā un brīnās par cilvēkiem.

Juhani Pitseps. Vecmāmiņa, kas pārvērtās par kucēnu
Šis ir sirsnīgs, omulīgs un vietām ļoti aizkustinošs stāsts – igauņu rakstniekam un dabas pētniekam Juhani Pitsepam tādi tie ir allaž. Juhani mīl dzīvniekus un putnus, vecus cilvēkus un mazus bērnus. 

Janno Paldmā. Izgudrotāju ciema Ziemassvētki
Ir ziema. Izgudrotāju ciems slīgst dziļā sniegā. Tomēr tā iemītnieki neguļ ziemas miegu. Ciemā turpinās rosīga dzīve. Un Ziemassvētki ir gandrīz klāt...

Filips Tito. Meitene, kura turēja acis vaļā/ Дiвчинка з гострим оком
Lai pievērstu uzmanību sadzīviskām, emocionālām un visāda cita veida grūtībām, ar kurām saskaras kara bēgļi, Eiropas Komisija lēma laist klajā īpašu grāmatu “Meitene, kura turēja acis vaļā”. 

Katerina Mihaļicina, Oksana Bula. Kas aug mežā
“Kas aug mežā” ir ne vien stāsts par to, kā mazliet īgnais āpsis un palaidnīgās vāveres izglāba pasauli, tas ir, dzimto mežu. Bet arī – cik nokrāsu ir dižskābaržu un skābaržu rudens lapām, kā egle un lapegle gatavojas ziemai un kāpēc nedrīkst dedzināt nokaltušu zāli un kokus, pat ja šķiet, ka tur neviens nedzīvo. 

Dāvids Sundīns. Grāmata, kas pilnīgi noteikti negribēja, ka to lasa
Šī grāmata pilnīgi NOTEIKTI negrib, ka to lasa, un dara visu iespējamo, lai tie, kuri tomēr nolēmuši to darīt, paliek ar garu degunu. Teksta rindiņas sagriežas kājām gaisā vai sāk izgaist, pazūd burti, uzrodas nekad nedzirdēti vārdi, grāmata niķojas, maina svaru un dara vēl citas draiskulības.

Dāvids Sundīns. Grāmata, kas patiešām negribēja, ka to lasa
Šī grāmata PATIEŠĀM negrib, ka to lasa. Ja gribat izlasīt mazu, jauku grāmatiņu – ņemiet citu! Jo šī grāmata kož, lēkā un mānās. Bet… ja jūs grāmatu maigi un uzmanīgi paglaudīsiet, to patiesībā varēs izlasīt. 

Iva Bezinoviča_Haidova. Mana vecmāmiņa mani nepazīst
Stāstiņā atainotas attiecības starp Emmu un viņas vecmāmiņu Zrinku, kura strauji sāk aizmirst cilvēkus un notikumus. Agrāk vecmāmiņa Emmai vienmēr atbildēja: “Labi!” – un viņas devās pārgājienos un nakšņoja teltī, viņas skrēja un brauca ar riteņiem, viņas peldējās jūrā, ierīkoja slēpņus un būvēja mājiņas kukaiņiem, zīmēja komiksus, lasīja avīzes, rakstīja pasakas. Nekas nebija neiespējams! Vecmāmiņa visu zināja, visu varēja! Līdz kādu dienu vairs nevarēja.

Tomašs Malkovskis. Kamils, kurš skatās ar rokām
Kamils ir tāds pats kā citi bērni: viņš ir jautrs, dzīvespriecīgs. Tas nav parasts uzaugšanas stāsts, jo zēns jau kopš dzimšanas ir akls, taču ar ģimenes palīdzību Kamils iemācījies izmantot īpaši aso dzirdi, rosināt iztēli un “skatīties ar pirkstiem”. Viņa skatījums uz dzīvi ir bagāts, ironisks, dažreiz smieklīgs, dažreiz aizkustinošs

Dženeta un Alans Ālbergi. Jocīgie skeletiņi
"Tumšajā, tumšajā mājā bija tumšas, tumšas trepes. Zem tumšajām, tumšajām trepēm bija tumšs, tumšs pagrabs. Bet tumšajā, tumšajā pagrabā..."
Pievienojies lielajam, mazajam un sunīša skeletiņiem viņu naksnīgi jautrajā pastaigā!

Astrida Lindgrēna, Bjerns Bergs. Lennebergas Emīla ziemas grāmata
Lennebergas Emīls nespēj palikt mierā ne dienu. Pēc katra pastrādātā nedarba viņš tiek ieslēgts galdnieka skabūzī un izgriež glītu koka vīriņu.

Muminielejā atnāk Ziemassvētki: pēc Tuves Jansones stāsta
Kādā decembra rītā Muminu ģimenes ziemas miegs tiek pārtraukts. Ārā pasaule ir pārvērtusies: visu Muminieleju klāj savāds baltums, svilpastes un murmuļi visur steidzas ar ēdienu un saiņiem. Viņi satraucas par kaut ko, kas ir ceļā uz Muminieleju. Tas šķiet gan mistisks, gan bīstams, un to sauc... Ziemassvētki.

Jana Bauere, Peters Škerls. Kā apskaut ezi
Ezis apmierināti dzīvo savu dzīvi līdz pat brīdim, kad viņu pārņem spēcīga vēlēšanās kādu apskaut. Viņš gribētu apskaut ziloni, lāci, bet kurš gan apskaus durstīgu ezi? Rādās, ka tāda drosminieka nemaz nav. Nabaga ezis ir gluži izmisis. Viņa draugs Pipe ķeras pie šo sarežģījumu risināšanas, un viss, protams, beidzas labi.

Noa Loviss Peifers, Linu Letīcija Blats, Jajo Kavamura. Tur lejā
Jūs noteikti labi zināt, ka reizēm bērnu jautājumi nāk kā zibens no skaidrām debesīm! Bet labā ziņa – arī pieaugušajiem nav jāzina viss. Un ir pieņemami, dzirdot dažus jautājumus arī nosarkt. 

Helena Koha. Kartupeļa karaļvalsts
Grāmatā “Kartupeļa karaļvalsts” iekļauti 10 īsi stāstiņi par dārzeņiem. Katra dārzeņa sapnis ir izaugt, būt garšīgam un reiz tikt apēstam. Par to sapņo arī tantes Tīas sakņu dārza iemītnieki. Bet par ko vēl tie domā? Vai tie ir saticīgi un draudzīgi? Kas valda sakņu dārzā un cenšas atrisināt dārzeņu strīdus? 

Aleksandra Helma, Rūbija van der Bogena. 101 vienradzis
Vai zini, kā rodas vienradžu mazuļi? Un to, ka vienradži ragu var izmantot durvju atvēršanai atslēgas vietā vai kā lukturīti, naktī lasot zem segas? Visās šī vārda nozīmēs FANTASTISKA grāmata, ko radījuši pasaules labākie vienradžologi. Tā gan lieliem, gan maziem vienradžu faniem liks lēkāt no sajūsmas!

Rosio Bonilla. Kas ir mīlestība, mazā Moni?
Mazajai Moni patīk pastaigāties ar savu suni Maksu. Viņi brīnišķīgi saprotas, bet ar pieaugušajiem reizēm ne tik labi. Īpaši, kad tie runā par mīlestību. Viņi saka, ka tā spēj gāzt kalnus, tomēr to varot atrast arī mazās lietās. Ja mīlestību nevar ne redzēt, ne sataustīt, ne uzgleznot, kā viņi zina, kas tā ir?

Evelīna Dacjūte, Agne Nananai. Ērkulis
Alisi un viņas pūdeli Barbarisu var pazīt pēc kuplajām cirtām. Mēdz sacīt, ka tie, kas dzīvo kopā, kļūst līdzīgi. To var teikt arī par šiem diviem draugiem! Laukā ir tveicīga vasara, un suni moka karstums: ar tik biezu kažoku jauki ir tikai ziemā. Atliek viens – doties uz frizētavu. 

Amēlija Žavo, Annika Masona. Mana digitālā ģimene
Cepumiņš bija laimīgākais suns pasaulē… līdz brīdim, kad mājās parādījās planšetes, viedtālruņi un videospēļu konsoles. Ģimene ir kā pielīmēta pie ekrāniem, un tas vairs nav izturams. Viņi ir jāatbrīvo!

Brita Sabaga, Maite Kellija, Joelle Turloniasa. Mazā kamenīte Bumbulīte
Mazajai kamenītei Bumbulītei ir ļoti mazi spārniņi. “Ar saviem sīkajiem spārneļiem tu nekad nevarēsi lidot!” citi izsmej Bumbulīti. Taču drīz mazā kamenīte uzzina, ka viņai nevajag lielus spārnus, lai lidotu, viņai nepieciešama tikai drosme.

Ērlenns Lū, Kims Jorteijs. Kurš sasēdēja brūno sieru?
Lū un Jorteijs, kas ir vieni no ievērojamākajiem norvēģu autoriem, radījuši asprātīgu detektīvstāstu par norvēģu iecienīto brūno sieru. Karalis uzaicina uz pili pasaulē labāko brūno sieru. Vilcienā atklājas, ka uz siera parādījušies dibena nospiedumi. Karaļa brūnais siers ir sasēdēts!

Aprilkind, Barbara van der Špeilhofa, Stefans Prikens. Piktulis
Rūpīgi celtā mājiņa atkal un atkal sabrūk, lai gan trollītis tik ļoti cenšas. Āboli nekrīt zemē no koka, un papīra kuģīši cits pēc cita nogrimst... Nebūšanas mazo trolli nokaitina. Pamatīgi nokaitina. Dusmas viņā mutuļot mutuļo. Viņš klīst apkārt kā pikts negaisa mākonis. Īsts Piktulis!

Katerina Mihaļicina. Kas aug parkā?
“Kas aug parkā” ir pasaka bērniem par svarīgām lietām: par izaugsmi un sevis atrašanu, par līdzībām un atšķirībām, kā arī par to, cik svarīgi ir, lai tev apkārt būtu kāds, kas ir kaut mazliet līdzīgs tev. Un vēl tas ir reizē ekoizglītojošs stāsts par kokiem mums apkārt, kuriem ejam garām, bet ne vienmēr zinām, kas tie ir. 

Lina Žutaute. Ferdinands un Pū. Ceļojums uz Austrāliju
Austrālija ir pilna ar strausiem - brīnumjaukiem lielacainiem skaistuļiem -, un te nu paveras fantastiska iespēja atrast īsto mīlu. Pūciņš, bez šaubām, ir gatavs sekot draugiem kaut līdz pašai pasaules malai. Un vai ceļojums vispār ir iedomājams bez viltīgiem, negaidītiem palīgiem un jauniem atklājumiem? Tātad - lai dzīvo piedzīvojumi!

Darja Žeļeznova. Sandalītes Kreisiņas piedzīvojumi
Reiz dzīvoja sandalīte Kreisiņa. Un, kā jau visām sandalītēm, kurpēm un citiem apaviem, viņai bija māsiņa Labiņa. Taču reiz gadījās, ka Kreisiņa palika uz ielas gluži viena. Tai garām steidzās sporta apavi un cēli gāja lietišķas kurpes, bet neviens nevēlējās mazajai sandalītei palīdzēt…
Vai Kreisiņai izdosies nokļūt mājās? Vai nopietnie un mazliet biedējošie policista zābaki viņai palīdzēs?

Sabīne Bolmane, Kerstina Šēne. Mazais Susuriņš iet skolā
Mazais Susuriņš ir ļoti satraukts, jo ir viņa pirmā skolas diena. Un viņš nav vienīgais, kurš šodien tā jūtas. Kopā ar savu labāko draugu pelīti un līdz malām pilnu gardumu tūtu Susuriņš dodas uz Meža skolu. 

Indreks Kofs. Kur palika bērni?
Dzejoļu krājuma notikumi norisinās kādā ciemā, kur dzīve rit gludi un jauki – līdz kādu dienu visi bērni nolemj aizbēgt uz mežu, jo uzskata, ka tiek pārāk kontrolēti un komandēti. 

Bens Bērants. Čučuks un Pirāts: Piedzīvojumi brīvā dabā
Kaķim Pirātam šķiet garlaicīgi tupēt mājās. Nav viegli būt par mājas kaķi, ja aiz pilsētas plešas īsti džungļi, kas vilinoši smaržo pēc dēkām brīvā dabā. Tāpēc pie pirmās izdevības viņš kopā ar sunīti Čučuku dodas kārtīgā izbraucienā. Draugi ir gatavi labi pavadīt laiku un pārvarēt visas grūtības. 

Dangole Kandratiene. Tuks mācās dalīties
Reiz kāds zaķēns dāvanā saņēma vilcienu. Ne šādu tādu mazītiņu vilcieniņu, bet gan lielu - ar lokomatīvi un pieciem vagoniem. Viss būtu bijis labi, ja vien Tuks būtu ļāvis ar savu rotaļlietu spēlēties arī draugiem vai nemaz nebūtu to nesis uz bērnudārzu. 

Tons Telehens, Marks Butavāns. Un tad neviens nav dusmīgs?
Grāmata sastāv no 12 īsiem stāstiem, un katrā no tiem galvenais varonis ir kāds dzīvnieks, kurš jūtas dusmīgs. Daži vēlas savas dusmas izprast vai pierast pie tām, citi – ļauj dusmām sevi pārņemt.

Johanna Šaible. Reiz bija un reiz būs
Grāmata liek domāt plašā mērogā, sasaistot sevi un savu personisko, tuvo apkārtējo pasauli, ar visu zemeslodi, dabas un cilvēku eksistenci kopumā.

Žužē Žorži Letrija, Andrē Letrija. Karš
Bilžu grāmata “Karš” tēlaini un metaforiski atklāj kara dabu. Tam nav ne roku, ne kāju, un spārnu ne tik. Tam nav ne tēva, ne mātes, ne māju, ne mīlestības. Tas ir tik skumjš, neglīts un vecs, un tik daudz reižu nomaldījies... Tas neprot stāstīt stāstus un nekad nav iemācījies nevienu dzejoli no galvas. Tomēr tas spēj izrakt krāterus, kas ir lielāki par tiem, kas atrodas uz Mēness virsmas. 

Nikola Kiniēra. Mazliet drosmes
Trusītis Logans vislabāk jūtas mājās. Tāpēc, kad jādodas pirmajā piedzīvojumā, viņš nebūt nav priecīgs. Taču ārpusē ir brīnišķīga pasaule, ja vien viņam pietiks drosmes palūkoties visapkārt...

Bing. Četri gadalaiki un Bingu
Iepazīsti mainīgos gadalaikus kopā ar Bingu šajā četru stāstu krājumā – katram gadalaikam veltīts viens stāsts. 

Bing. Dill-la-linng! Bum! Binga skanīgā diena
Visiem kopā muzicēt... Bingam tas patīk! Bings kopā ar draugiem šodien grib pamuzicēt, tāpēc Amma atnes lielo mūzikas instrumentu kasti.

Bing. Binga stāstu grāmata. Sveiks, sunīt!
Bings un Flops parkā spēlē ķerenes, un viņiem pievienojas sunītis, kurš ir apmaldījies. Bings kopā ar jauno draugu piedzīvo daudz prieka, bet drīz pienāk laiks sunītim atgriezties mājās. 

Bing. Binga stāstu grāmata. Dzimšanas dienas dāvana
Bingam patīk pasniegt dāvanas. Viņa draudzenei Sullai ir dzimšanas diena, un Bings izvēlas dāvanu. Bet, atradis kaut ko īpašu... Viņš vēlas to paturēt sev.

Bing. Binga stāstu grāmata. Lielais slidkalniņš
Bings un Pando dodas uz parku. Šeit ir jauns rotaļu laukums, kustīgs tunelis, grīļīgs tilts un liels slidkalniņš. Ļoti augsts slidkalniņš. Vai Bings būs tik drosmīgs, lai slidinātos no lielā slidkalniņa?

Anna Oņihimovska. Klimpas kungs un burinieks
Klimpas kungam ir daudz brīnumainu lietu: mēbeles, paklāji, grāmatas, greznumlietas... Taču mantu ir tik daudz, ka ne lielajā mājā, ne dārzā Klimpas kungam vairs nav vietas. Grāmatas paliek nelasītas, visu klāj putekļi. Kad sākas liels lietus, vienīgā vieta, kur vēl var patverties, ir vecs burinieks dārza stūrī. Lai sākas piedzīvojums!

Tūve Jānsone. Mumins un piedzīvojums mēnessgaismā
“Opsā! Cik skaista diena piedzīvojumam!" Saule jau gabalā, un trollītis Mumins kūsā no prieka: viņi dosies uz Vientuļo salu meklēt dārgumus! Taču, kad braucēji beidzot saposušies, vakars jau klāt. Vai dārgumus var uziet arī mēnessgaismā?

Tūve Jānsone. Mumins un dzimšanas dienas poga
"Opsā! Man šodien ir dzimšanas diena!" Mumins sajūsmas pilns atver acis. Šī pavisam noteikti būs varen brīnišķīga diena! Taču trollīša draugi, šķiet, aizmirsuši par Mumina lielo dienu, un tur nu vairs nav nekā brīnišķīga. Nabaga Mumins! Kas nu notiks?

Rosio Bonilja. Kaimiņi
Grāmata ar pārsteigumu: lasi par kaimiņu piedzīvojumiem un pilnvērtīgi pavadi laiku kopā ar draugiem un ģimeni, arī spēlējot galda spēli. Galda spēli atradīsi grāmatas beigās, kā arī vēlāk varēsi lejupielādēt tiešsaistē. Laipni lūgti pavisam parastā apkaimē ar neparastiem iedzīvotājiem! Tikai... viņi cits citu nemaz nepazīst un nezina, kādi pārsteidzoši talanti katram piemīt. 

Ingo Zīgners. Mazais pūķis Kokosrieksts un noslēpumainais templis
Mazais pūķis Kokosrieksts, dzeloņcūka Matilde un aszobu pūķītis Oskars ir satriekti – nākamajā piektdienā tiek pareģots pasaules gals! Skaidrs, ka draugi netaisās nolaist rokas un bezpalīdzīgi noskatīties, kā pasaule aiziet bojā. 

Ingo Zīgners. Mazais pūķis Kokosrieksts. Pie dinozauriem
Kokosrieksts, Matilde un Oskars sēž pie ugunskura un spriež, kuri ir visbriesmīgākie dzīvnieki pasaulē. Kokosrieksts kaut kur lasījis, ka bīstamākie plēsēji, kas jelkad staigājuši pa Zemes virsu, ir karaliskie tiranozauri, bet Oskars uzskata, ka salīdzinājumā ar aszobu pūķi tiranozaurs ir tīrā niecība. 

Ingo Zīgners. Mazais pūķis Kokosrieksts dēkpilnais pārgājiens
Doties skolas pārgājienā uz Milzu sēņu ieleju Kokosriekstam nav ne mazākā prieka: dabaszinātņu skolotājs doktors Puķkāposts droši vien atkal gari un plaši runās par izmirušajiem augiem. Taču, kad tētis Magnuss ieminas par troļļiem, kas tur dzīvojot, mazais pūķis iedegas ziņkārē. Varbūt pārgājiens nemaz nebūs tik garlaicīgs? Un tik tiešām – pūķu bērniem miera nav ne mirkli, jo piedzīvojums seko piedzīvojumam!

Tailers Olivers, Gita Treice. Dusošā Pērlīte
Dziļi tirkīzzilās jūras dzīlēs mājo Pērlīte. Un, kad viņa guļ, notiek kaut kas pavisam brīnišķīgs un noslēpumains… Dusošajai Pērlītei sapņos rādās Visums. Ir tikai viena problēma – par spīti nogurumam, Pērlīte negrib aizmigt un cenšas palikt nomodā. Vai pārējie jūras iemītnieki palīdzēs iemidzināt Pērlīti, lai viņa varētu sapņot par Visumu? Jo, ja viņa nesapņos, nekā nebūs – arī mūsu ne.

Halina Vdovičenko. 36 un 6 kaķi detektīvi
36 un 6 kaķi atgriežas! Kaķiem dancotājiem atklājies jauns talants – švīkugrāfija. Viņu mākslas darbi rotā saimnieku kafejnīcas sienas, taču ne uz ilgu laiku…

Oleksijs Čerepanovs. Meža sargātājs
Vai koki spēj mūs dzirdēt? Vai tiem ir emocijas? Vai mūs saprot dzīvnieki? Bērni no sirds tic, ka tā tiešām ir, tāpēc bieži sarunājas ar tiem. Šī ir pasaka par Zēnu, kam laimējas sastapties ar Meža Sargātāju, kurš viņam atklāj acīm apslēpto, netveramo burvību.
 
Džonijs Diranders. Lasi un brauc? Auto: ar auto attēliem un trasēm
Šajā neparastajā grāmatā ar slīdņiem tu iepazīsi četras automašīnas. Tu varēsi braukt ar katru auto pa grāmatā izveidotajiem ceļiem.

Julia Donaldson. The Bowerbird
Bert the bowerbird is looking for love. He has made the most perfect bower, complete with a pretty purple flower, and is hoping it will help him to meet the bird of his dreams. But when Nanette comes along, she is far from impressed. Poor Bert is hurt, and flies off to bring her presents a-plenty. But will it ever be enough, and is Nanette really right for Bert?

Jessica Courtney-Tickle. The Secret Jungle
Dusk is falling after a busy day in the jungle and two young orangutans are ready for bed. Soon, young readers will be, too, as The Secret Jungle takes them through a day in the life of the world's jungles - from Borneo to Papua New Guinea, Costa Rica to Brazil, Madagascar to Sri Lanka - taking in the nocturnal sights and discovering what the day has in store before curling up ready to rest again.

Izzinošās grāmatas

Aino Havukainena, Sami Toivonens. Tatu un Patu ērmīgie izgudrojumi cauri laikiem
Brāļi Tatu un Patu dzīvo Ērmotnē, kur visu dara citādi nekā pie mums. Tāpēc viņi aizrautīgi pēta mūsu pārsteidzošo pasauli, šoreiz – izgudrojumu vēsturi. Zēniem šķiet, ka, radot dažādas ierīces, būtu lieti noderējuši arī ērmotniešu prāti. Kā gan cilvēki varējuši iztikt bez pagalma bumbas vai saliekamā imperatora? 

Emīlija Džubaka. Ko būvē dzīvnieki?
Daudzi dzīvnieki ir patiesi lieliski arhitektūras meistari! Šajā Emīlijas Džubakas neparastajā ilustrētajā atlantā lasītājs iegūs bagātīgu informāciju par visdažādākajiem dzīvnieku mājokļiem, kas tiek veidoti gan uz zemes, gan pazemē, uz ūdens, zem ūdens, kokos un citur.

Džena Grīna. Koku noslēpumi
Ienāc mežā un atklāj maģisko koku pasauli! Vai zināji, ka tie pazemē sūta ziņas? Vai esi dzirdējis, kā koki rūpējas par savu ģimeni? Koks ir daudz kas vairāk, nekā varētu domāt...

Pauls Timrots. Automobilis: ātruma un drošības vēsture
P. Timrota grāmata ir aizraujošs ceļojums, kas Tevi aizvedīs vairāk kā 100 gadu garajā automobiļa attīstības vēsturē un palīdzēs saprast, kā tas no izklaides objekta ir kļuvis par neatņemamu mūsu dzīves sastāvdaļu, kā radās auto, par ceļa zīmēm, drošību un drošības spilveniem, autobūvi Latvijā, sacensībām, GPS un navigācijas sistēmām.

Inese Smirnova. Sinepes patskaņu un divskaņu pantiņi
Darba burtnīcā autore piedāvā dažāda veida materiālus, kurus darbā ar bērniem var izmatot logopēdi, pirmsskolas un sākumskolas skolotāji, kā arī vecāki, lai palīdzētu bērniem apgūt pareizu patskaņu un divskaņu izrunu. 

Andrea Minoljo, Laura Fanelli. Klimata pārmaiņas pasaulē
Lasot grāmatu, bērni uzzinās, kā klimata pārmaiņas ietekmē cilvēku dzīvi uz visas mūsu planētas. Katrā nodaļā ir vienkārši un saprotami strukturēti apraksti ar galvenajiem faktiem par klimata pārmaiņām, ko papildina krāsainas ilustrācijas, informācija par pozitīvām iniciatīvām, kādas jau notiek, kā arī padomi bērniem, ko darīt lietas labā.

Kikas Mikas enciklopēdija: Vēlos noskaidrot: kāpēc?
Grāmata visiem maziem un lieliem kāpēcīšiem, kuriem mieru nedod dažādi jautājumi.
Kāpēc mūziķi pieraksta mūziku ar notīm, un kāpēc tīģera kažoks ir svītrains?
Kāpēc degunā veidojas puņķi, bet torti ieteicams ēst ar dakšiņu?
Mums apkārt ir tik daudz KĀPĒC, taču vai kāds zina visus TĀPĒC?

Atklājums. Saules sistēma
Vai mēs Visumā esam vieni? Cik karsta ir Saule? Kas īsti ir gaismas gads?
Atbildes uz šiem un daudziem citiem jautājumiem atradīsi šajā interesantajā, krāšņām fotogrāfijām un attēliem bagātajā grāmatā.

Atklājums. Planēta Zeme
Grāmatā tu uzzināsi par zemestrīcēm, okeāniem un atmosfēru, kas sargā mūsu planētu. Aizraujoši fakti un viktorīna grāmatas beigās palīdzēs atklāt daudz jauna par mūsu planētu – Zemi.

Ingo Zīgners. Gribu zināt! Mazais pūķis Kokosrieksts pēta dinozaurus
Daudzu mazo lasītāju iecienītajai sērijai par mazā pūķa Kokosrieksta un viņa draugu piedzīvojumiem ir arī izzinošais atzars “Gribu zināt!” Vācu rakstnieks Ingo Zīgners savācis daudz interesantu faktu par senajiem laikiem, kad pa Zemes virsu dipināja dinozauri, un arī uzzīmējis gan to portretus, gan dažādas epizodes no šo visnotaļ dažādo dzīvnieku ikdienas.

Kristīne Jacino. Kur rodas saldējums?
Sērijas “Profesore Jacino” grāmatā “Kur rodas saldējums?” izstāstīts un parādīts, kā no piena top saldais gardums. Lasītājs atklās, kādas izejvielas nepieciešamas saldējuma tapšanai, kā panākt, lai šīs izejvielas “sadraudzētos” un lai saldējums izdotos vienmērīgs pēc konsistences un nepārvērstos nebaudāmā ledus klucī. 

Raimunds Frejs. Kā dzīvē. Dinozauri
Nonākt vienam pret vienu ar tiranozauru? Ieskatīties acīs triceratopsam? Neiespējami! Tie taču izmira jau pirms 66 miljoniem gadu. 

Rasa Dmuhovskiene. Skudriņa Kāpēcīte
Kurš ir visātrākais kukainis pasaulē? Kāpēc mārītes nesadzīvo ar skudrām, un kam ir tūkstoš acu? Uzzini un iepazīsti meža dzīvniekus kopā ar lasītāju iemīļoto Skudriņu Kāpēcīti! "Pasaules pētniece skudriņa Kāpēcīte dodas jaunos piedzīvojumos. Viņa lido debesīs, aizdzen 

Enciklopēdija 1000 kāpēc
Bērnu enciklopēdijā lasītājs var uzzināt atbildes uz 1000 jautājumiem par visdažādākajām tēmām – zinātni un izgudrojumiem, kosmosu, ģeogrāfiju, dabas pasauli, cilvēka ķermeni, cilvēces vēsturi, mākslu un sportu. 

Kika Mika Dārza detektīvs
Dažas krāsainas pupas, kas brīnumainā kārtā pazudušas no Kikas Mikas kabatas, ir aizsākušas īstu dārza detektīvu. Dārza gudriniece Dzeltenā ķerra uzaicināja Kiku Miku meklēt pazudušās pupas un kopā izpētīt augu pasauli. Piebāzušas degunus dobei, abas skaidro, kā uzdīgst sēklas un izaug dārzeņi. Kas dzīvo augsnē un palīdz augiem, un kas tiem traucē? Kāpēc puķes smaržo, un kā izaudzēt laimīgus garšaugus?

Lara Braiena, Marī Eva Tramblē. Atver lodziņu: Jautājumi un atbildes par naudu
Tevi gaida praktiski padomi un interesanti fakti. Atver lodziņus un uzzināsi, kā darbojas nauda, kas ir labs piedāvājums, kas ne… un cik maksā lidojums kosmosā.

Keitija Deinsa. Vai mēs varam palīdzēt kokiem?
Glābt pasaules mežus nebūs viegli. Tomēr, ja orangutans, jaguārs, divi lācēni un vāvere nāks palīgā un pastāstīs, kā to darīt, viss ir iespējams.

Martins Sodomka. Kā uzbūvēt auto: tehniskā pasaka
Divi draugi, žurka Ārčijs un zvirbulis Bērtulis, nolemj paši uzbūvēt automašīnu. Vēlāk viņiem pievienojas svarīgs sabiedrotais – varde Kristians, kurš sagādā visas nepieciešamās detaļas, – un darbs var sākties!

Holgers Hāgs. Kā dzīvē. Meža dzīvnieki
Satikt dzīvu vilku? Pēkšņi stāvēt aci pret aci ar lāci? Kaut kas tāds savvaļā ir gandrīz neiespējams, jo lielākā daļa dzīvnieku ir ļoti piesardzīgi un izvairās no satikšanās ar cilvēkiem. Taču šajā grāmatā tie raugās uz mums un uzrunā mūs. Aci pret aci, pavisam tuvu.
15 izcilas, fantastiskas dzīvnieku ilustrācijas parāda mums meža iemītniekus to patiesajā lielumā. Gluži kā dzīvē!

Felisitija Bruksa, Frenkija Alena. Kā tu jūties?
Grāmata aizvedīs bērnu aizraujošā ceļojumā, kas palīdzēs viņam iepazīt emocijas un atbildēt uz jautājumu: kā tu šodien jūties?

Elita Jakušina. Dziesmu raibumiņi
Krājumā apkoptas vairāk nekā 70 autores dziesmas, kas piemērotas pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem. 

Leslija Simsa. Dzīves cikli dabā. Viens mazs ozoliņš
Sērijas “Dzīves cikli dabā” grāmatās vienkāršā valodā pastāstīts par norisēm dabā. Šajā grāmatā bērns, ceļojot caur gadalaikiem un gadiem, noskaidros, kā no mazas zīles izaug varens ozols. 

Leslija Simsa. Dzīves cikli dabā. Viena maza vardīte
Sērijas “Dzīves cikli dabā” grāmatās vienkāršā valodā pastāstīts par norisēm dabā. Šajā grāmatā bērns atklās vardes iznērsto ikru neticamās pārvērtības no sīkām želejveida oliņām līdz lēkājošām un kurkstošām vardēm.

Tero Mielonens, Mari Ahokoivu. Pasaules pētnieki
Klērai patīk kāpt kokos, Eduardo – spēlēt datorspēles, bet Keita labprāt vēro zvaigznājus kopā ar tēti. Kādās zinātnes jomās un karjerās var noderēt viņu intereses? Visu, ko zinām par pasauli, ir atklājuši pētnieki. Un par pētnieku var kļūt ikviens! Grāmata iepazīstina ar visdažādākajām jomām: no jūras dzīļu izzināšanas, līdz medicīnai, arheoloģijai, vēsturei, vulkānu pētniecībai un pat psiholoģijai.

Rozija Dikinsa, Pīters Allens. Izzini mikroskopisko pasauli
Ielūkojoties mikroskopā, paveras brīnumaina pasaule. Tur ir dīvaini briesmonīši, savādi sīki augi un miljoniem mikrobu, kuri dzīvo mums apkārt un mūsu ķermenī. Grāmatā var uzzināt arī par dažādiem mikrotehnoloģijas brīnumiem, ko izgudrojuši cilvēki.