Pieaugušo neformālās izglītības programmas

Gulbenes novada bibliotēkas Reģionālajā mācību centrā

tiek piedāvāts apgūt vairākas pieaugušo neformālās izglītības programmas.

 

1.solis darbam ar datoru un internetu – 6. – 9. decembris,  plkst. 10.00 – 12.00

Tiek iepazīts dators pēc tā galvenajām sastāvdaļām, apzināti dažādi datoru veidi. Tiek sniegtas zināšanas, kā efektīvāk izmantot datorpeli, kā darboties ar klaviatūru. Tēmas otrajā daļā uzsvars tiek likts uz interneta iespēju izmantošanu, saziņu elektroniski, izmantojot e-pastu.

 

2.solis darbam ar datoru un internetu – 13. – 16. decembris,  plkst. 10.00 – 12.00

Mācības būs noderīgas tiem, kuri ar datoru jau ir strādājuši un vēlas savas prasmes pilnveidot. Mācību programmas laikā tiek apgūts, kā lejupielādēt bildes no interneta datorā, tiek papildinātas zināšanas programmas “WORD” lietošanā kā arī tiek apskatīta bilžu ielāde no telefona vai fotoaparāta datorā.

 

E-pakalpojumu un e-komercijas iespējas – 8.decembris, plkst. 17.30

Tiek apskatīts valsts pārvaldes pakalpojumu portāls latvija.lv, E-veselības sistēmas lietošana. Tiek apskatītas iespējas, kā iegādāties apdrošināšanas polises, biļetes uz dažādiem pasākumiem, lidmašīnas biļetes un citas ar ceļojumiem saistītas vajadzības. Tiek gūts priekšstats par internetveikalu plašo piedāvājumu. Tiek sniegta informācija par drošību iepirkšanos internetā.

 

Radi savu dzimtas stāstu pats – 14. – 16.decembris, no plkst. 17.30

Dalībnieki iepazīst Gulbenes novada bibliotēkas veidotās digitālās kolekcijas un novadpētniecības datu bāzi. Virtuālajā vidē tiek apzināti savi raduraksti dažādos interneta portālos un datu bāzēs, lai programmas noslēgumā izveidotu savas dzimtas koku. Dalībniekiem tiek dota iespēja iepazīt arī interviju un stāstu veidošanu, kā arī vienkāršu video filmu veidošanu. Lai piedalītos programmas apguvē, dalībniekiem nepieciešamas labas datorprasmes.

 

 

Iepriekšējā pieteikšanās obligāta: pa tālruni 64474825; 22023043 vai e-pastu: ruta.bokta@gulbenesbiblioteka.lv (Rūta Bokta)

Dalība mācībās ir bez maksas.

 

Bibliotēkas organizētie publiskie pasākumi notiek zaļajā - drošajā līmenī

(uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu - vakcinējies vai pārslimojis pēdējā pusgada laikā)