Grāmatas mazākajiem

Latviešu autoru grāmatas

Inga Barkāne. Kaķumuižas etīdes
Kaut kur Pasaku valstībā atrodas Ūsiņciems, un tajā - Kaķumuiža, kurā itin draudzīgi sadzīvo pieci burvīgi kaķi un čaklais rūķītis Vannītis.
Kā ikvienam no mums, Kaķumuižas iemītniekiem ir savi paradumi un arī untumi.
Pabūsim kopā ar viņiem vienu dienu un vakaru, lai iepazītos tuvāk!


Linda Mateša. Rukšons Parīzē
Grāmata “Rukšons Parīzē” stāsta par Šņukurienes iedzīvotāja Rukšona piedzīvojumiem Francijas galvaspilsētā Parīzē, tā rosinot bērnos vēlmi izzināt citas valstis un kultūras.
Rukšons kopā ar saviem jauniegūtajiem draugiem Amēliju un Leo nobauda franču tradicionālo virtuvi, apskata Eifeļa torni un citus Parīzes “dimantus”.
Pat tad, ja esi visparastākais mājas ruksis, tas tevi nevar atturēt
īstenot sapņus.


Interaktīva uzdevumu grāmata Kā Lupatiņi mācījās: Lupatiņi pie galda
Grāmata, kurā Lupatiņi spēlējoties iepazīst pasauli, bērnam palīdzēs apgūt lasītprasmi, sociālās prasmes, veicinās iztēli, dos izpratni par matemātiku un dabas zinībām.
Interaktīva uzdevumu grāmata pēc Ineses Zanderes stāstu un Edmunda Jansona animācijas filmu motīviem.


Interaktīva uzdevumu grāmata Kā Lupatiņi mācījās: Lupatiņu māja
Grāmatā “Lupatiņu māja” lasītājs kopā ar runājošo pildpalvu meklē atbildes uz jautājumiem par to, kā Lupatiņi dzīvo savā mājiņā: kas notika ar mājā ienesto sniegu un ūdenī iekritušo Cimdiņu? Ko Spilventiņš sataustīja pagraba tumsā? Vai drīkst spēlēties ar gludekli? Kuram dzīvniekam līdzinās putekļsūcējs? Kā izskatās un izklausās tava vārda burtiņš? Kādā krāsā ir Lakatiņa šķīvītis? 

Grāmatas uzdevumu saturs attīsta bērna izpratni par notikumu secību, priekšmetu lielumu un krāsām, paplašina vārdu krājumu, trenē runātprasmi un saziņu, palīdz koncentrēt uzmanību, māca klausīties un atdarināt skaņas. Grāmatā ir arī tādi jautājumi, kur mazajam lasītājam jāizmanto iztēle vai jāpastāsta par savu ģimeni, savu ķermeni un ikdienas ieradumiem. 


Interaktīva uzdevumu grāmata Kā Lupatiņi mācījās: Lupatiņu pilsēta
Grāmatā Lupatiņi izdomājuši rotaļu pilsētu un aicina to izstaigāt kopā. Pilsētā rodas daudz jaunu jautājumu: vai Lupatiņi zina, ko darīt ar bibliotēkas grāmatu, kad tā izlasīta? Kā nosūtīt draugam vēstuli? Kas ar paciņām un vēstulēm notiek pastā? Vai muzejos apskatāmas tikai gleznas? Vai Lupatiņu Veselības centrā cilvēka garumu mēra no augšas uz leju vai no apakšas uz augšu? Kāpēc Kaķis neies peldbaseinā ne šodien, ne rīt? 

Grāmata veido bērna izpratni par sevi, apkārtni un sabiedriskās dzīves norisēm. Lupatiņu un Kaķa rotaļu ainas palīdz veidot saskarsmes, sadarbības, pašapkalpošanās, pašizpausmes prasmes un sadzīves iemaņas. Zeķītes vārdadiena, Lupatiņu gatavošanās skolai, nokļūšana peldbaseinā vai dzīvnieku patversmē dod iespēju pazīt, analizēt un pamatot arī sarežģītākas emocijas – ne tikai prieku vai skumjas.


Ieva Samauska. Septiņas spārnotas atziņas mazā somiņā
Latviešu bērnu rakstnieces Ievas Samauskas iztēles bagātās un iejūtīgās pasakas un stāsti iemantojuši gan jauno lasītāju, gan sabiedrības atzinību: to apliecina vairākkārtēja autores darbu izvirzīšana Jāņa Baltvilka balvai un Latvijas Literatūras gada balvai, kā arī 2015. gadā saņemtā Pastariņa prēmija un citi apbalvojumi.

I. Samauskas jaunā literārā pasaka “Septiņas spārnotas atziņas mazā somiņā” vēstī par putnu – somzīlīšu pāri un viņu mazuļiem, šādi atainojot vecāku un bērnu attiecības mīlošā ģimenē. Autore apzināti akcentē pasakas mērķi – iepazīstināt jauno lasītāju ar dzīvē pārbaudītām patiesībām, kuras ikreiz no jauna apgūstamas katram pašam, un vislabāk, ja šī dzīves skola tiek izieta bērnībā – ar vecāku atbalstu un viņu uzraudzībā. Otrs akcents pasakā ir citādība un tas, kā pret to izturēties. Galvenais varonis ir pastarītis Tils, kurš somzīlīšu ligzdiņā piedzimst pēdējais un tādēļ uzreiz atšķiras no pārējiem bērniem. Turklāt sākotnēji viņam problēmas sagādā putnam vissvarīgākā prasme – lidošana. Taču, pateicoties vecāku pacietībai un mīlestībai, šķietamā nespēja kļūst nevis par šķērsli, bet gan pakāpienu uz izaugsmi. Arī mazā putnēna raksturs ir gana stingrs, lai izaicinājumus viņš uzņemtu ar zinātkāri un neatlaidību. Kā tas nereti mēdz notikt, arī briesmas un veiksme, kas dažbrīd dzīvē iet roku rokā, palīdz Tilam īstenot viskvēlāko vēlēšanos un satikt draugu.

Neapšaubāms grāmatas ieguvums ir pazīstamās mākslinieces Gundegas Muzikantes gaiša humora un mīļuma cauraustās ilustrācijas – tās būs interesanti šķirstīt, skatīt, pētīt vēl un vēl jebkura vecuma lasītājiem!


Kristīne Neimane. Mušiņa, kurai sasāpējās vēders
Tie, kuri jau pazīst ezīti, kam nebija kažociņa, un gliemezīšus Roli un Bruni, būs iepriecināti, uzzinot, ka šo tēlu māmiņa Kristīne Neimane uzrakstījusi jaunu pasaku – “Mušiņa, kurai sasāpējās vēders”. Ko nu?

Lielam uztraukumam nav pamata, tomēr jāņem vērā, ka pārēšanās reizumis mēdz sagādāt nepatīkamus brīžus. Tā arī vienai no trim mušiņām gadījās, kad draudzenītes sadomāja palīdzēt bitēm. Viņām lietainās vasaras dienas traucē sagādāt pietiekami daudz medus garajai ziemai. Kā saka: meistars no debesīm nekrīt, kaut arī tam ir spārni. Taču mušiņu meitenēm likās, ka bišu darbs nav no grūtajiem, pietiek tikai sagādāt spainīšus.

Šo grāmatu ar lielu mīļumu ilustrējusi māksliniece Ieva Maurīte.


Rutas Svaža. Sajauktās pasakas
Ko darīt lietainā, garlaicīgā dienā? Daudzi zinās sacīt, ka lasīšana šādā laikā ir vispiemērotākā nodarbe. Arī mazai Baibai tā šķiet, taču reiz gadījās pavisam citādi: viņas iemīļotajās pasakās, tāpat kā grāmatplauktā, bija notikušas lielas savādības. Bailīgais zaķis, kurš šī jucekļa dēļ bija kļuvis par meža valdnieku, lūdza Baibai padomu, kā pasaku pasaulē atjaunot kārtību.

Par Baibas piedzīvojumu “Sajauktās pasakas” uzrakstījusi Ruta Svaža. Grāmatu pārsteidzoši interesanti un bagātīgi ilustrējis mākslinieks Gusts Linkevičs. Viņš ļoti labi izpratis un attēlojis, kāda izskatās pazīstamu pasaku valstība, ja tās varoņi rīkojas aplami un smieklīgi. Būs, ko skatīties un brīnīties!


Līgas Rozentāle. Žū –žū. Miega pelēns
Peļu ģimenē piedzima seši mazuļi. Pelēni kā jau pelēni – sīciņi, kaili un rozīgi, aizlipušām acitiņām. Tikai viens bija pavisam citāds – kā pūkains kamoliņš, melns kā oglīte, mīkstām, zefīrbaltām ķepiņām bez nadziņiem un zelta pušķīti astes galā.
– Nav man nekā no peļu spēka! Nav man sava talanta! – pelēns paaudzies sūrojās.
– Ir gan, mazais, mēs tikai vēl neesam to atraduši, – dēlēnu mierināja peļu paps.

Grāmatiņa atklāj, kādam ļoti vajadzīgam darbam mazais Žū-žū ir kā radīts. Mīļuma pilnā pasaka ar sirsnīgajiem zīmējumiem dāvās ģimenes vakaram mieru un atsūtīs mazulim saldu, saldu miedziņu.

Agijas Stakas ilustrācijas.


Inese Valtere. Pasakas ģimenei turpinās…
Stāstnieces Ineses Valteres otrā grāmata „Pasakas ģimenei turpinās" aizvedīs mazos lasītājus ceļojumā pa dažādām galaktikām, planētām un zemēm. Ļaujot iepazīt bardakiešus un mollīšus, dažādas princeses, prinčus un karaļus, skaistās planētas Roze iedzīvotājus zibsnīšus un sirsnīgo citplanētieti Bruno.
Grāmatā atrodamie jautājumi un uzdevumi nostiprinās lasītprasmi un stāstītprasmi, ļaus iejusties autores radītajā pasaku pasaulē un rosinās attīstīt savu stāstnieka un mākslinieka talantu.
Māksliniece Gunta Zaļaiskalna.


Šūpuļpasaka: pasakas, dziesmas un dzejoļi bērniem
Īsas pasaciņas pirms miedziņa,
Dzejolīši miedziņam,11 dziesmiņas ar notīm par miedziņu, par nakti, par pasakām - viss, kas nepieciešams Miega rūķa pievilināšanai un saldiem sapnīšiem.


Uldis Auseklis. Burtiņš lēkā burkānos
Skaitāmdzejoļi sanākuši
skaitāmdzejoļi sanākuši
savus valodas svētkus svin
vārdiņš vārdiņam plūst pretī
kā zīlītes dzirdi dzinn
vārdiņš vārdiņu izdancina
cits citam uz papēžiem min
brīžam cits citu paķircina
brīžam nopietnas mīklas min
skaitāmdzejoļi sanākuši
savus valodas svētkus svinn
balss kā zīlītes dzirdi mann dzinn


Ieva Samauska. Pavasaris lapsas alā
Krājuma “Pavasaris lapsas alā” dzejoļi veido stāstu par divu gadalaiku –  ziemas un pavasara nomaiņu, pievēršoties poētiskam dabas norišu vērojumam. Taču abi gadalaiki šoreiz rakstāmi ar lielo burtu – Ziema un Pavasaris, jo vienlaikus tās ir arī divu būtņu, divu raksturu attiecības, kas līdzinās reālu bērnu attiecībām bērnudārzā un skolā: konkurencei, kautrībai, simpātijām, pāridarījumiem, kopīgiem piedzīvojumiem. Ziema, kurai dažkārt tikusi neveiksminieces un “sliktās meitenes” loma, cenšas atdarīt veiksminiekam un aktīvistam Pavasarim, uz visu garo ziemu iespundējot viņu kādā lapsas alā, kur viņš pārdzīvo bailes un nomāktību, taču nepadodas un kaļ atbrīvošanās plānus, līdz izdodas atrast izeju. Bet varbūt draudzība tomēr ir iespējama un Ziema pēc tās ilgojas?


Lelde Braķe-Kleverī. Grafiti noslēpumsKatru nakti uz pilsētas namu sienām parādās aizvien vairāk jaunu uzrakstu, ķeburu un zīmējumu. Turklāt ielās ir parādījušies jocīgi, krāsaini radījumi, kas dara visādus nedarbus. Tīģerēni-detektīvi Jāgo un Rikss ķeras klāt nopietnai izmeklēšanai. Viņi sastop grafiti t
ēlus, kuri, kā izrādās, naktīs atdzīvojas…

Grāmatiņas beigās atradīsiet ielu mākslas terminu vārdnīcu un karti, kur grafiti varat ieraudzīt pilsētā, kā arī tīģerēna Riksa mazo franču valodas vārdnīcu.

Ilustrācijas tapušas, iedvesmojoties no Rīgas grafiti un ielu mākslinieku darbiem.
Šī ir autoru – mākslinieces Leldes Braķes-Klaverī un viņas dēla Nila Klaverī (12 gadi) – otrā kopīgi sarakstītā un ilustrētā grāmatiņa sērijā “Tīģerēnu-detektīvu” piedzīvojumi, kas paredzēta jaunākā skolas vecuma bērniem.


Līga Rozentāle, Agnese Aizpuriete. Dāvana Latvijai
Bērziņu ģimene gatavojas Latvijai nozīmīgu svētku svinēšanai − Lāčplēša dienai 11. novembrī un Latvijas Neatkarības proklamēšanas dienai 18. novembrī. Lai bērniem svētki kļūtu saprotamāki, vecāki izstāsta teiku par Lāčplēsi, sasaistot to ar reālajiem vēstures notikumiem. Tiek paskaidrota Brīvības pieminekļa simboliskā nozīme, kā arī karavīru loma valsts aizsardzībā. Uz Latvijas dzimšanas dienu, gaidot ierodamies vecvecākus, ģimeniskā juceklī norisinās mājas kārtošana un svētku maltītes gatavošana. Savukārt brālītis un māsiņa domā par dāvanu, ko uzdāvināt valstij svētkos. Vecvecāki izskaidro valsts "dzimšanu" pirms simt gadiem, nosaucot elementus, kas veido valsti un kopīgi atgādina par Latvijas dabas un kultūras bagātībām, nonākot pie secinājuma, kas viss apkārtesošais un cilvēki veido valsti.


Runājošie suņi
Komikss «Runājošie suņi» veidots pēc animācijas studijā «Atom Art» tapušās režisora Edmunda Jansona filmas «Jēkabs, Mimmi un
runājošie suņi» motīviem.

Komiksa spraigais sižets, Elīnas Brasliņas asprātīgās un detaļām bagātās ilustrācijas un īsie dialogi, kurus no filmas scenārija, ko uzrakstīja Līga Gaisa, komiksam adaptēja redaktore Sanita Muižniece un rakstniece Inese Zandere, attīstīs bērnu iztēli, kā arī teksta un vizuālo lasītprasmi. Ar grāmatu «Runājošie suņi» izdevniecība «Liels un mazs» atsāk latviešu autoru un mākslinieku veidotu komiksu kā bērnu grāmatniecībā nozīmīga žanra izdošanu. Grāmata «Runājošie suņi» lasāma pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem.


Irina Joničenoka. Vasara uz plaukta
Grāmata “Vasara uz plaukta” stāsta par meiteni Aigu, kurai pavisam nesen palikuši septiņi gadi. Aiga rudenī sāks iet 1. klasē. Lai vasaras brīvlaikā īsinātu meitenes ikdienu, Aigas mamma uzdāvina viņai alfabēta klucīšus, un sākas aizraujoša burtu spēle! 
Spēles noteikumi paredz, ka katru dienu viens no burtiem kļūst galvenais. Aigai šis burts jāmeklē vārdos, kuri sastopami apkārtējā vidē. Mammas izdomātie spēles noteikumi padara spēli ne tikai interesantu, bet arī pamācošu. 
Lasot vai klausoties stāstus, katrs bērns kopā ar galvenajiem varoņiem iesaistās burtu meklēšanas spēlē! 
Mācīsimies lasīt ar prieku!


Lote Vilma Vītiņa. Dzejnieks un smarža
Kādā jaukā dienā mazā Dzejnieka degunā ielien dzejolis! Nē, mākonis! Vai varbūt tas ir lietus? Jebkurā gadījumā tajā brīdī Dzejniekam atklājas bagātīgā un daudzveidīgā smaržu pasaule, kura iedvesmo viņu dzejot un dalīties savos atklājumos arī ar citiem.


Sabīne Košeļeva. Gurķis Elmārs, kas dikti kreņķējās
Stāsta galvenais varonis gurķis Elmārs ir izaudzis citādāks nekā citi gurķu dobes iemītnieki, proti, mazs un līks, tāpēc jūtas nelāgi un nemitīgi par to domā. Elmāra neapmierinātību ar savu izskatu pastiprina viņa otrās pakāpes brālēna Renāra ņirgāšanās, tāpēc viņš noslēdzas un arvien vairāk kreņķējas, kas draud ar kļūšanu rūgtam. Un gurķim nav nekā sliktāka, jo tad neviens viņu neēdīs! Tā kā mammas mierinošie vārdi uz Elmāru neiedarbojas, pie situācijas risināšanas ķeras glītā un šiverīgā gurķene Alīna no blakus vagas. Viņa sapulcina gurķu bērnus un kopā izdomā veidu, kā Elmāru iepriecināt. Arī Renārs, kurš to visu slepeni vēro, vēlas klusībā piedalīties, jo savās zogalīgajās izdarībās viņš allaž ir viens, bet vai viņš saņemsies, pārkāpjot savam pašpuikas lepnumam un atklāsies?


Inese Margēviča. Kā dundurs, muša, lapsenis un ods gandrīz atklāja Ziemeļpolu
Grāmatā ir stāstīts par mazu, bet sparīgu kukaiņu piedzīvojumiem, kuri nejauši atrod saplēstu lapiņu ar tekstu. Tajā pieminētais Ziemeļpols iekvēlina viņu prātus un kļūst par mērķi, kurš noteikti jāsasniedz. Kaut arī varētu mierīgi gulēt puķēs un skatīties mākoņos. Kā viņiem klājas dodoties pretim iecerētajam mērķim? Dažādi, jo ceļā ir jāsastopas ar grūtībām un pārpratumiem. Tur ir bīstama, mušu sadedzināt kāra lampa, mulsinošs izkusis saldējums, staigns, slepkavniecisks rūgušpiens un kārdinoša milzu torte, mežacūkas un visbeidzot - arī neciešams sals. Te parādās ceļotāju tik atšķirīgie raksturi – ne tikai ziņkārība, slavaskāre, ēdelība, bet arī drosme, izpalīdzība un aizrautība. Kopā viņi lieliski tiek galā ar ceļā uz mērķi sastaptajām briesmām. Galvenais – viņi nav vienaldzīgi viens pret otru un pret citiem ceļā satiktajiem.

Soli pa solim viņi virzās arvien tuvāk savam mērķim – Ziemeļpolam. Ceļotāji jau gandrīz atklāj Ziemeļpolu, pietrūkst pavisam nedaudz, bet – viņi aizmieg ziemas miegā. Tomēr pavasarī viņi turpinās iesākto.


Inese Valtere. Pasakas ģimenei
Grāmatiņā iekļautas dažādas pasakas par dzīvnieku un citu pasaku tēlu piedzīvojumiem. Vienā no tām uzzināsi, kā zaļsvārcis sienāzītis apvienoja draugus, lai atjaunotu izdegušo koncertzāli, savukārt jau citā pasakā dosies līdzi varoņiem neticamā un brīžiem šķietami neiespējamā piedzīvojumā, lai sasniegtu nosprausto mērķi. Mīļas un sirsnīgas pasaciņas visai ģimenei!


Arturs Balts. Šausmīgās pasakas
Ar citām acīm par bailēm, kas nemaz nav tik bailīgas, un šausmām, kas nemaz nav tik šausmīgas. Nevienā pasakā nejauki nedarbi nepaliek nesodīti. Arī vecākiem būs interesanti.
Šī grāmatiņa palīdzēs bērniem iepazīt ne vien burtus, bet arī pieklājīgu uzvedību. Grāmata ir piemērota lasītājiem no 2-8 gadiem un ne tikai...
Autors Arturs Balts raksta gan pieaugušajiem, gan bērniem. Līdz šim iznākušas 11 viņa grāmatas. “Šausmīgās pasakas” ir autora pirmā grāmata jaunajiem lasītājiem.
Daigas Deksnes ilustrācijas.


Evita Vincūne. Kripatiņa. Mazās skudriņas ceļojums
Vai arī vismazākie no mums var paveikt lielas lietas un piedzīvot elpu aizraujošas dēkas?
Var, ja vien mājās gaida mīļa ģimene un ceļā palīdz krietni draugi.
Niecīgākā skudru valstības iemītniece - mazā, bet drosmīgā Kripatiņa - ļoti vēlas palīdzēt “lielajiem” viņu nopietnajos darbos, taču netīšām apmaldās un uzsāk piedzīvojumiem bagātu ceļojumu.
“Mazās skudriņas ceļojums” ir sirsnīga un aizskustinoša grāmatiņa, ko vecāki var lasīt saviem mazajiem gan pirms laišanās miedziņā, gan kā aizraujošu stāstu jebkurā dienas laikā.
Māksliniece Roxana Ntamack.


Ieva Samauska. Trakas lietas jeb ieraksti policijas dežūržurnālā
Nē, viņš nav ne Šerloks, ne Holmss, ne Megrē un pat ne tēvs Brauns.
Bet tik un tā viņam ir tik daudz darba, ka viņš pieņem apmeklētājus no brokastīm līdz pat vakariņām.
(Turklāt drīkst automātiskajā atbildētājā atstāt ziņas.)
Kas viņš ir? Oooo, ja nebūtu viņa, daudzas trakas lietas varētu beigties pavisam bēdīgi...
Atver grāmatu un iepazīsties!
"Trakas lietas jeb ieraksti policijas dežūržurnālā" ir humorpilna ludziņa, sarakstīta vieglā, ritmiskā valodā. To ne tikai ir aizraujoši lasīt, bet tā ir arī veiksmīgi izspēlējama gan klases pēcpusdienā, gan drāmas nodarbībās, gan skolēnu teātrī.


Vladimirs Novikovs. Mārtiņa dienas un nedienas
Autora jaunā, bērniem adresētā garastāsta centrālais tēls ir Mārtiņš Mežavilks - draiskulīgs, bet lādzīgs puika no Zvejniekciema. Līdzās Mārtiņam stāstā darbojas arī citi bērni un pieaugušie. "Mārtiņa denas" ir jautrs blēņu stāsts, kas izstaro sirsnību un labestību. Varbūt tas varētu kļūt par stāstu visai ģimenei - bērniem un vecākiem kopā lasīšanai un pārrunāšanai.
No krievu valodas tulkojusi Māra Cielēna.


Ārzemju autoru grāmatas

 

Mets Heigs. Patiesā laumiņa
Jautra un mīļa pasaka par laumiņu, kura visiem vienmēr teica tikai un vienīgi patiesību. Tāpēc viņai neklājās viegli, taču laumiņa nepadevās un galu galā iemācījās mīlēt sevi.

Tekstu sacerējis izcilais bestselleru autors Mets Heigs, bet ilustrācijas uzbūris līniju ģēnijs Kriss Molds.

No angļu valodas atdzejojusi Ieva Melgalve.


Ulfs Starks, Linda Bundestama. Zvēri, kurus neviens nav redzējis, tikai mēs
Zviedru rakstnieka Ulfa Starka (Ulf Stark) un Somijas zviedru mākslinieces Lindas Bundestamas (Linda Bondestam) ilustrētā dzejas grāmata, ko ar lielu iejūtību un asprātību no zviedru valodas atdzejojis Juris Kronbergs.
Ulfa Starka un Lindas Bundestamas ilustrētā dzejas grāmata “Zvēri, kurus neviens
nav redzējis, tikai mēs”, kas domāta pirmskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem,
jau nodēvēta par mūsdienu klasiku. Grāmatas dzejoļi stāsta par 27 būtņu sugām,
kuras, izņemot tās autorus, neviens nav redzējis. Šīs būtnes ir līdzīgas ne tikai
dzīvniekiem un augiem, bet arī mums – cilvēkiem. Tās mēdz būt laimīgas, ziņkārīgas,
apjukušas un vientuļas, cenšoties saprast dzīvi, dažādās jūtas un emocijas, ko cilvēki
piedzīvo – skumjas, melanholiju, pretrunīgas sajūtas par savu ķermeni un vēlēšanos
būt kādam citam. U.Starks šīs sajūtas iztēlojies un aprakstījis ar sirsnīgu humoru un
asprātīgām vārdu spēlēm, savukārt L.Bundestama košajās ilustrācijās radījusi katram
tēlam neatkārtojamu un spilgtu personību. 
Grāmata 2017.gadā saņēmusi prestižo Ziemeļvalstu Padomes balvu bērnu literatūrā un 2016.gadā - Zviedrijas “Snöbollen” balvu par skaistāko grāmatu Zviedrijā.


Eva Madejska. Karalis
No poļu valodas tulkojusi Ingmāra Balode

„Fraņai nepatīk sestdienas.Tas ir – sešdienas. Jo tajā viņai kopā ar aukli vienmēr ir jāiet uz rotaļlaukumu.Un rotaļlaukumā ir viņi.

Tie abi,kuri kaitina Fraņu un kam nepatīk Rišo – viņas plīša zirdziņš.Taču šajā sešdienā rotaļlaukumā uzrodas vēl kāds.Karalis.Īsts! Un turklāt ar lidojošu zirgu....”

Poļu rakstnieces Evas Madejskas “Karalis” ir otrā grāmata sērijā „Mazās katastrofas”.

Stāsts atklāj vienu dienu mazās Fraņas dzīvē, kurā viņa ar auklīti un mazo brāli dodas pastaigā uz parku. Parkā spēlējas dažāda vecuma un raksturu bērni, kuru atšķirīgā uzvedība izraisa mazu katastrofu! Taču par laimi, parādās glābējs - zēns invalīdu ratiņos, kurš katastrofu novērš.....

Zēnu sauc Artūrs, taču vēlāk atklājas, ka viņu visi dēvē par Karali Artūru, savukārt viņa invalīdu ratiņi pārvēršanas par lidojošu zirgu uz riteņiem.

Arī mazā Fraņa no rotaļlaukuma apmeklētājas pārvēršas par Karaļa Artūra bruņinieci,kļūstot par liecinieci tam, ka nekādi kustību traucējumi nav šķērslis Karaļa Artūra un Bruņinieces kopīgajam lidojumam invalīdu ratiņos virs parka, atstājot mazās un lielās katastrofas uz zemes.

2018.gada Eiropas labākā grāmatizdevēja balvu ieguvusī poļu izdevniecība Dwie Siostry (Divas Māsas) īpaši lepojas ar bērnu grāmatu sēriju “Mazās katastrofas”, kuru atklāj grāmata “Brillītes” un tagad Latvijas lasītājus iepriecinās sērijas otrā grāmata “Karalis”.

Grāmatas izdošanu atbalstījis Polijas Grāmatu institūts.


Edgars Valters. Kaķītis un Ūpītis
Igauņu mākslinieks un rakstnieks Edgars Valters (1929–2006) ir daudzu karikatūru krājumu un bērnu grāmatu autors un savas dzīves laikā ilustrējis vairāk nekā 250 grāmatu. Latvijā viņš vislabāk pazīstams kā “Poķu grāmatas” autors un Eno Rauda grāmatas “Naksitrallīši” ilustrators.

“Kaķītis un Ūpītis” ir jautrs stāstiņš par to, kā divi dzīvnieciņi, garlaicības mākti, nolēma samainīties ar dažādām ķermeņa daļām un kā viņi pēc tam jutās.

No igauņu valodas tulkojusi Daila Ozola.


Stefānija Kleina, Izabele Zutterlina, Kristiāns Šutte. Lido man līdzi! Es mācīšu tev dzīvot!
“Tēti, kas man vēl jāmācās?” – mazais Zīlēns neizpratnē jautāja. “Dzīvot, mans dēls,” – mīloši un vienlaikus nopietni viņam atbildēja tētis. “Dzīvot?” – Zīlēns pārsteigts jautāja. “Bet es taču dzīvoju!” “Es tev parādīšu, ko es ar to domāju. Lido man vienkārši līdzi!”

Krāsaini ilustrēts stāsts par meža zīlīšu dzīvi uz Bībelē balstītām dzīves patiesībām, lasīšanai un pārlasīšanai, bērniem, sākot no 3 gadu vecuma.


Norberts Lenda. Ziemassvētku pelēna noslēpums
Sirsnīgs stāsts par dāvināšanas prieku lielām un mazām pelēm!
Norberta Lendas teksts.
Anabelas Spenslijas ilustrācijas.
Tulkojis Edvīns Raups.


Ingo Zīgners. Mazais pūķis Kokosrieksts spoku pilī
Vācu rakstnieka Ingo Zīgnera radītie stāsti par mazo pūķi Kokosriekstu un viņa draugiem iemīļoti daudzās valstīs, pārtapuši kinofilmās, teātra izrādēs, mīllietiņās. Arī Latvijā mazajam Kokosriekstam ir prāvs cienītāju pulks, kas ar nepacietību gaida jaunāko sērijas grāmatu.
Šoreiz Kokosrieksts ar draudzeni – dzeloņcūku Matildi dodas pastaigā pa Klinšu mežu, kur viņus pārsteidz negaiss. Draugi paglābjas drūmā pilī, kas slejas klints galā meža malā. Tur ir sausi un silti, taču diezgan neomulīgi. Šķiet, uz mierīgu nakti nav ko cerēt – kad pulkstenis nosit divpadsmit, pils lielās zāles durvis atsprāgst vaļā un draugiem nākas piedzīvot tādas lietas, ka šermuļi skrien pār kauliem.
No vācu valodas tulkojusi Inga Karlsberga.


Juja Vīslandere, Svens Nūrdkvists. Mūmammas un Vārnas Ziemassvētki
Ir ziema, tuvojas Ziemassvētki, taču Vārnai nav īstā svētku noskaņojuma. Ligzdā ir tumšs un auksts, un Vārnai nav nekādu cerību saņemt dāvanas, ja vien viņa tās nesagatavos pati sev. Šādos brīžos ir labi, ja ir tāda draudzene kā Mūmamma...

No zviedru valodas tulkojusi Mudīte Treimane.


Edgars Valters. Poķu grāmata
Mākslinieks un rakstnieks Edgars Valters (1929–2006) ir viens no atzītākajiem Igaunijas grāmatu ilustratoriem. Viņš ilustrējis vairāk nekā 250 grāmatu, tostarp labākos igauņu rakstnieku stāstus un pasakas. Lasītājiem daudzās pasaules valstīs, arī Latvijā, īpaši mīļi kļuvuši viņa radītie tēli Uzrocis, Ķērpjbārdis un Puszābaks no Eno Rauda grāmatas “Naksitrallīši”.

Pirmā un slavenākā no grāmatām, kurām Edgars Valters ir gan ilustrāciju, gan teksta autors, ir “Poķu grāmata” (1994). Tā ir pasaka par neparasto poķu tautu, kuras prototipi ir gan Latvijā, gan Igaunijā sastopamie grīšļu ciņi. Grāmatā atklājas autora mīlestība pret dabu un pārliecība, ka cilvēkam jādzīvo saskaņā ar to.

Vēl labāk iepazīt zinātkāros poķus, viņu draugus un to radītāju iespējams tematiskajā parkā “Poķu zeme” (Pokuland), kas atrodas Igaunijas Veru apriņķa un Pelvas apriņķa pierobežā.

No igauņu valodas tulkojusi Daila Ozola.


Eva Madejska. Brillītes
Poļu rakstnieces Evas Madejskas “Brillītes” ir grāmata bērnudārza vecuma bērniem, īpaši tiem, kam viens no rīta darbiņiem ir – sameklēt un uzlikt savas brilles, lai dotos dienā – uz bērnudārzu vai spēlēties. Atšķiršanās no daudziem citiem un kaitinošā briļļu pieskatīšana, tīrīšana, nepazaudēšana un nesalaušana ir pārvarama, ja ieraugām, ka kādam – piemēram, tētim – brilles ir ārkārtīgi svarīgas, un to nozaudēšana mājās rada mazu katastrofu. Visi meklējumi ved pie atradumiem – un reizē tie ir nudien iepriecinoši un atbrīvojoši atradumi!

Briļļainā, kur tavas brilles? - bērnudārzā skandē Viktors. Fraņa neatbild. Viņai ir līdz kaklam šī kaitināšana un apnikušas muļķīgās brilles. Kā viņa vēlas, kaut tās pazustu! Taču kādurīt pazūd tēta brilles, un Fraņa iesaistās to vētrainajā meklēšanā. Varbūt pie viena atradīsies arī veids, kā tikt galā ar Viktoru?

2018.gada Eiropas labākā grāmatizdevēja balvu ieguvusī poļu izdevniecība Dwie Siostry ( Divas Māsas) īpaši lepojas ar bērnu grāmatu sēriju “Mazās katastrofas”, kuru atklāj grāmata “Brillītes”.

Grāmatas izdošanu atbalstījis Polijas Grāmatu institūts.


Zanna Deividsone. Brīnumainie vienradži: Teiksmainais mežs
Ciemojoties pie vectantes, Zoja nevilšus atklāj brīnumaino vienradžu pasauli. Drīz vien viņa uzzina, ka Vienradžu salai draud briesmas. Vai meitene un viņas jaunā draudzene vienradzīte Astra paspēs izglābt salu?

Aizraujošā grāmatu sērija par brīnumainajiem vienradžiem paredzēta jaunajiem lasītājiem, kuri gatavi spert soli garāku stāstu pasaulē.

No angļu valodas tulkojusi Aija Biezaite.


Zanna Deividsone. Brīnumainie vienradži: Mākoņu pils
Zoja un viņas draudzene vienradžu meitene Astra ļoti gaida vasaras saulgriežu svinības. Taču laiks Vienradžu salā kļūst aizvien karstāks, novīst puķes... Vai tiešām ļaunais ponijs Tumsis ir nolaupījis visus mākoņus?

Aizraujošā grāmatu sērija par brīnumainajiem vienradžiem paredzēta jaunajiem lasītājiem, kuri gatavi spert soli garāku stāstu pasaulē.

No angļu valodas tulkojusi Aija Biezaite.


Martīne van Nīvenhūzena. Tik daudz, ko tev teikt…
Āpsis un Draudziņš ir labākie draugi. Viņi dara pilnīgi visu kopā: rotaļājas, ēd, sarunājas un vēl daudz ko citu. Un tad pēkšņi Draudziņš nomirst. Āpsis bez Draudziņa jūtas ļoti vientuļš. Viņš dodas viņu meklēt, jo tik ļoti ilgojas pēc viņa. Un tāpēc, ka viņam vēl ir tik daudz, ko Draudziņam pastāstīt.
"Pieaugušajiem mēdz būt grūti atrast pareizos vārdus, lai runātu ar bērnu, kurš piedzīvojis tuvinieka vai mājdzīvnieka nāvi vai vēlas saprast - kas nāve ir. Grāmatas autore sirsnīgi, iejūtīgi un vienlaikus tieši runā par to un palīdz ieraudzīt veidus, kā izsāpēt, izrunāt un pārvarēt zaudējuma sāpes, lai atkal varētu dzīvot tālāk." (Diāna Zande)


Margarita del Maso. Mans lielais lācis, mans mazais lācis un es
Šajā sirsnīgajā grāmatā, kuru ilustrējusi populārā spāņu māksliniece Rosio Bonilja, galvenajai varonei – mazai meitenītei – allaž līdzās ir divi lāči – lielais un mazais. Un, kā izrādās, tos abus var ne vien salīdzināt un pretstatīt – reizēm katrs no viņiem ir ļoti noderīgs, bet reizēm tiem nepieciešama palīdzība. Un, protams, mīlestība!
Daces Meieres tulkojums no spāņu valodas.

 


Stefānija Dāle. Sārtvaidzīte, zemeņu feja. Brīnumainā feju valstība
Sārtvaidzīte, zemeņu feja, kopā ar savu draugu taurenīti Bibo un mazo feju meitenīti Trūdi kāpj gaisa balonā un lido uz zālaino pļavu, lai piedalītos zemeņkonkursā. Un tas ir tikai sākums dažādu notikumu virknei...
Aizraujošs piedzīvojums - krāšņa bilžu grāmata par Sārtvaidzīti, zemeņu feju.
No vācu valodas tulkojusi Sarmīte Lomovceva.


Mani pirmie vienu minūti lasāmie stāstiņi: Bērnudārzā
Īsi vienu minūti priekšā lasāmi stāstiņi bērniem, kuros uzzināsim, kāda ir bērnu pirmā pieredze bērnudārzā.
Kā klājas Miai pirmoreiz bērnudārzā?
Ko darīt, ja Ainis negrib gulēt, kad citi bērni guļ?
Vai pirkstiņu spēle Pelīšu grupā ir jautra?
Kā Emma svin savu dzimšanas dienu?
Un kā klājas Emīlam meža bērnudārzā?
Otrā grāmata šajā sērijā. Mazi stāstiņi ar attēliem paredzēti vismazākajiem lasīšanai priekšā.
Andreas Hebrokas zīmējumi.
No vācu valodas tulkojusi Anna Kuzina.


Manas pirmās vakara pasaciņas. Labu miedziņu, skaistus sapnīšus!
Vienu minūti lasāmas pasaciņas labam miedziņam: Leo rūpējas par savām spēļmantiņām, mazuļi šodien negrib iet gulēt, arī kaķēni vēl pavisam mundri dodas dejot mēness gaismā.
Mazi stāstiņi ar attēliem vismazākajiem lasīšanai priekšā. No 2 gadiņiem.

 


Piecu minūšu pasaciņas miedziņam
Grāmata tevi aizvedīs brīnumu pasaulē, kur sastapsi lielībnieci mušu, tēva trešo dēlu muļķīti ar viņa balto zirgu, arī zalkti un viņa līgavu.
Latviešu tautas pasakas sirsnīgi un skaisti ilustrējusi māksliniece Agija Staka.

 


Piecu minūšu vakara pasaciņas
Šajā grāmatā tu vari satikties gan ar latviešu tautas pasaku varoņiem zaķi, vilku un aunu, gan ar brāļu Grimmu radītajiem trīs sivēntiņiem un arī ar Šarla Pero Runci zābakos.
Pasakas asprātīgi ilustrējis mākslinieks Didzis Puriņš.

 


Auniņš Šons. Fermagedons. Lu-Las ceļvedis kosmosā
Auniņu Šonu nu jau pazīst gandrīz visur plašajā pasaulē, bet vai zināt, kas ir Lu-La?
Tā ir piemīlīga, ar neparastām spējām apveltīta citplanētiete, kuras kosmosa kuģis avarējis netālu no Sūnulejas fermas. Kamēr Šons ar citiem fermas iemītniekiem cenšas palīdzēt Lu-Lai atgriezties mājās, viņa jauniegūtajiem draugiem stāsta par savu planētu sistēmu, no kuras atlidojusi.

Kāpēc zvaigznes mirgo?
Cik veci mēs būtu uz Merkura?
Kura planēta negrimtu ūdenī?

Šajā grāmatā ir daudz interesantu faktu un krāšņu ilustrāciju – viss, kas nepieciešams, lai ieinteresētu jaunos prātniekus par kosmosu. Lu-La un viņas jaunie draugi aicina doties prieka pilnā piedzīvojumā!

No angļu valodas tulkojis Guntis Kalns.


Kur ir vienradzis? Meklē un atrodi
Vienradžu saime ir atstājusi Varavīksnes ieleju, lai dotos pasaulē spēlēt paslēpes.

Vai vari katrā grāmatas atvērumā atrast septiņus vienradžus? Gan ļaužu pilnā kempingā un mūzikas festivālā, gan milzīgā muzejā un saules izdedzinātā safari parkā. Meklējot vienradžus, tu paviesosies 17 dažādās pasaules vietās.

No angļu valodas tulkojusi Aija Biezaite.


Izzinošās grāmatas

Maša Zurikova. Manas franču vecmāmiņas saldās receptes: pavārgrāmata bērnu un vecāku kopā būšanai
Grāmatā ir apkopotas 15 vienkāršas franču virtuves saldās receptes, kuras bērni var pagatavot kopā ar vecākiem, sekojot ilustratīvām norādēm soli pa solim. Bon appetit!

 

 


Daiga Kaže. Lasīsim kopā!
40 lpp + krāsaini pielikumi .Grāmatā apkopotas autores pasakas un stāsti, kuriem pievienots metodiskais materiāls darbu analīzei. Metodiskais materiāls balstīts uz kompetences (lietpratības) attīstību, kā to nosaka pirmsskolas izglītības vadlīnijas (Ministru kabineta noteikumi Nr. 716, 21.11.2018.).

Materiāla izmantošana attīsta gan prasmes valodu un mākslu jomā, gan caurviju prasmes kritiskajā domāšanā un radošumā, izpratni par vērtībām un tikumiem. Materiālu var izmantot arī citu literāro darbu analīzei.

Grāmatas autore jau vairāk nekā 20 gadus strādā pirmsskolā. Par ieguldījumu darbā viņa saņēmusi Martas Rinkas balvu. Autore ir sarakstījusi vairākas bērnu grāmatas, savas pasakas regulāri lasa radio, ir vairāku bērnu dziesmu autore. „Izdevniecībā RaKa” iznākusi viņas grāmata „Iepazīstam Latviju kopā ar bērniem”.

Šajā krājumā ievietotās pasakas mudina padomāt par daudziem aktuāliem tematiem- attiecībām ģimenē, attieksmi pret dabu, mājdzīvniekiem un tehnoloģijām. Grāmatu var izmantot pirmsskolas skolotāji un vecāki. Pasakas ir arī interesanta lasāmviela.


Kādēļ? Kāpēc? Kā tā? Iepazīstam mežu
Izzinoša grāmata bērniem no 4 līdz 7 gadiem - Atbildes uz jautājumiem par to, kas redzams visapkāt - Stabili un ērti atloki rotaļīgi sniedz zināšanas - Detalizēti attēli rada atklājuma prieku - Kompetents un testēts pētījums Kāpēc? Kādēļ? Kā tā? - Kāpēc koki mežā ir tik lieli? - No kā pārtiek koki? - Vai stirna ir brieža sieva?


 


Sūzana Jaša, Kristīna Šnurle, Matiass Vēbers. Tematiskā Bībele bērniem
Kāpēc cilvēki slimo? Kāpēc pasaulē joprojām ir kari un strīdi? Vei ģimene un draugi mūs vienmēr atbalsta?

Grāmatā lasāmi Sūzanas Jašas un Kristīnas Šnurles apkopotie Bībeles stāsti par tēmām, kuras joprojām ir aktuālas bērniem, kā arī ieteikumi pārdomām un dažādu lietu veidošanai.

Neskaitāmas reizes tiekoties ar bērniem, redzot to, kas viņiem rūp, kādas ir viņu vajadzības un vēlmes, abas autores ir noskaidrojušas, kādi jautājumi visvairāk uztrauc bērnus un kā ar to palīdzību viņus uzrunāt. No gūtās pieredzes ir tapusi grāmata, tika izvēlētas tēmas un tām atbilstīgi stāsti no Bībeles. Ļoti svarīgi ir arī tas, ka šajā sējumā ir daudz ieteikumu domāt, iedziļināties, uzdot vēl vairāk jautājumus un izgatavot ko paliekošu, kas atgādinātu par piedzīvoto un uzzināto.

Šajā darbā Bībeles stāsti nav sakārtoti tādā secībā, kā tie atrodami Bībelē, bet atbilstīgi izvēlētajām tēmām, kuras iedalītas trīs lielās nodaļās: “Tu”, “Tu un citi”, “Tu un pasaule”. Tādā veidā mēģināts akcentēt bērnu dzīves realitāti un ikdienas vajadzības, savienojot tās ar cilvēku pieredzi, par kuriem rakstīts Bībelē, un parādot, ka Dievs visu ir paredzējis, zinājis un ir vienmēr klātesošos."


Mojang. Minecraft iesācējiem: kā spēlēt – soli pa solim
Trūkst pieredzes "Minecraft" spēlē? Tad šī grāmata ir tieši tas, kas vajadzīgs, lai iepazītu "Minecraft" pasaules "Bedrock" versiju. Vienkāršie, izsmeļošie norādījumi palīdzēs izdzīvot bīstamajā Virszemē. Tu iemācīsies iegūt materiālus, darināt rīkus, atrast pārtiku, būvēt pajumti un kalt bruņas. Grāmata sniegs daudz padomu un informācijas par dzīvniekiem, briesmoņiem un interesantām vietām - sākot no govīm un krīperiem, beidzot ar ciematiem un pazemes raktuvēm. Gatavojies "Minecraft" piedzīvojumiem!


Vilnis Purēns. Dabas pētnieka gudrību grāmata (metodiskie materiāli)
Metodiskie materiāli ir domāti pirmsskolai vadlīnijās (MK noteikumi Nr. 716, 21.11.2018.) noteiktā mācību satura dabaszinību jomā apguvei. Tos veidojot, ir ievērota projektā „Kompetenču pieeja mācību saturā” izstrādātā pirmsskolas mācību programma. Uz kompetenču attīstību balstītā pieeja paredz to, ka bērni dabaszinību pamatus apgūst pēc iespējas reālā vidē, tas ir- vērojot to, kas notiek viņu apkārtnē. Tomēr mācību process var būt sekmīgs tikai un vienīgi tad, ja bērns izdara secinājumus no novērotā. Lai tā notiktu, viņam ir nepieciešams arī grafiskais materiāls, kurš veicina likumsakarību uztveri, jo ne visu bērns spēj novērot un uztvert savā apkārtnē. Ar dažām parādībām, piemēram, nav iespējams saskarties ziemā, kas ir aktīvākais mācību laiks, bet citām (augu audzēšanai, debess ķermeņu un gadalaiku novērojumiem) no bērna viedokļa ir vajadzīgs ļoti ilgs laiks. Komplektu veido (1) grāmata ar izziņas materiāliem, idejām darbībai un attēliem sasniegumu vērtējumam, (2) darba burtnīca ar grafiskiem materiāliem, kurus bērni var izmantot, vizualizējot savas atziņas. Grāmatas pirmā nodaļa „Mēs un apkārtne” ir veltīta intereses rosināšanai par savu apkārtni. Bērni noskaidro, ka apkārt ir parādības, kuras ir svarīgi iepazīt. Otrā nodaļa „Zemes dāvanas” veltīta nedzīvajai dabai, nākamā nodaļa „Dzīvā daba”- dzīvu būtņu īpašību atklāšanai. Ceturtā nodaļa „Kā viss mainās” aplūko pārmaiņas diennaktī, gadalaikos un mainoties laika apstākļiem, bet piektā nodaļa „Es un daba”- cilvēka un dabas attiecības. Grāmatas sadaļas veido divi atvērumi. Vienā apkopotas ilustrācijas, kas mudina bērnu iepazīt galvenās likumsakarības, otrais ir veltīts dažādām darbībām. Grāmatas noslēgumā ievietots metodisks materiāls, kas skaidro arī kompetenču pieejas būtību. Ilustratīvo materiālu skolotājs var izmantot darbā 1. mācību posmā ar 1,5- 3 gadus veciem bērniem, bet sistemātiski ar tiem var strādāt rotaļnodarbībās 2. posmā (3-5 gadi) un 3. posmā (5-6 gadi). Mācību komplekta uzdevums ir rosināt bērnu izzināt apkārtni un uzdot jautājumus. Tāpēc nav nepieciešams, lai bērns pilnībā izpildītu visus materiālā ietvertos uzdevumus un zinātniski korekti atbildētu uz visiem jautājumiem. Būtiski ir, lai uzdevumi un jautājumi rosinātu vēlmi pētīt un atklāt.


Patriks Ančaks. Spoku un garu atlants
Tas izskatās... pēc dinozaura, tikai viņam ir par divām galvām vairāk.
Kurš tiek viņas nagos, tam jākalpo viņas pilī.
Vakaros viņi dejo ap kakao pupiņām un podā vāra biezumbiezu kakao. Kas tie tādi ir?
Tieši tā – trejgalvu pūķis, Sniega karaliene un kakao rūķīši...
Atļausiet iepazīstināt ar pasaules dīvainākajām būtnēm? Spoki un dažādi gari ir bijuši un būs vienmēr, par to varam būt droši. Vai gribi uzzināt, kādi īsti viņi ir Eiropā, Āzijā un pārējos kontinentos? Tad izlasi "Spoku un garu atlantu"! Šīs grāmatas septiņās lielformāta kartēs ir norādīts, kuras no šīm būtnēm ir bīstamas un kuras – maigas kā jēriņi. Uzzināsi arī, ko no tām var sagaidīt, un kā aizstāvēties, ja gadās ar kādu no tām saskrieties uz šauras takas. Iepazīsti visu kontinentu spokus, lai no tiem vairs nav jābaidās!
Renātes Punkas tulkojums latviešu valodā


Dārza putnu mazā dziesmu grāmata
Šī bērniem paredzētā, skaisti ilustrētā un skanošā grāmata aizraus arī pieaugušos. Tajā aprakstīti 12 dārzos un to tuvumā sastopami putni – lielā zīlīte, melnais mežastrazds, sarkanrīklīte, žubīte un citi. Īsi raksturota katra putna sastopamība, barība, ligzda, olas, izskats, garums un dzīvesveids. Taču grāmatas īpašā pievilcība rodama putnu balsu ierakstos, kurus iespējams atskaņot, nospiežot attiecīgo pogu ar putna attēlu. Tādēļ grāmata noteikti patiks arī pieaugušajiem un kļūs iecienīta ģimenē.


Džeimss Makleins, Sāra Hala, Lēra Braiena. Ko darīt, kad ko darīt: grāmata pret garlaicību
Kāpēc mūsdienu viedierīces jaunatnei šķiet tik pievilcīgas? Ikviens pateiks – tās aizdzen garlaicību! Kā “atlīmēt” bērnu no televizora un pusaudzi no viedtālruņa? Tikai, piedāvājot vietā kaut ko gana aizraujošu, kas spēs aizdzīt garlaicību tikpat veiksmīgi vai varbūt pat labāk. Grāmatas “Ko darīt, kad nav, ko darīt?” autori ziņo, ka beidzot ir izgudrotas zāles pret garlaicību. “Vai tā būtu lietaina pēcpusdiena vai gara vasaras diena, vai esot vienatnē vai kopā ar dr