New books in winter 2023

Every month, the reader service department of Gulbene County Library delights its readers with a wide selection of new books. Here is a list of new books for the winter.

NOZARU LITERATŪRA

Beinerte V. Mans konservatīvais kompass. - Rakstu krājumā ir apkopotas pēdējo trīs gadu svarīgākās publikācijas, kā arī vēl nepublicētas esejas. Grāmata tiem, kas negrib ļauties pūļa neprātam laikā, kad tik ļoti nepieciešami droši orientieri. – 287 lpp.

Bērkmens O. 4000 nedēļu: laika pārvaldība mirstīgajiem. - Mēs apmāti cenšamies darīt arvien vairāk un vairāk, nemitīgi saņemam padomus par to, kā kļūt produktīvākiem un efektīvākiem. Noraidot mūsu laikmetam raksturīgās veltīgās pūles “paveikt visu”, grāmata iepazīstina lasītājus ar citām, labākām iespējām, kā vislabāk izlietot mums piešķirtās četrtūkstoš nedēļas. – 235 lpp.

Danilāns A. Brīnumainā mikropasaule un negantie vīrusi. - Grāmata iepazīstina ar cilvēka acij nesaskatāmo, bet tāpēc vēl aizraujošāko mikropasauli, kurā valda vīrusi un baktērijas. Grāmata paredzēta visiem zinātkāriem cilvēkiem: gan speciālistiem, gan nespeciālistiem. – 96 lpp.

Darba aizsardzības speciālista rokasgrāmata: 2. grāmata. Darba vides riska faktoru novērtēšana, darba aizsardzības sistēmas vadība. – Rokasgrāmata paredzēta darba aizsardzības speciālistiem un citiem profesionāļiem, kas uzņēmumos veic darba aizsardzības speciālistu pienākumus. - 255 lpp.

Daudziņa Z. Runā droši. - Profesionāls rīks, ar kura palīdzību jebkuru uzstāšanos padarīt neaizmirstamu vai vismaz paciešamu. Šīs grāmatas īpašais piedāvājums – videoieraksti, kuros autore demonstrē grāmatā ieteiktos praktiskos vingrinājumus. – 80 lpp.

Dispenza Dž. Smadzeņu evolūcija: zinātniskā pieeja tam, kā domāšanas maiņa spēj uzlabot tavu dzīvi. - Autors izskaidro, kā domas var radīt ķīmiskās reakcijas, kas veicina cilvēka atkarību no jūtām un paradumiem, arī tiem, kas dara nelaimīgu. Zinot, kā veidojas šie sliktie paradumi, ir iespējams ne tikai izbeigt to atkārtošanos, bet arī pārprogrammēt sevi tā, lai tos nomainītu jauni paradumi, kas cilvēkam palīdz būt veselam, radošam, aktīvam, harmoniskam. – 400 lpp.

Dūhiga H. Izprast un palīdzēt: UDHS, depresija, trauksme, OKT. - Lasītājus uzrunā pacientu dzīves stāsti, personīgā pieredze, sastopoties ar psihiskām slimībām. Pieredzes stāsti iedrošina uz psihiskām saslimšanām skatīties ar cerību, saprast, ka neesi vienīgais ar šāda veida problēmām un katrā situācijā ir izeja. – 120 lpp.

Durvasula R. Dr. palikt vai aiziet?: kā izdzīvot attiecībās ar narcisu. - Ja jūsu partneris vienā brīdī var šķist harismātisks un apburošs, bet jau nākamajā likt jums vilties, justies nemierīgam un apšaubīt pašam sevi, iespējams, ka esat attiecībās ar narcisu. Šī grāmata ir reālistisks ceļvedis atpakaļ pie sevis un pie autentiskas un pilnvērtīgas dzīves, neatkarīgi no tā, vai jūs izvēlaties palikt vai aiziet. – 319 lpp.

Dziesmai šodien liela diena: 150 latviešu dziesmu vārdi: 1. daļa. - Krājumā iekļauti dziesmu vārdi tām dziesmām, kuras klausāmies un dziedam līdzi Dziesmu svētkos, sadziedāšanās koncertos, godos un ģimenes svinībās. Dziesmas, kuras vienojušas latviešus priekos un bēdās. – 171 lpp.

Feldhana Š., Raisa l. A. Tikai jaunām sievietēm. - Grāmatā iekļauti 15-20 gadu vecu puišu komentāri un piemēri no dzīves. Valsts mēroga aptauja un neformālas intervijas sniegs jums pilnīgi jaunu ieskatu pusaugu puišu prātos. – 189 lpp.

Gailīte M. Dārzs iesācējam: no būvbedres un nezālēm līdz skaistām sakņu, augļu un puķu dobēm. - Grāmatā apkopoti ieteikumi un padomi tiem, kuri meklē atbildes uz jautājumiem, kā plānot un iekopt savu sakņu, augļu un puķu dārzu, ierīkot siltumnīcu, ko iesākt ar būvgružiem, kādas nezāles, augu slimības un kaitēkļi ir jāierobežo, lai īpašums būtu skaists un sakopts. – 221 lpp.

Princis Harijs. Liekais. - Saseksas hercogs Princis Harijs ir ģimenes cilvēks un tēvs, mecenāts, kara veterāns un vides aizsardzības aktīvists. Kopā ar savu ģimeni un trim suņiem viņš pastāvīgi dzīvo Santabarbarā Kalifornijā. Pirmo reizi princis Harijs pilnīgi godīgi atklāj savu skarbo dzīvesstāstu. – 447 lpp.

Hohnena B., Gilmora Dž., Mērfija T. Apbrīnojamās pusaudža smadzenes: viss, kas jāzina, lai atraisītu pusaudža spējas. - Šī grāmata ir kā vesels apmācību kurss, kas krietni atvieglos ikviena pusaudžu vecāka dzīvi. Jaunākās zinātnes atziņas par smadzeņu attīstību ir apvienotas ar viegliem un praktiskiem uzdevumiem, kas ikvienam vecākam palīdzēs kļūt par labākiem sava bērna uzvedības tulkiem. – 359 lpp.

Holiss Dž. Dzīvot starp pasaulēm: personīgās noturības meklējumi pārmaiņu laikos. - Ir jāsakopo visa apņēmība un drosme, lai smagos pārmaiņu laikos saglabātu savas vērtības. Vai mēs vispār zinām savas vērtības? Un kur rast spēku, kad viss tiek apšaubīts? Laime ir blakusprodukts, ja cilvēks ik mirkli ir pareizās attiecībās ar savu dvēseli. Tāpēc grāmatā runāts par šo attiecību sakārtošanu. – 191 lpp.

Loro D. Māksla ēst maz: mainīt ieradumus, lai zaudētu svaru. - Slaiduma kulta iespaidā cilvēki izmēģina dažādas modes diētas... un cieš neveiksmi. Jo tās nav viņiem piemērotas. Grāmatā uzzināsiet, kā pielāgot diētu savai personībai un dzīvesstilam, lai saglabātu vai atgūtu veselību un labu augumu. – 351 lpp.

Lūriņa R. Latviešu modernisma teātris un žests: personības, skolas, vīzijas. - Latvijas Kultūras akadēmijas skatuves kustību pedagoģes monogrāfija detalizēti izseko latviešu teātra sākotnējā perioda veidotāju - režisoru, aktieru, skatuves pedagogu un skatuves mākslas teorētiķu devumam teātra attīstībā.

Purmalis R. Gatavo dabā. - Grāmata ir veidota kā recepšu, eseju un ilustrāciju stāsts par Latvijas skaisto dabu. Tā lieliski kalpos kā iedvesma visiem, kam patīk doties aizrautīgos pārgājienos, kā arī tiem, kam nepieciešams padoms, lai gatavotu ēdienu dabā uz dzīvas uguns. - 336 lpp.

Sīgels D. Vētrainais pusaudžu prāts: pusaudžu smadzeņu spēks un mērķtiecība. – Savā grāmatā tās autors sagrauj virkni mītu, parādot pusaudžu gadus kā dzīves posmu, kad iezīmējas ceļš, kas tiks izvēlēts pieaugušā vecumā. Pusaudžu vecumā tiek apgūtas nozīmīgas prasmes: patstāvīga dzīvošana, dziļu saikņu veidošana ar citiem cilvēkiem, droša eksperimentēšana, riska un atbildības uzņemšanās. Izprotot pusaudžu prāta īpatnības, jaunieši un viņu vecāki varēs pilnvērtīgi pieredzēt šo sarežģīto un ļoti nozīmīgo vecumposmu. – 288 lpp.

Sīle I. Ārstniecības augi no ticējumiem līdz mūsdienām. – Autore izpētījusi milzīgu apjomu tautas ticējumu, kuros minēti ārstniecības augi. Grāmatā ievietotas receptes, kurām ir lietojuma zinātniskais pamatojums. – 144 lpp.

Šetijs Dž. 8 mīlestības likumi: kā to atrast, noturēt un palaist vaļā. - Autors piedāvā konkrētus un praktiskus soļus, kā palīdzēt lasītājam attīstīt prasmes un kā praktizēt un kopt mīlestību labāk nekā jebkad iepriekš. – 327 lpp.

Vincent. Vēstules no Provansas. -  Vinsenta van Goga vēstules no Provansas, kur viņš devās, lai meklētu tur gaismu un spilgtas krāsas. Viņš nav ārprātīgs gleznotājs, gluži pretēji - viņš ir vientuļš, saplosīts, slims, izsalcis... Viņa vientulība atklājās vēstulēs brālim, kas rakstītas laikā no 1872. līdz 1890. gadam. – 243 lpp.

Zilgalvis J. Laiks ceļot: Latvijas sakoptākās pilis, muižas, parki un pastorāti: IV daļa. – Izdevums ir domāts tiem, kurus iepriecina seni viduslaiku cietokšņi, krāšņas baroka un klasicisma rezidences, kā arī jaunāku laiku būvmākslas liecības. Grāmatā ir iekļauti arī Stāmerienas un Litenes muižu apraksti. – 406 lpp.

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

Dimante I. Greizsirdīgās rotaļas. - "Kameņu" mājā tiek svinēta sālsmaizes ballīte. Vai gan kāds varēja paredzēt, ka tai sekos baiss noziegums? Pazudusī mājas rezerves atslēga vedina domāt, ka slepkava jāmeklē starp ballītes viesiem. Sarežģītās lietas izmeklēšanu vada Megija Celma, kura tikko ir iestūrējusi laulības ostā ar advokātu Arni Celmu. Tikmēr abi nodaļas jaunie vīrieši – izmeklētāji Gatis Gudrais un Gatis Pipars – pavisam negaidīti sāk lenkt kādu pievilcīgu, nejauši satiktu sievieti. – 268 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).

Jauja L. Pārēšanās ābece. - Viegli un asprātīgi, tomēr skarot visai nopietnus tematus autore ir uzrakstījusi savu otro darbu. Katra romāna nodaļa atbilst (kā jau ābecē!) kādam alfabēta burtam. Taču grāmatas centrālais temats ir visiem labi zināms un saprotams: ēšana un pārēšanās. Grāmatas galvenā varone Ita par savu problēmu saka: “Paēdis cilvēks – laimīgs cilvēks. Pārēdies cilvēks – nelaimīgs. Paēdis neēdušu nesaprot. Pārēdies nevienu nesaprot – nav spējīgs”. – 224 lpp.

Judina D. Bez nožēlas. - Mežāju pagastā cits pēc cita notiek trīs asinis stindzinoši noziegumi. Pieci upuri – četri jaunieši un skolas direktore. Tīmeklī tiek nopludinātas gleznaini uzņemtas upuru fotogrāfijas, kas atgādina kadrus no filmām… - 334 lpp. - (Izmeklē Anna Elizabete).

Kolmanis A. Taksista stāsti. - "Esmu taksists. Taksometra šoferis. Tas ir mans iztikas avots. Braucu pa dienu, pa nakti, agros rītos, vēlos vakaros. Nemitīgi satieku cilvēkus. Cilvēki nemitīgi mainās, sejas ņirb, vārdi plūst, es skatos uz ceļu, klausos, reizēm runāju. Tad es reizē esmu un neesmu vientuļš, braucot izdzīvoju apkārtējo tik dažādo pasauli ar tās priekiem, bēdām, skumjām, ilgām, cinismu, smieklīgumu." /Autors. –       94 lpp.

Kovaļova, L. Aizdomas. - Adelīnas Meieres slepkavība šokēja visus mazpilsētas iedzīvotājus. Līdz šim drošajā apkārtnē slepkavību neviens pat neatminējās. Pagāja gads, un vainīgais netika notverts. Varbūt viņš bija kaimiņš, veikala pārdevējs vai kāds nejaušs garāmgājējs. Tomēr ar laiku viss noklusa, un Meieres slepkavība nozuda aizmirstības miglā. Līdz dienai, kad apritēja gads kopš notikušā. – 283 lpp.

Krekle M. rudens šogad būs agrs: romāns. - No Rīgas vecāku mājās pārrodas jaunā, spējīgā policiste Sigita. Viņas tēvs Ričards nav priecīgs par šādu pavērsienu, īpaši tādēļ, ka mīļo mazmeitu Sigita atstājusi pie vīra. Turklāt Ričardam ir noslēpumi, un daži no tiem diezgan bīstami. To atklāšana varētu sagraut ne tikai viņa laulību, bet arī paša un mirušā svaiņa labo slavu policijā. Un tieši par šo noslēpumu Sigita, sākot strādāt tēva agrākajā darbavietā, pavisam nejauši ieinteresējas. – 239 lpp. - (Vakara romāns).

Krēsliņa Z. Man, lūdzu, espreso, kruasānu un laimīgu dzīvi! - Lilijai ir viss, ko varētu vēlēties - darbs, mīlošs vīrs un drošība, tomēr viņa nejūtas laimīga. Psihoterapijas dīvānā pavadīts vairāk laika, nekā vēlētos atzīt. Kādu dienu zīmīga sapņa iespaidā Lilija izlemj aiziet no darba un doties uz Franciju. Tur viņa nonāk pie negaidītām atbildēm par sevi, laimīgu dzīvi un attiecībām. – 303 lpp.

Krutins V. Trakās jaunības memuāri: biogrāfisks romāns ar īstenības motīviem. – Tiekšanās uz savu izsapņoto profesiju, padomju laika radītie rāmji un to pārkāpšana, negulētas naktis un relaksācija, sporta treniņi un ceļojumi. Nu, traka tā jaunība ir bijusi! Arī raiba un skaista. – 143 lpp.

Kūlis Ē. Uzgleznot laiku. - Laiks vienmēr ir bijis sarežģīts. Mūsdienās to iezīmē nesen piedzīvotā Covid-19 pandēmija, karš Ukrainā, inflācija, deflācija un politiskas kaislības. Lai cik neiespējami šķiet to visu uzgleznot, rakstnieks Ēriks Kūlis ņem savu vārdu paleti un spēcīgiem triepieniem glezno. – 255 lpp.

Kuzmins S. Skaistums un nemiers. - Romāns par latviešu dzejnieku, prozaiķi un politiķi Kārli Skalbi. Autors izcēlis Skalbes dzīves posmu vēl pirms pasaku perioda – no laika, kad Skalbe 16 gadu vecumā uzsāk savas grāmatu izplatītāja gaitas, līdz 1905. gada revolūcijai. Šis ir posms, kad Skalbe ir dedzīgi aizrāvies ar revolucionārajām idejām, pats arī iesaistās proklamāciju un brošūru izplatīšanā, pagrīdnieku kustībā, tiek arī vajāts. Romāns neiztiek arī bez Skalbes mīlasstāsta, uzzinām, kā viņš pirmo reizi izrauga spridzīgo zaļaci Lizeti Erdmani. – 412 lpp. - (Es esmu... Kārlis Skalbe).

Lasmane L Lidijas ziediņi: Lidijas Lasmanes atziņu dārzs. - Lidija Lasmane-Doroņina, latviešu disidente un PSRS okupācijas laika pretošanās kustības dalībniece, četrpadsmit no savām jubilejām piedzīvoja padomju cietumos un lēģeros. Gara spēks un mīlestība pret savu tautu Lidijai ļāva atgriezties brīvā valstī un ar uzviju svinēt Dievu, Latviju un kuplo mazbērnu pulku, ar katru savu soli, ar katru stāstu aizlūdzot par tiem, kuri neatgriezās no kara lauka, lēģeriem un izsūtījumiem. – 167 lpp.

Liepiņa I. Kornēlija Apškrūma: dzīve un dzeja. - Tautas dzejnieces līdzgaitnieku atmiņu stāsti, kuri ir piepildīti ar patiesu cieņu, apbrīnu un mīlestību. Lasot grāmatu, pārņem sajūta, ka dzejniece ir tepat klāt, kādā padomā vai jokā ieskanas viņas balss. Dzejniece ir atstājusi vairākas kladītes ar nepublicētiem dzejoļiem, no kuriem daži iekļuvuši šajā grāmatā. – 167 lpp.

Lynx L. Vienīgi tu. - Elizabetei bija septiņpadsmit, kad piepildījās viņas vēlēšanās – zaudēt nevainību ar vīrieti, kuram pieder viņas sirds. Jau nākamajā dienā viņš aizlaidās pāri visai Amerikai, nepasakot ardievas. Tagad Lizas sirdī ir palikušas tikai atmiņas un vilšanās par sapni, kam nebija lemts piepildīties. - 314 lpp.

Nemiera L. Svēto laiks: romāns. - Žannas veiksmīgā karjera un ērtā dzīve slēpj tumšu pagātnes noslēpumu, kas apdraud viņas nākotni. Bīstamā situācijā Žanna ir spiesta meklēt patvērumu jaunbūvētā Pierīgas ciematā meža vidū. Realitāte savijas ar murgiem, līdz vairs nav viņas spēkos atšķirt vienu no otra. Tagad Žannai jāglābj ne tikai sava dzīvība, bet arī dvēsele. – 272 lpp.

DZEJA

Aspazija. Saules dēls. - Apjomīgā poēma latviešu literatūras ainavā pilnā versijā visspožāk uzzibsnīja 1910. gadā laikrakstā “Dzimtenes Vēstnesis” ar Jūlija Madernieka zīmētu dzejnieces portretu un vinjeti. Pēc vairāk nekā gadsimta šis dzejas darbs beidzot sagaidījis savu izdevumu atsevišķā grāmatā. – 65 lpp.

Elsbergs J. Bez variantiem. - Piektajā dzejas krājumā autors sava liriskā varoņa pārdzīvojumus atklāj ar vēl nebijušu godīguma pakāpi. Šajā dzejā ir izmisums, alkas, skumjas, kritiens pilnīgā tumsā, bet tad – atkalatgriešanās pie cerības un mīlestības. – 100 lpp.

Žagare E. Kailums. - Elīnas Žagares sirds un dvēsele vienmēr ir degoša. Viņa iestājas par cilvēcību un aktīvi rīkojas. Vai tas būtu Latvijā pirmais veiksmīgais sociālas ievirzes uzņēmums (“Otrā elpa”), ēkas atjaunošana Cēsīs (“Lāčplēša māja”) vai pašas garīgie meklējumi un eksperimenti. Grāmatā ietvertie dzejoļi caur autores uzdrīkstēšanos spilgti atklāj tās esības šķautnes, kuras parasti cenšamies piesegt un klusi nobēdzināt dvēseles dziļākajos nostūros. – 240 lpp.

 

TULKOTĀ DAIĻLITERATŪRA

Adamsa L. K. Romantiķu grāmatu klubs. - Gevina Skota laulība ir nonākusi augstākā līmeņa strupceļā. Viņš nesen ir atklājis pazemojošu noslēpumu - sieva Tea vienmēr tēlojusi lielo "O". Satriektais un izmisušais Gevins palīdzību atrod negaidītā vietā - slepenā mīlas romānu lasītāju klubā, kura biedri ir Nešvilas ietekmīgākie vīrieši. Tomēr, lai nelaimīgais Romeo atgūtu sievas uzticēšanos, ar rožainiem izteicieniem un grandioziem žestiem vien nepietiks. – 287 lpp.

Basterrika A. Izsmalcināta gaļa. - Piepeši parādījies nāvējošs vīruss neatgriezeniski maina pasauli: lopu gaļu vairs nedrīkst izmantot pārtikā. Kanibālisms ir legalizēts, sabiedrība tiek sašķelta divās lielās grupās: tie, kuri ēd, un tie, kurus apēd. Kad saldētavas galvenais menedžeris Markoss saņem dāvanā pārtikai audzētu sievieti, iekāre viņa smadzenēs noved pie slepenas sabiedrībā pieņemto normu pārkāpšanas. – 190 lpp.

Doda K. Pūķa sirds. - Pēc laulības šķiršanas Zoja ir pārvākusies uz omulīgo pilsētiņu Gotiku un nodevusies sirds aicinājumam – ziedu audzēšanai. Tomēr gaidītais miers nav ilgs: vispirms Zoja saņem noslēpumainu sūtījumu – ar dārgakmeņiem rotātu pūķa statueti; pēc tam viņa iekļūst satiksmes negadījumā. Izrādās, kāds gribējis sievieti nogalināt. Šķetinot šo mīklu, Zojai nāksies pārvērtēt visu, ko viņa zina par savu pagātni, tuvākajiem cilvēkiem un… sevi pašu. - 444 lpp. – (Kontinents).

Galbraits R. Piķamelnā sirds. - Privātdetektīve Robina Ellakota ir spiesta atteikt populārās animācijas filmas autorei Edijai Ledvelai, kura izmisīgi vēlas noskaidrot, kas īstenībā ir viņas noslēpumains vajātāis ar tīmekļa niku “Anomija”. Vēlāk, izlasot šokējošo ziņu, ka Edija ir noslepkavota Haigeitas kapsētā – vietā, kur risinās filmas darbība, Robina un viņas kolēģis Kormorans Straiks sāk izmeklēšanu, lai noskaidrotu Anomijas patieso identitāti. – 958 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).

Gledvels M. Sarunas ar svešiniekiem: kas būtu jāzina par cilvēkiem, ko nepazīstam. - Izaicinoša un pretrunām bagāta ekskursija vēsturē, psiholoģijā un reālos skandālos, par kuriem esam dzirdējuši pasaules ziņu izlaidumos. Autors apraksta visā pasaulē skaļi izskanējušus dramatiskus notikumus, kad cilvēki ir “runājuši cits citam garām”, un parāda neveiksmīgo komunikāciju biežāko cēloni – neziņu par sarunas biedra vēlmēm un sajūtām. – 320 lpp.

Hana Dž. P. S. Es tevi joprojām mīlu. - Lāra Džīna negaidīja, ka iemīlēsies Pīterā pa īstam. Viņi tikai izlikās. Līdz pēkšņi vairs ne. Turklāt viņas dzīvē uzrodas vēl viens zēns no pagātnes. Nu Lāra Džīna ir tik apmulsusi kā nekad. Un atkal top vēstules… - 333 lpp.

Hana Dž. Vienmēr un mūžīgi. - Lāra Džīna jau ir nonākusi savu vidusskolas gaitu beigu posmā, un viņas dzīve ir šķietami nevainojama. Taču meitenes priekšā stāv nopietnas pārmaiņas, un viņa nevar izvairīties no būtisku dzīves lēmumu pieņemšanas. – 334 lpp.

Heivuda S. Kaktuss. – Sūzanai patīk visu kontrolēt pašai. Viņai ir četrdesmit pieci gadi, un viņa uzskata, ka dzīve ir perfekta. Sūzanas dzīvoklis ir ideāls vienam iemītniekam, viņai ir pastāvīgs darbs, un privātas attiecības, kuras nodrošina kultūras un arī citas, daudz intīmākas, baudas... Bet brīdī, kad nākas saskarties ar mātes zaudējumu un neplānotu iespējamību pašai kļūt par māti, īstenojas Sūzanas lielākās bailes: viņa zaudē kontroli. – 383 lpp.

Hiberta T. Sāc dzīvot, Hloja Brauna! - Hloja ir noslēgta datoru speciāliste, kas strādā no mājām un rimti vada savu ikdienu. Sastopoties ar nāves briesmām, viņa saprot – kaut kas jāmaina un jāsāk dzīvot pilnu krūti. Lai padarītu dzīvi interesantāku, viņa sastāda darāmo lietu sarakstu, kurā piemirst iekļaut būtisku punktu – iespēju iemīlēties! – 380 lpp.

Īstone B. B. 44 nodaļas par 4 vīriešiem. – Smieklīgs, erotisks un ārkārtīgi atklāts stāsts kā piešķilt dzirksteli attiecībās. Gandrīz desmit gadus ilgušajā laulībā Bībiju apmierina viss, izņemot seksu. Mēģinot kaut ko mainīt, sieviete sāk rakstīt intīmo dienasgrāmatu, kurā atceras jaunības trakulīgos piedzīvojumus: ugunīgo seksu, jautrību un rokenrolu. Atrodot dienasgrāmatu, vīrs ir spiests rīkoties… - 334 lpp.

Išiguro K. Klāra un Saule. - No savas vietas veikalā Klāra – ar izcilām novērotāja spējām apveltītais Mākslīgais Draugs – uzmanīgi vēro tos, kuri ienāk veikalā, un tos, kuri paiet tam garām. Viņa joprojām cer, ka pavisam drīz kāds pircējs izvēlēsies tieši viņu. Un, kad beidzot šī iespēja rodas un dzīves apstākļi mainās, Klāra sastopas ar daudziem, iepriekš nepieredzētiem izaicinājumiem un cilvēku mainīgo dabu. – 288 lpp.

Jalonens O. Debesu lode: romāns. - Stāsts par mazu zēnu Angu no Svētās Helēnas salas. 1677. gadā, kad Angum ir pieci gadi, salā ierodas astronoms Edmonds Halejs un izvēlas viņu par savu palīgu. Pēc Haleja aizbraukšanas gādību par Angu uzņemas vietējais mācītājs. Dažādu notikumu rezultātā Angus ir spiests bēgt no Svētās Helēnas salas, lai atrastu Haleju un lūgtu viņam palīdzību. – 547 lpp.

Konelijs M. Tuksneša zvaigzne: romāns. - Harijam Bosam gadiem nav izdevies atklāt noziegumu – kāds psihopāts ir nogalinājis veselu ģimeni un joprojām atrodas uz brīvām kājām. Kādreizējā kolēģe Renē Balāra piedāvā Bosam iesaistīties nupat atjaunotajā neatklāto lietu izmeklēšanas vienībā kā brīvprātīgajam. Tādējādi viņš varētu izmantot Losandželosas policijas pārvaldes resursus arī tā nozieguma atklāšanā, kas joprojām nedod viņam mieru. – 445 lpp.

Kostello M., Ričardss N. Pēdējais vilciens uz Londonu: romāns; [“Čeringemas mistēriju” otrā grāmata].- Miermīlīgo pilsētiņu satricina vēsts, ka miris atrasts visu iemīļotais sirmgalvis Oto Brendls. Bijušajam Ņujorkas izmeklētājam Džekam rodas aizdomas, ka Oto nav vis bijis tāds lāga vīrs, par kādu viņu uzskatījuši apkaimes iedzīvotāji, un ar viņa dzīvi un aiziešanu saistās kas mīklains. – 381 lpp. - (Detektīvs/ Latvijas Mediji).

Lapenja Š. Tepat kaimiņos. - Annai un Marko šķietami ir viss – mīlošas attiecības, skaistas mājas un burvīga mazulīte. Taču kādu vakaru bērns pazūd... Izmeklētāji nojauš, ka panikas pārņemtie vecāki kaut ko noklusē, un drīz vien arī Annai un Marko nākas atzīt, ka jau ilgi abiem ir noslēpumi, kurus baidījušies atklāt pat viens otram. – 332 lpp.

Melcers B. Zibens: [romāna “Bēgšanas meistars” turpinājums]. -  Ir pagājuši divi gadi kopš galvu reibinošajiem notikumiem Doveras Gaisa bāzē. Tagad Džims Zigarovskis jeb Zigs strādā sēru namā un ir visnotaļ apmierināts arī dzīvi. Taču… Profesijā tik svarīgais vērīgums un pietāte pret mirušo nospēlē savu lomu – Zigs pamana kaut ko tādu, kas ierauj viņu spriedzes pilnos piedzīvojumos un aizved atpakaļ uz Doveru, lai sekotu pavedieniem, šķetinātu noslēpumus un pakļautu savu dzīvību briesmām. – 509 lpp.

Nats o Dāgs N. 1795: kriminālromāns. - Tuvojas barona Reiterholma slikti pārvaldītā aizbildņa režīma gals. Barona ļaudis meklē vēstuli, kurā minēti to cilvēku vārdi, kuri ir sazvērējušies pret šo režīmu. Tiek uzskatīts, ka šī vēstule atrodas pie Annas Stīnas Knapas, kura kopš ugunsgrēka bērnunamā ir pagaisusi bez pēdām. – 463 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).

Pāsilinna A. Paradīzes salas gūstekņi. - Lidmašīna slikto laikapstākļu dēļ novirzās no kursa un veic piespiedu nolaišanos Klusajā okeānā netālu no kādas salas. Starp pasažieriem ir zviedru medmāsas, somu vecmātes, norvēģu ārsti, somu mežstrādnieki, viens somu žurnālists. Nokļuvuši šādā situācijā, viņi kopā ar lidmašīnas angļu pilotiem un stjuartēm nolemj pēc iespējas labāk iekārtoties uz salas un izstrādāt plānu, kā tikt prom no turienes. Romānā ar negodbijīgu humoru atainota iedomāta utopija. – 190 lpp.

Pataki E. Nesalauztais skaistums: nekad nepadodies. - Kad Elisone un Deivs pie altāra apsola viens otram būt kopā labos un sliktos laikos, viņiem pat neienāk prātā, ka liktenis jau drīz vēlēsies pārbaudīt, vai zvērests tiks pildīts. Abu ilgi gaidītajam atvaļinājumam uz Havaju salām vajadzēja kļūt par idilliskām brīvdienām, bet lidojuma laikā Deivu piemeklē trieka. Elisone ir blakus viņam visos atlabšanas posmos. Viņa turas pie ticības, ka vīrs atveseļosies, par spīti tam, ka reizēm viss kļūst neizturami smagi. – 381 lpp. - (Kontinents).

Pīrsa S. Kūrorts. - Salā netālu no Anglijas piekrastes nesen ir atklāts jauns kūrorts, bet klīst baumas, ka vieta ir nolādēta, jo pirms vairākiem gadiem tajā ir pastrādātas vairākas nežēlīgas slepkavības. Kad viens no darbiniekiem pamana jaunas sievietes līķi uz krasta klintīm zem jogas paviljona, izmeklēt negadījumu tiek nosūtīta detektīve Vornere. – 390 lpp.

Prouza N. Istabene. - Strādājot viesnīcā, Mollija ir pieradusi būt neredzama. Viņa ir vienkārša istabene: uzbužina spilvenus un nokopj netīrumus, putekļus un noslēpumus, ko viesnīcas apmeklētāji atstājuši pēc aizbraukšanas. Mollija nonāk uzmanības centrā, kad atrod misteru Bleku, īgnu viesnīcas viesi, mirušu guļam savā gultā. Iesaistījusies patiesības meklējumos, viņa sevī atklāj spējas, par kurām nemaz nebija nojautusi. – 335 lpp.

Ratakovska E. Mans ķermenis. - Autore ir amerikāņu modele, aktrise, uzņēmēja, politiskā aktīviste, sociālo tīklu fenomens ar vairāk nekā 30 miljoniem sekotāju. Grāmatā Emīlija izstāsta savas dzīves notikumus, reizē pētot sabiedrības vēlmi fetišizēt jaunu sieviešu skaistumu. Viņa definē savu viedokli par feminismu, seksualitāti, varu, vīriešu attieksmi pret sievietēm un sieviešu padevību, to pieļaujot. – 271 lpp.

Rīda T. Dž. Evelīnas Hugo septiņi vīri. - Holivudas filmu leģenda Evelīna Hugo beidzot ir gatava atklāt patiesību par savu skandāliem apvīto dzīvi. Mazpazīstama žurnāliste Monika Grānta izmanto šo izdevību kā atspēriena soli karjeras augšupejai. Evelīnai šķetinot stāstu par dzīvi Losandželosā no pagājušā gadsimta 60. līdz 80. gadiem, Monika sajūt patiesu saikni ar leģendāro filmu zvaigzni. Pamazām kļūst skaidrs, ka abu sieviešu dzīves ir saistītas kādā traģiskā un neatgriezeniskā veidā. - 464 lpp.

Sēks M. Ļaunatmiņa. - Ietekmīgais uzņēmējs Ceterborgs tiek atrasts nodurts savā smalkajā dzīvoklī Helsinku centrā. Dzīvoklī tiek atrasta fotogrāfija, kurā redzams viņš kopā ar diviem vīriešiem, kuru sejas noskrāpētas. Rodas jautājumi: vai viņiem ir kāda saistība ar Ceterborga slepkavību? Vai arī tie ir nākamie upuri. – 461 lpp.

Torre A. R. Baltie meli. - Pilsētu ir pārņēmušas šausmas, jo cits pēc cita tiek nežēlīgi nogalināti seši pusaudži. Kad septītajam laimējas aizbēgt, viņš kā slepkavu norāda savu dabaszinību skolotāju, kurš nekavējoties tiek apcietināts, bet par skolotāja advokātu piesakās viens no nogalināto puišu tēviem. Sabiedrība ir neizpratnē, taču tēvs apgalvo, ka skolotājs nav vainīgs. – 319 lpp.

Vaita K. Bēniņi Kvīnstrītā: [sērijas astotais turpinājums]. - Melānija ir nopietni sastrīdējusies ar vīru Džeku, turklāt nekādi nespēj palīdzēt draudzenei atrisināt kādas senas slepkavības noslēpumu. Šoreiz nepalīdz pat Melānijai piemītošās pārdabiskās spējas. Tikmēr dažādās mājas vietās laiku pa laikam sāk uzrasties biedējoša lelle. Melānija zina, ka tā ir slikta zīme. Var gadīties, ka tas ir saistīts ar senatnīgu briljantu, kas paslēpts šīs mājas sienās. Briljantu grib iegūt arī daudzi citi, tāpēc Melānijai un Džekam ir jāsadarbojas. – 506 lpp. - (Kontinents).

Vincents B. Aiztaupiet to mums! - Parodija par prinča Harija biogrāfisko grāmatu “Liekais”, kurā tika atklātas daudzas ļoti intīmas un personiskas detaļas. – 127 lpp.

Žarre M. Tālie tēvi. - Marina Žarre ir uzskatāma par vienu no līdz šim pilnībā neuzmirdzējušām 20. gadsimta itāļu literatūras pērlēm, ko plašāka pasaule sākusi atklāt tikai pavisam nesen. Viņa dzimusi Rīgā ebreju uzņēmēja un itāļu valodas pasniedzējas ģimenē, pirmos desmit gadus pavadījusi Latvijā, bet turpmāko dzīvi – Itālijā, Turīnā un tās tuvumā. Šī iespaidīgā autobiogrāfija ir vienlaikus mīlestības vēstule mazliet greizai, sen zudušai bērnībai un sievietes iekšējās pasaules topogrāfiskā karte, kurā atainoti identitātes meklējumi. –   223 lpp.

Žibēla K. varbūt tikai ēna... – Kloī šķietami tik ideālā dzīve pamazām sabrūk.  Kāds sievietei seko uz ielas, iekļūst viņas mājās un nemitīgi viņu novēro. Draugi un policija viņu neuztver nopietni, neviens viņā neklausās. Vienīgi uz laiku no darba atstādinātais policists ir gatavs doties viņai palīgā. – 510 lpp.

TULKOTĀ DZEJA

Ehina K. Mēness man asinīs. - Kristīna Ehina ir viena no populārākajām un visvairāk tulkotajām mūsdienu igauņu dzejniecēm. Kristīnas dzejā sastopami mitoloģiski motīvi, kā arī savdabīgs un harmonisks igauņu tautasdziesmu poētikas un stilistikas apvienojums ar modernās dzejas līdzekļiem. Šajā izlasē iekļautie dzejoļi atklāj viņas daiļrades raksturīgākās iezīmes. – 111 lpp.

НОВЫЕ КНИГИ 

 РОМАНТИЧЕСКАЯ  ПРОЗА

Алюшина Т. Далёкий мой, единственный. - Юля влюбилась в Илью, когда ей было всего-навсего десять лет. Никто и не мог предположить, что это чувство девушка пронесёт через годы. О такой любви пишут в книгах, ею восхищаются и завидуют. Вот только пока что на Юлину долю досталось больше горечи, чем счастья. – 378 с. - (Ещё раз про любовь).

Алюшина Т. Девочка моя, или Одна кровь на двоих. -  Маша научилась жить без него. Вставать по утрам, погружаться в рутину ежедневных дел, строить карьеру… Она даже вышла замуж. Но и это не могло полностью разорвать ту незримую связь, что установилась когда-то между Машей и Дмитрием. Он спас ее, вымолив у Бога, силой отняв у болезни, и теперь у них одна судьба. – 346 с. - (Ещё раз про любовь).

Алюшина Т. Девушка-праздник. - Даша бросает стабильную работу в офисе, чтобы поменять её на беспокойную долю организатора праздников. Судьба сталкивает девушку с владельцем крупного агрокомплекса Игорем. Их тянет друг к другу, однако оба еще не готовы сделать серьёзный шаг… До тех самых пор, пока не происходит катастрофа. – 346 с. - (Ещё раз про любовь).

Бочарова Т. Планета лжи. - Случайно став свидетелем, как молодая женщина хочет покончить жизнь самоубийством, Олег останавливает её. Он приводит Наташу к себе домой, обещая что-нибудь придумать. Парень пока не подозревает: вместе с любовью в его жизнь врывается серьёзная опасность. – 318 с. - (Детектив сильных страстей).

Володарская О. Тревожное эхо пустыни. - Артур был самым завидным сочинским холостяком. Скромная уральская девушка Натка познакомилась с ним в Сети и очень сомневалась, что у них получится что-то серьёзное, но полетела в гости. И всё было прекрасно до тех пор, пока за Артуром не пришла полиция. Ему предъявили обвинение в убийстве бывшей! – 317 с. - (Никаких запретных тем).

Кэплин Дж. Секретная бухта в Хорватии. - Мэдди предлагают работу на шикарной яхте. Ей придётся обслуживать заносчивых богатых гостей, но путешествие по островам Адриатического моря точно это компенсирует. Только вот одним из гостей оказывается Ник - брат её лучшей подруги. От Ника и Мэдди летят искры, когда им приходится общаться! – 381 с. - (Любовь в каждом городе).

Сокол Л. Разрешите влюбиться. - Настя - студентка, из тех, кого принято называть ботаничками и заучками, хватается за любую работу, чтобы выжить в чужом городе. А в параллельной вселенной её однокурсник Рома, мажор и тусовщик, прожигает жизнь, устраивает вечеринки и флиртует с девушками. Кажется, нет таких точек, где бы их судьбы могли пересечься. Но жизнь богата на сюрпризы. – 478 с.

Трауб М. Всё, что произошло в отеле. - Идиллический отель на берегу залива. Покой и благолепие. Однако отпуск гостей портит исчезновение и возможное убийство одной из постоялиц. У каждого из свидетелей - свои тайны. – 318 с. - (Жизнь как в зеркале).

Ханна К. Зимний сад- Мередит и Нина Уитсон - сестры, но трудно найти женщин более непохожих. Болезнь отца сводит сестёр вместе в родительском доме. От матери с русскими корнями они никогда не видели ничего, кроме ледяного неодобрения. В детстве только одно объединяло их с матерью: сказка про бедную девушку и принца, которую та рассказывала девочкам на ночь. Понимая, что умирает, отец просит дочерей дослушать сказку до конца. Так начинается путешествие двух женщин в прошлое матери, в её жизнь в блокадном Ленинграде, в страшный и красивый ледяной мир. – 415 с.

ОСТРОСЮЖЕТНАЯ ПРОЗА

Бюсси М. Самолет без неё. - Лиза-Роза или Эмили? Как зовут трехмесячную малышку, единственную, кто выжил после падения самолёта, совершавшего рейс по маршруту Стамбул — Париж? Две семьи, одна богатая, а другая нет, оспаривают друг у друга спасшуюся девочку… Спустя восемнадцать лет частный сыщик утверждает, что распутал эту давнюю историю, но вскоре его находят мёртвым. – 559 с.

Гувер К. Первая смерть Лайлы. - Лидс убежден, что хочет провести с Лайлой всю жизнь. Но после несчастного случая её личность непостижимым образом меняется. В то же время Лидс знакомится с Уиллоу. Она называет себя призраком и знает о Лидсе очень много. Например, то, что из ныне живых знает только Лайла… - 381 с. - (Tok. Слишком близко. Семейные триллеры).

Йонассон Р. Затмение. - В глухом месте на севере Исландии обнаружено изуродованное тело. Офицер полиции Ари Тор пытается собрать всю информацию о жертве преступления, чтобы понять причины трагедии. Параллельное расследование ведёт журналистка из Рейкьявика, и движет ею не только желание написать сенсационный репортаж. В то же время в заброшенной деревеньке недалеко от места преступления томится взаперти, ожидая смерти, непальская девушка… - 317 с. - (Звёзды мирового детектива).

Каллентофт М. Смотри, я падаю. - Стокгольм, 2015 год. Тим Бланк отвозит 16-летнюю дочь в аэропорт – она собирается провести каникулы на острове, который славится своими вечеринками. Она не вернётся. Три года спустя Тим отправляется вести заказное расследование на остров - богатый немец нанял его для слежки за женой. Тиму приходится погрузиться в развращённый мир европейской элиты, и на самом дне этой ямы он находит след своей дочери. – 348 с. - (Tok. Нордический характер: скандинавский нуар).

Корита М. Те, кто желает мне смерти. - Прежняя жизнь четырнадцатилетнего Джейса Уилсона закончилась, когда он стал свидетелем жуткого убийства. Теперь он - государственный свидетель с новой личностью и документами. Джейса спрятали в глухой горной Монтане, в семье инструктора по выживанию. Но те, кто желает его смерти, не остановятся ни перед чем. – 414 с. - (Кинопремьера мирового масштаба).

Крамер М. Анатомия любви. - В клинике Аделины Драгун два новых врача - хирург Семён Кайзельгауз и анестезиолог Инна Калмыкова. Когда в клинике погибает клиентка, по странному стечению обстоятельств оказавшаяся бывшей коллегой Инны, а у самой Инны исчезает восьмилетний сын, Аделина приходит к выводу, что в прошлом анестезиолога есть какая-то тайна… - 286 с. - (Закон сильной).

Литвинова, А., Литвинов С. #останься дома и стреляй! - Журналист Дима Полуянов и его подруга, библиотекарь Надя Митрофанова, как и весь мир, оказываются в изоляции из-за эпидемии. Правда, Дима продолжает работать - он отправляется брать интервью у известного актера Бардина. Попутно Дима знакомится с его женой Касей. Узнав, что Кася попала в беду, он, не раздумывая, бросается ей на помощь, даже не отдавая себе отчёта, что им движет не только желание восстановить справедливость, но и чисто мужской интерес. – 318 с. - (Знаменитый тандем российского детектива).

Маррс Дж. Когда ты исчез. - Однажды утром Кэтрин обнаружила, что её муж Саймон исчез. Дома остались все вещи, деньги и документы. Саймон действительно взял и ушёл. Ему известна страшная тайна их брака, которая может уничтожить Кэтрин. Но вечно бежать невозможно. Поэтому четверть века спустя он вновь объявляется на пороге. Кэтрин наконец узнаёт правду. – 350 с. - (Альфа-триллер).

Норек О. Расплата. - Бывший спецназовец Виржиль Солал, безутешный отец, потерявший единственного ребёнка, объявляет войну этому миру. Чтобы мир стал лучше, нужно, в общем-то, немного - всего лишь внушить руководству и акционерам крупных корпораций, что нельзя бездумно пожирать ресурсы планеты ради непомерных доходов. Действует он хладнокровно, методы его весьма нетрадиционны, дело, увы, не обходится без жертв. А тем временем полицейские ищут Солала - и тех, кого он похитил. – 316 с. - (Звёзды Мирового Детектива).

Паркс Б. Ближе, чем ты думаешь. - Беда всегда ближе, чем ты думаешь. Мелани выучила этот урок ещё в детстве, мотаясь от одной приёмной семьи к другой. И сейчас, когда у неё есть любящий муж, стабильная работа и прекрасный сын по имени Алекс, она думает, что дни смятения остались позади… пока не сталкивается с одним из самых страшных кошмаров для матери – мальчика по неизвестным причинам забирают органы опеки. – 479 с. - (Новый мировой триллер).

Саренбрант С. Стыд. - Девушка лежит на рельсах и ждёт приближающегося трамвая. На другом конце Швеции мужчина оказывается в глубокой могиле, вырытой в лесу. Никто не догадывается о приближающейся катастрофе. Они незнакомы, но оба хранят одну тайну. Следователь Эмма Щельд, борющаяся со своими собственными демонами, должна найти связь, пока не стало слишком поздно. – 350 с. - (Tok. Шведский криминальный сериал).

Форд Дж. M. Люди ночи. - Николас Хансард - талантливый историк, но это внешняя часть его карьеры, а скрытая состоит в работе на агентство с теневыми связями в правительстве. В сотрудничестве с ними Хансард проявляет себя как гениальный дешифровщик. Один из друзей и коллег Хансарда, оказавшийся русским шпионом, умирает при загадочных обстоятельствах. Потрясëнный Хансард погружается в изучение старинной рукописи, мечтая укрыться от мрачных тайн современности. – 350 с. - (Fanzon. Зона Икс).

Ханна С. Идея фикс. – Конни давно подозревала мужа в неверности – ведь недаром он постоянно ездит в Кембридж в какой-то дом, адрес которого «забит» в его навигаторе. Узнав, что дом выставлен на продажу, Конни отыскала виртуальный тур по нему и запустила видео в надежде отыскать признаки пребывания своего неверного супруга. Она была поражена, увидев в гостиной… труп женщины, лежащей в луже крови. – 478 с. – (Вторая мать Эркюля Пуаро).

Энгман П. Огненная земля. - По Стокгольму проносится волна похищений состоятельных людей. Внушительное богатство жертв - единственное сходство между ними. Детектив Ванесса Франк, несмотря на своё отстранение от службы, кидается в самую гущу событий. Но вскоре понимает, что оказалась втянута в опасную игру, которую не в силах контролировать... – 382 с. - (Игра на выживание: серьёзный детектив).

ИСТОРИЧЕСКИЙ РОМАН

Зацаринный С. Венгерская вода. - 1355 год. Торговец благовониями из Египта бесследно исчезает во время поездки в Золотую Орду. На поиски отправляется его брат. Идя по следу, он всё далее углубляется в просторы Великой Степи, пока не оказывается в городе, затерянном в глухих лесах у самой окраины таинственной Страны Мрака. Ему и его новым друзьям предстоит распутать клубок старинной тайны. Ожившая сказка оказывается смертельно опасной. – 446 с.