New books in winter 2022

Every month, the reader service department of Gulbene County Library delights its readers with a wide selection of new books. Here is a list of new books for the winter.

SECTORAL LITERATURE

A

Aro J. Putina troļļi: patiesi stāsti no Krievijas informācijas kara frontēm. - Grāmata visiem, kas vēlas izprast pārsteidzoši kompleksos veidus, kā digitālajā laikmetā tiek ražota realitāte. – 463 lpp.

Baikovska I. Kriminālprocesa atjaunošanas sakarā ar jaunatklātiem apstākļiem problemātika: monogrāfija. – 337 lpp.

Bentona Dž. R. Rietumu mākslas vēsture. - Bagātīgi ilustrēta grāmata dod pārskatu par vissvarīgākajiem arhitektūras, tēlniecības un glezniecības darbiem, kādi Rietumu mākslas tradīcijā tapuši no aizvēstures līdz pat mūsdienām. – 175 lpp. - (Mākslas pamati).

Bērnerss-Lī M. Planētas B nav: rokasgrāmata turpmākajiem izšķirošajiem gadiem. - Pasaules pārbarošana, klimata pārmaiņas, bioloģiskā daudzveidība, antibiotikas, plastmasa - rūpju saraksts šķiet nebeidzams. Grāmatā saprotamā un saistošā veidā ir izklāstīts autora izstrādāts praktiskas rīcības plāns. – 302 lpp.

Dārzkopja padomnieks 2023. - Dārzkopība. Augļkopība. Dārzeņkopība. Puķkopība. Dārzi. Dārza kaitēkļi. – 191 lpp.

Deivisa S., Uzodika Dž. Montesori mazulis. Dzīves pirmais gads: Ceļvedis vecākiem mazuļu audzināšanā ar mīlestību, cieņu un izpratni. -  Autores sniedz simtiem praktisku ideju, kas ļaus izprast, ko tieši izjūt jūsu mazulis un kā viņam apzināti palīdzēt pasaules izzināšanas un attīstības procesā. – 288 lpp.

Dzīvesziņas gadagrāmata 2023. - Grāmatā apkopota dzīvesziņa no visdažādākajām jomām - dabas dziedniecības, zintniecības, aromterapijas, ekstrasensorikas, taroloģijas, astroloģijas un numeroloģijas, senču zināšanām un no citām kultūrām nākošās zināšanas. – 191 lpp.

Galēja I. Svinam ziemu!: noskaņas, iedvesmas un sajūtu grāmata. - Grāmatas autore aicina ikvienu izzināt Ziemassvētku garšvielu pasaules noslēpumus, izmēģināt jaunas piparkūku garšas, izcept sātīgu pudiņu vai augļu maizi pēc vecvecmāmiņu receptes, pagatavot neierastus karstos dzērienus, iepriecināt savus mīļos ar pašu darinātām ēdamām dāvanām. – 192 lpp.

Grēviņa Z. Vienkārši našķoties. - Koša recepšu grāmata ar vairāk nekā 100 idejām vienkāršām maltītēm, kuras pagatavot no produktiem, kas atrodami katrās mājās, kā arī uzmeklējami pat mazākajos piemājas veikalos. – 283 lpp.

Guļevska L. Mihails Kublinskis. Lielais noslēpums. - Mihails Kublinskis pēc vidusskolas beigšanas sāka strādāt Latvijas Nacionālajā teātrī par mēbeļnieku rekvizitoru, vēlāk viņš kļuva par tā aktieri un režisoru. Grāmatu veido kolēģu un laikabiedru atmiņas. – 199 lpp.

Hauzels M. Naudas psiholoģija: pārlaicīgas mācības par bagātību, alkatību un laimi. - 19 īsie stāsti iztirzā dīvainos veidus, kā cilvēki domā par naudas lietām, un māca mums labāk izprast vienu no svarīgākajām tēmām dzīvē. – 288 lpp.

Irbīte M. Hiromantijas rokasgrāmata katram. -  Paralēli astroloģijai hiroloģija (ikdienā pazīstamāks jēdziens – hiromantija) radusies senatnē Ēģiptē, Ķīnā, Indijā un dažādos veidos attīstījusies līdz mūsdienām. Priekšstats par hiromantiju kā zīlēšanu ir vulgārs un vienpusīgs. Hiromanti atzīst, ka, prasmīgi analizējot rokas, var atrast vērtīgas ziņas par cilvēka raksturu, talantiem, personīgās dzīves iespējām. – 167 lpp.

Ivuškāns A. Pēda un potīte. - Sporta zinātnes doktors un praktizējošs fizioterapeits sniedz informāciju par to, kā rūpēties par apakšstilbiem, pēdām, potītēm un to saistošajām struktūrām, piedāvā vingrinājumus pēdu veselības veicināšanai un potīšu stiprināšanai. – 72 lpp.

Kā sarunāties ar bailēm? -  Izprotot un padarot emocijas par savu sabiedroto, mēs varam tuvināties harmonijai sevī un vairot to apkārtējā pasaulē. Grāmata ir palīgs, risinot iekšēju dialogu ar savām bailēm un apgūstot praktiskus instrumentus to pārvarēšanai. – 48 lpp.

Krēsliņš Ž. Havaju salas vienā mēnesī. - Havaju salas daudziem no mums ir sapnis, un tikpat daudziem tas arī paliks sapnis. Vai tāpēc vajag skumt? Protams, nē! Lasiet uz veselību un paceļojiet vizuāli! Daudz fotogrāfiju, mazliet vēstures, bet pāri visam piedzīvojumi un sarežģītu situāciju risināšana. / Žigis. – 318 lpp. - (Žiga Ceļojumi).

Kudiņa V. Maizes grāmata. - Grāmatas autore ir pieredzes bagāta maizes cepēja un gandrīz 20 gadus sagaida apmeklētājus pašas dibinātajā Maizes muzejā Aglonā. Grāmatā no visa pa saujai: ticējumi, tautasdziesmas par maizi, receptes, svētības zīmes uz kukulīša un derīgi padomi mīklas mīcītājai un maizes cepējai. – 79 lpp.

Ķibilds M. Atslēgas. Gadsimta vēstures atradumi: [1918-2018]. - Grāmata apkopo Mārtiņa Ķibilda TV dokumentālajā raidījumā “Atslēgas. Gadsimta Latvijas vēstures atradumi” apskatītie 50 nozīmīgākie Latvijas vēstures notikumi simt gados. - 328 lpp.

Latvijas Avīzes gadagrāmata 2023. – Sējas kalendārs, rožu šķirņu apraksti, praktiski ieteikumi lieliskas tomātu ražas iegūšanai, kā arī Latvijas dabas taku apskats un daudz kas cits. – 192 lpp.

Latvijas rītausmā: trīs atmiņu stāsti par Latvijas Neatkarības karu 1918. - 1920. gadā. -  Trīs unikāli atmiņu stāsti par Latvijas Neatkarības karu, kas norisinājās vairāk nekā pirms simts gadiem. Divi no autoriem cīnījās leģendārā pulkveža Oskara Kalpaka vadībā. Trešais Latvijas Republikas bruņoto spēku sastāvā karoja pret Bermonta armiju. – 336 lpp.

Leibus I. Uzņēmuma darbības uzsākšana, grāmatvedība un nodokļi: atkārtots un atjaunots 2. izdevums. – 175 lpp. - (Bilances bibliotēka).

Linde M. Krievijas - Ukrainas kara priekšvēsture: cēloņi un skaidrojumi. – Autora versija par notiekošo balstās uz vēstures liecībām sākot no kristietības sākumiem Eiropā. – 160 lpp.

Manšteins Ē. Zaudētās uzvaras. - Vācijas armijas feldmaršals Ērihs fon Manšteins tiek uzskatīts par talantīgāko ģenerāli 2. pasaules karā. Savās atmiņās viņš aplūko Hitleru kā karavadoni, viņa kara taktiku un paņēmienus, ietiepību, kas noved pie fatālām kļūdām. – 495 lpp.

Meirāne S. brīv. dien. galds: Ģimenes receptes. - Šī grāmata ir stāsts par brīvdienām, kad māju piepilda ceptu ābolu, sviesta, šokolādes, cukura un visa cita aromāti. Tās būs receptes ar stāstiem. – 255 lpp.

Meistere U., Ērglis A.Projekts cilvēks: spiriterritory sarunas par esību, sūtību un būtību. - Spiriterritory – telpa, kurā tiek risinātas sarunas par būtiskāko: cilvēku, planētu, mūsu attiecībām ar to un mūsu nākotni uz tās. Grāmatā apkopotās sarunas tapušas laikposmā no 2020. līdz 2022.gadam. Intervējamo sarakstā – Gustavs Terzens, Ebens Aleksandrs, Ansis Jurģis Stabingis, Uldis Pīlēns un daudzi citi domājošie cilvēki. – 384 lpp.

Olimpiskās medaļas Latvijai: grāmata veltīta Latvijas Olimpiskās komitejas simtgadei. - 117 medaļas 100 gados! Apkopojums ar nelielu aprakstu par medaļniekiem hronoloģiskā secībā, norādot gan sportistus, kas ieguvuši olimpiskās godalgas zem savas valsts karoga, gan PSRS un citu valstu komandās. – 159 lpp.

Ozoliņa I. Adīsim latviski: tradicionālo latviešu dūraiņu 50 mūsdienīgas versijas: tai skaitā bezpirkstu cimdi & pulsa sildītāji. – 127 lpp.

Remess A. Karostas noslēpumu skartie: personības un stāsti. - Liepājas Karostas mūros parādās ne tikai sendienu noslēpumainie notikumi, bet arī teiksmaini tēli-cilvēki: Rūdolfs Bangerskis, Oskars Kalpaks, Andrievs Niedra, Raimonds Pauls... - 237 lpp.

Riekstiņš J. Latvijas attīrīšana no "pretpadomju elementiem" 1944.-1953.: dokumentu krājums. - Latvijas “attīrīšana” tās sovjetizācijas procesā bija viens no vissvarīgākajiem padomju varas īstenotajiem pasākumiem, kas aizsākās jau 1940. gadā. – 224 lpp.

Rokasgrāmata pret dezinformāciju: atpazīt un pretoties. - Rokasgrāmata piedāvā praktiskus ieteikumus kā atpazīt manipulatīvas darbības un dezinformāciju informatīvajā telpā, kā no tām izvairīties un pretoties. –    144 lpp.

Struka I. Par skaisto un aplamo dzīvi: monogrāfija. - Monogrāfija vēsta par latviešu rakstnieku, dramaturgu un gleznotāju Anšlavu Eglīti. Nācis no pazīstama, taču odioza rakstnieka ģimenes, sadarbojies ar sava laika pazīstamākajiem Latvijas mākslas un literatūras pārstāvjiem, Eglītis bija viens no retajiem latviešu rakstniekiem, kura pamatdarbs trimdā ASV ilgus gadus bija rakstniecība latviešu valodā. – 383 lpp. - (Es esmu... Anšlavs Eglītis).

Šarma R. Manifests ikdienas varonim: [aktivizē pozitīvismu, uzlabo produktivitāti, darbojies]. - Autors palīdz saskatīt apdāvinātību, laipnību, varonību, kas mīt katrā no mums. Atradīsiet filozofiskus uzskatus izcilāko talantu materializācijai, revolucionāru metodi meistardarbu radīšanai, kā arī to, kā nodzīvot aizraujoši skaistu, neizzūdoša prieka un garīgās brīvības pilnu dzīvi. – 443 lpp.

Uresina L. Ar tevi viss ir kārtībā. – Grāmata par sava aicinājuma meklēšanu, , par sevis nolikšanu pirmajā vietā un nemitīgu attīstību. – 263 lpp.

Vidnere M. Stresa menedžments: sintoniskais stresa vadīšanas modelis. - Autore atklāj, kā bez lielas piepūles un īpašiem resursu ieguldījumiem ikviens var palielināt savu noturību pret spriedzi un tā uzlabot veselību. – 206 lpp.

Viljoldo A. Atjauno savu ķermeni: garīgums un augu spēks tavai veselībai. – Autors stāsta par atveseļošanos no smagas slimības un dalās pieredzē, kā ar superproduktu palīdzību attīrīt no toksīniem smadzenes un visu organismu, kā harmonizēt savus enerģijas laukus un uzsākt ceļu uz atdzimšanu. –      316 lpp.

Zvirbulis M. Esmu mierīgs kā pielādēts lielgabals. - Kinooperators Miks Zvirbulis ir piedalījies vairāk nekā 38 latviešu filmu tapšanā. No 1960. līdz 1990. gadam strādājis Rīgas kinostudijā par operatoru, vēlāk darbojies televīzijā un dokumentālā kino jomā. rāmata ir aizraujošs un bagātīgi ilustrēts ieskats autora un viņa laikabiedru atmiņās par kopīgi pavadītajiem un radošajiem darba gadiem. – 255 lpp.

 

LATVIAN LITERATURE

Aussalīts. Pa slideno laipu ejot: latviešu romāns. – Par grūto pēckara laiku, kad dienās saimniekoja jaunās varas pārstāvji bruņotu zaldātu apsardzībā, bet naktī pie loga klauvēja meža vīri. – 215 lpp.

Barvidis T. D. Zaļā dzīle. - Pasaule, kuru ik nakti pārstaigā debesmeitas, reiz esot bijusi vienota, līdz brāļi, debesmeitu precinieki, sastrīdējās un to sadalīja. Tagad Zaļā Dzīle, mežonīgs un nebeidzams mūžamežs, un sausais Tīrums dzīvo katrs savrupu dzīvi šķietamā drošībā. Tomēr gan Tīrumā, gan Zaļajā Dzīlē pamazām mostas kā jauni, tā aizmirsti spēki, kas tiecas iegūt vai iznīcināt. Kas izjaucis līdzsvaru starp abām pasaules daļām? – 431 lpp.

Graudiņa I. Šeit nav nekāda bēdu leja: romāns. - Psiholoģijas studentes pirmās prakses vieta ir psihiatriskā slimnīca. Grāmatas varoņu emocionālie pārdzīvojumi ļauj iegūt dziļāku izpratni par dažādu traucējumu izcelsmi, izpausmēm un atveseļošanās procesu. – 381 lpp.

Ilziņa K. Es neliecināšu pret jums: stāsti. - Stāsti par cilvēkiem, kas piedalās lielos notikumos, paši būdami mazi. Par tiem, kuriem parasti neviens neprasa: ko jūs par to domājat? Tiem, kas vienkārši dzīvo. Pirms Atmodas, tās laikā un arī pašlaik. – 283 lpp.

Jakubovska M. Staņislavs. - Stāsts par Stasi, Latgales poli, ir no senākas vēstures. Vīrieša dzīvē melnās svītras mijas ar baltām un krāsainām, enerģisks un azartisks, bet tomēr reti kad īsti laimīgs... Viņa liktenis veidojas no mīlestības priekiem un bēdām, no laikmeta iezīmēm un paša nesavaldīgā rakstura. – 247 lpp. – [Autora izdevums].

Joņevs J. Decembris. - Dokumentāls detektīvs, kura pamatā ir absurdu, mistisku slepkavību sērija Rīgā 1997.gada decembrī. – 164 lpp.

Judina D. Viņš vairs neatgriezīsies. - Ap pūčmājniekiem un viņu draugiem savijas melnas aizdomu ēnas, ko var izkliedēt tikai kopīgiem spēkiem. Diemžēl atklājas, ka daži draugi spēlē pretējā laukuma pusē, bet Pūču Māju un cilvēkus noklausās un izspiego. Rodas pamatotas aizdomas, ka viss notiekošais ir rūpīgi izplānots, lai viņus iebiedētu, radītu spriedzi un kādam dotu iespēju manipulēt… - 360 lpp. - (Izmeklē Anna Elizabete).

Kalna Z. Paaudžu ienaidā: tetraloģija. - Pāri latvju zemei brāžas revolūciju viesuļi, nežēlīgi plosās karu mašīnas. Romāna varoņu dzīvesstāsti cauri gadsimtiem vijas, cieši saaužoties ar dzimtās zemes likteni. – 302 lpp.

Kalniņa M. E. Uguns un pulveris. – Dāvidam piemīt viss, ko vien sieviete var vēlēties. Izņemot… Viņš nav iegūstams. Dāvids ir pērkams uz vienu nakti vai – ekskluzīvos gadījumos – uz dažiem mēnešiem. Un tad viņš nozūd, atstādams pēc sevis vien baudas alkas un neaizmirstamas atmiņas. Vienā no vērienīgākajiem saviesīgajiem pasākumiem Dāvida ceļi krustojas ar Rūtu, kura, gluži kā šaujampulveris, iesvels vīrieša dvēselē uguni, ko viņam nebūs pa spēkam apdzēst. Bet eksistē kāds, kurš jau septiņus gadus alkst atriebt Dāvidam savu seksa verdzībā pārdoto māsu… - 431 lpp.

Klimovičs A. Kara reportieris ceļā. - Grāmata stāsta par daudzām konfliktu vietām, kuras kā reportieris apmeklējis autors: Armēnijā, Azerbaidžanā, Gruzijā, Čečēnijā, Afganistānā… līdz pat Krievijas iebrukumam Ukrainā. – 383 lpp.

Kravalis G. Es gribēju vēlreiz redzēt jūru. - Uz patiesiem notikumiem balstīts stāsts par kāda vīra izlaušanos no galējas bezcerības. Stāstam ir divas daļas. Pirmā vēsta par palīgstrādnieka piedzīvojumiem lielā kokapstrādes uzņēmumā. Savukārt otrais stāsts ir par piedzīvoto Balvos, apgūstot galdnieka arodu bezdarbniekiem paredzētos kursos. – 250 lpp.

Laganovska V. Viltus saules. - Romānā savijas dažādi laikmeti (1915.–2017.g.) kādas dzimtas un tās līdzcilvēku dzīvē, līdztekus vēsturisko notikumu iepazīšanai ikvienam lasītājam liekot pārdomāt, vai arī mēs paši neesam pakļāvušies viltus sauļu un viltus dievu mānīgajam vilinājumam. – 272 lpp.

Lagzdiņa G. Pareizs laiks. - Pēc padsmit gadu laimes meklējumiem ārzemēs Terēze atgriežas Latvijā. Viņa sapņo par normālu ģimeni, taču karmas grābeklis nemitīgi piespēlē nepareizos vīriešus. – 319 lpp.

Liepiņš Ā. Atpakaļ. Uz gaismu: Livingstona-Rīga. 2000-2010. – Autors, Mudītes Šneideres un Harija Liepiņa dēls, šajā grāmatā dalās atmiņās par gadiem, kurus pavadīja psihiatriskajā slimnīcā. Tā ir vieta, kura izsenis ieguvusi nelāgu auru, vieta, kas daudzkārt pieminēta dažādos mākslas darbos. Tomēr pats autors izārstējās pilnībā un pārējo mūža daļu aizvadīja ārpus Latvijas, Skotijā. Tur arī tapušas šīs intriģējošās piezīmes, kuras lasāmas gan kā talantīga cilvēka atmiņas, gan kā atklāta liecība par nesenu un tumšu laikposmu Latvijas medicīnas vēsturē. – 301 lpp.

Ozoliņš M. 1001 guru: ne īsti autobiogrāfija, bet drīzāk atklāsme pašam par sevi un mums visiem. - Grāmatā tiek aprakstītas gan romantiskās attiecības un vienas nakts sakari, gan attiecības ar vecākiem un draugiem, pacēlumi, kritumi un tiem sekojošie jaunie pacēlumi. – 117 lpp.

Pastare A. Atstumtā uguns: jauniešu romāns: I daļa. - Astoņpadsmitajā dzimšanas dienā Linda uzzin, ka spēj valdīt pār uguni. Sastopot vēl citus viņai līdzīgos, kas valda pār ūdeni, gaisu un zemi, meitenes dzīvē ienāk lērums ar piedzīvojumiem, jaunas zemes meklējumiem un jaunas sevis atklājumiem. – 255 lpp. - [Autora izdevums].

Puče A. Ar baltiem cimdiem jeb Artura Nagliņa brīnišķīgie piedzīvojumi. – Autora versija par izcila latviešu dzejnieka dzīvesstāstu. Reti kad var teikt, ka cilvēkam paveicies, ka viņš nomiris īstajā laikā. Rainim ir paveicies, jo viņš tika gatavots ļoti riebīgai misijai, kas nekādi nesaistījās ar Latvijas suverenitāti. Ja nebūtu nomiris, Pliekšāns četrdesmitajā brauktu uz Maskavu un stāvētu uz ceļiem krievu priekšā, lai atdotu komunistiem mūsu valsti. – 213 lpp.

Račko K. Es neesmu tava. - Vilšanos par savu rutīnā iestigušo laulību Virdžīnija cenšas apslāpēt darbā un rūpēs par piecgadīgo meitu. Liktenīga iepazīšanās ar talantīgo, šarmanto rakstnieku Aleksu uzjunda kaisli, kādu viņa neatceras pazinusi, un satricina visas vērtības, kādas viņai kā sievietei līdz šim bijušas. – 349 lpp.

Roga K. Kroplis: spriedzes romāns. - Tots sava atšķirīgā izskata dēļ līdz 23 gadu vecumam ir audzis četrās sienās, ārpasauli iepazīstot tikai caur grāmatām, televīziju un internetu. Pienāk mirklis, kad abi vecāki pamet šo pasauli un atstāj dēlam zīmīti ar mīklainiem pavedieniem. Ir pienācis laiks pamest māju, lai atklātu patiesību par savu izcelsmi. Ceļojums it kā pazīstamajā, bet tomēr tik svešajā pasaulē var sākties… - 303 lpp.

Skride L. Piezīmes par manu dzīves staigājumu 1949-1959. - Dienasgrāmata un atmiņas par laiku, kas pavadīts, autoram cīnoties pret padomju okupāciju, esot mežabrālim Kurzemes puses mežos. Slepus apciemojot savu vecmammu Dzelzavā, Laimonis tiek nodots un arestēts. Tālāk seko izsūtījums uz Kolimas apgabalu Sibīrijā, smaga un nežēlīga dzīve mūžīgajā sasaluma zonā. – 167 lpp.

Skudra E. Kad lūzis gumijkoks: [atmiņu stāsts]. – Autors represijām pakļauts divas reizes. Pirmo reizi - tādēļ, ka piederēja pie "nepareizās" ģimenes. Otro reizi - tādēļ, ka aizbēga no padomju armijas ar mērķi cīnīties par Latvijas neatkarību. Šī grāmata vēsta par viena cilvēka likteni vēstures griežos, un vienlaikus tā ir arī spilgta liecība par nesamierināšanos ar Latvijas okupāciju. – 336 lpp.

Stimbāns O. Tālbraucēja kapteiņa atmiņas. - Atmiņas par darbu jūrniecībā un piedzīvoto uz kuģiem laika posmā no 1945. līdz 2000. gadam. Tās atklāj gan jaunības alkas pēc piedzīvojumu romantikas un tālo zemju vilinājumu, stāsta par Rīgas jūrskolas pārveidošanu par kara jūras skolu, par latviešu jūrnieka skarbo ikdienu padomju laikā. – 128 lpp.

Stranga A. Latvija: neatkarības pēdējais cēliens: 1939. gada 23. augusts – 1940. gada 17. jūnijs. – Grāmatā apskatīta neilgā Latvijas neitralitāte, valstij uzspiestais savstarpējās palīdzības pakts ar PSRS, Latvijas un PSRS attiecības, kā arī attiecības ar Lietuvu un Igauniju. – 462 lpp.

Streičs Ē. Latviešu dēkainis krievu armijā. - Spilgts un humorpilns apraksts par laiku, kad gandrīz ikviens jauns vīrietis pēc pilngadības sasniegšanas bija spiests divus vai trīs gadus pavadīt tālu prom no mājām. Grāmatā aprakstītas latviešu un igauņu puišu gaitas padomju armijā pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados. – 431 lpp.

Tālers G. Nemierīgās dvēseles: Veļu laika stāsti. - Stāstus caurauž vienots vadmotīvs – cilvēka saskarsme ar tā saucamo “neredzamo pasauli”, neizpētītu dimensiju, no kuras mūs šķir dabas radīta aizsargsiena. Reizēm gadās, ka drošības barjera nezināmu iemeslu dēļ kļūst vājāka, ielaižot “tās puses” būtnes mūsu ikdienas dzīvē, un tad parasti sāk risināties dīvaini un neizskaidrojami notikumi. – 320 lpp.

Tirzītis G. Leģionārs. - Pēc vairākiem izsūtījumā pavadītiem gadiem bijušais leģionārs Roberts atgriežas Rīgā. Dzīvoklis nu jādala ar svešiniekiem, ar padomju realitāti aprast grūti, tomēr laiks un jaunatklāta mīlestība pamazām dziedē brūces... – 204 lpp. - (Vakara romāns).

Tirzmaliete. Rakstnieces Lejasciema perioda darbi bērniem un jaunatnei: Lejasciema perioda (1912-1942) latviešu jaunajai paaudzei veltītie darbi. – 189 lpp.

Zīle M. Tumšā puse: romāns. - Pirms 20 gadiem tobrīd vēl pusaudzi Meritu kopā ar māti vietējās skolas direktore ar kaunu padzina no Robežiem. Tagad jaunās sievietes ceļš nejauši ievijies atpakaļ pagātnes dzīvesvietā, ne tikai atraujot vaļā dvēseles rētas, bet arī piedāvājot iespēju tās pilnībā sadziedēt – vai arī atriebties agrākajiem pāridarītājiem. – 234 lpp. – (Vakara romāns).

 

POETRY

 

Akurātere L. A una corda. Uz vienas stīgas: Līvija Akurātere dzejā, fotoimpresijās, atmiņās. - Krājums ir spilgta ilustrācija radošajam procesam, kāds risinājās varu maiņas un padomju laikā. Lai radītu priekšstatu par inteliģences gaitām, izjūtām, ierobežojumiem un to pārvarēšanu, krājums papildināts ar autores draugu un kolēģu atmiņām un fotogrāfijām.  – 128 lpp.

Brīdaka L. 1932-2022. Varavīksnes loks. - Dzejoļu krājums visā savā varavīksnes krāsainībā apkopo Lijas Brīdakas agrāko gadu dzeju, kas daudziem lasītājiem, iespējams, ir zināma un mīļa. – 144 lpp.

Čaks A. Nakts meitenei. - Dzejas izlasē iekļauti izjustākie Aleksandra Čaka darbi, kurus savās dziesmās izmantojuši izcilie latviešu mūziķi. – 70 lpp.

Kalinka D. ...es esmu cita... - "Šī ir mana trešā grāmata. Nedaudz citāda grāmata. Jo es pati esmu cita. Es esmu cita savās domās, sajūtās, darbos, emocijās, pārliecībā un rīcībās. Grāmatā 99 mani mirkļi."/

D. Kalinka. – 125 lpp.

Valters L. Sirds Silta Sajūta: vēlējuma dzejoļi. – Vārdi un domu graudi, kurus no sirds var kādam novēlēt svētkos: dzimšanas un vārda dienās, kāzu dienā, bērniņa piedzimšanas mirklī, izlaidumā, vēl dažādos svētkos. – 107 lpp.

Ziedonis I. Es skaitīju un nonācu pie Viena: dzejoļi = Ich zählte und kam somit auf Eins: Gedichte. - Krājums ir bilingvāls - latviešu un vācu valodā. Dzejnieks iziet cauri daudzu atziņu lokiem un nonāk pie Viena – kas ir gaismā un mīlestībā piepildīts laiks. – 157 lpp.

 
 

TRANSLATED LITERATURE

Aksats F. Amnēzija. - Kādu vakaru Džons pamostas uz viesistabas grīdas, nespējot atcerēties neko, kas noticis iepriekšējo stundu laikā. Viņam līdzās ir tukša pudele, pistole un skaistas meitenes līķis, bet Džons neatceras, ka jebkad būtu viņu iepriekš saticis. Viņa prātā šaudās tikai viens jautājums: vai es esmu slepkava, vai arī kāds tiešām cenšas mani iegāzt? - 367 lpp.

Allens V. Bez spalvām. - Krājumā ietverti humoristiskie stāsti un apcerējumi, kuros viens no slavenākajiem amerikāņu kinorežisoriem ar pārgalvīgu humoru apcer savu neirotisko bezcerības sajūtu. – 100 lpp.

Ārnstede S. Kad uz spēles likta sirds. - Jaunībā Dēzija un Sems bija kā traki viens pēc otra, bet pēc kādas neveiksmīgas ballītes viņu attiecības izjuka. Sieviete tagad ieņem vadošu amatu skarbā biznesā, bet viņu vēl joprojām nomāc atmiņas par seno notikumu. Kad liktenis atkal krusto Sema un Dēzijas ceļus, ar vienu saskatīšanos ir pietiekami, lai abi saprastu, ka tagad uz spēles tiek likta sirds... – 379 lpp.

Atkinsone K. Agrā gaitā es ar suni: romāns. - Lielveikala drošības dienesta vadītājas Treisijas rāmo ikdienas ritējumu nomaina bailes un briesmas uz katra soļa. Par lieciniekiem viņas neprātīgajai rīcībai kļūst sirma aktrise, pati atrazdamās uz katastrofas sliekšņa, un Džeksons Broudijs, kurš ir atgriezies savā dzimtajā grāfistē, lai meklētu kāda cita cilvēka saknes. Viņi visi trīs uzzina, ka pagātne nekad nav vēsture un ka neviens labs darbs nepaliek nesodīts. - 397 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).

Bredberijs R. 451 grāds pēc Fārenheita: romāns. - 451 grāds pēc Fārenheita ir temperatūra, kurā uzliesmo un aizdegas papīrs. Romānā atainota nākotnes sabiedrība, kurā grāmatu lasīšana ir aizliegta ar likumu, dedzinātāju brigāde nepagurdama strādā, lai iznīcinātu jebkādu drukātu tekstu, interaktīvā televīzija veiksmīgi apstulbina skatītājus, psihiatri tiek galā ar nedaudzajiem citādi domājošajiem, bet nelabojamiem disidentiem tiek uzrīdīts Mehāniskais suns... – 160 lpp.

Devero Dž. Nosacītā slepkavība. - Slavenā detektīvromānu rakstniece Sāra Medlere labprāt šķetina citu cilvēku noslēpumus, bet nevēlas, lai tiktu atklāta patiesība par viņas pašas ģimeni. Pilsētas šerifs mīklaini nozūd, un vietējie sāk mēļot par kādu pievilcīgu svešinieku, kas grasās iegādāties īpašumu tepat tuvumā. Sārai ir aizdomas, ka šis cilvēks nāk no viņas pagātnes… - 413 lpp. – (Kontinents).

Džasi J. Mājupiešana. - Gana, 18. gadsimts. Divos ciematos piedzimst divas pusmāsas, kuras neko nezina viena par otru. Viņām lemts atšķirīgs liktenis: viena tiek izdota par sievu bagātam anglim, bet otra tiek sagūstīta un pārdota verdzībā. Abu māsu un viņu pēcnācēju likteņstāsti astoņās paaudzēs vijas no Zelta Krasta līdz Hārlemas džeza laikmetam. – 350 lpp.

Džeiku E. Laimīgākais cilvēks uz Zemes: Aušvicas izdzīvotāja stāsts. – Autors piedzima 1920. gadā Vācijā un vienmēr ir uzskatījis, ka viņš vispirms ir vācietis un tikai pēc tam ebrejs. Tomēr 1938. gadā viss mainījās. Nākamos septiņus gadus viņš piedzīvoja neaprakstāmas šausmas - Buhenvaldē, Aušvicā un nāves maršā. Par spīti visam izciestajam, Edijs sevi uzskatīja par laimīgāko cilvēku uz Zemes. – 191 lpp.

Ēdena J. Baudas savalgotie: [Erotisks romāns]. - Jaunā žurnāliste Helēna ienāk populārā žurnāla redakcijā, savā pirmajā darbavietā. Helēnas priekšnieks Jona Vinters viņu fascinē, kaut arī žurnāla īpašnieks brīdina būt piesardzīgai attiecībā uz jauno šefu. Tomēr Helēna ļaujas valdzinājumam un pavada ar Jonu kaislīgu nakti. Viņa ļaujas jaunatklātajai baudai, kad pēkšņi pasaule apgriežas kājām gaisā. – 120 lpp.

Folija L. Divi portreti: romāns. - Kad traģiskā negadījumā Keita zaudē savu māti, jaunās sievietes pasaule sabrūk. Par cerību staru kļūst kāda maza glezniņa, kurā atainotā svešiniece ārkārtīgi līdzinās Keitas mātei... un viņai pašai. Keita dodas uz Korsiku pie portreta autora, lai uzzinātu stāstu, kas, iespējams, mainīs visu viņas dzīvi. - 476 lpp. - (Kontinents).

Gortners K. V. Romanovu imperatore: Dāņu princese cara galmā. - Deviņpadsmit gadus vecā Minnija zina, ka viņai kā Dānijas princesei nāksies ieprecēties karaliskā ģimenē. Liktenis viņu aizved uz Krieviju, kur viņa nu jau kā cariene Marija Fjodorovna piedzīvo gan patiesu mīlestību, gan neizmērojamas sāpes. Stāsts par Krievijas pēdējā cara Nikolaja II māti, vienu no impēriskās Krievijas iedvesmojošākajām sievietēm. – 475 lpp.

Gortners K. V. Tjūdoru sazvērestība. - Anglija, 1553. gads. Mērija Tjūdore ir kļuvusi par karalieni un savus ienaidniekus ieslodzījusi Tauerā. Kad Mērija plāno saderināties ar Spānijas katolisko princi Filipu, viņas protestantiskie pavalstnieki jūtas apdraudēti. Brendans Preskots, uzticams Elizabetes biedrs, slēpjoties zem segvārda, sāk strādāt karalienes Mērijas dienestā. Viņa pienākums ir savākt pierādījumus, kas iznīcinās Elizabeti. – 429 lpp.

Grols D. Stāstnieks: stāsti par dzīvi un mūziku. - Amerikāņu mūziķis, dziedātājs, režisors un dziesmu tekstu autors, kādreizējs rokgrupas “Nirvana” bundzinieks stāsta raibajiem dzīves brīžiem. – 375 lpp.

Hājīčeks J. Burinieki uz etiķetēm. - Četrdesmit septiņus gadus vecā literatūras pasniedzēja Marija dodas uz laukiem apciemot smagi slimos vecākus, bet brīvajos brīžos izbauda pastaigas. Klejojumos viņa iepazīstas ar jauniņo grāmatu pārdevēju Filipu. Viņu romāniņš sākas karstā jūlija un literāro konotāciju atmosfērā. Ģimenes spēcīgo vīriešu paraugu tradīcijās Marija pārvērtē to, kas bijis, vienlaikus jautājot sev, kā dzīvot tālāk un ko darīt ar šekspīrisko mīlestību… - 285 lpp.

Hanna K. Četri vēji. - Teksasa. 1934. gads. Lielās depresijas laikā daudzi ir zaudējuši darbu. Lauki cieš no ilgstoša sausuma, un fermeri dara visu, ko spēj, lai glābtu ražu. Kad Elsas vīrs aizbēg un pamet ģimeni likteņa varā, Elsai nākas pieņemt izšķirošu lēmumu: palikt savā saimniecībā un turpināt cīņu ar dabu vai kopā ar bērniem doties labākas dzīves meklējumos uz Kaliforniju. - 495 lpp.

Hilderbrenda E. Mulso siržu viesnīca: [romāns]. - Noslēpumains miljonārs iegādājas noplukušu viesnīcu Nantaketā. Viņš noalgo Lizbeti Kītonu, šķirteni ar tik salauztu sirdi, ka viņa ir gatava uz visu, lai viesnīcu padarītu izcilu. Uzdevums ir sarežģīts – jātiek galā ne tikai ar kaprīziem klientiem, bet arī darbiniekiem, kuriem ir savi noslēpumi. – 477 lpp. - (Kontinents).

Horsts Dž. L. Likteņa cilpa. - Sofija manto vectēva namu, taču nevēlas nekādu saistību ar vecā vīra naudu, turot aizvainojumu un uzskatot viņu atbildīgu par viņas mātes nāvi cietumā. Atradums pagrabā, kurā pie grīdas piestiprināts aizslēgts seifs noved pie citas krimināllietas, un inspektors Viljams Visitings tiek iesaistīts slepkavības prāvā, kas galu galā nošķirs nevainīgos no nolādētajiem. – 303 lpp.

Kamerona B. Kulta pēdās: mana bēgšana no kulta "Dieva bērni" un atgriešanās tajā. – Autore piedzima bēdīgi slavenajā kultā «Dieva bērni», kur Dieva mīlestība izpaudās caur seksu. Vēl pavisam maza būdama, viņa jau piedzīvoja savu pirmo eksorcismu un kluso režīmu jeb aizliegumu sarunāties vesela gada garumā. Izkļūt no tā, pametot vecākus un vienpadsmit brāļus un māsas, Beksijai izdevās tikai piecpadsmit gadu vecumā. Divpadsmit gadus vēlāk Beksija devās ceļojumā pāri visai Amerikai, iefiltrējoties reliģisku kultu midzeņos, lai tiktos ar bērniem, kas, tāpat kā viņa, ir dzimuši vecāku un kultu vadoņu izvēlētā pasaulē. –

366 lpp.

Kellija M. H. Ceriņu meitenes: romāns. - Ņujorkas sabiedrības dāmas Karolīnas, poļu pusaudzes Kasjas un vācu ārstes Hertas dzīves krustojas Otrā pasaules kara laikā. Viņu stāsts šķērso kontinentus – no Ņujorkas līdz Parīzei, Vācijai un Polijai, cenšoties panākt taisnīgumu tiem, kurus vēsture ir aizmirsusi. – 528 lpp.

Kompaņīkova M. Piektā laiva. - Aizkustinošs stāsts par meiteni, kura postkomunistiskajā Slovākijā visiem spēkiem cenšas parūpēties par sevi un citiem. Divpadsmit gadus veca Jarka vada dienas, klaiņojot pa ielām. Kādu dienu piepilsētas dzelzceļa stacijā viņa impulsīvi nolaupa dvīņu mazuļus… - 175 lpp.

Kožīks F. Pa mīlestības ceļu: romāns par Josefa Mānesa dzīvi un darbu. – Gleznotājs ir talantīgākais ievērojamās Prāgas mākslinieku dzimtas pārstāvis, kuram savas čehiskās pārliecības dēļ ir bijis jādzīvo trūkumā, jāpacieš Austroungārijas impērijas varas tieksme Čehiju vāciskot un iznīcināt gan tās nacionālo mākslu, gan kultūru. Viņš paliek uzticīgs ideāliem, savam zīmulim un otai, visu mūžu izvēloties un ejot tikai vienu bezkompromisu ceļu. – 303 lpp.

Kvinna Dž. Džentlmeņa piedāvājums. - Kaut gan Sofija ir grāfa meita, augstprātīgā pamāte ir uzspiedusi viņai kalpones lomu. Meitene pat sapņos nebija pieļāvusi domu, ka varētu ielavīties lēdijas Bridžertonas slavenajā masku ballē – un ka viņu tur gaidīs Sapņu Princis! – 384 lpp. - (Bridžertoni; 3. grāmata).

Lekberga K. Kaste. - Kastē, kas caurdurta ar zobeniem, atrod mirušu sievieti, un policija ir neizpratnē – vai tas ir neveiksmīga burvju trika rezultāts vai īpaši nežēlīga slepkavība? Lietu izmeklē Mina Dabiri, Stokholmas policijas izmeklētāja, kopā ar Vincentu Valderu, mentālistu un psihologu. Drīz izmeklētājiem kļūst skaidrs, ka viņiem ir darīšana ar cietsirdīgu sērijveida slepkavu. - 687 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).

Meils P. Un atkal Provansa: romāns. - Amerikā noilgojies pēc Provansas ainavām, skaņām un smaržām, autors atgriežas iemīļotajās mājās Francijā un nododas kulinārām baudām. Taču ēdiens vēl nav viss, Provansā ir tik daudz ko darīt! Iespējas ir teju bezgalīgas, un rakstnieks aktīvi turpina atklāt vietējās tradīcijas, joprojām aizrautīgi priecājoties par Provansas īpašo valdzinājumu. – 224 lpp.

Mindene I. L. Tumšās kaislības: mīlestība, iekāre un absolūta atdošanās: [Erotisks romāns]. – ... Manas būtības samaitātā daļa nu tiecas augšup, vēlas vairāk, pieprasa, lai ļauju tai vaļu. Mans saprāts, uz kuru līdz šim vienmēr esmu varējusi paļauties, ir pilnībā pagaisis. Tas nebrīdina no šī vīrieša, kurš man piedāvā visu – tikai ne mīlestību… - 168 lpp.

Morisa H. Trīs māsas. - Kad Cibi, Magda un Livi bija mazas, viņas tētim apsolīja, ka jebkādos apstākļos allaž paliks kopā. Pēc vairākiem gadiem Livi, piecpadsmit gadus vecu, nacisti nosūta uz Aušvicu. Cibi, kurai tolaik ir deviņpadsmit, atceras par tētim doto solījumu un dodas Livi līdzi, apņēmusies māsu sargāt vai mirt reizē ar viņu. Abas kopā meitenes cīnās par izdzīvošanu neiedomājami nežēlīgos apstākļos. – 397 lpp.

Nesbē Jū. Žurku sala un citi stāsti. - Pieci stāsti no nākotnes. Laipni lūgti pēcpandēmijas Amerikā, kur sabiedrības elite gaida, kad to evakuēs no debesskrāpja virsotnes, bet vienkāršo ļaužu masas ielās cīnās par izdzīvošanu. – 382 lpp.

Norta K. Un parādās Cerība. - Tas sākās, kad man bija sešpadsmit. Tēvs aizmirsa aizvest mani uz skolu. Māte uzklāja galdu nevis četriem, bet trim. Draudzene paskatījās uz mani un redzēja svešinieci. Lai ko es darītu, lai ko teiktu, lai kādus noziegumus pastrādātu — tu nekad mani neatcerēsies. Tādēļ mana dzīve ir sarežģīta. Tādēļ es esmu bīstama. Tas ir stāsts par jaunu sievieti, kuru neviens neatceras, — taču viņas stāstu jūs neaizmirsīsiet. – 471 lpp.

Pārksa A. Nākotnes ēnas: viens pēdējais noslēpums. - Augstas klases eskorta meitene Dora ir iemīlējusies, drīz precēsies, un beidzot dzīvos normālu dzīvi. Atlicis tikai izpalīdzēt pēdējam klientam – uz vienu nedēļas nogali izlikties par viņa draudzeni… - 475 lpp. - (Kontinents).

Pataki E. Spožās dzīves aizkulises. - Mārdžorija Merivetere Pousta bija izcila namamāte, talantīga uzņēmēja, veikla politisko sarunu vedēja, dāsna labdare, kaislīga mīļotā un krāšņa sieviete. Viņa nopelnīja miljonus, vēl būdama pavisam jauna, vadīja biznesa impēriju, pirka dārglietas, atvēra zupas virtuves… Apjūsmota un neieredzēta, pieņemta un noraidīta – spītējot visām vētrām, Mārdžorija vadīja aizrautīgu dzīvi, kurā netrūka ne laimes, ne ciešanu. – 479 lpp.

Pazolīni P. P. Ielas zēni. - Slavenais itāļu kinorežisors romānā par vienkāršo ļaužu likteņiem pagājušā gadsimta 50. gadu Romā. Otrā pasaules kara izskaņā Roma ir drupās, pilsētā joprojām vācieši, un policija cenšas aizkavēt zādzības, kas notiek uz katra soļa. Svelmainā jūlija rītā nomales puika Ričeto dodas uz baznīcu, lai saņemtu savu Pirmo komūniju. Necik ilgi, un viņš apzog aklu ubagu, bet par iegūto naudu noīrē laivu, lai kopā ar draugiem dotos izbraukumā pa Tibru… - 247 lpp.

Pennere S. Zudusī aptieka. -  Astoņpadsmitā gadsimta Londonas dzīlēs atrodas slepena aptieka, kur pilsētas sievietes var iegādāties indes, ko izmantot pret ļaunprātīgiem vīriem. Tikmēr mūsdienu Londonā topošā vēsturniece Kerolaina uziet pavedienu neatklātajai aptiekāres slepkavībai, kas notika pirms divsimt gadiem. Viņas un aptiekāres dzīve savijas pārsteidzošos likteņa līkločos. – 291 lpp.

Railija L. Slepkavības Flīthausā: romāns. - Kāda skolēna nāve privātskolā šokē visus, un prestižās skolas direktors ļoti cer, ka tas ir tikai traģisks negadījums. Policijai notikušais šķiet aizdomīgs, un lietas izmeklēšana tiek uzticēta detektīvinspektorei Hanterei, kura kopā ar uzticamo kolēģi Mailsu nokļūst privātskolas slēgtajā vidē. – 415 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).

Rekulaks Dž. Slēptie zīmējumi. – Melorija sāk strādāt par auklīti piecus gadus vecajam Tedijam. Pamanot, ka bērna zīmējumi kļūst aizvien biedējošāki, viņa kopā ar izskatīgu dārznieku un ekscentrisku kaimiņieni apņemas atšķetināt zīmējumos paslēpto un izglābt Tediju, pirms nav par vēlu. – 358 lpp.

Šepa E. Nāriņas: romāns. - Vien ar dažu dienu starpību tiek atrasti divi sieviešu līķi - abu upuru sakropļotās kājas atgādina groteskas nāru astes. Kad bez vēsts pazūd vēl viena sieviete, prokurores Jānas Berzeliusas vadītajai izmeklēšanas komandai ir skaidrs - jārīkojas ātri. – 461 lpp. - (Detektīvs / Latvijas Mediji).

Šlinks B. Atvadu krāsas: stāsti. - Stāsti par cilvēkiem dažādos dzīves posmos, par viņu bailēm, sarežģījumiem un cerībām. Deviņi stāsti, kas pārsteidz, samulsina un aplaimo. – 239 lpp.

Šveicere E. Ziemassvētku runcis: romāns. - Veiksmīgajai juristei Laurai negaidīti nākas parūpēties par trim māsas bērniem. Un, it kā jau nebūtu gana grūti, visam pa vidu vēl pieklīst mazs runčuks, un arī jaunais kaimiņš sāk sagādāt pamatīgas galvassāpes. Taču tad viss mainās, un drīz vien tik ļoti pragmatiskā Laura saprot, ka Ziemassvētku brīnums tik tiešām pastāv. -  315 lpp.

Taulzs E. Džentlmenis Maskavā: romāns. - Grāfs Aleksandrs Rostovs 1922. gadā nonāk boļševiku tribunāla priekšā. No nāvessoda viņu izglābj kāds pirms gadiem sacerēts dzejolis revolucionārās noskaņās. Rostovam tiek piespriests arests neparastā izsūtījuma vietā – viesnīcā "Metropole", kuru viņam nav tiesību atstāt. Grāfam jāpielāgojas dzīvei jaunajos apstākļos, un pamazām viņš aptver, ka džentlmenis nevar būt "bijušais". – 575 lpp.

Tungala L. Biedrs bērns: otrā un trešā grāmata. - Romāns, kura darbība notiek pēckara gados padomju Igaunijā, uzrakstīts no mazas meitenes skatapunkta un atklāj sarežģītās izjūtas un ikdienu, kad varas iestādes apcietina un aizved viņas māti. Mazā Lēlo cenšas būt labs bērns, jo tic, ka tad mamma pie viņas atgriezīsies. – 295 lpp. - (Jaunā klasika. Baltijas Asamblejas balvas laureātu darbi).

 

НОВЫЕ КНИГИ 

Александер Э. Доказательство Рая: Реальный опыт нейрохирурга. - Высокообразованный медик с огромным практическим опытом, который прежде не только не верил в загробную жизнь, но и мысли о ней не допускал, испытал перемещение своего "я" в высшие миры и, вернувшись к земной жизни, счёл своим долгом учёного поведать о них всему миру. - 254 с.

Юнгер С. Племя: Как выжить в мире тотального одиночества. - У жителей мегаполисов всё чаще диагностируют депрессии без видимых причин; панические атаки давно стали приметой нашего времени; симптомы пост-травматического расстройства проявляются у тех, кто не получил никакой травмы. Чем же больно наше общество? На этот вопрос пытается ответить автор. – 251 с. - (Миссия выполнима. Сильные книги для сильных духом).

 

ХУДОЖЕСТВЕННАЯ ЛИТЕРАТУРА

 

Барсукова Л. Ничего, кроме личного. - Что случается, если чиновник хочет разбогатеть? Он протягивает руку к народному добру. Разыгрывается целый спектакль с подставными лицами. Любовь, измена, дружба, ревность путают все карты. Хорошо продуманная схема трещит по швам. Ясно лишь одно: бизнес — это очень личное, ничего, кроме личного. – 350 с. - (Простая непростая жизнь).

Претр Р. Там, где бьётся сердце: записки детского кардиохирурга. -  Автор несколько лет вёл аудио записи удивительных врачебных историй, уникальных случаев и случаев, с которыми сталкивается огромное количество людей. Искренность и насыщенность текста делают эту захватывающую документальную прозу настоящей находкой. – 287 с. - (Спасая Жизнь: истории от первого лица).

 РОМАНТИЧЕСКАЯ  ПРОЗА

Алюшина Т. Беглая невеста. - Аглая стала невестой вопреки собственному желанию, поэтому сбежала перед самой свадьбой. Но жених – крайне самолюбивый человек, а значит, ни за что не смирится с оскорблением. Глаша понимает, что главное – затаиться и надеяться на лучшее, но вместо тихой гавани беглую невесту ждут новые испытания. – 286 с.

Алюшина Т. Вальс до востребования. - Ян Стаховский пережил страшную трагедию и вышел из неё победителем. Казалось бы - всё в прошлом, но одна случайная встреча с женщиной с удивительным именем Марианна, снова меняет жизнь Яна, наполняя её новыми, невероятными чувствами и красками. – 318 с. - (Любимые романы).

Берн К. Дьявол в её постели. - Любительница веселья и развлечений, легкомысленная графиня Франческа в действительности - бесстрашная и безжалостная мстительница, действующая инкогнито, чтобы найти и уничтожить тех, кто безжалостно расправился с её родными и близкими. Любовь не входит в её планы, но разве сердце подчиняется голосу разума? – 319 с. - (Шарм).

Колочкова В. Дети Афродиты. – Ольгу вырастила любимая бабушка, семейная жизнь до поры до времени складывалась счастливо: дочь замужем, работа, зарплата — всё как у людей. Но как трудно ей простить свою мать, которую и не знала вовсе… - 315 с. - (Секреты женского счастья).

Колочкова В. Сладкий хлеб мачехи. - Бася вышла замуж по любви и воспитывала пасынка как родного. Всю себя она отдавала семье, но муж всё меньше ценил ее, а потом оказалось, что у него другая женщина. Бася пытается начать жить сначала, но к чему приведёт ее жертвенность на этот раз? – 317 с. - (Секреты женского счастья).

 

 

 

Корсакова Т. Пепел феникса. - Давным-давно небо над маленьким городком уже озаряли костры, на которых гибли юные и прекрасные девушки. Злодей-поджигатель был найден и уничтожен. Но сейчас Анну тревожат ужасные сны, в которых она сама горит на костре. Аня ещё не знает, что стала разменной монетой в чужих играх, где любовь смешалась с ненавистью, а борьба идет за вечную жизнь. – 380 с. - (Королева мистического романа).

Лорен К. Прекрасный незнакомец. – Сара бросает изменявшего ей бойфренда и едет в Нью-Йорк на поиски новой жизни и романтических приключений. Встреча с неотразимым англичанином в ночном клубе должна была остаться мимолётной интрижкой, но из случайного партнёра Макс превращается в Прекрасного незнакомца. – 351 с. - (Прекрасный подонок).

Перова Е. Против течения. - Восемь лет брака, двое детей… И вот отношения Марины и Алексея под угрозой. Внезапная измена Алексея ставит всех перед сложным выбором. Сохранить семью или разрушить? Простить мужа или прогнать? – 315 с. - (Все краски жизни).

Робертс Н. Незавершённые дела. - Двадцативосьмилетняя пианистка Ванесса выступает на лучших сценах мира, но при этом одинока и несчастлива. Однажды она возвращается в родной город с единственной целью - понять, почему мать отпустила её от себя и за двенадцать лет ни разу о ней не вспомнила. – 251 с.

Робертс Н. Пленённые: Дар Донованов. - В магазинчике Морганы Донован, потомственной колдуньи, появляется знаменитый режиссер Керкленд. Он предлагает Моргане сделать совместный проект - развлекательный фильм­шоу о жизни современной колдуньи. – 315 с.

Робертс Н. Рискованное дело. - Лиз Палмер одна воспитывает дочь и наладила небольшой бизнес на далёком мексиканском острове. Однако, когда одного из наёмных работников убили, вся её размеренная жизнь полетела под откос. На остров приезжает Джонас - брат­близнец убитого. Прекрасно понимая, что Лиз нужна ему лишь как наживка, Джонас, увы, начинает испытывать к ней романтические чувства... – 343 с.

Спаркс Н. Каждый вдох. - Они на несколько дней поселились по соседству и не подозревали, что с этого момента их мир разделится на до и после. Двое людей полюбили друг друга мгновенно, почувствовали, что составляют две половинки единого целого. Но как сохранить это счастье, если у каждого давно своя жизнь, полная сложностей и проблем? – 319 с. - (Чудо любви).

 

ОСТРОСЮЖЕТНАЯ ПРОЗА

 

Бочарова Т. Возьми меня с собой. - У врача Леры складываются тёплые отношения с одним из пациентов - молодым художником Андреем. Ночью ему внезапно стало плохо, причина ухудшения - неверно назначенная Лерой дозировка лекарства. Налицо грубая профессиональная ошибка, или всё намного сложнее и страшнее? – 317 с. - (Детектив сильных страстей).

Йонассон Р. Мгла. - В отдалённой бухте обнаружено тело молодой женщины. Обстоятельства трагедии выяснить не удалось, и дело было закрыто. Через год инспектор полиции Хюльда извлекла его из архива за несколько дней до окончания её службы в полиции… - 318 с. - (Звёзды мирового детектива).

Йонассон Р. Остров. - Отдых на острове недалеко от побережья Исландии обернулся трагедией... Инспектор полиции Хюльда обнаруживает странную связь истории на острове с делом десятилетней давности, когда была найдена мёртвой молодая женщина, погибшая при неясных обстоятельствах. – 350 с. - (Звёзды мирового детектива).

Колычев В. Это месть, детка! - Бизнесмен Михаил Матвеев сумел благополучно пережить лихие   90-е. Он и не подозревает, что для него наступила чёрная полоса, а внезапно объявившийся давний соперник Трезубов — только первая ласточка в начавшейся череде страшных и беспощадных разоблачений. – 318 с. - (Романы о бандитской любви).

Макманус К. М. Вы станете моей смертью. – Прогуливая школу, трое старшеклассников, Айви, Кэл и Матео, находят труп Бони - парня, которому Айви только вчера с треском проиграла на выборах школьного президента. Для полиции, конечно, не мотив, зато отличный повод для одноклассников начать травлю в Сети. Ребята понимают: единственный способ прекратить издевательства над Айви - найти убийцу самостоятельно. – 319 с. - (Neoclassic: Расследова