New books in winter 2024

Every month, the reader service department of Gulbene County Library delights its readers with a wide selection of new books. Here is a list of new books for the winter.

NOZARU LITEATŪRA

Ardēns P. Lai ko tu domā, domā citādi: par nepareiziem lēmumiem ar pareiziem rezultātiem. – Grāmata stāsta par cilvēkiem, kuri ir izaicinājuši ierastās normas un rīkojušies pretēji vispārpieņemtajiem standartiem, gūstot fantastiskus panākumus. Pola Ardēna stāstu varoņi ir slaveni fotogrāfi, olimpiskie čempioni, modes dizaineri, roka zvaigznes un daudzi citi. – 142 lpp.

Arpa K., Arps D. Un pēkšņi viņiem ir 13 jeb māksla apskaut kaktusu: ceļvedis cauri pubertātei. - Autori piedāvā veselīgu skatījumu uz tādiem mūsdienu izaicinošiem jautājumiem kā digitālo tehnoloģiju lietošana, atkarības, seksualitāte un uzvedības robežas. Šeit sniegtās metodes un ieteikumi palīdzēs vecākiem kļūt par drošiem, zinošiem un pozitīviem savu bērnu pavadoņiem pusaudzībā. – 262 lpp.

Gaitniece L. Skandalozākie noziegumi Latvijas vēsturē: (1947-1994). - Izdevumā hronoloģiskā secībā aplūkotas 20. gadsimta skaļākās krimināllietas mūsu valstī: no kanibālisma gadījumiem pēckara Rīgā līdz 1994. gadam, kad viena gada laikā notika ap 400 slepkavību, no kurām lielākā daļa tā arī netika atklātas. – 191 lpp.

Geka Dz. Kur palika tēvi?: stāsti un zīmējumi par Sibīriju. -  Turpinājums grāmatai "Mātes Sibīrijā".  Tajā ietverts Aināra Bambala soda nometņu apraksts, Jēkaba Graudiņa, Vladislava Veremjova atmiņas par Vjatlagu un Artūra Stradiņa Vjatlaga dienasgrāmata. Izdevumu papildina fotogrāfijas no ekspedīcijas uz Vjatlagu un Solikamsku. – 656 lpp.

Hansens A. Ekrāna smadzenes: Kā smadzenes, kas nav sinhronizētas ar savu laiku, var radīt stresu, trauksmi un depresiju. - Zinot, kādai pasaulei ir radītas un kā strādā cilvēka smadzenes, var labāk saprast, kāpēc esam tādi, kādi esam, un kas ir nepieciešams, lai justos labi. Pašlaik cilvēks piedzīvo straujākās uzvedības izmaiņas vēsturē. Grāmatā iekļauti vērtīgi padomi digitālajam laikmetam. – 207 lpp.

Hummela I. Ne par stingru, ne par maigu: tavs drošais ceļš starp rāšanos un izlutināšanu. - Izmantojot konkrētas ikdienas situācijas, autore parāda, kuras vecāku reakcijas nav vēlamas un kāda audzināšanas pieeja ir piemērota katram bērnam un veicina viņa veselīgu attīstību. Grāmatā uzzināsiet, kā veicināt vecāku un bērnu saikni, kas sniedz drošību visai ģimenei un stiprina attiecības pat izaicinošās situācijās. – 191 lpp.

Lapsa L. Karalis - pliks, prasts un melīgs. – Korupcija ir sagrauzusi Latvijas valsts varu līdz visaugstākajam līmenim. Šādi cilvēki piesedz un balsta viens otru un līdz ar to arī visu noziedzīgo sistēmu.  Tikai ar to ir izskaidrojams Ilmāra Rimšēviča fenomens. – 479 lpp.

Pulkvedis Arvīds Krīpens: ar zobenu un rakstāmspalvu par Latviju. - Grāmata aplūko Latvijas armijas virsnieka un Kara skolas priekšnieka pulkveža Arvīda Krīpena (1893–1968) dzīvesgājumu, militāro darbību teju trīsdesmit gadu garumā un aktīvo sabiedrisko darbību neatkarīgajā Latvijā un pēckara trimdā Vācijā un Austrālijā. – 279 lpp.

Rīgas cirks: ieskaņa, 1888-1957. - 1888. gadā Rīgā tika atklāts stacionārais cirks. To radīja cirka mākslinieks un uzņēmējs, zirgu dresētājs Alberts Salamonskis. Ar laiku Salamonska cirks kļuva par svarīgu izklaides vietu. Šis izklaides industrijas žanrs līdzīgi citiem piedzīvoja pārmaiņas un vēl joprojām slēpj daudzus likteņus un stāstus. – 213 lpp.

Rosāre J. Bagātības rokasgrāmata: tas, ko mums skolā par naudu nemācīja. - Grāmata, kas spēj pilnībā mainīt cilvēku dzīves, jo tā iemācīs kā panākt, ka nauda strādā jūsu labā, nevis tā kontrolē jūs. Jo ātrāk sāksiet piemērot šajā grāmatā aprakstītos principus, jo vieglāk sasniegsiet finansiālo brīvību.  – 380 lpp.

Rubene Z. Digitālā bērnība. - Grāmata piedāvā plašu skatījumu uz digitālo laikmetu un tā ietekmi uz bērnību un sabiedrību kopumā, pievēršoties gan digitālo tehnoloģiju pozitīvajiem aspektiem, gan izaicinājumiem un potenciālajiem riskiem. – 334 lpp.

Volkers M. Kāpēc mēs guļam?: atklājot miega un sapņu noslēpumus. - Ievērojamais neirozinātnieks un miega eksperts grāmatā sniedz jaunu skatījumu uz miega nozīmi. Smadzenēs miegs bagātina spēju mācīties, iegaumēt un pieņemt loģiskus lēmumus. Tas atkārtoti kalibrē mūsu emocijas, atjauno imūnsistēmu, precīzi noregulē vielmaiņu. Sapņošana mazina sāpīgas atmiņas un rada virtuālas realitātes telpu, kurā smadzenes apvieno pagātnes un tagadnes zināšanas, tā veicinot mūsu radošumu. – 371 lpp.

 

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

Auziņš A. Jautras nebūšanas. - “Autors jau kopš savas pirmās publikācijas, stāstot par sevi un padarīto, vienmēr priekšplānā izvirza līksmīgo pusi - visa tā rakstīšana ir tīrā prieca, lustes un gaviles, viss ir tik viegli, pacilājoši un starojoši, vienīgais kreņķis - lai roka tiek līdzi domai. Un kā gan citādi viņš tik veikli būtu ticis pie tā simta grāmatu un lugu klāsta!” / Gundega Blumberga. – 199 lpp.

Auziņš A. Mīļotā bez pagātnes. – 189 lpp.

Birģele E. Atrast sevī gaismu: fantastikas romāns. - Vairāki jaunieši ir nokļuvuši jaunā un ļoti drūmā dimensijā bez jebkādām atmiņām par iepriekšējo dzīvi. Viņi atskārst, ka katrs ir citas tautības un katrs nācis no citas vietas. Lai tiktu prom no drūmā ciemata, viņi dodas bīstamā ceļojumā, kurā sastopas ar dažādām baisām būtnēm. – 208 lpp.

Dzejas detektīvi: kriminālspēle prozā un dzejā. - Tekstu radijuši 13 autori (prozaiķe un 12 dzejnieki). Dzejas, prozas, ilustrācijas simbiozē ir radīts detektīvteksts, kura kriminālintrigu pamatā esam mēs visi – gan tu, lasītāj, gan mēs, autori, gan mazas nacionālās literatūras process kopumā. – 213 lpp.

Gaitniece L. Kāda laimīga sagadīšanās: Sergejs Jēgers un viņa cilvēki. - Mūzika grāmatā ir tikai viena no Sergeja personības šķautnēm. Par to runā dziedātaja paši tuvākie domubiedri un draugi. “Mana labā roka ir mūzika, mana kreisā roka - labdarība,” saka dziedātājs. Un vēl arī viņa aizraušanos ar kulināriju. – 199 lpp.

Grencberga I. Marija. Deja vu: romāns. - Marija ir spējusi sev nodrošināt gan skaisti iekārtotu mājokli, labu darbu un algu, gan mīlestības pilnas attiecības, tomēr nemitīgi izjūt kaut kā būtiska trūkumu. Viņa impulsīvi visu pamet un dodas meklēt pazaudēto. Marija apceļo vairākas valstis un iepazīstas ar brīnišķīgiem cilvēkiem, un reizē arī izdzīvo intensīvu sastapšanos ar savu pagātni, skaudri aptverot, ka skolas laikā piedzīvotais mobings joprojām met tumšu ēnu pār viņas dzīvi, neļaujot rast iekšēju harmoniju. -  368 lpp.

Grietēna M. Kas nestrādā, tam nebūs jeb Testaments. - Aiz trejdeviņām zemēm, aiz trejdeviņām jūrām – Kanādā – dzīvoja reiz onkulis Miervaldis. Gadi skrēja, onkuli Miervaldi pie zemes lieca gadu nasta, kamēr kādā skaistā rudens dienā Dievs Tas Kungs nolēma aicināt viņu pie sevis. Visu mūžu cītīgi strādājis, Miervaldis bija iekrājis glītu naudas summiņu, ko nolēma sadalīt tuviniekiem un nedaudz arī labdarībai. Kad aizgājēja pēdējo vēlēšanos saņēma Latvijas radi – tad atklājās, ka tik vienkārša tā lieta vis nav. – 288 lpp.

Judina D. Domgrauži: atziņas. - Krājumā apkopotas nopietnākās un nenopietnākās, skaudrākās un sirsnīgākās, smeldzīgākās un zobainākās domas. Ērtības labad lielās domas un mazās domiņas apkopotas trīsdesmit trīs tematiskās sadaļās, aiz katra domgrauža ar pelēkiem burtiem norādot tā izcelsmes vietu. – 173 lpp.

Kļavis A. Mana literatūras noslēpumu enciklopēdija: [3. daļa]; Dantes elle, Bokačo erotika, Makjavelli politika un Rablē joki jeb vienā vārdā - Renesanse. – 144 lpp.

Kļavis A. Mana literatūras noslēpumu enciklopēdija: [4. daļa]; Bruņinieks kartona bruņucepurē, pazudušais Šekspīra galvaskauss un baroka literatūras dīvainības. – 127 lpp.

Liepiņa I. Kapteiņa Zdravko otrā elpa. – Ironisks fantastikas piedzīvojumu romāns. Ir 2050. gads, un Latvijā no mākslīgās komas tiek atmodināts horvāts Zdravko Voicišs. Pasaule ir būtiski mainījusies – pazudušas valstu robežas, vētraini attīstījušās tehnoloģijas, savukārt daži mūsu ikdienā ierasti priekšmeti, piemēram, spoguļi, pazuduši bez pēdām. Bet, kā šķiet Zdravko, pats trakākais noticis ar ēdienu un cilvēku attiecībām – kā pirmais, tā otrās kļuvušas gauži mākslīgas... – 203 lpp. - (Vakara romāns).

Mīlgrāve E. Mikrofons. - Grāmata atklāj autores ceļu līdz sasniegtajām virsotnēm, kas prasījis neizmērojamu neatlaidību un licis piedzīvot zaudējumus un kļūdas gan biznesā, gan personīgajā dzīvē. Aizkulišu notikumi, aizraujošas epizodes no darba gaitām “Latvijas Radio” un leģendārā raidījuma “Mikrofons” redakcijā, saskarsme ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem grāmatai piešķir intīmu gaisotni. –     350 lpp.

Mūks R. Šai dzīves ievārījumā kaut kā trūkst: esejas. – Krājums apkopo plašā laika posmā sarakstītas esejas, to vidū – līdz šim nepublicēti darbi. Tematiski esejas aptver trīs izziņas laukus, kas autoram vienmēr bijuši aktuāli, – dzīves jēgas meklējumus, literatūru un reliģiju. - 191 lpp.

Neviens tev neticēs: dokumentālie stāsti un dzeja. - Grāmata ir literatūras žurnāla "Punctum" un dokumentālās izstādes un digitālās platformas "Lietisko pierādījumu muzejs" sadarbības projekts. Tā mērķis ir veicināt atklātu sarunu par vardarbību ģimenē, lai iedrošinātu cietušos un panāktu izmaiņas sabiedrības izpratnē un attieksmē pret šo slēpto problēmu, kas Latvijā skar katru trešo sievieti. – 97 lpp.

Nuts Z. Džekpots. - Evelīna un Reinis mācās vidusskolas pēdējā klasē. Kādu dienu garlaikojoties viņi nopērk divas loterijas biļetes un vienojas iegūto dalīt uz pusēm. Abi nemaz nenojauš, ka, laimējot galveno naudas balvu, dzīve sagriezīsies kājām gaisā. Kārotā bagātība atnesīs ne tikai iespējas, bet arī izaicinājumus, kas liks no jauna paskatīties vienam uz otru un apkārtējiem. – 223 lpp.

Ozoliņa-Čiu I. Pietura pēc pieprasījuma. - Nomaļā Latvijas pagastā pie kādas nenozīmīgas pieturas autobusa šoferiem mēdz uznāk savādas sajūtas – tāds kā apjukums, neizskaidrojams nogurums, viens no viņiem šad un tad uz pieturas soliņa mana mazu, sarāvušos puišeli. To pašu zēnu arvien biežāk redz arī tuvīno māju saimniece Zinta. Pamazām romāns aizved lasītāju pagātnē – uz laiku pirms piecdesmit gadiem, kad no mājām aizklīda Zintas mazais brālis… - 287 lpp.

Pāvulīte ADeg kamīnā uguns: fantastika. – Divi kungi, sēžot pie kamīna, atceras piedzīvojumus jaunībā. Malku jebkurā veidā aizliegts lietot, un kamīni uz Zemes vairs ir tikai dekorācija. Bet abi dēkaiņi atmiņās dalīties grib pie īstas uguns. – 111 lpp.

Rukšāne G. Tas nav nopietni! – Autore aicina pasmieties par sevi un citiem, uztvert dzīvi caur humora un ironijas prizmu, pat ja amizanta neveiksme sākumā šķiet ļoti nopietna. Taču dzīve kļūst gaišāka! – 125 lpp.

Vagrants H. Viņpus nāves: nāvei tuvās pieredzes mūsdienu Latvijā: 11 fascinējoši stāsti par sastapšanos ar nāvi un to, kas tai seko. - Šī grāmata var mainīt skatījumu gan uz dzīvi, gan uz… nāvi, kaut arī nepretendē uz absolūtas patiesības paušanu. Tā piedāvā aizraujošu un pārsteidzošu, drosmi un arī mieru rosinošu ieskatu, ko piedzīvojuši 11 Latvijas iedzīvotāji nāvei tuvās pieredzes laikā. – 127 lpp.

Vinogradova L. Vārnas. - Emocionāli piesātināts, skarbi patiess garstāsts, kura centrā ir bērnunama audzēknes Sannas un viņas meitas Lias likteņi. Bērnunama uzspiestais zīmogs paliek Sannas dvēselē uz visu mūžu, taču arī Liai jācīnās gan ar sevi, gan apkārtējo vidi, lai spētu pieņemt sevi tādu, kāda viņa ir. – 159 lpp.

Vītola M. Lifts uz nekurieni: romāns. - Desmit pavisam atšķirīgi cilvēki, dodoties katrs savās gaitās, nonāk debesskrāpju kompleksā Pārdaugavā, nenojauzdami, ka jau itin drīz attapsies ne tur, kur iecerēts. Necilais brauciens liftā būs tas, kas dažiem no stāsta varoņiem liks apgūt grūto sadarbošanās mākslu, citam – atrast mīlestību, bet vēl kādam – izprast sevi. – 448 lpp.

Volfs M. Bēgšana. - Tikai uzvara, nekādu kompromisu, nekādu "arī otrā vieta ir labs rezultāts" – tā ir audzināta Ieva, talantīga vijolniece, grāmatas galvenā varone. Saskaroties ar dažādiem izaicinājumiem, viņa spēj pieņemt pareizos lēmumus gan savās pirmajās nopietnajās attiecībās, gan tad, kad saprot, ka viņas mākslinieces dzīvi Padomju Savienībā noteiks nevis pašas talants, bet gan attiecības ar čeku. –     205 lpp. - (Vakara romāns).

Zoldnere D. Laika čūskas pavēlniece: 1. daļa. Pavediens. - Doroteja ir gluži parasta meitene, kurai ir kāds noslēpums: viņa spēj pārvietoties laikā. Ar kādas senas, nejauši rokās nonākušas lietas palīdzību Doroteja tiek aizrauta uz Krētas salu, senāko Eiropas civilizācijas šūpuli. Neparastās situācijas iedrošināta, viņa nolemj izlikties par meiteni no Grieķijas. Tas izraisa lavīnai līdzīgu notikumu virkni. – 239 lpp.

Žuravska Dz. Viss izmainījās vienā naktī: romāns. - Ir tādi brīži, kas var izmainīt visu līdzšinējo dzīvi, pārdalot to divās daļās, pirms un pēc, kas bieži vien vairs nav savienojams kopā. Tad ir jāatrod jauna jēga un reizēm pat jauna mīlestība. – 199 lpp.

 

DZEJA

Vācietis O. Basām kājām mīlestība: dzejas izlase. - Izlasē apkopota dzejnieka mīlas lirika, kas aizkustina un apbur lasītāju jau daudzus gadu desmitus. – 95 lpp.

 

TULKOTĀ DAIĻLITERATŪRA

Adamašvili B. Šajā romānā visi mirst. - Romāns, kas 2019. gadā ieguva Eiropas Savienības Literatūras balvu, ir metateksts, kas cenšas glābt ne tikai pasauli, bet arī pasaules literatūras klasiku no aizmirstības un sastinguma. Memento Mori noskaidro, ka viņš ir grāmatas tēls un spēj ceļot no grāmatas uz grāmatu. Viņš nolemj sacelties pret Autoru, kas mēdz savos sacerējumos nogalēt varoņus. Kad Memento Mori uzzina, ka arī šīs grāmatas Autors grib novākt kādu varoni, viņš aizvizina savus līdzgaitniekus uz citām dimensijām, kur viņiem ir lielākas izredzes izdzīvot. – 187 lpp.

Āreleida K. Klusais okeāns: romāns. - 2010. gads. Sankpēterburga. Nejauši ieraugot vīrieti, ar kuru tiekas ciemos atbraukusī māte, Stellas atmiņā ataust 20. gs. 70. un 80. gados Tallinā pavadītā bērnība un jaunība un vecāku laulības ainas. Ar šodienas pieredzi uzlūkojot ārēji saskanīgās laulības zemūdens straumes, Stella cenšas atrisināt arī pašas laulībā radušos samezglojumus. – 287 lpp.

Benedikta S. Greisa Kellija. Mīlestības aicinājums. - Jaunā aktrise Greisa ir skaista un šarmanta un iekrīt ne viena vien vīrieša sirdī, tomēr atrast piepildījumu mīlestībā tā arī neizdodas – romāns seko romānam, skandāls – skandālam, līdz viņa satiek Monako firstu Renjē… Neaizmirstams romāns par kino leģendu Greisu Kelliju – mūzu, zvaigzni un sievieti, kura nebaidījās atdot sevi visu. – 315 lpp.

Diass E. Paļāvība. -  Romānu veido četras savstarpēji konkurējošas maldinošā stāsta versijas. Ņujorka, 20. gadsimta divdesmitie. Ikviens ir dzirdējis par Bendžaminu un Helēnu Rāskiem. Viņš ir leģendārs Volstrītas magnāts, viņa – ekscentrisku aristokrātu meita. Abi kopā viņi sasniedz pasaules ietekmes un pārticības virsotni laikā, ko raksturo dažādu veidu pārmērības un spekulācijas. 1937. gadā top romāns “Saites”, kuru šķietami Ņujorkā ir izlasījis ikviens. Tomēr šim stāstam par privilēģijām un nodevību ir arī vēl citas versijas... – 400 lpp. - (The Sunday Times Bestsellers).

Gilberta Š. Viņa sāka pirmā. - Kad četras bērnības draudzenes no klasesbiedrenes Popijas saņem ielūgumu uz vecmeitu ballīti, viņas nesaprot, kāpēc vispār tiek aicinātas. Skolas laikā četrotne pret Popiju izturējās nejauki. Bet ir tik grūti atteikties no ielūguma doties uz eksotisku Bahamu salu ar privāto lidmašīnu! Nonākot svinību vietā, kļūst skaidrs, ka viņām pagātnes nodarījumus nāksies rūgti nožēlot. – 415 lpp.

Grigs. Jēzus kaķis. - Divdesmit īso stāstu krājums: to caurvij spilgtas stāstnieka bērnības atmiņu ainas, kas atdzīvina traumatiskus pārdzīvojumus protezēšanas klīnikā Vācijā, neļauj aizmirst skolas laikā piedzīvoto līdzdalību vienaudža mobingā. Otru tematisku līniju veido jūtīgas radošas personības vērojumi Erevānas ielās: īpaši izteiksmīgi ir “mazo cilvēku” - nabadzīgu mākslinieku, bezpajumtnieku, cilvēku ar mentālās veselības problēmām, autsai­deru - portretējumi. – 151 lpp.

Henrija E. Tie, ko satiekam brīvdienās. - Popijai un Aleksam nav nekā kopīga. Viņa ir brīvību mīlošs haoss, viņš nēsā tikai stīvas haki krāsas bikses. Viņai piemīt neremdināma vēlme ceļot, viņš labprātāk paliktu mājās ar grāmatu. Un tomēr kopš liktenīgā brauciena mājup no koledžas viņi ir labākie draugi. Popija nolemj pierunāt savu labāko draugu doties vēl vienā vasaras ceļojumā, likt visas kārtis galdā un sakārtot attiecības. Brīnumainā kārtā viņš piekrīt. – 349 lpp.

Kalašņikova D. Ēna un jūra. - Grāmata ir balstīta autores personiskajā dzīvē un stāsta par ikdienas gaitām un izaicinājumiem, ar kuriem Latvijā saskaras bēgļi no Ukrainas un Baltkrievijas. – 229 lpp.

Kērkvuda K. Villas "Amore" noslēpumi: mīlestības vīns. - Vīnadārzu īpašnieka meita Karīna grasās precēties ar savu bērnības sirdsāķīti Džordžo - viņi apvienos gan sirdis, gan ģimenes uzņēmumus. Tomēr gaisā ir jaušama spriedze, kas kļūst arvien lielāka. Līgavai nav ne jausmas, ka mīļotais patiesībā nemaz nav tik ideāls, kā izliekas. Līgavas labākā draudzene zina noslēpumu, kura dēļ kāzas varētu nenotikt. Līgavas māte ir satriekta, kad uz svinībām ierodas kāds, kuru viņa reiz ir mīlējusi. – 411 lpp. – (Kontinents).

Konelijs M. Atgriešanās ceļš. -  Advokāts Holers uzņemas gandrīz vai bezcerīgu lietu  - pārstāvēt sievieti, kas ieslodzīta cietumā par bijušā vīra – Šerifa departamenta pārstāvja – nogalināšanu. Notiesājošs spriedums pasludināts pirms pieciem gadiem, bet viņa aizvien apgalvo, ka nav vainīga. Par palīgu izmeklēšanā Holers nolīgst savu pusbrāli, pensionējušos detektīvu, Hariju Bosu. – 447 lpp.

Krofta K. Kāzu viesis: Es neļaušu tev aizmirst. - Pa zeltainām pludmales smiltīm Emilija dodas pie sava pievilcīgā līgavaiņa. Džeremijs stāv pie altāra kopā ar savu mazo meitiņu Leksiju. Emilija no sirds tic, ka šī diena ir jaunas dzīves sākums. Visi aplaudē, kad jaunlaulātie saskūpstās, Emilija pagriežas pret viesiem, un viņas sirds sastingst šausmās. Ir ieradies Kristians. Cilvēks, kurš var izpostīt visu, ko Emilija tik rūpīgi ir veidojusi. Emilijai ir pilnīgi skaidrs, ka nedrīkst pieļaut, lai kāds uzzinātu, kas ir šis cilvēks. Nevienam nedrīkst izpaust to, kas Kristianam ir zināms par Emiliju. – 414 lpp.

Linka Š. Vientuļā nakts. - Aukstā decembra naktī jauna sieviete viena pati brauc pa vientuļu Ziemeļjorkšīras tīreli. Nākamajā rītā viņa tiek atrasta noslepkavota savā automašīnā, kas ir gandrīz ieputināta sniegā uz lauku ceļa. Keita Linvila, kura atstājusi Londonu un darbu Skotlendjardā, lai strādātu kopā ar Kalebu Heilu, sāk izmeklēšanu. Drīz viņa nonāk uz pēdām, kas ved pagātnē uz kādu neatrisinātu lietu, kuru savulaik izmeklēja Kalebs. – 448 lpp.

Mulīns P., Nīstroms P. Otra māsa: aģenta Džona Aderlija romāns. - Alīsija Bjelke, kodēšanas ģēnijs, vienmēr ir bijusi “otra māsa”, kuras dzīve aizritējusi skaistās un populārās māsas ēnā. Kad abas kopā izveido jaunu un citādāku iepazīšanās lietotni, Stella kļūst par lietotnes seju. Bet, kad māsa tiek atrasta mirusi, arī Alīsijai  jācīnās par savu dzīvību. – 328 lpp. - (Skandināvu detektīvs).

Paļčevska J. Mājas. – Karolīna bēg uz citu valsti, aizbildinoties ar studijām, lai izbaudītu brīvības garšu. Taču, nepārdomāti uzņemoties kredītsaistības, viņa saskaras ar akūtu līdzekļu trūkumu. Meitene atrod konsjerža darbu kādā savrupmājā. Taču, nonākot bagātu cilvēku lokā, ap Karolīnu sāk risināties dīvaini notikumi, kas meitenei atņem tikko iegūto brīvību. – 201 lpp.

Rīda T. Dž.. Deizija Džonsa & the Six. - Deizija Džonsa jau kopš pusaudzes gadiem apmeklē naktsklubus un guļ ar rokzvaigznēm. Viņu saista sekss un narkotikas, tomēr visvairāk Deizija vēlas kļūt par dziedātāju. Laikā, kad meitene noslēdz līgumu par sava pirmā albuma izdošanu, ceļu uz slavu ir sākusi arī grupa The Six, kuru vada mērķtiecīgais Billijs Danns. Producents saprot: savedot kopā šos abus harismātiskos mūziķus, grupai tiks nodrošināti grandiozi panākumi. Viss, kas notiek pēc tam, kļūst par pamatu neaizmirstamai leģendai. – 399 lpp.

Robinsone E. Mana vīra bērns. - Kad Hanna un Deivids satiekas, tā ir mīlestība no pirmā skatiena. Viņi drīz vien apprecas, un Hannai nav šaubu, ka tā ir pareizā izvēle. Viņiem kopā ir labi – abus vieno smiekli, kaisle un, pats galvenais, kopīgs mērķis veidot ģimeni. Tomēr, kad Hannai neizdodas palikt stāvoklī, situācija mainās. – 301 lpp.

Sēks M. Nomalē. - Kad pārkāpuma dēļ izmeklētāju Džesiku Niemi uz laiku atstādina no darba policijā, viņa dodas uz vientuļu Ālandu salu izvēdināt galvu. Atpūsties tā arī nesanāk, jo piestātnē tiek atrasts līķis un Džesika nespēj stāvēt malā, neiesaistoties izmeklēšanā. Vietējie ir pārliecināti, ka slepkavībā vainojama pirms daudziem gadiem pazudusī meitenīte, kas spokojas salā un ir atgriezusies, lai viņus pa vienam nogalinātu. – 396 lpp.

Spīrsa B. Sieviete manī. - Autobiogrāfija ir drosmīgs un aizkustinošs stāsts par brīvību, slavu, mātes lomu, izdzīvošanu, ticību un cerību. Viena no veiksmīgākajām skatuves māksliniecēm grāmatā atklāj neticamo pieredzi, spēku un mīlestības nesalaužamo garu. – 275 lpp.

Šova E. Zirnekļa tīkls. - Trilleris par korupciju, noslēpumiem un meliem dziļākajos valdības un mediju slāņos. Žurnālista Džeka Logana dzīvoklī ierodas negaidīts viesis – ASV senators Malkolms Filipss. Senators apgalvo, ka viņu grasās nogalināt, un lūdz Džeku pasargāt viņa sievu Teilori. Pēc dažām dienām Filipsu atrod mirušu kādā Mikronēzijas viesnīcas numurā, un tiek lēsts, ka viņš kļuvis par alerģijas upuri. Džeks un Teilore izmisīgi mēģina atrast vienīgo cilvēku, kurš zina patiesību. – 409 lpp.

Teilore K. L. Ikviens tavs solis: Vajātājs. - Aleksandra, Lūsija, Bridžeta, Rivers un Natālija. Pieci draugi, kuri vēlas, kaut nekad nebūtu satikušies. Tāpēc ka vienīgais, kas viņus vieno, ir arī ļaunākais murgs šo cilvēku dzīvē: viņus visus kāds vajā. Kad no cietuma atbrīvots vajātājs nogalina vienu no viņu pulciņa, pārējie saprot, ka ir pienācis laiks kaut ko mainīt. Vienīgā iespēja, kā apturēt vajātāju... ir kļūt par tādu pašam. – 443 lpp.

 

НОВЫЕ КНИГИ В АПРЕЛЕ

Кроуфорд К. Атлас искусственного интеллекта: руководство для будущего. - Искусственный интеллект стал неотъемлемой частью современного мира, помогая людям в множестве сфер деятельности. Кажется, что ИИ стал совершенным инструментом для любой задачи. Старший научный сотрудник Microsoft, профессор Калифорнийского университета предлагает нам книгу-исследование, обращая наше внимание на тёмную сторону успеха и скрытые издержки искусственного интеллекта. – 319 с. - (Программирование для всех).

 

ХУДОЖЕСТВЕННАЯ ЛИТЕРАТУРА

Пинелис Е. Всё ничего. – Автор родился в Москве в семье врачей, окончил медицинский университет и работает в одной из больниц Нью-Йорка. Если вы хотите посмотреть на медицинский мир изнутри, то лучше всего это делать глазами врача-реаниматолога. Весь драматизм принятия решений больного в критическом состоянии, бытовые немедицинские зарисовки... – 285 с.

 

РОМАНТИЧЕСКАЯ ПРОЗА

Алюшина Т. Жизнь на общем языке. – Они познакомились в детстве – и встретились снова лишь через много лет. Вспыхнувшее чувство оказалось настолько невероятным, что кажется чудом и Клавдии, и Матвею. Препятствий для их любви нет, но есть сложные жизненные ситуации, несовпадающие графики работы, ответственность за близких… - 350 с. - (Ещё раз про любовь.).

Бочарова Т. Во сне и наяву. - Василиса встретила Толика в интернате для детей с заболеваниями опорно-двигательного аппарата и пропала. Девочка понимала, что парень с парализованными ногами просто использует её, но ничего не могла с собой поделать. Вместе они провернули немало грязных делишек, но девушку ничего не смущало, ведь любимый рядом! Но однажды он потребовал от неё невозможного, и она поняла, что придется сделать выбор… - 382 с. - (Детектив сильных страстей).

Бочарова Т. Восстание Феникса- Всю жизнь Регина Сергеевна проработала учительницей. Однажды в торговом центре она встретила своего бывшего ученика Константина, который пригласил её на вернисаж. Прощаясь, Константин пообещал звонить, но пропал… Попытки найти его не увенчались успехом, и тогда она отправилась к нему домой. Войдя в незапертую дверь, Регина Сергеевна обнаружила Константина с ножом в сердце… - 318 с. - (Детектив сильных страстей).

Гармус Б. Уроки химии. - Все боятся Элизабет Зотт. Кто-то - её ума, кто-то - остро заточенного карандаша, который она носит в причёске, а кто-то - четырнадцатидюймового ножа из её сумочки (ведь каждый уважающий себя кулинар пользуется только своими собственными ножами). Причудливый зигзаг судьбы привел её из научно-исследовательского института на телевидение, где она ведёт самую популярную в стране кулинарную передачу. – 509 с. - (Азбука-бестселлер).

Климова Ю. Ветер подскажет имя. - Когда Катя получает приглашение на закрытый аукцион, жизнь её полностью меняется. Сделав всего один шаг к известности, девушка позволила таинственному прошлому выйти из тени, и теперь придется быть очень внимательной, чтобы не перепутать: где друг, а где враг. – 315 с. - (Верю, надеюсь, люблю).

Климова Ю. Рецепт её счастья. - Предательство имеет острый привкус чили-перца, и оно испортило жизнь талантливому шеф-повару Александре. Потерь слишком много, а вдохновение, похоже, теперь пылится на чердаке чужого дома, в старом сундуке. Именно там лежит древняя рукописная книга, в которой, быть может, получиться отыскать уникальный рецепт, столь необходимый для престижного конкурса поваров. – 315 с. - (Диагноз: любовь).

Ли У. М. Соучастники. - Сара мечтала стать продюсером, но её карьера в кино внезапно оборвалась. Теперь она преподаёт в университете и больше всего хочет забыть о своих юношеских амбициях. Но когда к ней обращается журналист, интересующийся подробностями её работы с известным кинопродюсером Хьюго Нортом, Сара понимает, что это последний шанс рассказать о случившемся и, быть может, добиться возмездия. Но когда она начинает делиться тайнами, которые скрывала столько лет, Сара понимает, что и ей есть в чём каяться. – 540 с.

Полянская Н. Кот, который приносит счастье. - Милая девушка-ветеринар Маша согласилась приглядеть за котом богатой клиентки, пока та отдыхает в Греции. Загородная усадьба в элитном посёлке, сад, бассейн, весна… отдыхай и наслаждайся! Но события принимают неожиданный оборот. В водоворот втягиваются все собравшиеся в усадьбе: Маша, кот мейн-кун Виконт, симпатичный Егор, кухарка и садовник, злодеи и воры… И, конечно же, любовь! – 283 с. -  (Счастливые романы).

Трауб М. Шушана, Жужуна и другие родственники. - Есть места, в которые хочется вернуться. Есть люди, с которыми надеешься встретиться вновь. И знаешь наверняка – пусть на короткий срок, но будешь счастлив. О таком месте и людях мы прочли в романе «Тетя Ася, дядя Вахо и одна свадьба». Автор предлагает вернуться в те же места, навестить любимых персонажей и познакомиться с новыми, не менее колоритными. – 317 с. - (Жизнь как в зеркале).

 

 

ОСТРОСЮЖЕТНАЯ ПРОЗА

 

 

Андреева Н. Шампанское было лишним. - Полиция на многое может закрыть глаза, но только не на труп. Капитан Евгений Снегин выдвигается на место происшествия. В бар. Даже не подозревая, что это только начало. И на голову ему при осмотре места предполагаемого преступления падает предмет, который ну никак не может находиться в баре: номерной знак от старой машины. А дальше… - 319 с. -

Бекетт С. Там, где дым: роман. - Забеременев при помощи ЭКО от симпатичного психолога Алекса Тернера и отправив будущему отцу сообщение о радостном событии, успешная бизнес-леди Кейт Пауэлл меньше всего ждала, что ответом станет появление на ее пороге полицейских детективов. Алекс Тернер стал жертвой жестокого убийства. И вызванная на опознание Кейт понимает, что убитый - совершенно незнакомый ей мужчина. – 347 с. - (Neoclassic Триллер).

Воронова М. Без подводных камней: роман. - Судье Ирине Поляковой наконец поручают простое дело – бывшая жена известного драматурга Ветрова в состоянии аффекта убила его нынешнюю супругу, молодую актрису Веронику Павлову. Улики красноречивы, а родственники и коллеги свидетельствуют, что странности в поведении Валерии Михайловны наблюдались давно. И только неугомонная Гортензия Андреевна задаётся вопросом – а с какой целью Вероника хотела встретиться с Валерией Михайловной? – 318 с. - (Суд сердца).

Грубер А. Метка смерти. - Комиссар уголовной полиции Сабина Немез крайне удивлена, встретив в главном здании БКА женщину в монашеской одежде, которая заявляет о желании признаться в преступлении. И не кому-либо, а исключительно коллеге Сабины Мартену С. Снейдеру. Но после бурной дискуссии с новым руководителем БКА он уволился, поэтому заменить его приходится Сабине. От услышанного у неё перехватывает дыхание: безобидная на первый взгляд женщина заявляет, что в следующие семь дней совершит семь убийств. – 479 с. - (Иностранный детектив).

Донцова Д. Жираф - гроза пингвинов. - Подруга Анечка попросила Евлампию Романову помочь организовать сюрприз ко дню рождения свекрови. Подарок удался на славу - роскошный пазл из шоколада. Анюта полакомилась от души и попала в больницу. Вульф и его команда начинают расследование… - 316 с. - (Иронический детектив).

Ивлиева Ю. Ген хищника. - Сначала жертв было три. Убийца расправился с женщинами с особой жестокостью – всё говорило об особом почерке маньяка. Но это произошло более полугода назад. Драгоценное время упущено, следствие в тупике. Осталось уповать на чудо или… Методы специалиста по профайлингу Киры Вергасовой неоднозначны, непонятны, выводят из себя коллег, но они – единственное, что ещё может дать результат. – 382 с. - (Метод профайлера).

 

Коннелли М. Чёрное эхо: [роман]. – Найденное в сточной трубе тело неизвестного списывают на типичную смерть от передозировки. Детектив Гарри Босх уверен: этого человека убили, а перед смертью пытали. Босх узнаёт убитого - двадцать лет назад они вместе воевали во Вьетнаме. Когда выясняется, что убийством интересуется ФБР, а самого Гарри отстраняют от расследования, он решает поймать убийцу, применяя собственные методы. – 508 с. - (Звёзды мирового детектива).

Крамер М. Жертвы осени. -  Провинциальный городок потрясла серия убийств. Маньяк нападал на вышедших на пробежку девушек, за что его даже прозвали «Бегущий со смертью». Подозреваемый даже под тяжестью улик так и не признал свою вину. Двадцать лет спустя журналистка Василиса едет в тюрьму, чтобы разобраться в этом деле, и понимает, что оно связано с её личной трагедией. – 286 с. - (Закон сильной).

Линк Ш. Наблюдатель- Самсон Сигал в тридцать лет остался без работы и до сих пор живёт в доме со своим братом и его женой. Он странный и замкнутый. И никто не знает, что у Самсона есть тайное увлечение: следить за своими удачливыми соседями. Особенно привлекает его красивая и успешная Джиллиан Уорд. Когда кто-то убивает мужа Джиллиан, Самсон оказывается главным подозреваемым. – 539 с. - (Novel. Национальный бестселлер. Германия).

Логунова Е. Леди в чёрном. - Писательница Елена вместе со своей боевой подругой Иркой явились на речной берег, чтобы намазаться целебной грязью. Но приятная процедура была бесцеремонно прервана: мимо них кто-то пронёсся со страшной скоростью, плюхнулся в воду и скрылся. А за неизвестным гналась некая почтенная особа, но, конечно, не догнала. Подруги решили узнать, что произошло… - 317 с. - (Смешные детективы).

Логунова Е. Не плачь, Рапунцель! - Писательница Елена с мужем и сыном въезжает в новую квартиру в пригороде Петербурга. Однако счастье оказывается омрачено визитом участкового. Он интересуется Смурновыми - хозяевами квартиры, которую Лена с семьёй снимала до переезда. Недавно Смурновых обнаружили убитыми! Их новый жилец тоже оказался под подозрением. А когда к Лене приехала её закадычная подруга Ирка, они втроём с энтузиазмом взялись за собственное расследование. – 317 с. - (Смешные детективы).

Мартова Л. Танец кружевных балерин. - У Снежаны прибавилось забот: помимо подготовки к выставке, маленький ребенок и любимый муж следователь Зимин не дают заскучать за плетением кружев. А тут ещё таинственная смерть соседки, которая оказывается убийством. И следы, как узнает Снежана, ведут в прошлое. – 318 с. - (Желание женщины).

Норек О. Меж двух миров. - Адам Саркис - специальный агент военной полиции в Дамаске. Когда его семье грозит смертельная опасность, Адам отправляет жену и шестилетнюю дочь в Европу. Оказавшись во Франции, он нигде не может найти Нору и Майю. Однако Адам не теряет надежды: у него есть фотография Норы и Майи, у него есть странные, неожиданные помощники, наконец, у него есть вера, которая способна творить невозможное. – 412 с. - (Звёзды мирового детектива).

Омер М. Пламя одержимости. - Когда при загадочных обстоятельствах несколько человек сгорели заживо в своих домах, Эбби Маллен, переговорщик полиции Нью-Йорка, сразу почувствовала: ужасы прошлого вернулись. Ещё девочкой Эбби чудом спаслась от пожара, устроенного фанатичным лидером секты. Он считался мёртвым в течение тридцати лет. Но теперь на всех местах преступлений остались его следы… - 447 с. - (Tok. Внутри убийцы. Триллеры о психологах-профайлерах).

Престон Д., Чайлд Л. Хвост скорпиона: [роман]. – В городке золотоискателей штата Нью-Мексико задержан чёрный копатель, пытавшийся извлечь на свет мумифицированные человеческие останки. Вид мумии свидетельствует о том, что этот человек умер в страшных мучениях, а рядом с телом обнаружен старинный золотой крест, отделанный драгоценными камнями. Расследование поручают специальному агенту ФБР Коринне Свенсон, она же, в свою очередь, обращается за помощью к археологу Норе Келли. – 446 с. - (Звёзды мирового детектива).

Устинова Т., Астахов П. Квартира в раю. - О чём мечтает женщина, когда у неё уже есть муж и дети? Конечно, о новой квартире. Об этом не первый день задумывалась Натка, любимая младшая сестра известной судьи Елены Кузнецововой.  Любимый мужчина подарил Елене на юбилей квартиру! Сможет ли она поступиться принципами? – 317 с. - (Дела судебные).

 

 

 

Эллис Дж. Р. Тело в долине. -  Глубоко под Йоркширскими долинами обнаружено тело. Убит спелеолог Дэйв Аткинс, хорошо известный своим дурным характером и разгульным образом жизни. Недостатка в подозреваемых нет, но детали преступления ставят следователей в тупик. По мере того, как секреты и ложь маленького городка выползают на поверхность, тайна становится глубже и темнее, чем пещеры внизу. – 378 с. - (Tok. Национальный бестселлер. Британия).

 

 

ФАНТАСТИКА

Батчер Дж. Фурии Кальдерона. Кодекс Алеры. - Этот мир населяют разные расы: мараты, канимы, ледовики, насекомовидные ворды и даже потомки римских легионеров. Здесь каждый житель ещё в детстве получает сверхъестественного союзника - фурию воды, огня, земли, или воздуха. Но теперь верховная власть ослабла, знать погрязла в интригах, и страна неуклонно скатывается к гражданской войне. Парадокс в том, что бросить вызов надвигающейся катастрофе может единственный человек, не обладающий никакими магическими талантами. – 606 с. - (Звёзды новой фэнтези).

Батчер Дж. Битва за Кальдерон. Кодекс Алеры. - Хотя у алеранцев есть могущественные помощники, спасительное единство висит на волоске. Состарившийся правитель не в силах защитить страну от нашествий и задушить в зародыше гражданскую войну, и теперь судьба Алеры в руках юного Тави, ещё вчера - безвестного пастуха, а ныне студента престижнейшей Академии, и его новых товарищей. – 638 с. - (Звёзды новой фэнтези).

Лисина А. Артур Рэйш. Когда тёмные боги шутят. Охотник за душами: романы. - Начало цикла историй о харизматичном маге Смерти, который смело берётся за расследование любого запутанного дела. Для мага Смерти нет большей чести, чем знать, что его усилиями целый город оказался очищен от нежити. Но, если вспомнить, что в Алтории таких городов великое множество… - 623 с. - (Коллекция фэнтези-бестселлеров).

Мартьянов А. Вестники времен: Дороги старушки Европы; Рождение апокрифа: сборник. - История средневековой Англии выглядела совсем подругому!  Перед вами истинная история, случившаяся в 1189 году от Рождества Христова, происшедшая с тремя интересными людьми: сыном нормандского барона, германским летчиком Гунтером фон Райхертом и никому не известным русским по имени Сергей Казаков. Кто нам принц Джон Плантагенет? Кто нам король Ричард Львиное Сердце? Для маленькой компании русского, немца и француза эти благородные господа всего лишь те, кого надо за шиворот вытаскивать из неприятностей. – 891 с. - (БФ-коллекция).

Никс Г. Ангел-Маг. - Лилиат с детства изумляла своими необыкновенными умениями: она без труда вызывала самых могущественных ангелов, и те всегда прислушивались к ее просьбам. Но внезапно разразившаяся эпидемия вынудила Лилиат бежать в соседнее королевство. Больше чем на век погрузившись в волшебный сон, однажды она пробудилась такой же молодой и прекрасной. Теперь девушке во что бы то ни стало нужно вернуться в родные края, ведь только она знает причину загадочной эпидемии и может оживить некогда процветавшее королевство. – 475 с. - (Новая фэнтези).

Поселягин В. Дон. -  Бывший вор не думал встретить на своем пути инопланетян. Он считал, что ему повезло. Космическая цивилизация, омоложение, огромные возможности для любого предприимчивого человека. Но, где люди, там и войны, и к нему на планету&