New books in summer 2023

Every month, the reader service department of Gulbene County Library delights its readers with a wide selection of new books. Here is a list of new books for the spring.

SECTORAL LITERATURE

Ābeltiņa M. Profesionālā izdegšana: pamanīt un novērst izdegšanu, atgūt darba efektivitāti un dzīvesprieku. - Personiski piedzīvojusi, teorētiski izpētījusi un praktiski izpratusi profesionālo izdegšanu, grāmatas autore par to spēj runāt nopietni – balstoties uz zinātniskiem pētījumiem –, un arī viegli un rotaļīgi. Grāmatā ir daudz praktisku piemēru, vingrinājumu un ilustrāciju. – 261 lpp.

Ārstniecības augi: uzlējumi, izvilkumi, tējas, eļļas labai pašsajūtai. - Ārstniecības augu tēju vēstures pirmsākumi nav izsekojami, bet tās tiek lietotas arī šodien, un tradīcijas ir bagātas. Grāmata veidota pēc LA Tematisko avīžu un žurnāla Padoms Rokā tematisko izdevumu materiāliem. – 173 lpp.

Berķis A., Ziemelis A. Saplāksnis: no sarkofāga līdz tankkuģim. - Latvija ir saplākšņu ražošanas lielvalsts, jo ir otrajā vietā pasaulē pēc saražotā saplākšņu daudzuma uz vienu iedzīvotāju. No grāmatas uzzināsiet par saplākšņa 2000 dažādiem izmantošanas veidiem un tā 4700 gadus seno sākotni. – 376 lpp.

Bērziņa M. Piestājot Indijā. - Interjera dizaina pasniedzējas darbs modernā biznesa vidē atklāj citādu Indiju, nekā pierasts uzskatīt, stāstot par tās atpalicību un nabadzību. Tā ir spēcīgu kontrastu zeme, kas met izaicinājumu stereotipiskai domāšanai, dod impulsu saprotošāk pieņemt citādo un paskatīties no malas uz pierasto. – 254 lpp.

Daudziņš V. Pirmie latviešu dziedāšanas svētki bildēs. - Grāmatā ir apkopoti zīmējumi, kas tapuši filmas "Zeme, kas dzied" uzņemšanas laukumā, kā arī asprātīgi attēloto mirkļu apraksti. Filmā Vilis Daudziņš attēlo Rīgas Latviešu biedrības nama biedru un vienu no svētku organizētājiem Bernhardu Dīriķi. – 286 lpp.

Džobsons R. Prinča Filipa gadsimts: Edinburgas hercoga aizraujošā dzīve. - Prinča Filipa galvenais pienākums bija ļaut karalienei Elizabetei II vienmēr būt uzmanības centrā, tādēļ viņam nācās pārkāpt pāri savām ambīcijām. Neskatoties uz to, prinča spēcīgā personība ļāva pasaulei viņu iepazīt arī kā indivīdu, kas nebaidās izteikt savas domas un kam patiesi rūp sava ģimene un tauta. – 423 lpp.

Hānbergs Ē. Bērzs: "Latvijas finiera" Bērzu programma. -  Programma tika izveidota, lai risinātu jautājumus par kvalitatīvu bērza stādu izaudzēšanu, meža plantāciju ierīkošanu un labāko bērza audžu un klonu atlasi sēklu bāzes radīšanai. – 216 lpp.

Hansens A. Smadzeņu spēks: kā kustības un treniņi stiprina tavas smadzenes. - Pētījumi pierāda, ka kustībām un treniņiem ir prātam neaptverama ietekme uz smadzenēm – šo orgānu fiziskās aktivitātes ietekmē visvairāk. Grāmata sniedz arī konkrētus padomus par to, kā sākt kustēties vairāk. – 256 lpp.

Hejlskovs-Elvēns B., Šēlunda A. Rīkojies! Izvērtē! Maini!: mieru saglabājošā pieeja un struktūrā balstītās metodes. - Grāmata sniegs praktisku atbalstu personām, kuru profesionālā izvēle vai dzīve ir saistīta ar bērnu, jauniešu un pieaugušo ar funkcionāliem, tai skaitā autisma spektra traucējumiem, audzināšanu, izglītošanu un cieņpilnas dzīves nodrošināšanu. – 245 lpp.

Izmērītais laiks un telpa: rakstu krājums. - Grāmatas rakstu autori rakstījuši par skaitli, par mērījumu skalām tekstā, mākslā un eksistenciālajā pieredzē, kā arī par kultūrtelpu, utopiju, filosofiju, kalendāriem. – 127 lpp.

Kalniņa V. Mazulis nepiedzima: būt kopā grūtniecības zaudējumā. - Ja ilgi gaidīta vai kā priecīgs pārsteigums atnākusī grūtniecība pārtrūkst, apkārtējiem bieži ir grūti saprast mazuli zaudējušo vecāku sāpes. Bet zaudētas jau tiek ne tikai šīs nedēļas vai mēneši, bet visa nākotne, kuru vecāki ar šo bērnu nepiedzīvos. – 127 lpp.

Kas būtu jāzina par Alcheimera slimību un citām demences formām: rokasgrāmata. – Grāmata ir nenovērtējams atbalsts tiem, kas strādā ar Alcheimera slimniekiem vai kam ir radi un tuvinieki ar līdzīgām problēmām. – 124 lpp.

Kenedija B. Dr. Sirdī labs: kā kļūt par tādu vecāku, kāds jūs vēlētos būt. - Milzu popularitāti ieguvusī eksperte dalās ar savu pieeju bērnu audzināšanā, kas ļauj justies labi gan vecākiem, gan bērniem. Daudzas plaši pazīstamas metodes, piemēram, zvaigznīšu krāšana par labu uzvedību vai bērna nosūtīšana uz viņa istabu, ir balstītas uz uzvedības koriģēšanu, nevis jaunā cilvēka audzināšanu. – 306 lpp.

Kraģis I. Šis ir mākslas darbs: mākslinieciskā radīšana, uztvere un komunikācija. - Mākslā atklājas ne tikai cilvēka attieksme un attiecības ar pasauli, bet arī viņa izpratne par dažādām vērtībām. Lasītājs aicināts doties mākslinieciskā prāta ceļojumā no ieceres tapšanas līdz pat idejas materializācijai kādā konkrēti uztveramā formā. – 216 lpp.

Krēsliņš Ž. Okeānija vienā mēnesī. - Grāmatā tiek ceļots pa Polinēziju, Fidži un Vanuatu. Kā vienmēr ir mazliet vēsturiskās informācijas, mazliet praktiskās un mazliet zviedzamā gabala, jo šajā ceļojumā smieklīgu atgadījumu un pārpratumu ir atliku likām! / Autors. – 318 lpp.

Līdums G. Pāru (ne)būšanas: psihoterapeita piezīmes par 10 baušļiem un pāru attiecībām. - Izveidojoties pārim, sākas abu kopīgās pieredzes veidošana. Tas ir visai piņķerīgs process, jo katrs nāk ar savu unikālo pieredzi un dzimtas tradīcijām. Autors pēc iespējas vienkārši izklāsta visai triviālas tēmas, kurām, izrādās, ir būtiska nozīme ikdienas dzīvē. – 222 lpp.

Līdums G. Trīs vīri krogā, neskaitot kaķi: ciešanu breviārs. - Autors aicina domāt par to, kas notiek ar cilvēku un viņa dzīvi, sastopoties ar ciešanām. Tas, ka centīsieties ignorēt ciešanas un par tām neinteresēties, nenozīmē, ka ciešanas ignorēs jūs. Šī grāmata piedāvā lielisku iespēju pārdomāt ciešanas un ar tām saistītos izaicinājumus, ar kuriem gandrīz neizbēgami agri vai vēlu jātiek galā katram cilvēkam. – 96 lpp.

Lipša I. Viena. Grozāmo sarakstu slazdā: sieviešu politiskā vēsture Latvijā 1922-1934. - Saeima ilgi bija parlaments bez sievietēm. Tikai 4. Saeimā (1931) - pēdējā pirms Kārļa Ulmaņa īstenotā valsts apvērsuma - par deputāti kļuva pirmā sieviete. Grāmata atspoguļo sieviešu neatlaidīgo ieinteresētību politikā, viņu centienus kļūt par tās pilntiesīgām dalībniecēm starpkaru Latvijā. – 375 lpp.

Maksvels Dž. K. Maksvela ikdienas lasāmviela: 365 ieteikumi, kā attīstīt sevī līderi un vadīt citus. - Grāmata ir radīta, lai palīdzētu tev katru gada dienu ieguldīt sevī. Katrā ierakstā ir fragments no kādas autora grāmatas, kas tevi iedvesmos, mācīs, izaicinās vai mudinās augt. Katrs ieraksts noslēdzas ar domu, kas izsaka tā būtību un palīdz tev to izmantot, sākot savu dienu. – 422 lpp.

Manns S. Gudrs, vēl gudrāks sunītis: laimīga kucēna audzināšanas un apmācības rokasgrāmata. - Profesionāla suņu trenera ar vairāk nekā 30 gadu darba pieredzi padomu grāmata. – 264 lpp.

Mihaila Čehova teātris - 140: no sirds uz sirdi - cauri gadsimtiem... - Jubilejas sezonā teātris ir izdevis žurnālu, kurā apkopota informācija par teātra vēsturi, leģendām, tāpat varēs iepazīties ar šīs sezonas teātra darbiniekiem - ne tikai aktieriem, bet arī ikvienu "aizskatuves" cilvēku, kas ik dienu nodrošina Čehova teātra darbību. - 92 lpp.

Plaudis J. A. Slepenās organizācijas: no druīdiem līdz teitoņu ordenim. - Naivi ir domāt, ka pasauli diriģē tikai valdības. Slepenās organizācijas ir mūžsenas kā pati cilvēce. Sabiedrības ar dažādu slepenības pakāpi. Reliģiskās, politiskās, sabiedriskās, tiesas, militārās, kriminālās — visos laikos un visos kontinentos. – 192 lpp.

Randela K. Kāpēc bērnu grāmatas jālasa arī tad, kad esam tik veci un gudri. – Angļu literatūras pētniece esejā ielūkojas bērnu literatūras vēsturē, atklāj šī žanra specifiku un aicina ļauties tā burvju spēkam un lasīt – nu jau pieaugušo acīm. - 48 lpp.

Simanovičs K. Dienas līdzsvars. Mūžsena gudrība šodienas skatījumā: pārdomas par Sīraha gudrības grāmatu. – Tas sākās kā raidījumu cikls, lai palīdzētu cilvēkiem, kurus piemeklējusi grūtsirdība. Kopš 2020. gada novembra ēterā izskanēja dažu minūšu garas pārdomas, tagad tās apkopotas un izdotas grāmatā. Sīraha gudrības grāmata, tapusi 2. gadsimtā pirms Kristus dzimšanas, pieder pie t.s. "gudrības literatūras", kas atspoguļo cilvēces uzkrātās zināšanas. – 359 lpp.

Skrūtons R. Kā būt konservatīvam. -  Britu filozofa konservatīvisms balstās izpratnē par cilvēka dabu, par to cilvēkam dārgo, kas saņemts mantojumā no iepriekšējām paaudzēm un kuru ir vērts nodot tālāk. Nošķirot derīgo no nederīgā un patieso no nepatiesā, viņš raksta gan par sociālismu, gan internacionālismu, gan multikulturālismu, gan arī nacionālismu, vides aizsardzību un pašu konservatīvismu. – 282 lpp.

1991. liktenīgais gads. - Kas spridzināja muitas posteņus? Kāpēc nojauca krastmalas tribīnes? Kā izskatījās pirmo Rietumu rokmūziķu koncerts Latvijā? Vai kāds vēl atceras “asins pilienus” Bastejkalnā? 1991. gads grāmatā izteikts 70 liktenīgos notikumos ar rūpīgi izvēlētiem un maz pazīstamiem attēliem. – 287 lpp.

Ulmane V. Darba tiesības. Tiesības darbā: terminu skaidrojošā vārdnīca. - Algots darbs, sabiedriskais darbs, brīvprātīgais darbs ir ar atšķirīgu tiesisko regulējumu darba devējiem un tā darītājiem; bezdarbniekiem un darba meklētājiem atšķirīgas ir tiesības un pienākumi. Izprast to visu palīdzēs šī juridiskos terminus skaidrojošā vārdnīca. – 160 lpp. - (Tiesību zinātņu bibliotēka).

LATVIAN LITERATURE

Amizantais? Katram savs Imants Ziedonis. - Ziedoņa muzeja un Ērika Hānberga veidotajā grāmatā apkopoti neordināri laikabiedru stāsti par Imantu Ziedoni un viņa daudzšķautņaino personību. – 247 lpp.

Auziņš A. Hameleons. – Romāna galvenais varonis ir no tiem, kuri maina gan izskatu, gan uzskatus un, lai saglabātu dzīvību, gatavi sadarboties ar pašu Sātanu un spējīgi uz nodevību. – 191 lpp.

Blaua L. Velga Hānberga. Es kļuvu cita. - Viņas dzīvē ir gan sievietes spēks un vājums, gan laimes piepildīti gadi un žņaudzošs izmisums, kad nodod vistuvākais cilvēks. Pēc tam bezcerība, smaga slimība, sajūta, ka dzīve ir beigusies... Nekad nevar zināt, kā dzīve pagriežas. – 248 lpp.

Blaumanis R. Darbu izlase: proza, dzeja, dramaturģija, raksti par personībām. -  Izlasei lielākoties ir izraudzīti tie klasiķa darbi, kuriem līdz šim pievērsta mazāka uzmanība. – 552 lpp.

Daudziņa Z. Mans kara gads. - Turpinot rakstīt ikdienas piezīmes, aktrise un runas pedagoģe sākotnēji pat neplāno tās izdot, jo 2022. gads nesola nekādas pārmaiņas. Un tad pienāk 24. februāris… - 175 lpp.

Einfelds J. Ševronas strūklaka: novele. - Autors savā prozā nemitīgi balansē uz visu veidu robežām un apliecina apbrīnojami stūrgalvīgu noslieci uz mazliet mulsinošu, mazliet izaicinošu citādību. Tāda ir arī divpadsmitā prozas grāmata, kurā reālais mijas ar  fantasmagorisko. – 133 lpp.

Filipsone A. Drauga tarifs. - Natas dienas aizrit klusos pasaules vērojumos, līdz firma “Čomiņš” viņai piedāvā neparastu darbu – uz vienu dienu kļūt par kāda cilvēka draugu. Dienu pēc dienas viņa iekļūst raibos notikumos, pārdzīvo visdažādāko emociju gammu, un, tuvāk iepazīstot “Čomiņa” klientus, arvien labāk apzinās pati savas vajadzības, kā arī pārliecinās par visiem zināmo likumu: ko sēsi, to pļausi. – 158 lpp.

Grīnbergs A. Gandrīz nepieklājīgi jautājumi. - Grāmata par Sēlijas puses drosmīgajiem un viedajiem ļaudīm - rakstniecēm Lūciju Ķuzāni un Skaidrīti Gailīti, novadpētnieci Lidiju Ozoliņu, arī par pašu Andri Grīnbergu - dzejnieku, žurnālistu, Latvijas hronistu. Tā uzdod jautājumus, par kuriem, iespējams, īpaši pēdējā gada laikā pasaule mums spiedusi aizdomāties. – 191 lpp.

Margēvičs T. Dzīves melnā montāža. - Tie nav visaptveroši memuāri, bet gan stāstu, noveļu un eseju kopums; to varoņi ir ļaudis, kas ietekmējuši autora personības veidošanos. Starp viņiem ir Tautas rakstniece REGĪNA EZERA, aktrise VIJA ARTMANE, kinorežisors GUNĀRS PIESIS, politiķi JĀNIS JURKĀNS un SANDRA KALNIETE, aktieris GUNĀRS CILINSKIS, režisors un kinooperators IVARS SELECKIS, rakstnieks EGONS LĪVS, akadēmiķis JĀNIS STRADIŅŠ un daudzi citi. – 255 lpp.

Rancevs O. Šizofrēnija iesācējiem. - Grāmatu Oskars – tās autors un vienlaicīgi galvenais varonis - velta dēlam, kuru viņš ļoti, ļoti mīl. Un grāmata ir par mīlestību – par mīlestību pret dzīvi, deju, mākslu un ģimeni. Taču dzīvi un sapņus iznīcināja smagā slimība – šizofrēnija un bipolāri afektīvi traucējumi. – 224 lpp.

Sniķeris I. Latviešu atmiņas par Otro pasaules karu. - Šo Otrā pasaules kara stāstu apkopojumu esmu veltījis par piemiņu manam tēvam Vilim Sniķerim un pusbrālim Romanam Sniķerim, kuri tika nobendēti Padomju Savienības nāves nometnēs laikā no 1942. līdz 1944. gadam./ Autors. – 182 lpp.

Stepēna M. Likteņa iezīmētie. -  Triju cilvēku mīlas stāsts mūža garumā, kurā ir gan lidojums uz ērgļa spārniem, gan smeldze kā degošas liesmas svēteļa sirdī, kad tas, atgriežoties no siltajām zemēm, ceļā paliek viens. – 191 lpp.

Strautniece S. Apreibinātie. – Vīru kaitina gan Līvas apģērbs, gan viņas vārītā kafija, gan lolojošā attieksme pret abu dēlēnu, tomēr oficiāli no sievas šķirties Andris nav gatavs. Vai varētu gadīties, ka tas nav tikai īpašnieciskums, kā šķiet Līvai? Vai plaukstošajos ceriņos atrodama kāda viņiem abiem vien domāta laimīte? – 223 lpp. - (Vakara romāns).

Treijs. N. Tirzmalietes Lejasciema perioda saglabājušās vēstules un periodikā publicētie veltījuma dzejoļi pazīstamiem latviešu kultūras un sabiedriskajiem darbiniekiem. – 213 lpp.

Upīte I. Sirdis puspievērtas. - Trīsdesmitgadniece Sonora atgriežas mājās pēc vairākiem Spānijā pavadītiem gadiem. Šeit viņu gaida ne tikai ģimene un draugi, bet arī sastapšanās ar inteliģento un pievilcīgo Olafu, kuram ir sava dzīves pieredzes bagāža un savi noslēpumi. – 317 lpp.

Veide I. Atbalss: patiess stāsts par to, kā pārvarēt bailes, sastapt sevi un atrast prieku. – Autore atklāti dalās pieredzē par to, kā uzveikt jau agrā bērnībā iemantotās bailes no neveiksmes un uzdrīkstēties dzīvot pilnskanīgi. Atslēga uz pašizpratni izrādās apzinātās elpošanas tehnikas apgūšana. – 320 lpp.

Vīķelis G. Paslēpes. - Gatis ir provinces laikraksta žurnālists, kura labklājību krietni iedragājušas deviņdesmito gadu sākuma pārmaiņas. Meklējot iespējas nopelnīt, viņš sastop vecu paziņu, kas piedāvā nelielu biznesiņu, tikai nepiebilst, ka aiz tā stāv gauži nopietni puiši, kuriem mērķa sasniegšanai nav sveša nepaklausīgo iebiedēšana un pat nogalināšana... – 187 lpp. - (Vakara romāns).

Zembergs I. Ar cerībām izdzīvot... – Romāns stāsta par Afganistānas karu pagājušā gadsimta 80. gados, kurā iekļūst galvenais varonis - jauneklis no Latvijas. – 230 lpp.

POETRY

Pujāts M. Dāma baltos džinsos. - Krājumā izpaužas lasītājam jau labi pazīstamais dzejnieka savdabīgais pasaules redzējums un valodas izjūta. Šoreiz tie pavērsti topogrāfiskās dzejas virzienā, apceļojot daudzas Latvijas vietas, kuras parasti paslīdējušas garām dzejnieku skatieniem. – 84 lpp.

Ziedonis I. Motocikls. - 1965. gads. Godprātīgi, naivi komjaunieši un viltīgi konjunktūras komjaunieši, parādās Raimonds Pauls, Imants Kalniņš ir pārņemts ar The Beatles, radioaparāts “Spīdola” par godu Raiņa Spīdolai. Ideoloģiskā cenzūra ir pilnbriedā. Tomēr šai vidē parādās pirmie īstas dzejas iedīgļi, dzeja ar dzīvām emocijām, reizēm panaiva, bet tomēr no sirds, nevis no idejiskas konjunktūras. Cilvēki arī ir noilgojušies pēc tiešas, emocionālas runas. Šajā brīvas, brīvākas dzejas vilnī top arī grāmata “Motocikls”. – 103 lpp.

TRANSLATED LITERATURE

Adlers-Olsens J. Nātrija hlorīds. - Sirdi plosoša pašnāvība 2020. gadā ir likusi pievērsties tai atkal, un drīz Q nodaļa saskaras ar šausminošu lietu mudžekli, kas izaug viņu acu priekšā. Īpašs uzdevums piespiež Rozi, Asadu, Gordonu un Karlu strādāt kopā ciešāk nekā jebkad. Vairāku cilvēku nāves ir nomaskētas kā nelaimes gadījumi vai pašnāvības, taču, kad Q nodaļa tajās iedziļinās, neaptverama shēma sāk norādīt uz kaut ko daudz briesmīgāku. – 432 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).

Alsterdāla T. Mēs zinām, ka atceries. - Kāds zēns atzinās Līnas slepkavībā, tomēr līķis tā arī netika atrasts. Izmeklēšana tika slēgta, un lietas materiāli nav publiski pieejami. Kopš tā laika Odālenas iedzīvotāji izvairās runāt par to vasaru… Nu Līnas slepkava ir atgriezies. Vietējai policistei Eirai tā ir iespēja beidzot atklāt gadiem glabāto noslēpumu, tomēr pilsētas iedzīvotāji labprātāk grib visu aizmirst. – 382 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).

Baha T. Zīda villa. - Aizraujošs romāns par mīlestību, uzticēšanos un par pasaulē skaistāko audumu – zīdu. Pēc smaga likteņa trieciena Andžela pieņem krustmātes ielūgumu apciemot viņu Itālijā. Sieviete vēlas novērst vietējās zīda aušanas darbnīcas slēgšanu un iegūt savā īpašumā Zīda villu. Un vēl Andžela negaidīti satiek vīrieti, kurā iemīlas no pirmā acu skatiena... – 304 lpp.

Danelija G. Pasažieris bez biļetes: īsmetrāžas stāsti iz kinorežisora dzīves. – Režisors Danelija no ūsu galiņiem līdz papēžiem bija gruzīns un joprojām tāds dzīvo savās nemirstīgajās filmās. Kā rāmis izceļ gleznu, tā viņa nacionālo savdabību ierāmēja dzīve Maskavā, kur katra Danelijas filma izskanēja kā dzīves vērojumiem bagāts, aizraujošs, humora un labestības pārpilns gruzīnu tosts, ko režisors uzsauca pasaulei. Tāda ir arī šī grāmata. – 415 lpp.

Džonsone E. Neplānoti. - Grāmata - liecība par ceļu no abortu klīnikas vadītājas līdz dedzīgai dzīvības aizstāvei. Personīgā pieredze satricināja autori un lika pieņemt lēmumu kardināli mainīt savu nostāju un visu savu dzīvi. – 286 lpp.

Edvardsons M. Ģimenes traģēdija: psiholoģiskās spriedzes romāns. – Karla ir pametusi savu atkarību mākto māti un beidzot iestājusies universitātē. Lai piepelnītos, viņa atrod mājkalpotājas darbu kādā smalkā namā. Drīz vien Karla saprot, ka šajā ģimenē kaut kas ir gaužām greizi, jo, kāpēc gan lai sieva visu dienu pavadītu tumšā guļamistabā? - 415 lpp.

Gortners K. V. Tjūdoru atriebība. - Tronī kāpj Elizabete I, un savam spiegam Preskotam jaunā karaliene uztic slepenu misiju – atrast galmadāmu lēdiju Periju, kas nozudusi pēc došanās uz ģimenes muižu Jorkšīrā. – 393 lpp.

Hanišova V. Sēņotāja. - Romāna centrā ir jauna sieviete Sāra, kura jau vairākus gadus trūcīgi pārtiek no sēņu lasīšanas, piegādājot tos provinces restorānam. Tikai reizumis viņa dodas uz pilsētu pie psihiatres, lai pārliecinātu par savu līdzsvaroto garīgo stāvokli. Ziņa par mātes nāvi Sāras dzīvi īpaši nemaina. Viņa piedalās bērēs, satiekas ar brāļiem, no kuriem jau sen atsvešinājusies, un atgriežas mežā. Taču ģimenē piedzīvotā bērnības trauma un pāri nodarītais paliek. – 255 lpp.

Jahina G. Zuleiha atver acis. – Ir 1930. gada ziema kādā attālā tatāru ciematā. Zuleihu un simtiem citus izsūtīšanai pakļautos lopu vagonos aizved pa mūžseno katorgas ceļu uz Sibīriju. Vienkārši zemnieki un Ļeņingradas inteliģence, noziedznieki, musulmaņi un kristieši, pagāni un ateisti, krievi, tatāri, vācieši, čuvaši – visi sastopas pie Angaras krastiem, ik dienu cenšoties skarbajai taigai un bezsirdīgajai valstij apliecināt savas tiesības dzīvot. – 415 lpp.

Kristi A. Nāve mākoņos. - No savas sēdvietas numur deviņi Erkils Puaro pavisam ērti varēja novērot citus lidmašīnas pasažierus. Labajā pusē sēdēja jauna sieviete, kuru nepārprotami bija savaldzinājis pretī sēdošais izskatīgais jaunais cilvēks. Trīspadsmitajā vietā sēdēja grāfiene, kurai grūti padevās slēpt savu kokaīna atkarību. Otrpus ejai astotajā vietā sēdošais detektīvromānu autors izklaidīgi atgaiņājās no uzmācīgas lapsenes. Tomēr to, ka pašā salona galā vietā numur divi sēdošā sieviete bija mirusi, Puaro redzēt nevarēja... – 254 lpp.

Makaloka E. Bez elpas. - Jaunā žurnāliste Sesilija gatavojas intervēt leģendāro alpīnistu Čārlzu Makveju. Ir tikai viens nosacījums – lai tiktu pie intervijas, Sesilijai kopā ar Čārlza komandu jāuzkāpj vienā no Himalaju bīstamākajām virsotnēm. Jau ekspedīcijas sākumā traģiski iet bojā kāds alpīnists. Kad mirst vēl viens kalnākāpējs, kļūst skaidrs – starp viņiem ir slepkava. Bet griezties atpakaļ jau ir par vēlu. – 458 lpp.

Marcinovičs V. Mova. - Ir 4741. gads pēc ķīniešu kalendāra. Ķīnas un Krievijas Savienotajā valstī, Minskas pilsētā, uz dzīvību un nāvi notiek cīņa starp ķīniešu triādēm un Valsts Narkokontroli. Viena no visstiprākajām narkotikām pasaulē ir mova [tulkojumā – “valoda”] - no tās neveidojas atkarība. Turklāt mova neiedarbojas uz visiem. – 269 lpp.

Noihausa N. Mūžīgā draudzībā. - Pazudusi sieviete. Mājas augšstāvā policija atrod apjukušu viņas ar demenci slimojošo tēvu un virtuvē – īstas asinspirts pēdas. Izmeklēšana aizved uz slaveno izdevniecību, kurā pazudusī sieviete strādājusi par literatūras programmas direktori. Kad tiek atrasts pazudušās līķis un notiek vēl viena slepkavība, Pia un Bodenšteins atklāj kādu rūpīgi glabātu noslēpumu, kuru bija zinājuši arī abi upuri. – 478 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).

Odrēna E. Krustojums: psiholoģiskās spriedzes romāns. – Gaidot mazuli, Blaita baidās par savu mātišķību, jo pašai bijušas trauksmainas attiecības ar māti. Meitai augot, Blaitai rodas pārliecība, ka Violeta mīl vienīgi tēvu, turklāt vēl aug bažas, ka, iespējams, meitene ir slēpti vardarbīga un bīstama apkārtējiem. Un, kad notiek pats traģiskākais, Blaita skaidri zina, kuru vainot... – 375 lpp.

Rauds R. Saulesraksts. - Igauņu spēkasieva Lilī Ojamā kopā ar cirka trupu devusies turnejā pa carisko Krieviju, taču revolūcija iegrūž valsti haosā, un pilsoņu kara virpuļos Lilī jābēg vispirms uz Ķīnu, tad tālāk uz Japānu. Tajā pašā laikā ceļu pretējā virzienā no Japānas uzsāk lingvistikas amatieris Cuneo Ņitta, cienījamas samuraju dzimtas pēctecis, kurš oficiāli dodas uz Krieviju meklēt karā pazudušā brāļa kapu, taču patiesībā grib atrisināt noslēpumu, kas viņu aizved vēl daudz tālāk... – 414 lpp.

Rīsa Dž. Īstās laimes noslēpums. - Aizbēgusi no savas ģimenes Lankašīrā, bijusi dejotāja Londonā un ar savu labāko draudzeni Nensiju pavadījusi trauksmainu laiku Parīzē, topošā modes dizainere Vita ir pārcēlusies uz Ņujorku. Kad graujošie notikumi Volstrītā maina daudzus likteņus, Vita un Nensija pārceļas uz Losandželosu.  Abām draudzenēm veicas, viņas atrod ceļu pie Holivudas elites. Bet tad Nensijas jaunajā filmā par scenāristu tiek pieņemts Ārčijs – Vitas mūža mīlestība… - 507 lpp. – (Kontinents).

Robertsa N. Es paņemšu visu... - Pie bāra letes sastaptais pievilcīgais svešinieks Morganai šķiet kā trūkstošais puzles gabaliņš viņas dzīvē. Asprātīgs, gādīgs, iejūtīgs… Ielaižot šo vīrieti savā sirdī, Morgana pat nenojauta, cik ļoti tiks satricināta viņas pasaule, jo drīz vien atklājas šausminoša patiesība – jaukais vīrietis ir sērijveida slepkava. – 541 lpp. - (Kontinents).

Šepa E. Deviņas dzīvības: romāns. - Noršēpingas izmeklētāju komanda nonākusi strupceļā - lai gan abi noziegumi izskatās savstarpēji nesaistīti, sprādzienā un uzbrukumā bojāgājušie ir vienas bandas locekļi. Kad izmeklēšanā iesaistās prokurore Jāna Berzeliusa, viņa saprot, ka lietai ir tieša saistība ar viņu pašu. Prokurora uzdevums vienmēr ir bijis noskaidrot patiesību, taču šoreiz Jānai jādara viss, lai to noslēptu. -  439 lpp. - (Detektīvs / Latvijas Mediji).

Šibeka F. Grāmatnīca pie Temzas. - Romāns par draudzību, mīlestību, nodevību, piedošanu un to, kā grāmatām pilna māja, labi draugi un izlutināts runcis var palīdzēt sākt visu no jauna. Šarlotes dzīve apgriežas kājām gaisā: viņa manto grāmatnīcu Londonā. Nolēmusi īpašumu pārdot, Šarlote dodas uz Angliju, taču drīz vien viņa sajūt saikni ne tikai ar grāmatveikaliņu, bet arī tā sirsnīgajām darbiniecēm, rakstnieku Viljamu un astaini Tenisonu. – 479 lpp.

Tvila K. Tasirtikaicilvēciski. - Fareli ir skaisti un bagāti: Žans ir ievērojams televīzijas žurnālists, viņa sieva Klēra ir intelektuāle un esejiste, pārliecināta feministe. Abu dēls Aleksandrs ir izskatīgs, sportisks, daiļrunīgs, studē prestižā Amerikas universitātē. Ideāla ģimene! Taču kādu rītu pie Farelu durvīm klauvē policija, un, kad nesaudzīgais tiesas mehānisms sāk apdraudēt iesaistīto likteņus, ģimenes glancētajā sociālās dzīves fasādē parādās bīstamas plaisas. – 272 lpp.

Vaita K. Līgava. – Ikgadējā vasaras atpūta idilliskajā savrupmājā šogad izvēršas citāda. Piepeši mirst iemīļots ģimenes loceklis. Vai tā bija nejaušība, vai arī starp viņiem ir slepkava? – 427 lpp.

Vitekers K. Mēs sākam no beigām. – Pavadījis cietumā trīsdesmit gadus par slepkavību, Vincents nu ir atgriezies savā dzimtajā pilsētā. Neviens nepriecājas par viņa atgriešanos. Stāra, nogalinātās meitenes māsa un Vincenta bijusī draudzene, nevēlas viņu satikt. Stāras trīspadsmit gadus vecā meita, cenšoties pasargāt māti, netīši aizsāk notikumu virkni, kas draud ar traģiskām sekām ne vien pašas ģimenei, bet arī visai pilsētai. – 430 lpp. – (Zvaigznes detektīvu klubs).

НОВЫЕ КНИГИ 

 РОМАНТИЧЕСКАЯ  ПРОЗА

Алюшина Т. Будьте моей семьей. – Артём, состоявшийся в жизни мужчина, всё чаще задумывается о семье, но ни одна женщина не кажется ему подходящей. Однажды Артём встречает Арину, красивую молодую маму, умную и независимую, и сердце его тает. Только есть одно важное "но", которое Арина никак не может принять… - 350 с. - (Ещё раз про любовь).

Алюшина Т. Две половинки. - Он - врач, сотрудник МЧС, выезжающий в горячие точки. Она – переводчица любовных романов, привыкшая к спокойной размеренной жизни. За плечами обоих – неудачные попытки построения отношений и одиночество. Вспыхнувшее между ними чувство напугало обоих. – 283 с. –

Клейпас. Л. Весенний скандал. - Три сезона на лондонской ярмарке невест - и ни одного достойного кандидата в супруги! Позор для Дейзи Боумен и её семьи! Чтобы исправить положение, отец Дейзи намерен самолично отыскать мужа для дочери. Но какая уважающая себя девушка вступит в брак с отчаянным Мэтью Свифтом, о бешеном нраве которого ходят легенды? - 319 c. - (Шарм).

Климова Ю. Я пришла, откройте дверь: рассказы. – У человека должны быть запасные крылья, которые поднимут его в самый тяжёлый момент. У кого-то они лежат до поры до времени в надёжном месте, а кому-то их ещё отыскать нужно. – 318 с. - (Верю, надеюсь, люблю).

Устинова Т. Девчонки, я приехал! - После внезапной трагической смерти отца юная Надинька осталась круглой сиротой. У неё остались верная няня Агаша и любимый Серёженька. Серёженька, Сергей Ильич, занят на строительстве первого в мире атомного ледокола «Ленин» и так редко звонит из Ленинграда, что няня Агаша толком не верит в существование жениха. А тут ещё к объективным трудностям жизни молодых людей добавляются проблемы, созданные недоброжелателями: талантливого инженера Сергея объявляют вредителем. – 318 с. – (Первая среди лучших).

ОСТРОСЮЖЕТНАЯ ПРОЗА

Абдуллаев Ч. Поцелуй феи. - Мир населён двуногими хищниками. Но и на хищников идёт беспощадная охота. Никто не может подумать, что невысокая, тихая женщина - опытный и хладнокровный киллер. Она всегда стреляет дважды. Второй раз уже в мёртвое тело. - 318 с. – (Мастер криминальных тайн).

Бейкер Ч. Чёрный список. - Подруги Слоун, Арди и Грейс – успешные юристы, долгое время служащие в компании «Трувив». Внезапная смерть генерального директора означает, что их босс, Гарретт Эймс, вскоре займёт его место. Вокруг Эймса всегда вились слухи о том, как он обращается со своими сотрудницами. Теперь Слоун с подругами решают обнародовать правду о своём начальнике – ведь всем им есть что рассказать людям. – 414 с. - (Оса и бабочка. Women and Crime).

Бочарова Т. Семейная идиллия. - В московской квартире собралось большое и дружное семейство: три дочери, мужья старших сестёр и глава семьи Инга Николаевна. Зятья выходят в ближайший супермаркет и… не возвращаются. Начинаются безуспешные поиски. Младшая из сестер, Даша, безнадёжно влюблённая в мужа старшей сестры, пытается прийти на помощь следствию. То, что она узнаёт о членах своей семьи, приводит её в ужас. – 317 с. - (Детектив сильных страстей).

Володарская О. Пикник на Млечном пути. - Дора Эленберг была деспотичной и вздорной хозяйкой популярного ночного клуба. Все работники её боялись, многие ненавидели, поэтому Дора не удивилась, когда получила письмо с угрозами. А вскоре госпожу Эленберг нашли мёртвой в собственном кабинете… - 336 с. - (Никаких запретных тем!).

Донцова Д. Вещие сны Храпунцель. - В агентство, где работает Евлампия Романова, обращается некая Кабанова с просьбой найти пропавшего около двадцати лет назад сына. Макс и Лампа согласились помочь бесплатно несчастной женщине, не подозревая, что на самом деле она богатая владелица загородного особняка и нескольких квартир в Москве. На этом сюрпризы только начинались... – 315 с. - (Иронический детектив).

Ильин А. Семьдесят пять шагов к смерти. - Таких, как ОН, обычно называют счастливчиками. Таким, как ОН, всегда и во всём везет. Но светлая полоса не может длиться вечно. Оказывается, что ОН всего лишь жертва хитроумного сценария, в котором близкие, друзья, коллеги вдруг оказываются совершенно иными людьми и от рокового события его отделяют всего семьдесят пять шагов. – 318 с. - (Обет молчания).

Калинина Д. Диета с неприятностями. - Фима очень мечтала похудеть, потому отправилась с подругой Аней в поход, но там девушек ждали одни неприятности. Сначала кто-то украл Фимин рюкзак с желанными бутербродами, а потом в соседней палатке обнаружился труп одной из участниц похода. Когда на следующей день в лес прибыла полиция, труп загадочным образом исчез… - 317 с. - (Иронический детектив).

Логунова Е. Маска, я вас знаю! - Писательница Елена и её боевая подружка Ирка снова в деле! Выходя от Лены, Ирка случайно попала в подвал и заметила там труп, упакованный в синий мешок для мусора. Но, вернувшись туда вместе, подруги ничего не обнаружили! А вскоре в доме, где живёт Лена, произошло несколько странных событий… - 318 с. - (Смешные детективы).

Орехова А. Барселона под звуки смерти. - Ника была успешным маркетологом, пока однажды не попала в аварию и лишилась слуха. Она соглашается на экспериментальную программу. Теперь благодаря обычным с виду серёжкам Ника снова слышит. Вторая часть устройства находится в её голове. Ника отправляется в командировку в сказочную Барселону и не подозревает, что за ней и инновационной разработкой уже следит шпион, которого интересуют обе части устройства… - 318 с. - (Детектив на слух).

Серова М. Билет в счастливую жизнью. - К частному детективу Татьяне Александровне обращается балерина Масленникова с просьбой найти убийцу её бывшего мужа, известного художника Иннокентия. Татьяна вспоминает, что в другом городе было совершенно похожее преступление, и отправляется туда, чтобы проверить, не связаны ли убийства между собой. – 285 с. - (Русский бестселлер).

Серова М. Ловушка для дурака. - Маргарита удачлива во всём: наследство, денежная награда, выигранная лотерея, да ещё и страстно влюбленный молодой муж… Вот только он пропал. Безутешная женщина обращается к сыщице Тане Ивановой с просьбой найти любимого. Таня принимается за поиски мужчины, а вслед за этим узнаёт о нескольких других исчезнувших людях. – 286 с. - (Русский бестселлер).

Стейнхауэр О. Эпоха Отрицания. - 400 человек исчезли в одночасье. Избавившись от работы, семьи, денег, документов. Вместе с ними пропал одиозный оппозиционер, проповедник хаоса Бишоп. Что именно случилось, предстоит выяснить агенту Рейчел Прю. Бишоп – её давний знакомец… -   350 с. - (Легенда мирового детектива).

Шарапов В. Короли городских окраин. - Непростая жизнь пацанов послевоенной Москвы. Семья Кольки Малыги - обыкновенная: мать, младшая сестрёнка, отец, вернувшийся из немецкого плена тяжело больным. Вся надежда на Кольку. Он и сам не замечает, как ловкая шпана втянула его в свой преступный промысел. – 317 с. – (Послевоенный криминальный роман).